Olomouc – Zlín 4:2 (kon.) | K. Vary – Chomutov 3:0 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Piráti Chomutov
Čtvrtek 01.12.2016, 18:00 • KV Arena, Karlovy Vary • Extraliga staršího dorostu • 27. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Vítejte u zápasu extraligy staršího dorostu, kde se utkají týmy HC Energie Karlovy a Piráti Chomutov. Posunuté utkání z pátku započne již ve čtvrtek úvodním vhazováním v 18:00. Neváhejte tedy dorazit přímo do KV Areny a zhlédněte zápas přímo z místa. Utkání také můžete sledovat zde, kde vám přineseme jeho přímý přenos.

Karlovarští dorostenci ve svých posledních třech kolech prožili temné chvilky sezóny. Po prohře na Kladně a Spartě zůstali energetici před velmi těžkým zápasem s Chomutovem. Do zmíněného zápasu vstoupili dobře, když po první třetině vedli o dvě branky. Chomutov se však dokázal probrat a po vyrovnání stavu zápasu na 3:3 po šedesáti minutách, se utkání dostalo až do samostatných nájezdů, kde byli domácí úspěšnější a získali pro svůj tým bonusový bod.

Pro Energii bude čtvrteční odveta velmi důležitá a rozhodne o závěrečném postavení v tabulce. Před zbývajícími dvěma zápasy jsou dorostenci na třetím místě s 54 body. Na druhou Plzeň ztrácí 2 body a na první Chomutov celkem 3 body! Tento zápas bude o to důležitější. Nejproduktivnějším hráčem Energie je Michal Hotěk se 33 body.

Chomutovští dorostenci se v posledních třech utkáních nejdříve představili na ledě Slavie, kde těsně prohráli 3:2. Následně velmi podobně jako Karlovy Vary prožili Piráti na domácím ledě s Plzní, kdy zaznamenali druhou prohru v řadě se skórem 2:5. Poslední utkání bylo zároveň společným utkáním s nadcházejícím soupeřem, Karlovými Vary.

Chomutovští nepříliš šťastně vstoupili utkání, když museli dohánět dvougólovou ztrátu. Avšak dorostenci předvedli výborný kolektivní boj a utkání dokázali otočit v nájezdech, kde zásluhou Jakuba Kövera získali druhý bod. S náskokem pouhých tří bodů, se bude muset Chomutov prosadit na ledě KV Areny a získat všechny tři body, aby měl jistotu, že ho soupeř nepředběhne v tabulce. Samotný závěr základní části soutěže bude velmi zajímavý. Nejproduktivnějším Pirátem je Jakub Köver se 24 body.

HC Energie Karlovy Vary: Kašpar (Beran) – Štaif, Přibyl "C", Zavřel, Klejna "A", Kala, Cankov – Hotěk, Šik, Habr, Slabý, Halberštát "A", Tlačil, Maydl, Ptáček, Holub, Jílek, Šťastný Trenér: Václav Eismann

Piráti Chomutov: Skokan (Kufa) – Štochl, Seemann, Jungvirt, Procházka, Kleiner, Studený "C", Jarý, Viktorin – Köver "A", Veselý, Černý, Bajer, Chlán "A", Hradecký, Jaroš, Navrátil, Koblížek, Brandner, Ouřada Trenér: Miroslav Buchal

Rozhodčí: Valenta – Malý, Šimán.

Hokejisté obou týmů již nastupují na led. Utkání za malou chvíli začne.

00:01

00:02
    Jako první se do útoku ženou hosté.

00:40
    Přibyl však získává puk a rozehrává zpoza brány.

00:54
    Velmi pohotově se zachoval Ouřada ve středním pásmu, kde získal puk a ihned se vydal do útoku.

01:24
    Energetici se usadili v útočném pásmu.

01:36
    Máme tu první chybu domácího celku! Za podražení je vyloučen Jakub Ptáček (KVA) na dvě minuty. Hosté si tak zahrají první přesilovou hru.

02:07
    Karlovým Varům se daří vyhodit puk a mohou střídat.

02:31
    Michal Hotěk dokázal v útočném pásmu ukořistit puk a získává tak cenné vteřiny ve vlastním oslabení.

02:54
    Puku se za bránou ujal Chlán, který rozehrává.

03:14
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Domácí se dokázali uvolnit ve vlastním oslabení a dávají první gól zápasu! Po přihrávce Martina Slabého se puku ujal OTAKAR ŠIK, který sám ujížděl na bránu a z mezikruží poslal puk na lapačku brankáře Skokana, kterému kotouč vypadl a doputoval až za tyče brány. Asistence: Martin Slabý

04:14
    Hosté se dopouštějí zakázaného uvolnění. Vhazovat se bude po pravici Skokana.

04:35
    Důležitý zákrok si připisuje Jakub Kašpar, který zabránil první větší příležitosti Chomutova.

05:07
    Otakar Šik těsně minul úplně prázdnou bránu Chomutova, kde puk proputoval u ležícího brankáře.

06:20
    Karlovarští si také zahrají přesilovou hru! Na dvě minuty je vyloučen Petr Chlán (CHM) za podražení.

06:43
    Pirátům se daří vyhodit puk a domácí musí začít od znova.

07:06
    Stejně jako Karlovy Vary se nyní snaží Chomutov získat drahocenné vteřiny v pásmu hostů. To se mu zatím daří.

07:20
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Jakub Veselý.

07:53
    Energetici mají dvojitou výhodu a usadili se v útočném pásmu.

08:06
    Domácí se dostávají do dvoubrankového náskoku! Po přihrávce od Františka Klejny se dokázal ve dvojité přesilové hře prosadit MICHAL HOTĚK, který od modré čáry prostřelil vše co mu stálo v cestě a posílá tak Energii blíže k vítězství. Asistence: František Klejna

09:30
    Chomutov hraje v plném počtu a ihned se ujímá puku a míří do útočného pásma.

09:50
    Další zákrok Kašpara. Vhazovat se bude po jeho pravici.

09:54
    Vhazování se podařilo získat energetikům, kteří se můžou vydat do útoku.

10:10
    V útočném pásmu se Karlovy Vary příliš neohřály. Po nepřesné přihrávce se k puku domácí hráč nedostal a je pískáno zakázané uvolnění.

10:34
    Pirátům se daří v poslední minutě tlačit na obranu Karlových Varů!

11:12
    Karlovarští se dokázali osvobodit a sami se usadili v útočném pásmu.

11:30
    Hra nabírá vysoké tempo. Další zákrok si musel připsat domácí Jakub Kašpar, který zasáhl do střely Chomutova.

12:12
    Jakub Köver rozehrává nový útok Chomutova.

12:51
    Puk se daří získat Michalu Maydlovi, který se obratně pohybuje ve středním pásmu.

13:31
    Chomutovští se dopouštějí mnoha zbytečných chyb v rozehrávce, které zatím dělají zásadní rozdíl mezi výkony obou týmů.

14:15
    Ondřej Skokan vyrazil střelu z pravého kruhu do ochranné sítě.

14:48
    Martin Slabý se snažil prosmýknout mezi obránci v útočném pásmu, ale byl o puk obrán a na kotouči jsou hosté.

15:35
    Energetici napadají ve dvou hráčích za bránou a hostům se velmi špatně rozehrává.

16:03
    Vít Seemann rozehrává zpoza brány a musí střídat po dlouhé době strávené na ledové ploše.

16:58
    Dorostenci Karlových Varů se špatně domluvili při přechodu útočné modré čáry a píská se ofsajd.

17:16
    Jakub Štochl zastavuje všechny pokusy Karlových Varů proniknout do útočného pásma.

18:22
    Hosté se pokusili usadit v útočném pásmu, ale nebyli dostatečně rychlí a při nátlaku domácích ani nedokázali vystřelit na bránu a musí se znovu bránit.

19:00
    Jakub Jaroš měl jednu z největších šancí dát první gól Pirátů, ale nedokázal se trefit přes clonícího hráče, který ztrhl puk do zadního mantinelu.

20:00

První třetina přinesla dva góly, které zamířily za záda brankáře Skokana, který měl mnohem více práce než jeho soupeř Kašpar. Domácí předvedli kvalitní výkon v obranných řadách, kde Chomutov nepustili do nebezpečných střel na bránu a nedali tak šanci Pirátům alespoň snížit náskok energetiků. Druhá třetina začne přibližně v 18:46.

20:01

20:02
    Stejně jako v první části se do útočného pásma vydávají Chomutovští.

20:36
    Jakub Kašpar pro jistotu zastavuje hru, protože velmi bojovní Piráti se tlačili do karlovarské brány.

20:43
    Tomáš Koblížek se ocitl ve velmi dobré situaci ve středním pásmu, ale sám před Kašpara nedokázal vyrazit.

21:25
    David Černý se jako další probojoval do útočného pásma, ale při střele mu puk sjel z hole a nemohl tak přesně zakončit.

22:10
    První vyloučení druhé třetiny odsedí Patrik Šťastný (KVA) za napadení.;

22:24
    Kryštof Ouřada byl úplně sám před bránou, ale nepřesně trefil puk a Jakub Kašpar se tak dokázal zorientovat a zalehnout kotouč.

23:00
    Michal Hotěk se při oslabení snaží napadnout rozehrávku, ale vůbec se mu to nedaří a zůstává za hrou v útočném pásmu.

23:52
    Energie má v oslabení mnoho práce oproti první třetině. Hra Chomutova se úplně změnila.

24:35
    Karlovy Vary hrají v plném počtu.

24:54
    Jiří Halberštát se snaží prosadit u mantinelu a zavést puk do útočného pásma.

25:05
    Karlovým Varům je pískán ofsajd.

25:25
    Veselý poslal puk na Koblížka, který posunul hru přímo před bránu Karlových Varů. Tam však byl připraven zatím bezchybný Kašpar, který střelu vyrazil do rohu kluziště.

26:20
    Piráti jsou velmi horliví po vstřelení svojí první branky, ale při hře 5 na 5 si zatím vetší šanci nevypracovali.

26:52
    Chlán předal puk Jakubu Jarošovi, který jako další prověřil bystrost brankáře Karlových Varů.

27:54
    Cankov za Karlovy Vary rozehrává další útok.

28:30
    Miroslav Hradecký byl až moc rychlý na přihrávku z obranného pásma a dotkl se puku, když byl v ofsajdu. Hra se přerušuje.

29:00
    Josef Bajer poslal přízemní střelu od mantinelu na bránu a Kašpar pro jistotu vyráží puk do rohu kluziště.

29:25
    Po další střele hostů se rozvlnila ochranná síť za zády Kašpara. Vhazovat se bude po brankářově levici.

30:00
    Vhazování před Kašparem lépe vyšlo domácím, kteří se ihned dostávají do útoku.

30:46
    Utkání se přehouplo do své druhé poloviny základní hrací doby. Co se týče branek jasně vede domácí celek. Ve druhé třetině však herně mají navrch Piráti, kterým se daří posílat střely na bránu.

31:11
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Tomáš Jílek.

31:45
    Chomutovu se zatím nedaří využít předcházející nátlak na bránu.

32:37
    Síly se na ledě vyrovnají! Za vysokou hůl je vyloučen Petr Chlán (CHM) na dvě minuty.

33:18
    Hru ve čtyřech ani jeden tým nevyužil a začíná přesilová hra Karlových Varů.

33:26
    Energetici velmi rychle využívají svojí přesilovou hru! Po přihrávce Otakara Šika se puku ujal navrátilec z trestné lavice TOMÁŠ JÍLEK, se v levém kruhu opřel do své hokejky a přesně namířil puk nad rameno brankáře Skokana a zvyšuje tak náskok na 3:0. Asistence: Otakar Šik

35:04
    Michal Hotěk měl na své hokejce čtvrtý gól Energie, kde úplně sám nedokázal trefit puk na ledové ploše a poslat ho do úplně odkryté brány!

35:46
    Chomutovští jsou již velmi dlouho na ledě bez střídání!

36:03
    Na dvě minuty je vyloučen Jakub Habr (KVA) za nedovolené bránění.

36:23
    Piráti se snaží propracovat do útočného pásma, ale zatím jsou bez jakékoliv šance.

36:40
    Martin Slabý předvedl výborné napadání před bránou Skokana, kdy se hostům velmi zamotaly nohy a vůbec se jim nepodařilo rozehrát.

37:32
    Vít Seemann napřáhl na modré čáře a poslal puk přímo na bránu, kde se obětavě postavil Tomáš Přibyl, který se těžko zvedá z ledu.

38:30
    Karlovarští mají zápas v závěru druhé periody ve své režii.

39:00
    Minutu před koncem druhé části se bude vhazovat před Kašparem.

39:22
    Další zákrok Kašpara, který je velmi často ohrožován střelami, ale nijak nebezpečnými.

39:39
    Těsně před sirénou se ještě hra přesune před Skokana kvůli zakázanému uvolnění.

40:00

Druhá část přinesla jisté změny ve hře, kde se mnohem více začali prosazovat hosté. I přes mnoho střel na bránu se nepodařilo Pirátům skórovat a Kašparovo konto zůstává bez inkasovaného gólu. To energetikům se podařilo vstřelit gól zásluhou Jílka, který svojí střelu zamířil přesně nad rameno brankáře a zvýšil tak náskok domácích na tři góly. Závěrečná a rozhodující třetina započne přibližně v 19:33.

40:01

40:10
    Jako první se do útoku ve třetí třetině znovu podívali hosté.

40:38
    Hosté hrají ve třetí periodě velmi agresivně.

41:11
    Tato hra vynesla hokejistům Chomutova vyloučení! Na dvě minuty je na trestnou lavici poslán Jakub Köver (CHM) za nedovolené bránění.

41:45
    Karlovarští hrají ve třetí třetině velmi takticky a nepouštějí se do žádných nebezpečných situací a hrají spíše na jistotu.

42:10
    Jakub Navrátil velmi obětavě napadá rozehrávku Karlových Varů a zároveň nutí domácí poslat puk do zakázaného uvolnění.

42:25
    Chomutov ihned po vhazování posílá puk na bránu Jakuba Kašpara.

42:35
    Piráti se usadili v útočném pásmu.

42:49
    Karlovarští budou hrát dvojitou přesilovou hru! Za vražení na hrazení je vyloučen Vít Seemann (CHM).

43:02
    Domácí se usadili v útočném pásmu.

43:18
    Hosté hrají ve čtyřech!

43:36
    David Holub zavezl puk do útočného pásma, ale po nepřesné přihrávce končí puk za bránou Jakuba Kašpara a domácí musí rozehrát znovu.

44:41
    Kotouč se přelévá z jednoho pásma do druhého. Hra je zastavena až chybou hostů, kde je pískáno zakázané uvolnění.

44:58
    Karlovarští byli zatlačeni chomutovskými borci až za vlastní bránu a puku se zbavují vyhozením do středního pásma.

45:55
    Výstavní střelu předvedl Jakub Navrátil, který však mířil příliš do středu bránu a pro Kašpara to nebyla příliš těžká střela k zachycení.

46:57
    Hra nabírá vysokých obrátek! Před bránou Chomutova se do sebe pustili čtyři hráči, kteří si mají co vyříkávat.

47:24
    Karlovy Vary se snaží dohrát dnešní utkání ke zdárnému konci a už vůbec neriskují a spíše brání.

48:24
    Energetici vyváží puk zpoza své brány.

49:10
    Jan Tlačil se velmi dobře postavil na modré čáře a zabránil přihrávce hostů a domácí mohou střídat.

50:11
    Domácím hokejistům byl nyní odepřen gól pro odehrání vysokou holí. Hlavní rozhodčí po domluvě s čárovými jednoznačně rozpažil.

50:48
    Nervozita je vidět na obou mužstvech, kde ani jeden celek nechce udělat chybu a buď udržet stav zápasu a nebo ještě zvýšit své skóre.

51:22
    V posledních minutách mají více navrch Piráti, ale energetici vůbec nezůstávají v pozadí.

52:14
    V posledních osmi minutách základní hrací doby jde Chomutovu o vše. V případě prohry se energetici dostanou na první místo tabulky!

52:52
    Další zakázané uvolnění Karlových Varů.

53:15
    Chomutovu se daří propracovat před bránu Kašpara, ale všechny střely jsou příliš nepřesné pro vstřelení branky.

54:15
    Hra zůstává v posledních minutách pouze před svatyní Karlových Varů.

54:48
    Energie si vyžádala oddechový čas.

55:10
    Piráti se snaží udržet v útočném pásmu a v poslední minutě se to týmu vůbec nedaří.

55:59
    Další střela z hokejek hostů!

56:20
    Energetici se však osvobozují a dostávají se do útočného pásma.

57:02
    Hra je přerušena po zalehnutí puku Kalou.

57:15
    Jan Tlačil dokázal vystřelit i přes dva clonící obránce, ale střela skončila na mantinelu za bránou.

58:09
    Necelé dvě minuty před koncem se píská zakázané uvolnění hostů.

58:14
    Zajímavá situace necelé dvě minuty před koncem třetí třetiny. Na dvě minuty je za podražení vyloučen Michal Maydl (KVA).

58:24
    Karlovy Vary úspěšně vyhazují puk z obranného pásma.

59:10
    Necelou minuty před koncem třetí třetiny je tvrdě sražen karlovarský hráč a nezvedá se z ledu.

59:10
    Otakar Šik se po necelé minutě zvedá z ledu a s pomocí spoluhráčů je odveden na střídačku.

59:10
    Kapitáni obou týmů nyní rozmlouvají z rozhodčím jaké padnou tresty, pokud vůbec nějaké.

59:10
    Z týmu Piráti Chomutov jsou vyloučeni Radek Procházka (CHM) vyšší trest plus osobní trest do konce utkání za krosček a Jakub Štochl (CHM) za hrubost. Za Karlovy Vary je vyloučen Otakar Šik (KVA) za sekání. Hra bude pokračovat 4 na 4.

59:14
    Puku se ujímají hosté.

59:27
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Jakub Habr – 2 min., podražení).

59:40
    Domácí vyhazují puk přes všechny čáry.

Vyhrocený závěr utkání přináší všechny tři body pro karlovarské dorostence a zároveň čisté konto pro Jakuba Kašpara. Z dnešního utkání se loučí Pavel Pelčák a u dalších přímých přenosů na počtenou. (20:17:02)