Mountfield HK – Slavia 7:3 (kon.) | Mladá Boleslav – HC Plzeň 2:4 (kon.) | Č. Budějovice – Chomutov 2:4 (kon.)
Třinec – Jihlava 8:0 (kon.) | Liberec – K. Vary 3:1 (kon.) | Pardubice – Kladno 6:3 (kon.)
Sparta – HC Litvínov 4:1 (kon.) | Vítkovice – Kometa Brno 6:5 (1:0 po s.n.)
po s.n. (1:0)
HC Vítkovice Ridera
6:5 (2:3, 2:2, 1:0 - 0:0)
HC Kometa Brno
Sobota 26.11.2016, 17:00 • Ostravar aréna • DHL Extraliga juniorů • 22. kolo

Ode mne je to ale už vše, zítra se z ostravské haly těšte na přenos z Extraligy, Vítkovice od 15:30 přivítají Olomouc.
    Takže mějte hezký zbytek soboty a zase někdy napočtenou. (19:18:42)

Tenhle rozhodně zajímavý a na góly velice bohatý zápas končí nakonec vítězně pro domácí tým, který vyluštil tajenku tohoto zápasu až v nájezdech.
    První třetina přitom patříla Kometě, to když domácí kapitulovali třikrát, Vítkovice se přitom radovaly z gólu dvakrát. Kometa jednobrankový náskok držela i po čtyřiceti minutách, v poslední třetině ale domácí dokázali vyrovnat.
    Tento velice vyrovnaný zápas nakonec musely ukončit samostatné nájezdy, ve kterém byli šťastnější vítkovičtí, jediným úspěšným nájezdníkem se stal Vlastimil Malina.
    Vítkovice tedy porážejí na svém ledě brněnskou Kometu 6:5 a dva body tak zůstávají v Ostravě, mladí Komeťáci si přiváží do Brna bod.

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Vítkovice Ridera.

VLASTIMIL MALINA proměňuje nájezd a díky němu Vítkovice vítězí.

3. série
    1:0
    Vlastimil Malina (VIT) – proměnil – 1:0.

3. série
    0:0
    Robert Havlát (KOM) – neproměnil – 0:0.

2. série
    0:0
    Ondřej Hartmann (VIT) – neproměnil – 0:0.

Samostatné nájezdy začínají.

Po úpravě ledu se uskuteční samostatné nájezdy, které už určí vítěze.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:54
    Gajarský už vystřelit nestihne.

64:37
    Zábranský chtěl rozjet rychlou protiakci, nakonec hodil zpátečku.

64:15
    Bojuje se o puk u mantinelu, Kometa jej vítězí.

64:01
    Poslední minuta prodloužení, Vítkovice tlačí Kometu v jejich obranném pásmu.

63:34
    Hartmann zaváží puk do obranného pásma Komety, nakonec střílí, Dostál ale nemá s jeho pokusem problém.

63:18
    Baláž uklidňuje hru a jde střídat.

Patrik Martiník

Branky a nahrávky: 12. Raška (Spratek), 17. Blaško (Spratek, Štěpánek), 22. Kmošek, 35. Malík (Weintritt), 51. Baláž (Spratek, Štěpánek), rozh. náj. Malina – 7. Hasoň (Novák, Ferda), 15. Havlát (Horký), 16. Havlát, 28. Gajarský (Škvrně, Zábranský), 40. Gajarský (Jajcay)