Jaroslavl – Jekatěrinburg 5:3 (kon.) | Minsk – Ufa 2:3 (0:1 po s.n.) | Dynamo Moskva – Chanty-Mansijsk 6:0 (kon.)
Viťaz – Barys 4:2 (kon.) | Riga – Magnitogorsk 4:3 (1:0 po s.n.) | HC Slovan – Novokuzněck 4:5 (0:1 po s.n.)
Lokomotiv Jaroslavl
5:3 (1:1, 1:1, 3:1)
Avtomobilist Jekatěrinburg
Pátek 02.12.2016, 17:00 • Arena 2000 • KHL

Dlouhou dobu byl tento zápas velmi vyrovnaný. Domácí Lokomotiv o své výhře rozhodl v posledních dvou minutách třetí třetiny, nejprve se prosadil Andrej Loktionov, a pak do prázdné branky Petri Kontiola. Body zůstávají v Jaroslavli. (19:21:32)

Československá stopa v zápase
    Jakub Nakládal (JAR) 0+1, 2 střely, čas na ledě 17:11;
    Michal Čajkovský (JEK) 0+0, 4 střely, čas na ledě 16:45;
    Jan Buchtele (JEK) 0+0, 0 střel, čas na ledě 14:07.

59:38 Petri KONTIOLA - 5:3

59:38
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    Po pěkné kombinaci trefují domácí hokejisté prázdnou branku soupeře. Maxime Talbot začal akci, v níž pokračoval Jakub Nakládal. Jeho přihrávka mířila přesně na PETRIHO KONTIOLU, který střelou z velké dálky mířil přesně. Asistence: Jakub Nakládal a Maxime Talbot.

59:30
    Alexej Murygin skvěle podržel domácí hráče, proti střele soupeře vytáhl výborný zákrok.

58:57
    Domácí hrají aktivně, nedávají soupeři prostor pro vyrovnání.
    58:01 Andrej LOKTIONOV - 4:3

58:01
    Domácí se dostávají do vedení dvě minuty před koncem třetí třetiny. Ujala se rána ANDREJE LOKTIONOVA od modré čáry. Asistence: Brandon Kozun.

57:24
    Sledujeme rychlý hokej, který se přelévá ze strany na stranu. Oba týmy se pokoušejí vstřelit rozhodující branku. Obrany nyní neplné své úlohy dobře.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

55:20
    Nechybělo mnoho a hosté se dostali do vedení. Přečíslení dva na jednoho nevyřešili vůbec špatně, ale finální pas postrádal přesnost.

54:59
    Arťom Garejev se dostal ke střele z hranice kruhu, domácí brankář byl pozorný. Buly v útočném pásmu Jekatěrinburgu.

54:30
    Závěr třetí třetiny se blíží, ani jeden celek nehraje tak, aby si vypracoval vyložené střelecké pozice.

53:39
    Alexej Murygin zasahuje proti střele jednoho z hráčů soupeře. Buly v obranném pásmu Lokomotivu.

52:33
    Domácí mají kotouč za svou branku, Lokomotiv střídá. Odpočinuté hráče do hry posílá také Avtomobilist.

52:06
    Rok Tičar to vzal na sebe, pokusil se o samostatnou akci, ale jeho zakončení nebylo nejpřesnější.

51:59
    Vyloučený hráč se vrací do hry, sledujeme hru pět na pět. Stav zápasu je stále vyrovnaný.

51:24
    Sledujeme aktivnější hru Jekatěrinburgu, který hraje v přesilové hře.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 9. Korškov (Pašnin, Rafikov), 23. Kartajev (Čerepanov, Kadějkin), 42. Čistov (Loktionov), 59. Loktionov (Kozun), 60. Kontiola (Nakládal, Talbot) – 7. Torčeňuk (Michnov, Alexej Vasilevskij), 22. Torčeňuk (A. Alexejev, Mingalejev), 49. Mingalejev (A. Alexejev)

Lokomotiv Jaroslavl: Murygin (Sudnicin) – Gavrikov, Kronwall, Koledov, Ljubuškin, Nakládal, Čerepanov, Pašnin, Rafikov – Kontiola, Kozun, Talbot – Loktionov, Apalkov, Čistov – Kartajev, Iljenko, Kadějkin – Polunin, Kraskovskij, Korškov.
    Avtomobilist Jekatěrinburg: Ustinskij (Sochatskij) – Čajkovský, Kivistö, Alexej Vasilevskij, Megalinskij, Turbin, Timašov, Žuravljov, V. Vasiljev – Tičar, Gubin, Buchtele – Torčeňuk, Michnov, A. Garejev – A. Romanov, A. Alexejev, Mingalejev – Miťakin, K. Volkov, Ivašov.

Rozhodčí: Komarov, Fraňo – Mikhel, Streltsov

Diváci: 8 500