NY Islanders – Calgary 2:1 (po pr.) | St. Louis – Dallas 4:3 (po pr.)
Úterý 29.11.2016, 01:00 • Barclays Center, New York • NHL

Michael Frolík (CGY) 0+0, 1 střela, čas na ledě 18:06 (03:49:18)

Tři hvězdy utkání

1. Thomas Hickey (NYI) 1+0
    2. John Tavares (NYI) 1+0
    3. Thomas Greiss (NYI) 25 zák., 1 gól, 96,2%

Statistiky: Střely na bránu: 27-26; Zablokované střely: 13-11; Vhazování: 64%-36%; Hity: 20-18; Přesilové hry: 0/4-0/1; Trestné minuty: 2-8.
    Calgary Flames sice prohrálo v Barclays Center, během nejdelšího tripu letošní sezóny NHL ale získalo 7 z 12 bodů.

Sean Monahan odpověděl v Barclays Center v úvodu třetí třetiny na úvodní branku Johna Tavarese a posla utkání do prodloužení, které po necelých dvou minutách rozhodl svým druhým gólem v letošní sezóně NHL Thomas Hickey. Konečný výsledek. New York Islanders 2 Calgary Flames 1 po prodloužení.

61:53 Thomas HICKEY - 2:1

61:53
    Islanders právě vstřelili branku!
    John Tavares udělal na vrcholu levého kruhu pro vhazování nádhernou otočku a poté bekhendem nahodil puk před bránu, kde THOMAS HICKEY skvělou tečí zády k bráně usměrnil puk mezi tělem a pravou rukou Briana Elliotta do brány. Prodloužení je u konce a Islanders vítězí 2:1! Asistence: John Tavares a Shane Prince.

61:03
    Jason Chimera nabral obrovskou rychlost, jeho následná střela ale zamířila mimo! Domácí mohli rozhodnout, bývalý útočník Washingtonu ale pálil mimo a Brian Elliott zasahovat nemusel.

60:45
    Vypadalo to, že se bude vylučovat kvůli nedovolenému bránění, nakonec se ale pískala přihrávka rukou. Stále se hraje ve hře 3 na 3.

60:09
    V Barclays Center začalo prodloužení, a pokud v něm nepadne gól, o osudu utkání rozhodnou nájezdy.

60:01

Sean Monahan ve třetí třetině odpověděl na úvodní branku Johna Tavarese z úvodní části a poslal utkání do prodloužení. Oba hráči vstřelil letos 6. gól. Skóre po třetí třetině. New York Islanders 1 Calgary Flames 1.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:00
    Do konce normální hrací doby zbývá odehrát 1 minuta.

58:55
    Nick Leddy mohl minutu a pět sekund před koncem normální hrací doby rozhodnout, Brian Elliott ale předvedl skvělý zákrok a uchránil Calgary od pohromy!

58:15
    Johnny Boychuk tvrdě vypálil, jeho následná střela ale byla nepřesná a skončila na ochranném skle za bránou.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 8. Tavares (Jo. Bailey), 62. Hickey (Tavares, Prince) – 46. Monahan (Versteeg, Engelland)

New York Islanders: Greiss (Bérubé (C)) – Leddy, Hamonic, Hickey, Boychuk, de Haan (A), Pulock – Jo. Bailey, Tavares (C), Beauvillier – N. Kuljomin, B. Nelson, Prince (A) – Lee, Quine, Chimera – Ladd, Cizikas, Clutterbuck.
    Calgary Flames: Elliott (Ch. Johnson) – Giordano (C), D. Hamilton, Brodie, D. Wideman, Engelland, Jokipakka – Tkachuk, Backlund, Frolík – Versteeg, Monahan (A), Brouwer (A) – S. Bennett, Stajan, Chiasson – Ferland, Jankowski, Shinkaruk.

Rozhodčí: Garrett Rank, Kelly Sutherland. Čároví: Scott Cherrey, Ryan Daisy

Diváci: 10 772