Chomutov – Mountfield HK 5:0 (kon.) | Kladno – Liberec 3:6 (kon.) | HC Plzeň – Vítkovice 7:2 (kon.)
Kometa Brno – Zlín 3:1 (kon.) | HC Litvínov – Pardubice 2:0 (kon.) | Slavia – Mladá Boleslav 5:3 (kon.)
K. Vary – Třinec 4:3 (2:0 po s.n.) | Jihlava – Olomouc 6:0 (kon.)
HC Dukla Jihlava
6:0 (1:0, 3:0, 2:0)
HC Olomouc
Pátek 02.12.2016, 18:15 • Horácký zimní stadion, Jihlava • DHL Extraliga juniorů • 23. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.

Dobrý den, ještě jednou vítejte u dalšího zápasu DHL extraligy juniorů. V dalším kole se proti sobě postaví dva týmy, jejichž tabulkové postavení je zcela opačné. Pátá HC Dukla Jihlava, která doposud nasbírala 40 bodů, vyzve HC Olomouc, která je momentálně na posledním osmnáctém místě se ziskem 13 bodů. Zápas na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě startuje přesně v 18:15 hodin.

HC Dukla Jihlava: Brož (Juda) – Mareš, Pospíchal, Hrabaň, Srnský, Huňáček, Kadlec – Kraučuk, Heinrich, Mejzlík – Maštera, Rezek, Geier – Krtek, Adam, Hendrych. Trenér: Patrik Augusta

HC Olomouc: Pospíšil (Marek) – Spurný, Rutar, Beutl, Hudeček, Kališ, Spálovský – Jelínek, Macuh, Tomaník – Kuba, Jeklič, Marek – Beier, Podlaha, Říčka – Cach, Hajšman. Trenér: Petr Fiala

Rozhodčí: Doležal – Kis, Čížek.

00:01

00:40
    První útočná akce se Jihlavě nakonec nezdařila, Mejzlík z levé strany branku Pospíšila neohrozil.

00:46
    Jihlavští hokejisté si zahrají přesilovou hru. Útočník první lajny Rok Macuh jde ven na dvě minuty za sekání.

Na vyloučení: 0-1.

01:24
    Geier objel celou branku a přihrál před Pospíšila Rezka, který byl na okamžik volný, ale nedokázal zblízka dostat puk za záda gólmana

01:45
    Další šance Dukly. Před olomouckou klecí se objevil volný Jakub Kraučuk, který si na Pospíšila také nepřišel.

02:15
    Šance i na druhé straně. Rychlé nohy ukázal Pavel Tomaník, který se ve středním pásmu chopil odraženého puku a z levé strany si to namířil až před Brože. Zkusil zakončit podél jeho levého betonu, ovšem domácí gólman tento prostor doslova a do písmene utěsnil.

02:46
    Jihlavští přesilovku nevyužili, Olomouc je v plném počtu.

03:24
    Dominik Cach je v krátkém časovém sledu druhým vyloučeným hráčem svého týmu, když dostává dvě minuty za krosček.

Na vyloučení: 0-2.

03:48
    Dukla právě vstřelila branku!
    Nyní se již domácí radují. Geierova první střela ze středu pásma byla zblokována a prošla kousek vedle pravé tyče. Od Rezka se kotouč dostal na modrou, kde vystřelil Hrabaň a RENÉ GEIER šikovnou tečí posílá červenožluté v druhé přesilovce do vedení. AsistencE: Patrik Hrabaň, Václav Rezek.

04:35
    Brož zastavil puk před svojí brankou. Má ho bezpečně ve výstroji a vhazování proběhne po jeho levici.

05:17
    Z bezprostřední blízkosti vystřelil na domácí klec Dominik Cach, jenže se neprosadil, protože mířil vedle levé tyče.

05:44
    Před branou Brože byla poměrně velká tlačenice, avšak gólman Dukly bezpečně schoval kotouč pod levý beton.

07:25
    Heinrich si vybruslil napříč útočným pásmem až k pravému kruhu a našel na modré ke střele připraveného Martina Kadlece. Proti jeho ráně zasáhl úspěšně Tomáš Pospíšil.

08:02
    Hra domácích nemůže pokračovat pro úmyslný ofsajd.

08:26
    Další skrumáž před brankou Brože, se kterou si domácí muž v masce opět ví rady. Puk do ohně naléval Josef Podlaha, tím však ohrožení jihlavské klece skončilo.

09:07
    Po dobré práci Heinricha pálil z levé strany poměrně z dobré vzdálenosti Jakub Kraučuk, ovšem dobrým zákrokem se prezentoval také Tomáš Pospíšil, který srazil kotouč do ochranné sítě.

09:32
    Zatímco má Brož opět kotouč ve své moci, když jej pokryl u pravé tyče, na stadionu začíná zpívat své chorály skupinka jihlavských fanoušků. Čest jim, že přijdou podpořit Duklu v jejich dosavadních parádních výkonech.

10:20
    Podlaha se po vyhraném buly ihned dostal do střelecké pozice, avšak Brož předvedl další jistý zákrok.

11:24
    Jihlavský gólman sice je v permanenci, ovšem Olomoučtí těmito střelami proti dobře rozchytanému gólmanovi Dukly nemůžou uspět. Nyní to poznal i Matic Jeklič.

12:34
    Pavel Hendrych si to namířil zpoza branky k levé tyči, kde zkoušel zasunout kotouč do sítě. Tento úmysl vystihl obránce hostí a zablokoval jej.

13:24
    Jihlavští hokejisté měli na holi vedení. Aleš Heinrich se prodral až před branku Pospíšila a zkusil to bekhendem do levého horního rohu, ovšem jeho pokus zastavila levá tyčka.

13:34
    Kapitán hostí Dominik Marek je už třetím vyloučeným hráčem Olomouce v prvním dějství. Ven putuje za vysokou hůl.

Na vyloučení: 0-3.

14:45
    Hanáci se dvakrát po sobě osvobodili a zatím se brání úspěšně.

15:08
    Stejně tak jako nyní, kdy se o jejich vyhození až na druhou stranu k Brožovi zasloužil obránce Matěj Hudeček.

15:28
    Aleš Heinrich byl na chvilku volný na pravé straně. Ač byl trošku z úhlu, tak zkusil vystřelit, ovšem mířil jen do boční sítě.

15:34
    Hosté hrají v plném počtu.

17:32
    Tohle byl tedy pořádný závar před brankou Tomáše Pospíšila. Proti třem hráčům Olomouce se snažil protlačit puk do sítě Aleš Heinrich a Lukáš Mareš, ale gólman hostí odolal.

18:20
    Do střelecké pozice se snažil mezi kruhy natlačit znovu Matic Jeklić. Obránce Dukly a její kapitán Ladislav Pospíchal byl na místě a nedovolil mu ohrozit Brože.

18:48
    Miroslav Kuba ukázal dva tři rychlé kroky, kterými získal na pravé straně menší výhodu. Když to zkusil na bližší tyč, byl gólman Jihlavy opět připraven.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

20:00

Úvodní dějství je u konce a do kabin může odcházet spokojenější Dukla Jihlava. Olomouc jí totiž nabídla tři přesilové hry a tu prostřední domácí využili, když od modré napřáhl obránce Hrabaň a René Geier se prosadil šikovnou tečí.

Další třetina začne přibližně v 19:00.

20:01

20:35
    Druhá třetina začíná nahozením Tomaníka, které bezpečně kryje Brož.

21:00
    Zatím jediným úspěšným střelcem Dukly v dnešním utkání je RENÉ GEIER. Jihlavský forvard nahodil z levé strany kotouč na branku a ten skončil až za Pospíšilovými zády. Bez asistence.

21:15
    Ani tento útok hostí nepovede k ohrožení branky Brože, pískáno je zakázané uvolnění.

23:50
    Vojtěch Maštera je prvním vyloučeným hráčem Dukly, když u obranné modré poblíž lavic časoměřičů podrazil Matěje Hudečka.

Na vyloučení: 1-3.

23:50
    Matěj Hudeček navíc na chvíli ležel na ledě, nyní se již za pomocí spoluhráčů dostává na střídačku. Snad bude v pořádku.

24:12
    Patrik Říčka nedokázal u levé tyče trefit skákavý puk a zakončit do volného prostoru podél Brožova betonu.

24:29
    Jihlavští již dnes dokázali dát gól při přesilovce i při hře pět na pět. Nyní se prosazují ve vlastním oslabení. Pospíchalova střela ještě v brance neskončila, Pospíšil stačil zasáhnout, ale když se do puku opřel mezi kruhy TOMÁŠ MEJZLÍK, tak kus černé gumy již skončil v brance. Asistence: Ladislav Pospíchal.

25:19
    Hostům se přesilová hra vůbec nedaří, Olomouc se nedokáže díky dobré práci jihlavské čtveřici dostat k Brožovi.

25:50
    Domácí tým hraje v plném počtu.

26:24
    Jihlavští nadále hrají s chutí a před brankou Pospíšila jsou hodně nebezpeční. Vypadá to, že zatím se projevuje kvalita pátého týmu tabulky proti poslednímu.

27:20
    Tím spíše, že nyní se snažil zblízka dorazit puk za Pospíšilova záda útočník Kraučuk, ovšem gólman Olomouce zasáhl levým betonem a puk vyrazil.

28:41
    Tohle nebyla špatná akce v podání útočníka Olomouce Patrika Říčky, který si vybruslil mezi kruhy a vystřelil. Lapačka Brože však byla na místě.

29:53
    Olomoučtí nyní dokázali několikrát udržet kotouč před branou Brože, ale k zakončení se ne a ne dostat.

30:00
    Jihlava přesně v polovině zápasu posílá puk do středního pásma a může si na chvíli oddechnout.

31:46
    Ani tentokrát se nedokázala Olomouc, konkrétně její první lajna, dostat k výraznějšímu ohrožení Brože.

32:06
    Lukáš Spurný je čtvrtým vyloučeným hráčem Olomouce, když se provinil podražením ve vlastním obranném pásmu.

Na vyloučení: 1-4.

32:58
    Hanáci již třikrát za sebou vyhodili kotouč až k Brožovi, Dukle se zatím přesilová hra nedaří.

33:13
    Mejzlík se po levé straně dostal do útočného pásma. Zabrzdil a nasměroval puk před brankou na Mašteru. Ačkoliv byl útočník domácích v těžké pozici, dokázal prvně ztlumit puk a poté vystřelit, aby Pospíšil zasáhl a ztlumil kotouč na hrudi.

33:46
    Hned po buly se domácí celek dostal ke kotouči a kombinuje.

33:56
    Důrazný Adam Spálovský vybojoval kotouč a posílá jej nekompromisně přes všechny čáry.

34:06
    Olomouc je v pěti, obránce Spurný se vrací na led.

35:19
    VOJTĚCH MAŠTERA dostal kotouč na levý kruh od Geiera, zkusil vystřelit do horní poloviny k levé tyči a to vyšlo. Lapačka Pospíšila zasáhla naprázdno. Asistence: René Geier, Václav Rezek.

36:39
    Václav Rezek se prodíral před branku Pospíšila, to byl od jihlavského útočníka dobrý tlak do zařízení. Pospíšil dokázal svojí branku uhájit i vleže.

37:55
    U levého kruhu poblíž mantinelu v obranném pásmu Dukly si něco hodně dlouze vyříkávají Dominik Adam a Rok Macuh. Oba dva míří vzápětí na trestnou lavici. Domácí útočník a první jmenovaný za držení hole, pro Macuha je to trest za hrubost.

Na vyloučení: 2-5.

38:53
    Bylo nařízeno trestné střílení. Dominik Cach se chopil puku ve středním pásmu už si to upaloval na branku. Stínoval jej Patrik Hrabaň, který útočníka Hanáků v zakončení fauloval.

38:53
    Dominik Cach si zkusil puk navést na bekhendový blafák, jenže při provádění mu kus černé gumy sjel z hole a tak ani nezakončil.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:35
    Při hře, kdy je na ledě více prostoru, se bojuje zejména před jihlavskou brankou, ale Olomouc se k Brožově ohrožení nedostává.

39:55
    Oba týmy hrají v pěti.

40:00

Druhá třetina je u konce a vyšla výrazně lépe pro Jihlavu. V jednadvacáté minutě vstřelil svůj druhý gól dnešního utkání René Geier, za další čtyři minuty se dokonce v oslabení prosadil Tomáš Mejzlík. Na dosavadních 4:0 zvyšoval ve 36. minutě Vojtěch Maštera a Jihlava tak jasně směřuje za třemi body.

Další třetina začne přibližně v 19:45.

40:01

40:38
    Jihlava měla k dispozici situaci dva na jednoho. Geier ujel po pravé straně a prakticky po celou dobu naznačoval, že bude přihrávat na druhou stranu pro Rezka. Poté vypálil na vzdálenější tyč a Pospíšil dobře zasáhl betonem.

40:59
    Akce Olomouce nemůže pokračovat pro ofsajd.

42:11
    V obranném pásmu Dukly u mantinelu poblíž pravého kruhu zůstává ležet viditelně otřesený Jakub Kraučuk. Za pomocí spoluhráčů je odnášen na střídačku. Snad bude také v pořádku.

42:11
    Obránce hostí Ludvík Rutar dostává 2+10 minut za zákrok do oblasti hlavy nebo krku Kraučuka. Menší trest jde odsedět Dominik Hajšman.

Na vyloučení: 2-6.
    Vyšší tresty: 0-1.

42:21
    Dělovka Pospíchala od modré skončila na levém betonu Pospíšila.

42:40
    Olomoučtí se osvobozují a posílají kotouč na druhou stranu kluziště.

43:12
    Stejně tak jako nyní.

43:32
    Ani tentokrát se Ladislav Pospíchal neprosadil. Jeho nápřah od modré neprošel přes olomoucké hráče až k Pospíšilovi.

44:13
    Dvě vteřiny po návratu Hajšmana na led se Jihlava prosazuje popáté. Z pravé strany poslal Heinrich kotouč k levé tyči, kde byl zcela volný TOMÁŠ MEJZLÍK a pohodlným zásunem dává svůj druhý gól v dnešním utkání. Asistence: Aleš Heinrich, Pavel Hendrych.

45:19
    Jen co se Dominik Hajšman vrátil z trestné lavice, kde odseděl dvě minuty za spoluhráče Rutara, jde ven znovu. Tentokrát už se jedná o jeho trest, když na pravém kruhu v obranném pásmu jasně podrazil soupeře.

Na vyloučení: 2-7.

45:55
    Olomouc se dokázala osvobodit a našetřit cenné vteřinky před branou Brože, kde bude buly.

46:44
    Vedení Jihlavy utěšeně narůstá a domácí využívají i druhou přesilovou hru v utkání. Nutno však říct, že nyní šlo o šťastnou trefu. VOJTĚCH MAŠTERA na levém kruhu vystřelil a kotouč zajímavým odrazem puku zapadl přes záda Pospíšila pod horní tyčku. I tento jihlavský útočník tak dává svůj druhý gól dnešního utkání, podobně jako Mejzlík a Geier. Asistence: Václav Rezek, Patrik Hrabaň.

47:34
    Hraje se už hodně uvolněně, poslední minutu sledujeme hokej nahoru dolu. Ale bez vážnějších šancí.

48:35
    Jan Brož raději schoval kotouč ve své výstroji po tom, co se před ní vyrojili dva hráči hostí.

48:59
    René Geier je při chuti. Hattrick ale nekompletuje, střelu slovenského forvarda z levého kruhu zastavil Pospíšil svým betonem. A že to byl tedy pěkně táhlý pokus.

49:47
    Mezi kruhy si udělal prostor ke střele Lukáš Spurný. Připravil si puk na hůl a následně tvrdě vystřelil pod horní tyč, kde Brož zasáhl svojí helmou.

50:35
    Matěj Hudeček dostal puk na modrou od Kuby, který byl na levém kruhu. Zamířil, ale jeho pokus šel nad horní tyčku.

52:12
    Vojtěch Maštera viděl, že před Pospíšilem je poměrně dost hráčů. Proto tam poslal svojí přihrávku, kterou se snažil vleže došťouchat pod gólmanovy betony René Geier, ale neúspěšně. Zatím mu hattrick není přán.

52:39
    Po menší strkanici před Pospíšilem se vylučovat nebude.

53:38
    Dominik Marek se po pravé straně natlačil přes Hrabaně do branky, když využil své rychlosti, a Brož srazil puk do ochranné sítě.

53:38
    Vzápětí přišla na řadu ještě komická vložka, když se Marek s Hrabaněm nevědomky srazili u mantinelu a oba šli nedobrovolně na led.

54:14
    Pokus Dominika Hajšmana nejprve z prostoru mezi kruhy nemířil mezi tři tyče, byť měl hostující forvard dobrou pozici. V dalším útoku to zkusil znova a prověřil pozornost Brože utěšenou střelou z levého kruhu, kterou má gólman Dukly v lapačce.

55:08
    Už jen něco málo k pěti minutám zbývá Janu Brožovi, aby udržel druhé čisté konto v sezoně.

56:37
    Jihlavští se již radovali ze sedmého zásahu a chvíli to vypadalo, že slavili oprávněně. Sudí ale krátce poté gól neuznává pro kopnutí puku do branky.

56:51
    Další vyloučení na olomoucké straně. Křídlo první lajny Pavel Tomaník jde ven na dvě minuty za faul loktem.

Na vyloučení: 2-8.
    Vyšší tresty: 0-1

57:33
    Rána Hrabaně od modré se odrazila od mantinelu zpoza branky a nechybělo moc, aby se předbrankovým odrazem dostala za záda Pospíšila.

57:38
    Puk se do olomoucké branky nedostal i kvůli sekání Roka Macuha a Dukla tak bude hrát dlouhou přesilovku pět na tři.

Na vyloučení: 2-9.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny a Hanáci dávají kotouč do středního pásma.

58:27
    Pospíchal vyzval přihrávkou z levé strany ke střele Heinricha, který byl na pravém kruhu. Domácí útočník doslova zaklekl, ale Pospíšila nepřekonal.

58:51
    Stejně je tomu tak i nyní, kdy se z obdobné pozice Heinrich neprosadil ani napodruhé a ránu Pospíchala od modré zastavil Pospíšil. No, málem jsem si tato dvě podobná příjmení popletl.

58:51
    A právě u levé tyčky gólmana hostí se strhla menší šarvátka, po které se už bude vylučovat. Jan Beier dostává dvě minuty za krosček a další dvě za hrubost. Domácí forvard Aleš Heinrich usedá za katr na dvě minuty za hrubost.

Na vyloučení: 3-11.

59:31
    Olomoučtí se opět osvobozují vyhozením přes všechny čáry.

Ve třetí třetině se radovala Jihlava ještě dvakrát, když ve 45. minutě vsítil Tomáš Mejzlík svůj druhý gól v utkání a o dvě minuty později jej druhou trefou napodobil také Vojtěch Maštera. Dukla tak posílá Olomouc domů s vysokou porážkou 6:0!

S konstatováním, že HC Dukla Jihlava potvrdila pozici favorita a z pátého místa poráží poslední Olomouc 6:0, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý. (10:54:54)

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 4. Geier (Hrabaň, Rezek), 21. Geier, 25. Mejzlík (Pospíchal), 36. Maštera (Geier, Rezek), 45. Mejzlík (Heinrich, Hendrych), 47. Maštera (Rezek, Hrabaň)

Rozhodčí: Doležal – Kis, Čížek