Jihlava – K. Vary 3:2 (kon.) | Kometa Brno – HC Plzeň 3:1 (kon.)
HC Dukla Jihlava
3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
HC Energie Karlovy Vary
Úterý 22.11.2016, 15:00 • Horácký zimní stadion, Jihlava • DHL Extraliga juniorů • 30. kolo

S konstatováním, že HC Dukla Jihlava sehrála čtvrtý zápas juniorské extraligy během pěti dnů a potřetí se radovala z výhry, když zaslouženě porazila Karlovy Vary 3:2, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý. (17:27:30)

Ve třetí třetině dokázala Dukla dovést zápas do vítězného konce. Když běžela 48. minuta, dokázal totiž dorazit Jiří Ondráček kotouč do odkryté branky a nasměrovat Jihlavu za třemi body – 3:2.

59:51
    8,1 vteřiny před koncem ještě Karlovarští vybojovali buly po levici Brože.

59:43
    Jihlavě se opět podařilo posunout puk do středního pásma.

59:36
    23,1 vteřin před koncem je zde oddechový čas hostí, po kterém zůstává branka Energie samozřejmě prázdná.

59:36
    V mlýnici před brankou se nedokázali hosté dostat k dorážce, domácí naopak vyhazují jen na zakázané uvolnění.

59:23
    Ondřej Kuchař je na střídačce, jelikož mají hosté puk před Brožem, a Energie to zkusí v šesti hráčích bez gólmana.

58:49
    Energie se nemůže dostat do útočného pásma tak, aby Kuchař mohl na střídačku a hosté to zkusili v šesti. Nyní navíc Rezek s Mejzlíkem odebrali puk soupeři a Heinrichův rychlý pokus z mezikruží skryl muž masce hostí do výstroje.

58:22
    Nechybělo moc a Maštera by se stahovačkou dostal přes obránce Vodičku. Ten jej uhlídal na uzdě a když posléze vystřelil z pravého kruhu Pospíchal, betony Ondřeje Kuchaře sepnuly včas.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny byly na Horáckém zimním stadionu právě ohlášeny.

57:48
    Proti Pospíchalově střele od modré se na brankovišti roztáhl Kuchař a třímá kotouč ve své lapačce.

56:48
    Po jihlavské hře vysokou holí se bude vhazovat ve středním pásmu.

56:40
    Nehledě na to, že její útok skončil ve středním pásmu a domácí bleskově dávají puk k brance Kuchaře.

56:22
    Na vyrovnání a dosažení stavu 1:1 také ve třetí třetině má Energie už jen něco málo přes tři a půl minuty.

55:25
    Potíže Ondřeje Kuchaře s výstrojí pokračují. Nyní mu upravuje tkaničku u levého betonu spoluhráč Filip Bernáth.

54:27
    Srnského nahození z nulového úhlu nedokázal Kuchař zastavit. Kotouč mu poskočil před brankoviště, kde se jej snažil dorazit do branky Adam. Puk ale minul a naopak v kleci skončil sám.

54:02
    Znovu to byl agilní Vojtěch Maštera, jenž poslal za brankou Kuchaře na mantinel Bernátha a ještě jej stihl připravit o puk.

53:30
    Maštera zatáhl kotouč po pravé straně do pásma a v situaci dva na jednoho přihrál mezi kruhy pro Ondráčka, který z první nedokázal lépe zpracovat puk a připravit si jej ke střele.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 14. Mejzlík (Pospíchal, Heinrich), 24. Pražák (Kraučuk, Srnský), 48. Ondráček (Hrabaň, Pražák) – 10. Hotěk (Janata), 39. Vodička (Prošek)

HC Dukla Jihlava: Brož (Juda) – Váňa, Pospíchal, Hrabaň, Pražák, Kadlec, Mareš, Krtek – Rezek, Heinrich, Mejzlík – Maštera, Ondráček, Geier – Kraučuk, Adam, Srnský – Hendrych, Berka. Trenér: Patrik Augusta
    HC Energie Karlovy Vary: Kuchař (Špírek) – Brabec, Pajk, Vodička, Bernáth, Beer, Vápeník, Salnikov – Prošek, Janata, Hotěk – Hauzr, Procházka, Davídek – Kurfürst, Šála, Svoboda – Horký, Pastyřík. Trenér: Tomáš Mariška

Rozhodčí: Skopal – Rampír, Polák