Třinec – Vítkovice 3:2 (po pr.) | Zlín – K. Vary 1:0 (kon.) | Chomutov – Mountfield HK 5:4 (po pr.)
Olomouc – Kometa Brno 5:2 (kon.) | Pardubice – Litvínov 2:3 (kon.) | Sparta – Plzeň 2:1 (kon.)
HC Olomouc
5:2 (1:1, 3:0, 1:1)
HC Kometa Brno
Pátek 02.12.2016, 18:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • Tipsport extraliga • 26. kolo

Ode mě je to pro dnešní večer vše. Děkuji vám za pozornost a budu se těšit zase někdy příště, napočtenou. (20:31:46)

V poslední třetině Kometa zahrozila a po minutě a půl využila přesilovou hru, když se trefil Leoš Čermák, to už však bylo z jejich strany vše. Olomouc naopak dokázala zahrozit ještě několika šancemi, tou největší byla bezpochyby střela z první v podání Miroslava Holce dvě a půl minuty před koncem, branka ale padla až když Kometa odvolala brankáře. Tehdy se přes celé hřiště trefil Martin Vyrůbalík a zpečetil tak vítězství Kohoutů.

Nejlepšími hráči utkání jsou vyhlášeni Ondřej NĚMEC z HC Kometa Brno a Juraj MIKÚŠ z HC Olomouc.

59:40
    Filip Král to ještě zkusil individuálně, ale neprošel přes olomoucké obránce, zdá se, že skóre už se měnit nebude.

59:22
    Tomáš Mikúš šetří čas v útočném pásmu.

59:00
    Probíhá poslední minuta hry. Olomouc už se snaží spíše v poklidu dohrát.

58:44
    Brno se snaží alespoň o korekci výsledku. Kováčikovu střelu ale za Konráda schytal brněnský Jan Káňa.
    58:23 Martin VYRŮBALÍK - 5:2
    Zdroj: Hokejka TV

58:23
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Olomouc trestá snahu brněnských o srovnání a MARTIN VYRŮBALÍK trefuje přes celé hřiště odkrytou klec. Bez asistence.

57:52
    Brno odvolává brankáře!

57:27
    Holec se vrhl do útočného pásma, ale ztratil puk. K tomu se dostal Tomáš Mikúš, který na sebe stáhl oba obránce a nabídl Holcovi do ideální střelecké pozice. Ten ale minul.

Dnešní utkání sleduje 5500 diváků.

56:54
    Laš střílel z kruhů, ale našel jen Vejmelkovu hruď.

56:31
    Burian dostal krásnou nabídku na střed útočného pásma, ale promáchl. Na druhé straně se dokázal s pukem na střed prokličkovat Martin Erat, ale jeho pokus skončil vysoko v ochranné síti.

55:38
    Olomouc je opět v útočném pásmu a drží puk u mantinelu.

55:02
    Gulaši hledal před brankou hokejku Miklíka, ten ale promáchl.

54:30
    A puk zaváží až za Vejmelkovu branku.

54:24
    Juraj Mikúš začíná další akci ve svém pásmu.

Martin Vavruša

Branky a nahrávky: 17. Strapáč (Ondrušek, Eberle), 23. J. Mikúš (Holec, T. Mikúš), 26. Skladaný (J. Mikúš, Vyrůbalík), 36. Herman (Burian), 59. Vyrůbalík – 18. M. Erat (Štencel, O. Němec), 42. Čermák (Gulaši, Trška)

HC Olomouc: Konrád (Falter) – Škůrek, Vyrůbalík (C), Jaroměřský, Ondrušek (A), Houdek (A), Rašner, J. Galvas – Skladaný, J. Knotek, Laš – T. Mikúš, J. Mikúš, Holec – Eberle, Ostřížek, Strapáč – Fořt, Herman, Burian.
    HC Kometa Brno: Vejmelka (Jekel (A)) – O. Němec (A), Štencel, Kováčik, Gulaši, Trška, Malec, F. Král – M. Erat, Nečas, M. Kvapil – Miklík, V. Němec, Zaťovič (A) – Vincour, Čermák (C), J. Káňa – Dostálek, Dvořák, Dočekal.

Rozhodčí: Hejduk, Úlehla – Hlavatý, Tošenovjan