Novokuzněck – Kazaň 0:2 (kon.) | Novosibirsk – Toljatti 3:1 (kon.) | Omsk – Nižněkamsk 1:3 (kon.)
N.Novgorod – HC Slovan 1:4 (kon.) | Jokerit – Petrohrad 2:3 (0:1 po s.n.) | Spartak Moskva – Záhřeb 0:1 (kon.)

Vyloučení: 3-4 (16:32:47)

Dnešní zápas je u konce. Hostující Nižněkamsk rozhodl o své výhře již v první třetině, kde vsítil všechny tři góly. Favorizovaný Omsk dokázal snížit pouze tři minuty před koncem, na více se nezmohl. Já se tímto s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dnešního dne.

59:29
    Furch odjíždí na střídačku, domácí zkouší hru šesti proti čtyřem.

59:29
    Domácí ještě dostanou šanci hrát v šesti proti čtyřem, dvě minuty za hru vysokou holí odpyká Sexton.

59:00
    Zahlášena poslední minuta třetí třetiny.

58:36
    Dnešní utkání sleduje 7370 diváků.

58:00
    Zahlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:46
    Oddechový čas pro domácí.

57:42
    Domácí zkoušejí power-play. Ještě čas mají, to zcela určitě. Vsítit dva góly je rozhodně v jejich silách.

56:39
    Avangard právě vstřelil branku!
    Že by ještě domácí, svitla naděje? Michejev poslal dlouhou přihrávku ke druhé tyčce, kde ihned z první nikým nehlídaný NIKITA LISOV tvrdě zakončil za bezmocného Lisutina. Ten tak přišel smolně o čisté konto až v závěrečných minutách. Asistence: Ilja Michejev, Valentin Pjanov.

56:10
    Jakimov skvěle ušetřil cenné vteřinky poté, co se nevykašlal na situaci a zabojoval o puk v rohu kluziště. Méně než čtyři minuty zbývají do konce tohoto utkání.

55:37
    Snadný zákrok Lisutina proti střele Burdasova z levé strany. Jeho efektivní lapačka zasáhla tak, jak měla. Opravdu jen několik málo minut ho dělí od udržení čistého konta.

55:13
    Icingu se nyní dopustili hráči Neftěchimiku. Nic si zkrátka nekomplikují a ihned posílají puky co nejdále od své branky. Vhazovat se bude před Lisutinem.

54:45
    A čas se stále krátí. Jako by už domácí vzdávali boj s větrnými mlýny. Lisutin se v posledních chvílích k nějakému ostřejšímu zákroku nedostal.
    53:10 Oficiální twitter Avangardu má o dnešním zápase jasno. Gif přesně dokumentuje dění na ledě:

53:10
    Sedm minut do konce. Pomalu a jistě začíná být o vítězi tohoto duelu rozhodnuto. Určitě se rodí jeden z nejpřekvapivějších výsledků posledních hracích dnů v KHL.

51:55
    Pjanov nahodil puk od modré čáry, ten se však Lisutinovi nakonec nedostal. Pro Avangard je opravdu hodně těžké prosadit se proti skvěle propracované defenzívě Neftěchimiku.

51:10
    Neftěchimik i nadále udržuje pohodlné vedení. Soupeři zkrátka nepovoluje nic, čím by ho dostal na koně.

Patrik Sandev

Branky a nahrávky: 57. Lisov (I. Michejev, Pjanov) – 6. Gynge (Sexton, Brulé), 6. K. Makarov (Stoljarov, Polygalov), 14. Stoljarov (K. Makarov)

Avangard Omsk: Šilin (14. Furch) – Martynov, J. Medveděv, A. Osipov, Nikitin, Lisov, Gustafsson – Pěrežogin, Sobotka, Pestuško – Lemťugov, Chochrjakov, Burdasov – Fajzullin, Pjanov, I. Michejev – Fiščenko, Juňkov, Booth.
    Neftěchimik Nižněkamsk: Lisutin (Kolppanen) – Ljamin, Rjasenskij, Lekomcev, Ogurcov, Bryncev, Berezin, An. Sergejev – Gynge, Brulé, Sexton – Stoljarov, Polygalov, K. Makarov – Porjadin, P. Kulikov, Koňkov – Šiksatdarov, Jakimov, Gimatov.

Rozhodčí: Vasiljev, Cyplakov – Ivanov, Černyšjov