Třinec – Mountfield HK 3:4 (po pr.) | Olomouc – Zlín 3:1 (kon.) | Plzeň – K. Vary 3:1 (kon.)
Chomutov – Mladá Boleslav 2:1 (kon.) | Liberec – Kometa Brno 4:3 (po pr.) | Pardubice – Vítkovice 3:0 (kon.)
Sparta – Litvínov 3:0 (kon.)
HC Škoda Plzeň
3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
HC Energie Karlovy Vary
Pátek 25.11.2016, 17:30 • Home Monitoring Aréna • Tipsport extraliga • 24. kolo

Je za námi druhé západočeské derby letošní sezony, které po výsledku 3:1 ovládli plzeňští hokejisté!

V páté minutě otevřel skóre veledůležitého střetnutí plzeňský Tomáš Svoboda, jenž beze zbytku využil úžasného pasu kapitána Ondřeje Kratěny. O devět minut později bylo vyrovnáno. Po pravé straně se do útočného pásma prohnal Milan Davídek, který si přesnou střelou na vzdálenější tyč připsal první zásah v letošní sezoně. Po prvních dvaceti minutách tak týmy odešly do kabin za stavu 1:1.

Po dvou třetinách byli ve vedení opět domácí indiáni. Prostřední perioda nabídla řadu šancí na obou stranách, ale jediným úspěšným střelcem se stal plzeňský Jakub Lev. Tomu parádně připravil pozici navrátilec do sestavy David Stach, domácí útočník s číslem 30 už jen doklepával touš do prázdné klece a vrátil Škodě náskok o jednu branku.

V poslední části měli domácí hokejisté řadu obrovských šancí, ale žádnou nedokázali zužitkovat. Energie měla celkem dobrý tlak, ale vyrovnat se jí nepodařilo. V poslední minutě tedy pečetil výhru Plzně ranou do prázdné klece Dominik Kubalík!

Střely celkem:

Plzeň – 42

Karlovy Vary – 20

Nejlepší hráči utkání: Jakub Lev (Plzeň) a Milan Davídek (Karlovy Vary).

Z Plzně je to tedy pro dnešní večer všechno, všem divákům děkuji za pozornost a přeji krásný zbytek pátku! U dalšího přenosu se bude opět těšit Jan Picka. (19:55:58)

59:04 Dominik KUBALÍK - 3:1
    Zdroj: Hokejka TV

59:04
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Máme tady třetí gól Plzně, který může domácí indiány hodně uklidnit! U vlastní modré čáry uzmul kotouč DOMINIK KUBALÍK (13+8), který se jako raketa prohnal do útočného pásma a neomylně poslal puk do prázdné klece! Asistence: Petr Kadlec (0+6).

58:45
    Energie se dostala do útočného pásma a Matěj Machovský schoval puk do lapačky. Domácí kotel vyzývá Honzíka, aby opustil svou klec – ten nakonec poslechl, hosté to zkouší v šestí hráčích!

58:36
    Oddechový čas pro hosty.

58:36
    Je tu icing ze strany Karlových Varů, hra se opět vrátí před branku Davida Honzíka.

58:25
    Na své kolegy navazuje i Dominik Kubalík, který nepouští Energii k puku, za což ho publikum odměňuje potleskem.

58:00
    A opět je v akci Lev, který společně s Ondřejem Kratěnou drží kotouč v útočném pásmu.

57:18
    Aktuálně se píská zakázané uvolnění i na straně Energie, což se nelíbí Sičákovi. Vhazovat se však bude u Honzíka.

56:57
    Gríger se prohnal do útočného pásma a vypálil, rozhodčí však pískají ofsajd. Hostující útočník se za svou střelu po odpískání omlouvá.

56:25
    U kotouče už je však znovu karlovarská Energie a míří na zteč.

55:55
    Lev, Kratěna a Stach šikovně drží kotouč v útočném rohu, tam se to Plzni líbí, když je touš daleko od Machovského.

55:15

54:54
    Karlovy Vary dlouho kombinovaly okolo modré čáry, nakonec se ke střele odhodlal Milan Mikulík. Kotouč skončil až v ochranné síti.

53:57
    Pěkně z mezikruží střílel Tuominen, ale Machovský předvedl ještě lepší zákrok vyrážečkou.

53:35
    Puk skončil ve skrumáží v rohu hřiště, situace byla dosti nepřehledná, tak ji sudí raději přerušují. Buly u Machovského.

53:22
    To byly zase zmatky v domácí obraně, nakonec puk vyhodil Jakub Lev.

53:15
    A opět byl v akci Gríger, který se dostal do dvou šancí, nakonec byl zastavený faulem. Provinil se David Sklenička (PLZ), který bude pykat za napadení.

Jan Picka

Branky a nahrávky: 5. T. Svoboda (Kratěna), 33. Lev (Stach), 60. D. Kubalík (P. Kadlec) – 14. Davídek (Harant, Flek)

HC Škoda Plzeň: Machovský (Sochůrek) – Kvasnička, Čerešňák, Moravčík, P. Kadlec (A), Pulpán (A), D. Sklenička, Němeček – D. Kubalík, Kracík, T. Svoboda – Lev, Preisinger, Kratěna (C) – Kodýtek, Stach, Hrnka – Vracovský, Koreis, Vondráček.
    HC Energie Karlovy Vary: Honzík (Závorka) – Harant, Dujsík, Rýgl, M. Rohan, Tomáš Dvořák, Benák, Sičák (A) – T. Rachůnek, Tuominen, Mikulík – Vachovec (A), Skuhravý (C), V. Tomeček – Mullane, Kindl, Gorčík – Davídek, Gríger, Flek.

Rozhodčí: R. Svoboda, Pešina – Jelínek, Pešek