Buffalo – NY Rangers 4:3 (kon.) | Washington – NY Islanders 0:3 (kon.) | Pittsburgh – Dallas 6:2 (kon.)
Boston – Carolina 2:1 (2:1 po s.n.) | Ottawa – Philadelphia 2:3 (po pr.) | Detroit – Florida 1:2 (po pr.)
St. Louis – Tampa 5:4 (kon.) | Winnipeg – Edmonton 3:6 (kon.) | Chicago – New Jersey 4:3 (po pr.)
Arizona – Los Angeles 3:4 (kon.) | Colorado – Columbus 2:3 (kon.) | Vancouver – Anaheim 1:3 (kon.)
Chicago Blackhawks
4:3 (0:1, 3:1, 0:1 - 1:0)
New Jersey Devils
Pátek 02.12.2016, 02:30 • United Center, Chicago • NHL

Z mé strany to bude vše. Díky za pozornost a někdy příště na počtenou! (05:17:36)

3. Marcus Krüger (CHI) 1+0

A máme hotovo, Chicago získává dva body a Ďáblové jeden!

První třetina zpočátku jasně patřila New Jersey. Vedení se ujalo v čase 3:13, kdy skóroval Travis Zajac. Ďáblové měli nadále obrovský tlak a na střely vedli v jednu chvíli dokonce již 8:1, ale další branku v úvodní periodě nepřidali. Posléze Chicago srovnalo hru i díky dvěma přesilovým hrám, jenže stav se neměnil.

Druhá dvacetiminutovka přinesla čtyři góly, z nichž tři dal domácí celek. Nejprve na počátku 22. minuty dokázal vyrovnat na 1:1 Marcus Krüger, posléze si ale vedení vzali Devils zpět, když ve 31. minutě využil přesilovou hru Travis Zajac. Blackhawks se do toho ale opřeli a bylo lepším týmem, o vyrovnání se krátce po Zajacově trefě postaral Arťom Anisimov. První vedení Jestřábům zařídil v čase 38:25 Niklas Hjalmarsson, jehož střela zápěstím propadla za Schneidera, který toho moc neviděl. Chicago tak vedlo 3:2.

Třetí třetina již nabídla jen jednu branku. Postaral se o ni ale Travis Zajac, který tak ve 49. minutě utkání dovršil svůj druhý hattrick v kariéře. Zápas tak nakonec dospěl až do prodloužení...

To bylo rozhodnuté poměrně rychle. Poté, co Cammalleri trefil tyčku, vznikl protiútok, který gólově zakončil Marián Hossa. Slovenský útočník se tak stal hrdinou utkání a jeho Blackhawks vyhráli 4:3!

Střely: 33:33 (9:13, 15:8, 8:12 – 1:0)

61:31 Marián HOSSA - 4:3

61:31
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Nedáš-dostaneš! Michael Cammalleri ve velmi dobré šanci trefil tyčku Crawfordovy brány a přišel smrtící protiútok v podání Blackhawks. MARIÁN HOSSA si od pravého mantinelu vybruslil do mezikruží a velmi povedenou střelou zápěstím rozhodl o vítězství domácího mužstva! Asistence: Patrick Kane a Duncan Keith.

60:53
    Taylor Hall se velmi rychle prodral přes obranu soupeře a vystřelil zápěstím v pěkné pozici, puk ale mířil mimo tři tyče!

60:38
    Taylor Hall bekhendem přihrál Cammallerimu, který mířil nad branku.

60:20
    Jako první se do útočného pásma dostali domácí hráči, prosadit se ale nedovedli a dopředu jde New Jersey.

60:01
    Na ledě začínají Hall, Greene a Severson proti Anisimovovi, Panarinovi a Hjalmarssonovi.

60:01

A jelikož se Travis Zajac ve třetí třetině stal jediným střelcem, půjdeme dnes za stavu 3:3 do prodloužení! Kdo získá druhý bod?

Střely: 32:33 (8:12 v této třetině)

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:12
    Patrick Kane našel v dobré pozici Briana Campbella, který ale touto šancí pohrdl – zamířil nad branku Ďáblů.

58:38
    Nyní to už Severson dokázal a pokusil se i vystřelit, Marcus Krüger však kotouči cestu k brance zablokoval na jedničku.

58:14
    Damon Severson se při snaze o zachycení puku na poslední chvíli na modré čáře dostal do ofsajdu. Vhazovat se bude před útočným pásmem New Jersey.

Michal Belšán

Branky a nahrávky: 22. Krüger (Rasmussen, Seabrook), 33. Anisimov (Keith, Seabrook), 39. Hjalmarsson, 62. Hossa (P. Kane, Keith) – 4. Zajac (Palmieri, Severson), 31. Zajac (Palmieri), 49. Zajac (Cammalleri)

Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Keith (A), Hjalmarsson, B. Campbell, Seabrook (A), Kempný, Rozsíval – Panarin, Anisimov, P. Kane (A) – Hartman, Hinostroza, Hossa – Rasmussen, Krüger, Pánik – Desjardins, Schmaltz, Motte.
    New Jersey Devils: Cory Schneider (Kinkaid) – A. Greene (C), Severson, Auvitu, Lovejoy, J. Moore, Quincey – Hall, Henrique, Parenteau – Cammalleri (A), Zajac (A), Palmieri – Quenneville, Zacha, Smith-Pelly – Wood, Fiddler, Lappin.

Rozhodčí: Pochmara, Luxmore – Gibbs, Nowak.

Diváci: 21 351