Olomouc – Warriors Brno 1:3 (kon.) | Přerov – Vsetín 5:2 (kon.) | PZ Kladno – K. Vary 3:2 (kon.)
Mladá Boleslav – Pardubice 5:2 (kon.) | Kobra – Ústí n/L 4:6 (kon.) | Tábor – Kometa Brno 1:9 (kon.)
Žďár n/S – Havířov 5:1 (kon.) | Sparta – HC Plzeň 6:1 (kon.) | Chomutov – Kladno 0:0 (odl.)
Slavia – Liberec 1:6 (kon.) | Poruba – HK MD Šumperk 1:0 (kon.) | Mountfield HK – HC Litvínov 5:6 (1:2 po s.n.)
Č. Budějovice – Letňany 10:1 (kon.) | Třinec – Vítkovice 6:4 (kon.)
PZ Kladno
3:2 (0:1, 1:1, 2:0)
HC Energie Karlovy Vary
Čtvrtek 01.12.2016, 15:00 • ČEZ stadion, Kladno • ELIOD extraliga mladšího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

PZ Kladno

Domácí si v základní části nevedli příliš dobře, se ziskem pouhých 9 bodů obsadili předposlední příčku před pražskou Kobrou. Úvod nadstavbové části se Pézetce herně povedl, přesto to na body nestačilo – PZ Kladno podlehlo Rytířům 2:3.

Adam Pulec – 3 zápasy, úspěšnost 79,25 %

Hostům se v sezóně také příliš nedařilo, ovšem závěr základní části se jim povedl, a tak se vyšplhali na se na sedmé místo. Poslední zápas na kladenském ledě odehrála Energie nedávno, body ale nezískala, Pézetka vyhrála 5:4.

00:01

PZ Kladno: Novotný (Pulec) – Teinitzer, Kulich, Volráb (C), Erben – Hrubý, Hašek, Kraus, Šťastný, Darsa, Routa (A), Petrus, Turek, Pejchal, Černý, Čermák

HC Energie Karlovy Vary: Horák (Bednář) – Pohanka, Braný, Kosina, Smolka, Kursa, Tureček – Matoušek, Křemen (C), Bílek, Mašek, Jiskra (A), Karbulka, Korčmaroš, Novotný (A), Bokštefel.

00:17
    Tureček (KVA) je vyloučen na 2 minuty za krosček.

01:03
    Domácím se přesilovka vůbec nedaří, Kladenští se ještě nestihli ani usadit v pásmu soupeře.

01:54
    Volrábova dělovka od modré pouze orazítkovala zadní mantinel.

02:17

03:11
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Hosté nejprve ubránili přesilovku Kladna, následně sami udeřili. O první branku zápasu se postaral ADAM KŘEMEN, který překonal domácího brankáře. Asistence: David Novotný.

04:45
    Útočnou snahu domácího týmu překazil ofsajd.

05:40
    Hašek v souboji proti několika obráncům v zeleném neuspěl, hraje tak Energie.

06:10
    Nahození ze středního pásma nenadělalo Novotnému žádné problémy.

06:45
    Černý šikovně hledal v brankovišti Krause, tomu v obrovské příležitosti na poslední chvíli nadzvedl hůl jeden z obránců, čímž zamezil vyrovnání!

08:04
    Další zajímavou akci Karlových Varů přerušuje obětavým skokem Petrus.

08:21
    Turkovu ránu z levého kruhu už drží hostující brankář v náruči.

08:52
    Střela Davida Routy byla přizvednuta do ochranné sítě, vhazovat se bude před Horákem.

09:37
    Haškovo nahození nemířilo mezi tři tyče, přesto jsou domácí stále na puku.

10:11
    Routovi hostující obránci sice vypíchli puk, ale pouze na hůl Pejchala, kterého vychytal Hašek.

11:15
    Routa byl v dobré šanci hákován, signalizovaná výhoda domácích.

11:29
    Karbulka (KVA) je vyloučen na 2 minuty za hákování.

11:55
    Petr Hašek si vyjel zpoza branky, mířil přesně na přední tyč, ovšem fantastickým zákrokem lapačkou ho vychytal Horák!

12:59
    Od modré si sjel pro přihrávku mezi kruhy Erben, avšak z dobré pozice přestřelil.

13:21
    Adam Křemen mohl přidat svůj druhý gól, když ujížděl obraně Kladna sám na Novotného. Kladenský brankář ho ovšem vybruslil, následně zasáhl vyrážečkou!

13:29

14:30
    Nyní se zdálo, že jeden z domácích překonal hostujícího brankáře, rozhodčí ovšem rozpažují, a tak nejspíš byla trefena jen branková konstrukce!

14:55
    Tenhle hokej se musí divákům líbit, trenéři si ale musejí trhat vlasy. Korčmaroš mířil nikým neatakovaný na Novotného, jenže ten bekhendový blafák kryl, a tak si připisuje druhý chycený únik!

16:40
    Turek šikovně tečoval puk před brankářem hostí, bohužel pro domácí jen těsně vedle levé tyče.

17:16
    Domácí nyní tlačí Karlovarské, jenže ti často chodí do velmi nebezpečných brejků.

17:41
    Nyní štěstí pomohlo tomu, že se puk dostal do druhé vlny na hůl Pejchala, ten v gólové příležitosti trefil jen hlavu hostujícího brankáře!

18:43
    Proti střele Kosiny od modré si připisuje domácí brankář další zákrok.

19:45
    Energie se ještě zmohla k závěrečnému náporu, Pézetka se ale ubránila.

20:00

První třetina je za námi, vyhrávají ji hosté. Ti se dokázali prosadit hned ve 4. minutě, díky přesné trefě Adama Křemena. Následně byli aktivnější domácí hokejisté, jenže Energie chodila do rychlých brejků, Novotný ovšem dokázal zlikvidovat hned dva úniky.

Další třetina začne přibližně v 15:38!

20:01

20:36
    Čermák (KLP) je vyloučen na 2 minuty za nedovolené bránění.

21:27
    Novotného střela sice jeho jmenovci v domácí bráně vypadla, nikdo z hráčů v zeleném ale nebyl připravený dorážet.

22:16
    Z přesilové hry hosté zvyšují na 2:0. Vystřelený puk se odrazil od blokujícího hráče jen do strany, odkud v klidu dorážel TOMÁŠ BÍLEK do odkryté klece. Asistence: Matěj Mašek, Jan Korčmaroš.

23:04
    PZ Kladno právě vstřelilo branku!
    Na odpověď domácích jsme dlouho nečekali, přišla za necelou minutu po druhém gólu hostí. Prosadit se dokázal MATĚJ ČERMÁK, po jehož vyloučení Kladno inkasovalo podruhé. Asistence: Ondřej Volráb, David Routa.

25:42
    Volráb si dovolil velmi nebezpečnou kličku před vlastním brankovištěm, naštěstí pro Pézetku mu vyšla.

26:29
    Matoušek inkasoval přihrávku v mezikruží, puk mu ovšem přeskočil čepel.

27:10
    Při Kladnu teď stáli všichni svatí. Křemen vypálil tak, že se puk došoural mezi betony Novotného až na brankovou čáru, kde pohodlně dorážel nikým neatakovaný Karbulka. Třetí brance hostů ale zabránil hvizd, rozhodčí přerušili hru, protože si mysleli, že má domácí brankář kotouč mezi betony!

29:45
    Hašek posílal puk zpoza branky do brankoviště, jeho spoluhráč se po něm natahoval marně.

30:19
    Ofsajd domácích přerušil hru. Sledujeme nepříliš zajímavou podívanou.

30:37
    Tentokrát se hra stěhuje před Horáka po odpískaném icingu.

31:03
    Z rohu hřiště dostal puk do mezikruží Mašek, jeho střelu vyráží atypickým zákrokem domácí gólman! Ten po puku skočil a úspěšně ho vyrazil.

31:17
    Čermák (KLP) je vyloučen na 2 minuty za krosček.

32:31
    Po nápovědě od fanoušků rozhodčí píská ofsajd Energie.

32:54
    Domácí se osvobozují vyhozením přes celé hřiště.

33:15
    Odražený puk se dostal k Jiskrovi, který ránou z nápřahu vyprášil výstroj Novotného.

33:17

35:04
    Petrusova střela po objetí pásma byla zblokována do rohu.

35:58
    Turečkovi sebral puk z hole Čermák, který se skvěle vrátil.

36:27
    Turek jeden na jednoho na obránce Energie nevyzrál.

37:05
    Volrábova rána od modré orazítkovala jen zadní mantinel.

37:40
    Před dotírajícím Krausem raději přikryl puk Horák, bude se tak vhazovat v pásmu Karlových Varů.

38:33
    Kosina (KVA) je vyloučen na 2 minuty za hrubost,

38:54
    Domácí si zahrají přesilovku 5 na 3. (KVA) je vyloučen na 2 minuty za podražení.

39:21
    Volrábova dělovka od modré se mezi tři tyče nevešla.

39:54
    Turek krásnou přihrávkou našel na zadní tyči Čermáka, jehož střelu bez přípravy zastavil skvělým přesunem Horák!

40:00

Ve druhé třetině jsme viděli dvě branky, každou z nich na jedné straně. Nejprve do dvoubrankového vedení šli hosté zásluhou Tomáše Bílka, Pézetka si ovšem přichystala rychlou odpověď, když za necelou minutu snížil Matěj Čermák.

Další třetina začne přibližně v 16:21!

40:01

40:28
    Tvrdou střelu Kulicha kryje pozorný Horák.

40:33
    Hosté už hrají ve čtyřech.

40:54

41:33
    Bílek nestihl obejít domácího obránce, a tak vypálil do výstroje připraveného Novotného.

41:58
    Braného pokus od modré se mezi tři tyče nevešel.

42:40
    Čermák i přes hůl obránce dokázal nepříjemně vypálit, bohužel pro Pézetku o milimetry minul zadní tyč.

44:33
    Volráb (KLP) je vyloučen na 2 minuty za držení protihráče.

45:05
    Routa vyváží kotouč podél mantinelu až do pásma hostů.

46:01
    Kulich posílá puk z vlastního pásma.

46:33

46:47
    Ospískáno velmi přísné zakázané uvolnění Pézetky.

47:41
    Domácí zatlačili svého soupeře v pásmu, z čehož dokázali vyprodukovat vyrovnávací branku. Zpoza branky vyjel PETR HAŠEK do velmi ostrého úhlu, odkud překvapil Horáka střelou na přední tyč, čímž rozpoutal obrovskou radost. Asistence: Aleš Petrus.

47:55
    Kosina (KVA) je vyloučen na 2 minuty za podražení.

49:38
    Domácí kapitán Volráb trefil svoji střelou jen hůl jednoho z obránců.

49:55

50:58
    Křemen poslal velmi tvrdým zákrokem k ledu Volrába, který si ho u střídačky hostí našel a jeho tvrdost mu patřičně oplatil.

51:38
    Turek (KVA) je vyloučen na 2 minuty za podražení.

52:09
    Počet hráčů na ledě se srovná. Křemen (KVA) je vyloučen na 2 minuty za podražení.

53:25
    Hosté si pomáhají zakázaným uvolněním.

53:59
    Domácím se to povedlo, šest minut před koncem zápasu otáčejí stav utkání! Postaral se o to po Routově přihrávce tvrdou ranou kapitán týmu ONDŘEJ VOLRÁB. Asistence: David Routa.

55:31
    Teinitzer si počínal skvěle, a tak zastavil další akci soupeře.

56:04
    Puk po zblokované střele odklízí Ondřej Volráb.

56:14
    Domácí Pézetku zastavuje ofsajd. Stihnou hosté vyrovnat?

56:54
    Skvěle hrající Hašek se natlačil přes obránce až před Horáka, po krátké forhendové kličce ale minul!

57:27
    Domácí hrají s pukem v útočném pásmu. Nyní měl na holi další gól Turek, jenže proti jeho dorážce výborně natáhl levý beton hostující brankář!

58:16
    Kladenští jsou s pukem opět v útočném pásmu.

58:58
    Lehké nahození raději přikryl Novotný lapačkou. Hosté si berou oddechový čas.

58:58
    Horák zůstává na střídačce, hosté budou hrát v šesti!

59:29
    Puk míří z hole domácího hráče na oddechový čas. Také kladenský trenér si bere timeout.

59:59
    Hosté už se do zakončení nedostali, Kladno zvítězí!

Je konec zápasu. Třetí třetina patřila domácím, kteří díky trefám Petra Haška a Ondřeje Volrába otočili stav utkání na konečných 3:2 pro Pézetku. Já se s Vámi loučím a přeji příjemný zbytek dne! (16:53:40)

Jan Brabec

Branky a nahrávky: 24. Čermák (Volráb, Routa), 48. Hašek (Petrus), 54. Volráb (Routa) – 4. Křemen (Novotný), 23. Bílek (Mašek, Korčmaroš)