Chabarovsk – CSKA Moskva 1:2 (kon.) | Vladivostok – Čerepovec 2:1 (kon.) | Kunlun – Petrohrad 3:5 (kon.)
Toljatti – Spartak Moskva 3:1 (kon.) | Kazaň – Soči 1:3 (kon.) | Nižněkamsk – N.Novgorod 6:5 (po pr.)
Jokerit – Čeljabinsk 2:1 (po pr.) | Záhřeb – Omsk 1:4 (kon.)
Lada Toljatti
3:1 (0:0, 3:0, 0:1)
Spartak Moskva
Čtvrtek 01.12.2016, 16:00 • Lada Arena • KHL

Československá stopa

Lukáš Radil (SPM) – 0 + 1, 2 TM, 16:32 na ledě (18:19:10)

Ve třetí třetině jsme se již dočkali pouze korekce skóre, kdy se o kosmetickou úpravu postaral Ryan Stoa. Hosté se však do dalších gólových situací nedostali, takže odjíždí poraženi. Domácím se povedla pasáž uprostřed utkání, kdy se jim podařilo soupeře zaskočit třemi góly, na které již Spartak nenašel patřičnou odpověď. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne.

59:26
    Vyloučený Stoa se vrací na ledovou plochu, leč to již hostům v ničem nepomůže.

59:00
    Domácí v přesilové hře nic zásadního nevymýšlí a jdou si vstříc zisku tří bodů.

57:26
    Ryan Stoa podrazil protihráče, což zřejmě znamená poklidný závěr pro domácí.

57:00
    Oba celky se opět relativně svižně vystřídaly v držení kotouče a minuty dál rychle plynou.

56:00
    Hostující celek nehýří žádnou velkou útočnou aktivitou, takže se hráči Togliatti mohou poměrně v poklidu soustředit na závěr zápasu.

54:48
    Vyloučený hokejista moskevského Spartaku je již zpátky na ledové ploše.

54:00
    Hokejisté Lady Togliatti jsou mnohem častěji v držení kotouče, nicméně příliš se o útočné výpady nesnaží.

53:00
    Přesilová hra se domácím příliš nevede, nicméně útočení není jejich současnou prioritou.

52:48
    Igor Mirnov je vyloučen na dvě minuty za sekání, čímž svému celku hodně komplikuje situaci.

52:00
    Lada už se také ve třetí třetině dostala ke střeleckým pokusům, avšak rány Rybina i Gurkina brankář Bespalov pokryl.

51:00
    Kotouč poměrně často střídá majitele, avšak žádné vážnější nebezpečí nehrozí ani pro jednu z branek.

50:00
    Žádné obrovské útočné snažení nesledujeme ani v podání hostujícího celku, což je trochu s podivem vzhledem k současnému stavu.

49:00
    Hráči Lady se ve třetí části hry soustředí vyloženě na obranu, což je vidět i na jejich střeleckém účtu, který je zatím prázdný.

48:00
    Ovšem dlouhodobě se hosté v útočném pásmu udržet nedokázali, protože obrana Lady dnes předvádí opravdu kvalitní výkon.

47:00
    Hráči Spartaku jsou jako polití živou vodou a vydávají se na další útočnou výpravu.

45:50
    Spartak právě vstřelil branku!
    Hosté se přeci jen dostali do útočného pásma, kde se jim podařilo v přesilové hře vstřelit svou první branku, o což se zasloužil RYAN STOA. Asistence: Lukáš Radil, Matthew Gilroy.

Pavel Černý

Branky a nahrávky: 28. Filatov (Aronson), 29. V. Komarov, 32. A. Strelcov (Bočarov, V. Strelcov) – 46. Stoa (Radil, Gilroy)

Lada Toljatti: I. Ježov (Masalskis) – Aronson, Sotnieks (A), Sinicyn, Korjagin, Maleňkich, Volgin, Gurkin – Filatov, A. Ivanov, Valujskij – V. Komarov, Zernov, Bělousov (C) – Achmetov, Rybin (A), Kostromitin – V. Strelcov, A. Strelcov, Bočarov.
    Spartak Moskva: Bespalov (Svensson) – Gilroy (A), Provolněv, Sergijenko, Kalinin (A), Kirillov, Bondarev, Dyblenko – Radil, Stoa, Glazačev – Mirnov, V. Berdnikov, Leščenko – Nikoncev, A. Voronin, Šmeljov – M. Potapov (C), Bobrov, N. Li – Pervov.

Rozhodčí: Ansons, Oskirko – Kuprijanov, Savenkov