Kometa Brno – Zlín 5:3 (kon.) | Č. Budějovice – Písek 6:5 (po pr.) | Mladá Boleslav – Mountfield HK 1:3 (kon.)
Vítkovice – Třinec 2:5 (kon.) | Pardubice – Liberec 7:2 (kon.) | HC Litvínov – Letňany 6:5 (po pr.)
Jihlava – Havířov 4:3 (kon.) | K. Vary – Kladno 2:4 (kon.) | Slavia – Chomutov 3:2 (kon.)
Havlíčkův Brod – Kolín 3:4 (kon.)
HC Motor České Budějovice
6:5 (2:2, 3:2, 0:1 - 1:0)
IHC Králové Písek
Pátek 25.11.2016, 16:00 • Budvar aréna • Extraliga staršího dorostu • 25. kolo

Konec zápasu. (18:17:18)

Já se s vámi loučím a přeji hezký zbytek večera.

Třetí třetina přinesla zranění Michala Silného, kvůli kterému dostal Hakl trest 5 minut+do konce utkání a další dva dvouminutové tresty za hrubost. Silný se do zápasu vrátil, takže zranění pravděpodobně nebylo nijak vážné. Přesilovka díky vyloučení Hakla ale pro HC Motor nepřinesla žádnou změnu.
    Změnu přinesla až střela při oslabení Písku, kdy při vyhození z obranného pásma Norris přihrál Joshuovu Wallerovi a podařilo se jim Svobodu prostřelit. Na konci třetí třetiny měl Písek ještě přesilovku 3/5, kterou ale nevyužil a tak se hrálo prodloužení.
    V prodloužení Motoru stačilo pouze 11 vteřin, aby prostřelili Kříže díky střele Daniela Hudáčka.
    Motor tedy zvítězil 6:5.

60:11
    České Budějovice právě vstřelily branku!

Vyhrané vhazování, které vyhrál Kaisler pro České Budějovice a následný únik Matyse po křídle zajistil gól, který si připisuje DANIEL DUDÁČEK. Budějovice tedy vítězí 6:5

56:16
    Velká šance na straně hostů a Svoboda měl se střelou co dělat, když Waller využil chyby obránce

56:01
    5/5

55:09
    oddechový čas pro HC Motor

55:09
    Písek právě vstřelil branku!

Při vyhození z obranného pásma Norris přihrál Joshuovu Wallerovi a při vlastním oslabení se jim podařilo Svobodu prostřelit.

Anežka Vacíková

Branky a nahrávky: 2. Toman (Beránek, Mirochnikov), 10. Kašper (Matys), 23. Řezáč (Škola), 38. Škola (Šafář), 40. Matys (Svoboda), 61. Dudáček (Matys, Kaisler) – 9. Novák (Šebesta), 12. Novák (Šebesta), 24. Norris (Pechlát), 31. Hakl, 56. Waller (Norris, Štěcha)

HC Motor České Budějovice: Svoboda (Ovsjannikov) – Stárek, Doktor, Rákosník, Dosek, Dudáček, Škola, Šafář, Mirochnikov – Silný, Beránek, Matys, Slávik, Krcho, Řezáč, Toman, Prášek, Vaculík, Masopust, Kašper, Kaisler
    IHC Králové Písek: Kříž (Křepela) – Kopenec, Pokorný, Kukla, Lang, Štěcha – Waller, Vokoun, Hakl, Novotný, Norris, Pejša, Novák, Přibyl, Šebesta, Stauber, Měchura, Pechlát

Rozhodčí: Hornáček – Štofa, Karda