Opava – Nový Jičín 3:1 (kon.) | Val. Meziříčí – SHK Hodonín 1:3 (kon.) | Šumperk – Poruba 2011 3:2 (kon.)
Mor. Budějovice – Havlíčkův Brod 2:4 (kon.) | Klášterec nO – Klatovy 2:5 (kon.) | Vsetín – Technika Brno 6:0 (kon.)
Písek – Tábor 1:4 (kon.) | Žďár n/S – Nymburk 6:3 (kon.) | Sokolov – Vrchlabí 2:9 (kon.)
Jindř. Hradec – David Servis 5:8 (kon.) | Pelhřimov – Kolín 6:5 (kon.) | Děčín – Bílina 7:2 (kon.)
Kobra – Řisuty 9:2 (kon.) | Trutnov – Jablonec n/N 1:5 (kon.)
DRACI PARS ŠUMPERK
3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
HC RT TORAX Poruba 2011
Sobota 26.11.2016, 17:00 • Zimní stadion, Šumperk • 2. liga skupina Východ • 22. kolo

Dnes je to vše. Já Vám děkuji za pozornost a u dalších onlajnů napočtenou. (19:14:12)

Šumperští hokejisté jsou nadšeni výhrou. Oba celky předvedly pěkný hokej a pro fanouška hokeje, to byla jistě hezká podívaná. Rozhodující branku vstřelil v 59. minutě Michael Janota, který od modré čáry prostřelil Čecha.

59:58
    Draci ale vyhazují a vítězství už jím nikdo nevezme.

59:51
    Vymazal nešťastně vyhodil na icing. Čech na střídačce.

59:33
    A nyní Poruba nepřesně přihrála a puk letí na zakázané uvolnění. Čech se vrací do klece.

59:20
    Zakázané uvolnění Draků.

59:09
    Poruba bez brankáře, navíc je hra přerušena, takže se bude vhazovat před Svobodou.

58:59
    Čech už chtěl vyrazit na střídačku, ale domácí dokázali vyhodit puk.

58:39
    Nyní odpískaný ofsajd Poruby.

58:32
    Oddechový čas pro hosty.

58:32
    Draci právě vstřelili branku!
    Lukáš Králík poslal přihrávku na MICHAELA JANOTU, který nádhernou ránou prostřelil Čecha. Asistence: Lukáš Králík, Vladimír Cink.

57:55
    A nakonec postavení útočícího hráče v brankovišti.

57:27
    Draci se tlačili do branky tak moc. že způsobili velký závar před Čechem. Gólman nyní nevěděl, kde mu hlava stojí.

56:46
    Marek Bail (POR) dostává dvě minuty za podražení.

56:13
    Nyní opět tempo polevilo. Ani jeden z brankářů nemá moc práce.

54:39
    Na druhé straně musel zasahovat René Svoboda.

54:06
    Ostřanský teď odmítl poslat Draky do vedení. Nádhernou přihrávku Sedláčka netrefil ideálně a poslal puk mimo.

53:41
    Čech si připsal zákrok. Vhazování probehně po pravici gólmana Toraxu.

52:30
    Střela Ďurkáče skončila tečovaná v ochranné síti.
    Někdy to prostě schytají i pánové v pruhovaném...

52:06
    Postavení mimo hru Poruby.

51:18
    Draci by se rádi dostali do třetiny Ostravy, ale Torax svým napadním brání domácím v nějakém postupu.

50:00
    Janota předvedl obrovskou hrubici, po které mohou být domácí rádi, že neinkasovali. Puk skončil před brankou přímo na holi jednoho z hráčů Poruby, který nakonec trefil pouze beton Svobody.

49:48

49:34
    Tohle není zrovna vydařená přesilová hra ze strany domácího celku.

49:18
    Milan Ostřanský se dostal ke střele z mezikruží, ale Čech jeho ránu chytil na hrudníku.

48:59
    Postavení hráče Draků v brankovišti. Buly proběhne ve středním pásmu.

48:41
    Janota několikrát vystřelil na branku Poruby, avšak pokaždé mimo.

48:01
    Sedlář zasáhl puk vysokou holí. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

47:48
    Jozef Tomčák (POR) potrestán menším trestem za podražení.

47:36
    Domácí budou hrýt přesilovku.

47:19
    Hra trošku polevila na tempu.

46:56
    Tomáš Sedlák ukázal bodyček, kterému aplaudoval celý stadion.

45:24
    Na druhé straně otestoval pozornost Čecha Ďurkáč.

45:08
    Marek Smrčka se dokázal dostat až před Reného Svobodu, který vyrazil puk koncem betonu.

43:14
    Poruba právě vstřelila branku!
    Tohle byl poměrně šťastný gól. ONDŘEJ SLOVÁČEK prostřelil gólmana, ale puk tak tak doletěl za brankovou čáru. Potvrdit gól musel brankový rozhodčí. Asistece: Martin Piecha, Marek Sedlář.

42:41
    Toraxu se nedaří udržet třetinu Draků.

41:15
    Menší trest za faul kolenem dostává Pavel Sedláček (SUM).

40:36
    Piecha vystřelil na Svobodu, který puk lapil do lapačky.

40:11

40:01

Máme za sebou druhou třetinu, ve kterém jsme mohli vidět všechny tři branky. První gól vstřelil Daniel Vachutka, který dokázal zakončit vynikající souhru s Králíkem. O pár vteřin později hosté vyrovnali. Daniel Ballner dokázal dorazit za Svobodu střelu Davida Zachara. Následně využil přesilovku Tomáš Drtil, který prostřelil všechno, co mu stálo v cestě. Jak dopadne dnešní utkání? Rozhodující bude poslední třetina, která začne v 18:34.

40:00

39:58
    Ještě střelu Ďurkáče musel vyrazit gólman hostů.

39:55
    Janota měl úplně odkrytou střeleckou pozici, ale příliš dlouho čekal se střelou. Naposlední chvíli někdo z obránců Poruby zasáhl a střelu zblokoval.

39:26
    Matějka se snažil obtočit kolem branky. To se mu povedlo, ale následná střela letěla vysoko nad.

38:52
    Drtilovu dělovku vyrazil Čech mimo.

38:11
    Martin Piecha (POR) dostává dvouminutový trest za hákování.

37:17
    Jakub Čech neměl problém se střelou Michala Vymazala.

36:45
    Kuťák těsně minul šumperskou svatyni.

35:34
    Novosad vybojoval puk a poslal ho před branku na Milana Ostřanského, který jen promáchnul hokejkou. Kdyby trefil, Čech by měl velké potíže.

34:56
    Nyní domácí vyhodili puk na zakázané uvolnění.

34:18
    Ondřej Slováček se napřáhl od modré a trefil tyčku!

34:04
    Branka za Svobodou je posunuta. Hra se přerušuje.

32:50
    TOMÁŠ DRTIL se od modré napřáhl ke střele a propálil vše, co mu stalo v cestě. AsistencE: Zděnek Novosad, Milan Ostřanský.

32:46
    Ostřanský nedokázal trefit odkrytou klec.

31:28
    Sedlák vystřelil na Jakuba Čecha, kterému puk vypadl a gólman hostů jej tak tak udržel před brankovou čárou.

30:46
    Rostislav Vaněk (POR) dostává dvě minuty za hrubost. Draci si zahrají početní výhodu.

30:04
    Svoboda musel nadvakrát zasahovat. Hosté mají tlak.

29:06
    Tichý trefil Novosada u mantinelu pěkně tvrdě.

28:23
    Další ránu Vymazala chytil do rukavice. Hra je přerušena.

28:11
    Vachutkovu střelu vyrazil hostující gólman ramenem.

27:52
    Vladimír Cink dokázal získat kotouč a následně za brankou se snažil přihrát volnému Kralíkovi. Druhý jmenovaný nedokázal puk zpracovat. I tak tahle situace dala Jakubu Čechovi zabrat.

26:41
    Matějka poslal pas na Sedláčka, který vystřelil těsně nad branku Čecha.

25:36
    David Zacahr vystřelil kotouč na Reného Svobodu, kterému puk vypadl a následná doražka nebyla pro DAVIDA BALLNERA vůbec žádný problém. Asistence: David Zachar, Dominik Kafka.

25:23
    Kafka u mantinelu odstavil od puku Cinka, a hosté zakládají protiútok.

24:49
    Střelu Fischera Čech chytá do náruče.

24:46
    A následuje další zakázané uvolnění. Draci jsou nyní v euforii a Poruba je pod tlakem.

24:02
    Hosté vyhazují na zakázané uvolnění.

24:00
    Jan Matějka trefil tyč!

23:10
    Tak to byla nádherná souhra šumperských hráčů Vachutky a Králíka! Lukáš Králík vzal kotouč natáhl na sebe jednoho z hráčů Poruby a následně přihrál pas na DANIELA VACHUTKU, který sám před Čechem zakončil přesně. Asistence: Lukáš Králík, Tomáš Drtil.

22:04
    Poruba má nyní domácí hráče pod tlakem. Svoboda ovšem zatím zasahovat nemusel.

20:40
    Hned ze začátku se snažili hráči hostujícího mančaftu dostat do útoku, ale zastavil je ofsajd.

20:01

Další třetina začne přibližně v 17:46.

Máme za sebou první třetinu, ve které jsme neviděli branku. Domácí hráči ze začátku byli aktivnějším celkem, ovšem pak se karta otočila a Poruba Draky tlačila. Následně se hrál pohledný hokej na obě strany. Navíc hlavní rozhodčí nechává velice volný styl hry. Tak doufejme, že se mu tento styl nevymykne z rukou.

Ještě po zápase distkutuje kapitán domácích s hlavním rozhodčím.

20:00

19:58
    Ještě souboj v rohu kluziště, ale víc už se nestane.

19:05
    Smrčka stál před brankou neobsazený, ale jeho střela letěla hodně mimo.

18:46

18:32
    Úmyslný ofsajd v podání domácího celku.

17:41
    Svoboda nyní přerušil hru. Ale hráči Poruby dostávají před brankou, co proto. Opravdu tvrdá hra v podání domácí obrany. Rozhodčí je k tvrdým zákrokům dnes tolerantní.

16:46
    Ale je tu další trest pro domácí hráče. Daniel Vachutka (SUM) dostává dvě minuty za podražení.

16:04

15:40
    Hosté dlouho kombinovali ve třetině šumperských hráů, které vyústilo střelou Patrika Flašara. Svoboda zasahuje lapačkou.

14:36
    Jan Matějka (SUM) vyloučen za hákování. Následuje první přesilovka ostravské Poruby.

14:24
    Orság dostal skvělý pas před branku, ale jeho rána pouze trefila Reného Svobodu.

13:24
    Nyní Ďurkáč několikrát po sobě zblokoval střelecké pokusy ze strany hostů.

12:49
    Střelu Dominika Kafky zlbokoval Tomek.

11:57
    Následuje nepřesné přihrávka týmu z Ostravy, která letěla přes všechny čáry. Zakázané uvolnění.

11:29
    René Svoboda přerušuje hru. Vhazování proběhne po levici šumperského muže s maskou.

10:40

10:37
    Nu, trenér Aleš Flašar není s přesilovou hrou domácího týmu spokojen a opravdu nahlas to dává svěřencům najevo. Jeho hlas jde slyšet až k nám do Press místnosti.

10:00
    David Zachar dokázal vybojovat puk a ujel obraně! Následně při samostatném úniku trefil tyč.

09:15
    Tak tohle byla fantazie v podání Jakuba Čecha, který ležel na brankové čáře a dokázal vložit lapačku do odkryté branky, kam mířila rána Vymzala!

08:40
    Dvě minuty za podražení dostává Dominik Kafka (POR).

08:35
    Rozhodčí bude vylučovat. Jeden z hráčů Poruby dostane trest.

08:15
    Nejprve střela Vymazala tesně minula branku Poruby, následně David Ballner trefil lapačku gólmana Draků.

07:43
    A další střela hráčů Poruby. Teď se karta obrátila.

07:26
    Puškárova střela skončila na betonu Reného Svobody.

06:39
    Náhodně odražený kotouč udělal problémy šumperskému brankáři.

06:05
    Orságovu střelu vyrazil Svobodu do rohu hrací plochy.

05:24
    Střelu Sedláka zblokoval Smrčka.

05:18
    Poruba vyhazuje na zakázané uvolnění. Domácí jsou zatím lepším celkem.

04:56
    Dobra střela Vachutky, kterou brankář Poruby musel vyrazit do rohu kluziště.

04:04
    Teď to ovšem byli hosté, kteří dokázali vystřelit na Reného Svobodu. Domácí brankář měl štěstí, protože kotouč byl pod ním vidět, ale gólman Draků o něm nevěděl. Lukáš Králík tak musel černou pryž pod brankáře natlačit.

03:44
    Hra tedy pokračuje, Šumperk drží puk.

03:28
    Nyní je hra přerušena, protože na zemi skončil jeden ze šumperských hráčů. Pravděpodobně dostal loktem do obličeje. Vylučovat se nebude.

02:48
    Vymazal dokázal zblokovat střelu Orsága.

02:00
    Teď měli hosté štěstí, protože střela Fischera jen těsně prolítla kolem branky Čeha.

01:35
    Fischer s Cinkem mohli jet do přečíslení, ale domácí dvojici zastavilo postavení mimo hru.

01:20
    Draci se drží v pásmu Poruby. Hosté jsou nyní pod tlakem.

01:00
    Po ofsajdu domácích se bude vhazovat ve středním pásmu.

00:10
    Hned ze začátku se domácí dostali do třetiny Ostravy. Tomek hned z první zkoušel střelu, ale ta jen prosvištila kolem branky.

00:01

Draci Šumperk: Svoboda R. (Zavadil) – Tomek, Sedlák, Janota, Ďurkáč, Drtil – Matějka, Vymazal, Vachutka – Ostřanský, Sedláček, Novosad – Cink, Králík, Fischer – Langr, Brida, Svoboda L.

HC RT TORAX Poruba 2011: Čech (Kubáň) – Slavík, Puškár, Flašar, Tichý, Rudl, Bail, Puzič, Adamik – Ballner, Kafka, Piecha, Smrčka, Vaněk, Kuťák, Sedlář, Tomčák, Seidler, Slováček, Orság, Zachar.

Utkání začne ve 17:00. Komentovat ho pro Vás bude Dominik Mihailescu.

Domácí celek se nachází na čtvrtém místě. Největší sílou Draků je první formace v čele s Matějkou. Šumperk v brance poslední dobou točí dva gólmany a sice Reného Svobodu a Petra Zavadila.

Největší oporou hostujícího celku je David Zachar, který patří k nejlepším střelcům Poruby. Jedničkou v brance Ostravy je Jakub Čech. Tento gólman má zušenosti i z české extraligy.

Ostravané jsou na druhém místě za Vsetínem. Hosté hořkost porážky poznali v sezóně pětkrát z toho třikrát v prodloužení.

Krásný, dobrý den ze Šumperka. Dnes máme na programu 22. kolo druhé ligy, skupiny Východ, ve kterém odehrají utkání Draci Šumperk a HC RT TORAX Poruba 2011.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Dominik Mihailescu

Branky a nahrávky: 24. Vachutka (Králík, Drtil), 33. Drtil (Novosad, Ostřanský), 59. Janota (Králík, Cink) – 26. Ballner (Zachar, Kafka), 44. Slováček (Piecha, Sedlář)

DRACI PARS ŠUMPERK: Svoboda R. (Zavadil) – Tomek, Sedlák, Janota, Ďurkáč, Drtil – Matějka, Vymazal, Vachutka – Ostřanský, Sedláček, Novosad – Cink, Králík, Fischer – Langr, Brida, Svoboda L.
    HC RT TORAX Poruba 2011: Čech (Kubáň)– Slavík, Puškár, Flašar, Tichý, Rudl, Bail, Puzič, Adamik – Ballner, Kafka, Piecha, Smrčka, Vaněk, Kuťák, Sedlář, Tomčák, Seidler, Slováček, Orság, Zachar.

Rozhodčí: Zbořil – Holibka, Wesley