NY Rangers – Pittsburgh 1:6 (kon.) | Washington – St. Louis 4:3 (kon.) | Columbus – Calgary 0:2 (kon.)
Buffalo – Detroit 1:2 (1:2 po s.n.) | New Jersey – Toronto 5:4 (1:0 po s.n.) | Minnesota – Winnipeg 3:1 (kon.)
Tampa – Philadelphia 4:2 (kon.) | Nashville – Dallas 5:2 (kon.) | Colorado – Edmonton 3:6 (kon.)
Arizona – Vancouver 1:4 (kon.) | San Jose – Chicago 2:1 (kon.) | Los Angeles – NY Islanders 4:2 (kon.)

3. Nick Bonino (PIT) 0+2 (03:41:26)

Statistiky: Střely na bránu: 17-38; Zablokované střely: 19-14; Vhazování: 48%-52%; Hity: 23-21; Přesilové hry: 1/3-0/3; Trestné minuty: 9-8.
    Pittsburgh díky Sidneymu Crosbymu výrazně přehrál Rangers.

Sidney Crosby ve druhé třetině zavelel k velkému obratu Pittsburghu, ke kterému přispěl po první třetině, ve které se jako jediný na domácí straně prosadil Rick Nash, třemi kanadskými body. Kapitán Penguins vstřelil dva góly, z nichž druhý byl vítězný, a zaznamenal jednu asistenci. O osudu utkání v Madison Square Garden rozhodla druhá třetina, během níž svěřenci Mikea Sullivana vstřelili pět gólů. Konečný výsledek. New York Rangers 1 Pittsburgh Penguins 6.

59:15
    Mats Zuccarello se ocitl po nahození z pravého křídla před bránou v obrovské šanci, Matta Murrayho ale překonat 45 sekund před koncem zápasu nedokázal! Stav utkání zůstává 6:1.

59:00
    Do konce utkání zbývá odehrát 1 minuta.

57:08
    Matt Murray si v rychlém sledu připsal dva dobré zákroky, během kterých puk ukryl ve své lapačce.

56:26
    Na časomíře chvíli svítilo, že do konce utkání zbývá odehrát 35 sekund, což by si domácí svěřenci Alaina Vigneaulta jistě přáli, ale do konce dnešního zápasu skutečně zbývají odehrát necelé čtyři minuty.

56:15
    Mats Zuccarello konečně zařídil ve třetí třetině první střelu Rangers na bránu a z hlediště se ozval hlasitý potlesk. Ze strany domácích hráčů je to pořádná bída.
    53:05 Matt CULLEN - 1:6

53:05
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Justin Schultz sice střelou po ledě mířil od modré čáry vedle levé tyče, do jeho pokusu ale skvěle vložil hůl MATT CULLEN a nad pravým betonem Anttiho Raanty poslal puk do brány. Asistence: Justin Schultz a Eric Fehr.

52:58
    Eric Fehr se ocitl v blízkosti brány ve skvělé šanci, jeho střela ale skončila na hrudi Anttiho Raanty, který skvělým zákrokem puk vyrazil!

51:57
    Rangers v poslední části ještě nevystřelili na bránu, do konce přitom zbývá odehrát 8 minut!

50:56
    Před bránou Anttiho Raanty vznikl hlouček hráčů, finský brankář ale v pohodě našel puk a přerušil hru.

50:06
    Dnešní utkání se ve třetí třetině pouze dohrává a za současného vývoje zápasu je to zcela pochopitelné.

49:04
    A další úspěšný zákrok Anttiho Raanty, který tentokrát ukryl puk v lapačce po svižné střele Scotta Wilsona.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 5. Rick Nash (Kreider, Zuccarello) – 23. S. Wilson (Kessel, Bonino), 25. Crosby (Cole), 31. Kessel (Bonino), 33. Crosby (Letang), 37. Sheary (Crosby, Hagelin), 54. Cullen (J. Schultz, Fehr)

New York Rangers: Lundqvist (33. Raanta) – McDonagh (C), Girardi (A), M. Staal, Holden, Skjei, Klein – Kreider, K. Hayes, Zuccarello – Grabner, Stepan (A), Rick Nash – Vesey, Pirri, J. T. Miller – Lindberg, Jooris, Fast. Hlavní trenér: Alain Vigneault.
    Pittsburgh Penguins: M. Murray (M.-A. Fleury) – Määttä, Letang, Dumoulin, Daley, Cole, J. Schultz – Hagelin, Crosby (C), Sheary – Guentzel, Malkin (A), Kessel – S. Wilson, Bonino, Rust – Kühnhackl, Cullen (A), Fehr. Hlavní trenér: Mike Sullivan.

Rozhodčí: Ghislain Hebert, Marc Joannette. Čároví: Brian Murphy, Kory Nagy

Diváci: 18 006