Kladno – HC Litvínov 6:3 (kon.) | Kolín – Č. Budějovice 1:5 (kon.) | Zlín – Vítkovice 1:5 (kon.)
Chomutov – HC Plzeň 2:5 (kon.) | Sparta – K. Vary 3:2 (kon.) | Liberec – Havlíčkův Brod 4:3 (po pr.)
Havířov – Kometa Brno 0:2 (kon.) | Vsetín – Jihlava 0:4 (kon.) | Písek – Mladá Boleslav 2:9 (kon.)
Letňany – Slavia 3:5 (kon.) | Třinec – Olomouc 7:1 (kon.)
HC Sparta Praha
3:2 (2:0, 0:0, 1:2)
HC Energie Karlovy Vary
Sobota 26.11.2016, 12:30Extraliga staršího dorostu • 26. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Přeji krásný sobotní den! NOEN extraliga staršího dorostu dnes kromě jiných utkání přinese i střet mezi pražskou Spartou a Energií Karlovy Vary. Pojďme si společně soupeře trochu představit.

Energetici odehráli utkání pětadvacátého kola proti Kladnu, které pro ně neskončilo zrovna přívětivě. Soupeř si v průběhu hry vytvořil náskok, na který se domácí snažili odpovědět až když už bylo příliš pozdě – 2:4.

Jakub Kašpar – 7 záp. / prům. 2,27 / úsp. 92,38 %

Sparťané odehráli značnou část druhé poloviny listopadu bez ztráty kytičky – pět výher v řadě. Ovšem při posledním výjezdu do Plzně se jim výbornou formu už potvrdit nepodařilo. Na uvítanou inkasovali hned třikrát během úvodní třetiny. V té prostřední se jim podařilo snížit těsně na rozdíl jedné branky, ale v závěru hry soupeř opět uskočil na konečných 5:3.

Nejproduktivnější hráči Sparty
    Dominik Arnošt – 28 bodů (9+19)
    Vojtěch Kropáček, Ondřej Šišolák – oba 25 bodů (15+10)

Brankáři:
    Jan Mičán – 15 záp. / prům. 2,64 / úsp. 89,92 %
    Jan Škorpík – 8 záp. / prům. 3,90 / úsp. 85,57 %

X

Bilance letošních vzájemných utkání
    16. 9. 2016 – 5. kolo
    Karlovy Vary – Sparta 4:3 (1:0, 1:1, 2:2)
    Branky a nahrávky: 7. Šik (Zavřel, Cankov), 30. Bečka (Prošek), 44. Hotěk (Kořán, Slabý), 57. Šik (Bečka, Halberštát) – 33. Kropáček, 50. Šišolák (Pavel), 56. Schwamberger (Vízner, Čech).

8. 10. 2016 – 12. kolo
    Sparta – Karlovy Vary 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
    Branky a nahrávky: 33. Zavřel (Tlačil), 60. Bečka (Šik). Rozhodčí: Pavlovič – Komárek, Vengřín.

4. 11. 2016 – 19. kolo
    Karlovy Vary – Sparta 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
    Branky a nahrávky: 40. Prošek, 56. Prošek (Bečka).

Máme za sebou úvodní pozdrav obou soupeřů, utkání může začít.

00:01

01:08
    Úvodní buly vyhrávají hosté. Jeden z rozjetých energetiků byl ale okamžitě sražen Hanušem u mantinelu.

01:36
    Sparta se snaží dostat z prostoru středního pásma, hosté ji ale v útočné třetině způsobují jen samé nepříjemnosti.

02:27
    Kapitán rudého týmu Vízner se pokouší vystřelit z nízkého úhlu zpoza modré čáry. Puk se ale přes houf hráčů daleko nedostane.

03:09
    Oba celky urputně bojují o puk, ale udržet si ho na delší dobu je pro ně viditelný problém. Střely prozatím k vidění nejsou.

04:31
    Spartě se daří puk dovézt až k Beranovi, ale vystřelit jí energetici už nedovolí. K vidění jsou jen urputné souboje za klecí karlovarského gólmana.

06:10
    Sparta právě vstřelila branku!
    Útočná kombinace před Beranem vypadala zpočátku velmi nejistě. MICHAEL ŠVARC nakonec ale využil nastalého zmatku před Beranem, který proti jeho rychlé akci neměl sebemenší šanci. Asistence: Vojtěch Kropáček

08:09
    Hostujícímu Habrovi se po delší době konečně daří vyvézt puk z karlovarské třetiny.

10:03
    Tlačil si u levé paty brankoviště říkal o přihrávku, sparťanští beci ale jeho spoluhráče zahnali až za Mičánovo hájemství.

10:17
    Domácí mají dnes tu správnou formu, kterou potvrzují dalším rychlým gólem! ŠTĚPÁN ČECH vylákal Berana až za brankovou čáru a do jeho nechráněné klece poslal druhé varování! Asistence: Ondřej Pavel, Jevgenij Pika.

11:49
    Karlovarský gólman teď trochu napravil svoji reputaci, když na poslední chvíli vyrazil svým betonem prudkou Pšeničkovu střelu.

12:32
    A další zákrok si připisuje i jeho kolega z protější klece Mičán. Do jeho betonů si vystřelil zpoza levého kruhu Slabý.

13:09
    Sparťanský přelet do útočné třetiny končí ofsajdem.

13:16
    Beran má momentálně dost práce s dotěrnými forwardy Sparty, kteří se v jeho blízkosti cítí jako ryby ve vodě. Další střelu raději pro jistotu zalehl.

13:45
    Pšenička ubruslil po pravém mantinelu a poslal puk odpočatým spoluhráčům do třetiny hostí, poté ihned odjíždí střídat.

14:33
    Hostující Holub si pohazoval s pukem na modré čáře až jeho hrátky skončily dalším ofsajdem.

15:45
    Sparta má teď ze hry zcela evidentně víc. Energie jakoby nevěděla kudy kam.

16:50
    Domácí Pavel se zbavil v prostoru mezikruží dotírajícího obránce Energie a golfákem vystřelil na Berana. Ten se střelu pokusil polapit do náruče, ale nakonec se puk zastavil až o mantinel.

17:35
    Po další ostré sparťanské střele potřebuje karlovarský brankář chvíli oddechu a hra se přerušuje. Ke střídání brankářů ale nedochází.

17:45
    Velká šance domácího Vitoucha a Pšeničky! Beran se teď musel potýkat s několika jejich nepříjemnými dorážkami a ke třetímu gólu Sparty dost možná chyběly jen pouhé centimetry!

20:00

Máme za sebou první třetinu, která začala hokejem pro oko diváka docela nezajímavým. Žádné velké šance, v podstatě ani žádné střely. Sparta po prvních deseti minutách převzala kontrolu nad hrou, když ji do vedení vystřelil Michael Švarc. O tři minuty později přišel i gól většího klidu z hokejky Štěpána Čecha. Papírově silnější Energetici tak mají co dělat, aby situaci zvrátili.

20:01

20:06
    Úvodní buly druhé třetiny se opakuje, vyhrávají jej sparťané.

21:18
    Sparta se snaží vymanit ze své třetiny, ale puk je na modré čáry odvezen jedním z energetiků zpátky. Celá akce nakonec končí střelou, kterou Mičán ukázkově zlikvidoval.

22:57
    Čech pracně dobruslil až k pravému Beranově betonu, kde chtěl puk poslat dozadu na jednoho z dojíždějících spoluhráčů. Ke kotouči se ale rychleji dostali hosté.

23:01
    Hra je dost neučesaná a jedno přerušení střídá druhé.

25:16
    Do bezprostřední blízkosti Mičána se dostal Holub, puk mu ale z hole na poslední chvílí sklouzl.

25:32
    Sparťané se snaží v zahuštěné obranné třetině Energie něco vymyslet, Kropáček posílá možná až příliš dlouhou přihrávku svým parťákům a puk nakonec končí až ve středním pásmu.

25:57
    Vyloučení: Holub (KVA) – dvě minuty (hákování).

27:45
    Hotěk se odhodlaně prodral až do mezikruží, na dva sparťanské obránce byl ale sám a tak odbruslil raději zpátky do středního pásma.

28:45
    Hráči obou týmů urputně bojují u mantinelu o puk, který nakonec vyváží jeden ze sparťanů.

28:53
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Hanuš – 2 min., faul loktem).

29:33
    Energetici ztratili téměř čtvrtinu power play další popotahovanou u mantinelu.

30:21
    Sparta se v oslabení stáhla okolo Mičána a od modré pálí Přibyl, puk ale zahuštěným pásmem daleko neprojde.

31:04
    Vypadá to, že i čtyři sparťané v poli jsou pro hosty až moc. Přesilovka Varů je u konce.

31:59
    Mičán si teď Zavřelovou střelou nebyl příliš jistý, vidění mu zakrývalo hned několik hráčů. Projektil nakonec minul boční tyč o nemalý kus.

32:55
    Po vhazování ve středním pásmu se sparťané s pukem na hokejkách propracovali až před Berana, který měl tentokrát velmi namále! Sparta přidala hned několik velmi nepříjemných dorážek a chvíli nebylo vůbec jasné, kde puk vlastně je. Dost možná to nevěděl ani samotný Mičán. Ztracená černá pryž se nakonec objevila kdesi pod jeho výstrojí.

35:00
    V sevření dvou beků se ocitl Ondřej, který nechtěl riskovat ztrátu puku a tak jej raději poslal dozadu. Ke své smůle ale nahrál jednomu z dojíždějících energetiků.

35:25
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Vorobjev – 2 min., podražení).

35:30
    Mičánovi teď stačilo jedno rychlé mávnutí lapačkou, aby zlikvidoval Přibylovu dělovku od modré čáry.

36:54
    Kropáček se teď ocitl přímo před Beranem, mířil těsně pod břevno a karlovarský gólman se už už natahoval po puku, který si to nakonec zamířil až vysoko do ochranné sítě.

38:30
    Čas druhé třetiny se pomalu naplňuje a hra vypadá dost zmateně. Věčné bruslení ze strany na stranu nakonec končí dalším Beranovým zákrokem, který puk pro vlastní jistotu raději přikrývá lapačkou.

40:00

Máme za sebou i prostřední třetinu, která byla na rozdíl od té první bezbranková. Zatím se zdá, že hostující tým drží na vlásku zejména díky Beranovi, který má ke své nelibosti až příliš práce s dotírajícím sparťanským útokem. Zvrat se tedy nekonal. Co přinese závěr hry?

40:01

41:19
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Už to vypadalo, že se MARTINU SLABÉMU střela nezdaří, nakonec si ale puk na hokejce usměrnil tak, že jej bez větších obtíží přehodil přes pravý Mičánův beton. Asistence: Michal Hotěk.

41:44
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Čermák – 2 min., podražení).

43:56
    Sparťané se na hranici středního pásma mají na pozoru, energetici se jím snaží prokousat marně.

45:27
    Habr přišel o puk defenzivním zákrokem Čecha, který jej setřásl u mantinelu. U puku jsou opět domácí a vyhazují jej ze své třetiny až na zakázané uvolnění.

46:15
    Zakončovat mohl Slabý, na kterého zíval odkrytý pravý růžek!

46:17
    K odraženému puku se nakonec dostal MICHAL HOTĚK, který ani na vteřinu neváhal a vyrovnal se Spartou účty! Asistence: Martin Slabý, Jan Tlačil.

47:00
    Do volného trojúhelníku mezi Beranovy betony mířil Čech, ten ale o dobrý kus minul.

47:42
    Puk se dostal až k Beranovi, který jej raději přikrývá lapačkou. Hra se přerušuje.

48:10
    Mičán se v obklíčení předvedl rozehrávkou na hole svých spoluhráčů, ti se nakonec ubránili opět za cenu zakázaného uvolnění.

48:22
    Sparťanská střídačka se bouří, klukům se zcela jistě nový vývoj zápasu příliš nelíbí.

49:04
    Sparta se vrací do obranné třetiny a střídá.

49:39
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Pavel – 2 min., sekání).

50:01
    Kropáček se ocitl úplně osamocen v karlovarské třetině. Sparta je nyní v ofenzivní činnosti trochu zmatená.

51:28
    Pšeničkův únik skončil tvrdým nárazem na mantinel, na který jej natlačil Zavřel. U puku jsou nyní hosté.

52:11
    Před Beranem se strhl závar, který způsobili dojíždějící hráči. Domácí Nacházel nakonec na karlovarského strážce branky upadl a sudí hru přerušuje.

52:59
    Čermák se ocitl v akci tři na jednoho a nakonec se mu přeci jen podařilo ubruslit dojíždějícím bekům, objel brankoviště a pokusil se zakončit z otočky. Střelu si ale nestačil řádně zpracovat a ze šance nic nebylo.

53:33
    Mičán nyní působí podstatně jistějším dojmem na rozdíl od prvních dvou třetin.

54:12
    Nacházel ze pokusil vyhodit puk před Mičána, touš nakonec skončil až v ochranné síti.

56:15
    MIROSLAV DANI právě vystřelil velkou úlevu pro sparťanskou střídačku, když se z hranice pravého kruhu zmocnil odraženého puku a zakončil do odkrytého brankoviště! Asistence: Jan Hanuš, Štěpán Čech.

57:52
    Probíhají poslední dvě minuty utkání a třetí gól pořádně zatápí pod kotlem Energie!

58:12
    Oddechový čas pro domácí.

58:34
    Hosté to zkouší v šesti.

Konec zápasu. (14:32:41)

Petra Pilbauerová

Branky a nahrávky: 7. Švarc (Kropáček), 11. Čech (Pavel, Pika), 57. Dani (Hanuš, Čech) – 42. Slabý (Hotěk), 47. Hotěk (Slabý, Tlačil)

HC Sparta Praha: Mičán (Škorpík) – Haš, Vízner (C), Hadamczik, Havlín, Hanuš (A) – Čermák, Vitouch, Švarc, Nacházel, Gnusin, Dani, Pšenička, Pika, Kropáček, Čech, Vorobjev, Pavel. Trenér: Richard Žemlička.
    HC Energie Karlovy Vary: Beran (Kašpar) – Cankov, Zavřel, Štaif, Přibyl (A), Ptáček, Kala, Klejna (A) – Holub, Habr, Maydl, Slabý, Tlačil, Halberštát (C), Hotěk, Petrov, Jílek. Trenér: Václav Eismann

Rozhodčí: Würtherle – Kepner, Marek.