Toljatti – Soči 4:2 (kon.) | Kazaň – N.Novgorod 5:0 (kon.) | Nižněkamsk – Spartak Moskva 3:4 (kon.)
Minsk – Čeljabinsk 0:2 (kon.) | Jokerit – Magnitogorsk 3:2 (kon.)
Jokerit Helsinky
3:2 (0:1, 0:0, 3:1)
Metallurg Magnitogorsk
Úterý 29.11.2016, 17:30 • Hartwall Arena • KHL

Československá stopa

Tomáš Filippi (MET) – 0+0, 1 střela, čas na ledě 18:52 (19:55:59)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 35:22 (10:6, 10:8, 15:8)
    Zblokované střely – 7:8
    Vyhraná vhazování – 24:24
    Trestné minuty – 4:2
    Hity – 18:20

Končí utkání, ve kterém Jokerit Helsinky nakonec přehrál Magnitogorsk 3:2! Zatímco první dvě třetiny moc záživnou podívanou nenabídly, tak v té třetí se hrál parádní hokej! Domácí v poslední dvacetiminutovce hodně zlepšili svůj výkon a především díky výbornému pohybu Magnitku přehrávali. Na vyrovnání Jesseho Joensuua ještě odpověděl o minutu později Ilja Berestennikov, jenž potrestal nedorozumění gólmana Heleniuse s Jensenem za brankou a Metallurg vedl 1:2. Pak ale začal úřadovat Jesper B. Jensen, který nejprve svým prvním zásahem v sezóně opět srovnal a v 51. minutě ranou z ostrého úhlu rozhodl. Jokerit tak získal hodně důležité body v boji o play off.

59:43
    Filippimu byla přeseknuta hůl, rozhodčí už ale vylučovat nebudou!

59:10
    I Košečkin už je na střídačce. Hosté opět s prázdnou klecí!

59:01
    Samsonov se vracel zpět do branky, ale vyjel až za modrou čáru a na led tak musí Košečkin!

59:01
    Do rány Tomáše Filippiho obětavě padl Jesper Jensen. Dánský bek srazil puk do ochranné sítě.

58:35
    A je to tady! Samsonov zamířil na střídačku!

58:22
    Domácí dostali puk daleko od své branky. Dá se čekat, že Metallurg brzy odvolá brankáře.

58:00
    Nahození Birjukova Helenius neviděl a puk z něj vypadl. Hosté toho ale nedokázali využít.

57:18
    Joensuu vyvezl puk do útočného pásma Jokeritu a ušetřil domácím cenné sekundy.

56:53
    Domácí zahráli na zakázané uvolnění.

56:33
    Hosté se, zdá se, nadechují k závěrečnému náporu. Hráči Jokeritu je teď ale vytlačili ze své obranné třetiny.

55:52
    Lee nabíjel na osu kluziště Sergeji Mozjakinovi. Jeho střela skončila na hrudi Heleniuse.

55:38
    Filippi hledal krásnou přihrávkou Danise Zaripova. Ten ale před brankou netrefil skákavý puk!

54:34
    Samsonova nyní ohrožoval Marko Anttila. Hostující gólman byl úspěšnější než obrovitý forvard Jokeritu.

54:02
    Nyní ale hosté zahrozili. Pohotovou střelu Danise Zaripova pokryl Helenius.

53:39
    Hráči Jokeritu se pohybují mnohem lépe než soupeř. Metallurg je evidentně zaskočen výkonem soupeře.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 44. Joensuu (Regin, Jormakka), 48. Jensen (Huhtala), 51. Jensen (Salminen, Huhtala) – 7. Mozjakin (Lee, Zaripov), 45. Berestennikov (Timkin)

Jokerit Helsinky: Helenius (Zapolski) – Ch. Genoway, A. Kulda, Jensen, Lauridsen, Lajunen (A), Rissanen, Rautanen, Jaakola – Salminen, Regin (C), Joensuu (A) – Jormakka, Hishon, Huhtala – Pihlström, Gymer, Niemi – Anttila, Mäki, Talaja.
    Metallurg Magnitogorsk: Samsonov (60. Košečkin) – Lee, Antipin, J. Birjukov (A), Budkin, Bereglazov, S. Těreščenko, Dronov – Zaripov (A), Osala, Mozjakin (C) – Berestennikov, Filippi, Timkin – A. Sjomin, Kaletnik, Potěchin – De. Kazionov, Železkov, Platonov – Dm. Kazionov.

Rozhodčí: Gašilov, Kuljov – Sadovnikov, Zacharenkov