Buffalo – Calgary 4:2 (kon.) | Columbus – Colorado 2:3 (po pr.) | Pittsburgh – NY Rangers 2:5 (kon.)
Nashville – Tampa 3:1 (kon.) | Dallas – Minnesota 3:2 (po pr.) | Edmonton – Chicago 5:0 (kon.)
San Jose – New Jersey 4:0 (kon.)
Columbus Blue Jackets
2:3 (1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)
Colorado Avalanche
Úterý 22.11.2016, 01:05 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

To je z mé strany již vše, dobrou noc a brzy zase na počtenou! (03:50:06)

TŘI HVĚZDY ZÁPASU

1. Cam Atkinson (CBJ) 2+0atkinson 2+0
    2. Semjon Varlamov (COL) 40 zákroků, 2 góly, úsp. 95,2%
    3. Matt Duchene (COL) 1+0

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA

Lukáš Sedlák (CBJ) 0+0, +0, 1 střela, čas na ledě 9:29

Je dobojováno. Jackets svého soka jednoznačně přestříleli a díky Atkinsonově trefě ze samotného závěru třetí třetiny vydřeli bod, v prodloužení se ale z ojedinělé akce Avalanche trefil Matt Duchene, jenž tak bonusový druhý bod přiřkl hostům. Ti tak po výhře v Minnesotě přidávají druhé vítězství v řadě, zatímco čtyřzápasová vítězná série Jackets je u konce.

61:49 Matt DUCHENE - 2:3

61:49
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Sedmizápasová domácí vítězná série Jackets je u konce! Po Werenskiho střele z vrcholu kruhů se domácí nestihli vrátit a Avs ujeli do rychlého protiútoku. Erik Johnson ujel po pravém křídle a přesným pasem našel před McElhinneym volného MATTA DUCHENEA, který se nemýlil! Asistence: Erik Johnson, Blake Comeau.

61:20
    Hra je přerušena. Atkinsonova rána zaduněla Varlamovovi o masku a dezorientovaný gólman Avalanche si řekl o přerušení hry.

60:43
    Alexander Wennberg zavezl kotouč do útočného pásma a poté ho přenechal Saadovi, jehož bekhendový pokus byl ale na Varlamova krátký.

60:01

Třetí třetina se zprvu nehrála v kdovíjakém tempu, s přibývajícím časem ale Jackets začali více a více tlačit. Už se zdálo, že Avalanche nakonec odolají a svůj těsný náskok udrží až do konce, necelých sedm sekund před sirénou ale svým druhým gólem v zápase vyrovnal Cam Atkinson!

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00
    59:53 Cam ATKINSON - 2:2

59:53
    Columbus právě vstřelil branku!
    Domácí se dočkali! Šest a půl sekund před závěrečnou sirénou se do kotouče opřel z levého kruhu CAM ATKINSON, který přesnou ranou do levé šibenice rozjásal Nationwide Arenu a vykouzlil úsměv na tváři Johna Tortorelly. Půjdeme do prodloužení! Asistence: Sam Gagner, Zach Werenski.

59:12
    Nick Foligno byl opravdu blízko vyrovnání, z bezprostřední blízkosti ale nepropálil nicnetušícího Varlamova! Hosté se osvobozují.

59:03
    Tu už sudí zažehnali, John Tortorella si nyní ještě vybírá oddechový čas!

59:03
    Scott Hartnell se dostal ke střele po Werenskiho pasu zpoza branky a Varlamov sice přerušil hru, poté se ale před ním strhla hromadná strkanice.

58:41
    Curtis McElhinney už je na střídačce, domácí to v samotném závěru zkoušejí v šesti!

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 9. Atkinson (Dubinsky, Saad), 60. Atkinson (Gagner, Werenski) – 24. Barrie (Rantanen, Söderberg), 29. E. Johnson (MacKinnon, Ťutin), 62. Duchene (E. Johnson, Comeau)

Columbus Blue Jackets: McElhinney – Werenski, S. Jones, R. Murray, J. Johnson, Nutivaara, D. Savard – Saad, Wennberg, N. Foligno – Jenner, Dubinsky, Atkinson – Calvert, W. Karlsson, J. Anderson – Hartnell, Sedlák, Gagner.
    Colorado Avalanche: Varlamov – Ťutin, E. Johnson, Wiercioch, Barrie, Beauchemin, Zadorov – Greer, MacKinnon, Rantanen – Duchene, Söderberg, Martinsen – R. Bourque, Grigorenko, McLeod – Comeau, J. Mitchell, Iginla.

Rozhodčí: TJ Luxmore, Dan O'Rourke – Shandor Alphonso, Steve Barton