Třinec – Vítkovice 3:2 (po pr.) | Zlín – K. Vary 1:0 (kon.) | Chomutov – Mountfield HK 5:4 (po pr.)
Olomouc – Kometa Brno 5:2 (kon.) | Pardubice – Litvínov 2:3 (kon.) | Sparta – Plzeň 2:1 (kon.)
HC Sparta Praha
2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
HC Škoda Plzeň
Pátek 02.12.2016, 18:30 • O2 arena • Tipsport extraliga • 26. kolo

Loučím se s Vámi a u dalších online přenosu na počtenou! (20:47:53)

Závěrem zápasu se ještě vracel o vteřinu čas, vyrovnání ale nepřišlo. Sparta tak vítězí výsledkem 2:1 góly Klimka a Vrány. Ve třetí třetině ještě snížil Svoboda, ale více již hosté nezvládli.

Nejlepší hráči utkání: Petr Vrána (SPA) – Matěj Machovský (PLZ)

Střely ve třetí třetině (celkem): 5:8 (28:25).

59:53
    Prohlíží se záznam hry.

59:53
    Stále se bojuje ve třetině Sparty. Kadlec vypálil od modré, jeho střela byla sražena do ochranné sítě.

59:27
    Strkanice před Pöpperlem! Škodovka zkoušela sparťanského gólmana pokořit několika dorážkami, ale nepodařilo se.

58:27
    Plzeň hraje s opuštěnou klecí!

57:58
    Hodně bojovný hokej nyní sledují návštěvníci O2 areny. Sparta nechce pustit Plzeň ke střele, indiáni naopak chtějí vyrovnat skóre.

56:47
    Puk končí v ochranné síti za domácí bránou, vhazuje se v pásmu Pražanů.

56:10
    Hrnka s Kalinou srdnatě bojovali v rohu u sparťanské brány, nakonec se puku zmocnila Sparta.

55:07
    Hra nabrala spád, obě mužstva rychle bruslí z jednoho konec na druhý, střelecká příležitost nepřichází ani z jednoho táboru.
    53:37 Tomáš SVOBODA - 2:1
    Zdroj: Hokejka TV

53:37
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Pohledná souhra hostů. Kratěna v pravém rohu ukořistil puk, poslal ho Kracíkovi v mezikruží. Ten zvolil přihrávku místo střely a udělal dobře. Nalevo si sjel naspod kruhu TOMÁŠ SVOBODA a zakončil do poloprázdné svatyně přesunujícího se Pöpperleho. Asistence: Jaroslav Kracík, Ondřej Kratěna.

52:19
    U pravé tyče domácí brány nebezpečně číhal Stach. Pokoušel se najít skulinku, ale sparťanský gólman touš vytěsnil.

50:55
    Cingel sice probruslil sám s pukem přes střední pásmo do útočného, jenže z důvodu jeho plzeňského strážce se nedostal do zakončení.

50:07
    Hra se nyní hodně kouskuje, nyní skončil puk na střídačce hostů, bude se vhazovat před Pöpperlem.

49:13

Dnešní utkání sleduje 7 036 diváků.

48:22
    Mikuš zkoušel nahodit kotouč na Machovského, oproti první třetině nikdo z hráčů puk za záda plzeňského brankáře neztečoval a puk končí za svatyní hostujícího celku.

47:13
    Kubalík se dopustil hákování za sparťanskou svatyní a odchází na dvě minuty na trestnou lavici.

46:30
    Ofsajdu se dopouští také Sparty, vhazuje se ve středním pásmu.

46:03
    Další komerční pauza a odpočinek pro obě mužstva.

45:06
    Plzeň chtěla vyhodit puk ze své třetiny, jenže Kalina ho zachytil v mezikruží a golfákem ověřil pozornost Machovského, který zkouškou úspěšně prošel.

44:41
    Ofsajd indiánů a vhazování ve středním pásmu.

43:35
    Černoch se prosmýkl do útočné třetiny, prokličkoval mezi plzeňskými obránci a vystřelil. U pravé tyče ještě číhal na dorážku Ondřej procházka ani jeho pokus neskončil třetím gólem.

42:09

41:55
    Svoboda zkoušel střelu z levého kruhu, ale domácí brankář si prostor u levé tyče vykryl.

41:14
    Hosté se nemohou dostat do tempa, nedostávají se k zakončení a puk končí v ochranné síti.

40:44
    Jenže Plzeň vyhazuje na zakázané uvolnění a hra se stěhuje do jejího pásma.

40:09
    Třetí dějství započalo vyloučením Sparty, Klimek dostává dvě trestné minuty za hru vysokou holí.

40:01

Týmy se již sjíždějí na ledovou plochu a třetí třetina bude moci za chvíli začít.

Střely na bránu ve druhé třetině (celkem): 13:11 (23:19).

Druhá třetina nabídla více zajímavých situací, nicméně jen jedna byla úspěšná. Druhý gól vsítila domácí Sparta po tlaku, který si vytvořila na Plzeň. Ve 25. minutě se prosadil Petr Vrána a zajistil svému mužstvu dvougólový náskok. Přestože indiáni mohli snížit, Pöpperle jejich plány úspěšně zhatil.

Třetí třetina odstartuje cca v 20:10.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:40
    Závěrem modrobílí kombinují před Pöpperlem, ke kterému se ještě dostal puk. Sparťanský brankář raději pozastavil hru.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:20
    Tempo je opět umírněné ani jeden z celků si nevytváří gólovou momentku.

37:26
    Hosté kombinovali v útočném pásmu, jejich snažení narušil Černoch, který se zmocnil puku a vyvezl hru do středního pásma.

36:45
    Lev hledal najíždějícího Stacha. Ten zachytil přihrávku, nicméně byl v nájezdu do třetiny rychlejší než puk a je odpískán ofsajd.

35:36
    I přes snahu sparťanských obránců zastavit začínající útok indiánů proklouzl Svoboda, který z blízkosti zkoušel překvapit Pöpperleho, nezadařilo se.

34:50
    Sparta se držela dlouhou dobu ve třetině hostů, Plzeň se pokouší tlak oslabit alespoň přerušením z důvodu zakázaného uvolnění.

33:57
    A je tu další komerční přestávka.

33:20
    Poté, co Sparta držela Plzeň v její třetině, vyvezl puk Kubalík. Posunul kotouč na Indráka na modré a ten nalezl Stacha na pravém kruhu, který vystřelil, domácí brankář jeho pokus vyrazil do bezpečí.

32:15
    Hra se trochu uklidnila po horkých chvílích před oběma brankami.

31:14
    Puk končí mimo hrací plochu, bude se vhazovat ve středním pásmu.

30:31
    Indiáni se dostali do útočné třetiny, Indrák nahodil kotouč na bránu, ale černá pryž za Pöpperleho nezaplachtila.

29:14
    Gernát vystřelil od modré, gólman modrobílých vyrazil touš. Za okamžik skončil puk na holi Vrány před bránou Plzně, ale ani jeho dorážka nevynesla další gól.

28:15
    Domácí gólman musel být na pozoru před Svobodou, jenž dorážel u levé tyče. Rychle však opět ujeli Pražané, ale také Machovský hbitými zákroky nedovolil pustit kotouč za svá záda.

28:09

27:30
    Poté, co se seběhl zmatek před Pöpperlem, ujeli dva na jednoho Forman s Klimkem, nakonec jejich snažení nenašlo úspěšnou koncovku, když Forman nastřelil tyčku.

26:30
    Ve vlastním oslabení vypálil nebezpečný pokus Vrána, Machovský však jeho střelu vyrazil.

26:09
    Krátce po vhazování u zadního mantinelu zalehl Mikuš jednoho z hostů a odchází na dvě minuty za držení.

26:01
    Následuje komerční přestávka.

25:37
    na třígólový rozdíl mohl zvýšit Kumstát, když se zjevil před hostující svatyní zcela nestřežen, nicméně Machovský se postavil jako nedobytná hradba do jeho střely.

24:25
    Oddechový čas pro hosty.
    24:25 Petr VRÁNA - 2:0

24:25
    Sparta právě vstřelila branku!
    Po velikých bojích o kotouč u levého mantinelu se puk dostal na hůl PETRA VRÁNY, který nijak neváhal, objel plzeňskou obranu, najel si do mezikruží, odkud překonal Machovského. Asistence: Lukáš Klimek, Michal Barinka.

22:59

21:30
    Forman našel Uhera na modré čáře, ten se prosmýkl do útočné třetiny, vystřelil bekhendem, machovský ještě trochu žongloval s pukem, nakonec ho zkrotil.

20:59
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Jaroslav Kracík.

20:20
    Na úvod je odpískáno zakázané uvolnění Sparty, avšak rozhodčí vzal své rozhodnutí zpět a vhazuje se ve středovém kruhu.

20:01

Oba celky se již připravují na druhou dvacetiminutovku, která brzy započne.

Střely na bránu po první třetině: 10:8.

V první třetině nebylo silnějšího týmu na ledu, obě mužstva si byla rovnocennými soupeři. I přes možnosti přesilových her na obou stranách, žádná nebyla využita. Nicméně i tak se diváci dočkali úvodní branky. V 11. minutě poslal Spartu do vedení Lukáš Klimek, který dobře tečoval dělovku od modré Mikuše.

Druhé dějství započne přibližně v 19:18.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:29
    Domácí závěrem zvýšili aktivitu, avšak do zakončení se nedostávají, Plzeň dobře napadá.

18:19

18:10
    Dobrou pozici měl Kubalík, který dostal přihrávku na modrou, vypálil zápěstím, nicméně domácí brankář se zavčasu přesunul k pravé tyči.

17:36
    I když se podařilo hostům vystřelit, Pöpperle raději rychle pokryl puk a pozastavil hru.

17:17
    Ani Škoda není úspěšná v početní výhodě, puk na druhý konec kluziště poslal sparťanský gólman.

16:53

16:19
    Ve vlastní přesilovce Kudrna přišpendlil k ledu jednoho z plzeňských hráčů a odchází na dvě minuty za držení.

15:24
    Spartě se nedaří usadit před hostující svatyní, modrobílí úspěšně vyhazují touš před Pöpperleho.

14:53
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Miroslav Preisinger – 2 min., podražení).

14:21
    Uher se ocitl před Machovským, který jeho pokus vychytal, následně chtěl domácí hráč ještě dorážet, ale plzeňský brankář měl puk ve své moci.

13:34
    Vrána ukořistil kotouč v plzeňské třetině, povyjel si mezi kruhy a zkusil z pohybu vypálit, střela šla těsně okolo levé tyče.

13:03
    Je tu další komerční pauza.

12:39
    Urputné boje o kotouč za sparťanskou svatyní svádí oba dva celky.

11:56
    Útočnou akci Pražanů pozastavilo postavení mimo hru, vhazuje se tak ve středním pásmu.
    10:13 Lukáš KLIMEK - 1:0

10:13
    Mikuš vypálil dělovku od modré, LUKÁŠ KLIMEK postavil do jeho střely šikovně hůl, změnil směr puk a ten doplachtil až za záda Machovského, před kterým ještě hlídkoval na případnou dorážku Hlinka. Asistence: Juraj Mikuš, Petr Vrána.

09:35
    Nyní zakázané uvolnění indiánů, vhazuje se u Machovského.

08:40
    Kalina nyní u mantinelu pohledným bodyčkem pozastavil najíždějícího Čerešňáka do území Sparty, plzeňský bek se rychle oklepal.

08:26
    Následuje krátká komerční přestávka.

08:16

07:49
    Sparta zkoušela vymyslet něco v útočné třetině, nicméně kotouč hosté vyprovodili do středního pásma a vzápětí ještě zkoušeli Pöpperleho, který podržel puk.

06:57

06:16
    Po nebezpečné dělovce od modré, která letěla na domácího gólmana, vyhodili domácí puk a Kratěna fauloval jednoho ze sparťanů. Dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

05:19
    Sparta vyhodila a přerušila nátlak hostů, může nabrat další potřebné síly.

04:57
    Pražané se nezvládli vymanit z plzeňského tlaku, až si Forman pomohl faulem a odchází na trestnou lavici za podražení.

03:50
    Škodovka se udržela před Pöpperlem, ale Vrána zamíchal s pukem a umožnil spoluhráčům vystřídat.

02:45
    Hra pokračuje ve třetině domácích, nicméně indiáni se nedostávají k zakončení.

01:50
    Na druhé straně se podařilo ujet dvěma hráčům hostů, nicméně sparťané stihli situaci dobruslit a ochránili svého gólmana.

01:27
    První ostřejší chvilka zápasu. Forman si najel do mezikruží a pověřil pozornost Machovského, ten puk vyrazil lapačkou.

00:32
    V prvních vteřinách utkání se zdá být domácí celek aktivnější, daří se mu najíždět do pásma soupeře, Plzni naopak vůbec.

00:01

Oba týmy jsou již na ledové ploše, zápas bude moci za několik momentů odstartovat.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

HC Sparta Praha: Pöpperle (F. Novotný) – Mikuš, Piskáček, Kalina, Švrček, Nedomlel, Gernát, Barinka – J. Hlinka (C), P. Vrána (A), Klimek – Kudrna, Cingel, Uher – Kumstát (A), Pech, Forman – O. Procházka, Černoch, Martin Procházka.

HC Škoda Plzeň: Machovský (Hylák) – Kvasnička, Čerešňák, Moravčík, P. Kadlec (A), Pulpán (A), D. Sklenička, Němeček – T. Svoboda, Kracík, Kratěna (A) – D. Kubalík, Stach, Indrák – Lev, Preisinger, Johnson – Hrnka, Koreis, Vondráček.

Rozhodčí: Hribik, Pavlovič – Komárek, Ondráček.

Plzeň nezažila úspěšný vstup do sezony. Nedařilo se jí získávat body a poměrně rychle začala okupovat dno tabulky. Nicméně v druhé čtvrtině nabrala nový a čerstvý vzduch a nyní se prodrápala až na 10. místo, ve 26 zápasech nasbírala 30 bodů. Celkové skóre má 64:83. Indiáni sice v přesilových hrách nevynikají (14.29%), ale patří mezi nejméně trestané celky (296 TM). Ve srovnání s dalšími týmy jsou pátí v ubráněných oslabeních (83.78%), také přidali při svém vyloučení 2 góly. Západočeši aktuálně mají hlušší období, neboť z posledních čtyř zápasů zvítězili jen jednou, konkrétně v derby s Karlovými Vary ve 24. kole výsledkem 3:1.

Poslední zápas Plzně:

25. kolo, 27. 11. 2016 PLZ-PCE 3:4sn

Branky a nahrávky: 9. T. Svoboda (Kracík), 21. T. Svoboda (Kratěna, Kracík), 22. Koreis (T. Svoboda, Moravčík) – 32. Nahodil, 33. Tomášek, 39. Redenbach (Mallet), rozh. náj. P. Sýkora.

Sestava Plzně: Machovský (Sochůrek) – Kvasnička, Čerešňák, Moravčík, P. Kadlec (A), Pulpán (A), D. Sklenička, Němeček – T. Svoboda, Kracík, Kratěna (C) – Johnson, Stach, Indrák – Lev, Preisinger, Kodýtek – Hrnka, Koreis, Vondráček. Trenér: Martin Straka.

Statistiky hráčů

Nejproduktivnější útočník: Dominik Kubalík (13+8)
    Nejproduktivnější obránce: Lukáš Pulpán (5+5)
    Nejvíce gólů: Dominik Kubalík (13)
    Nejvíce asistencí: Jaroslav Kracík (15)
    Nejtrestanější hráč: Nicholas Johnson (34 TM)

Brankáři – úspěšnost zákroků:

- Matěj Machovský (91,36%)
    - Alexander Hylák (80,77%)

Sparťané doposud odehráli 24 extraligových utkání. Obsazují momentálně 6. pozici díky zisku 42 bodů se skóre 77:61. Mezi ctnosti hry Pražanů patří přesilové hry, jejichž úspěšnost je 23.64%. Na co stále Sparta doplácí je množství vyloučení, což jí trápí od úvodu sezony. S počtem 421 TM je nejtrestanější v lize. Nicméně i přes časté tresty má v porovnání s dalšími soupeři průměrná oslabení – 82.50%. Navíc se sparťanům podařilo již pětkrát skórovat při vlastní nevýhodě. Pražanům se podařilo po nepříznivém období naskočit na vítěznou vlnu, aktuálně drží sérii pěti vítězství po sobě.

Poslední zápas Sparty:

22. kolo, 29. 11. 2016 SPA-BRN 3:2

Branky a nahrávky: 9. Kudrna (Hlinka), 15. Mikuš (Vrána), 55. Uher (Cingel, Kudrna) – 27. Kováčik (Štencel), 32. Němec.

Sestava Sparty: Pöpperle – Mikuš, Piskáček, Barinka, Švrček, Nedomlel, Gernát – Hlinka, Vrána, Klimek – Kudrna, Cingel, Uher – Forman, Pech, Kumstát – M. Procházka, Černoch, O. Procházka. Trenér: Jiří Kalous.

Nejproduktivnější útočník: Lukáš Pech (11+19)
    Nejproduktivnější obránce: Juraj Mikuš (2+5)
    Nejvíce gólů: Lukáš Pech a Petr Vrána (oba 11)
    Nejvíce asistencí: Lukáš Pech (19)
    Nejtrestanější hráč: Jan Švrček 43 TM

- Tomáš Pöpperle (90,37%)
    - Filip Novotný (89,52%)
    - Jakub Škarek (95,08%)

První vzájemné utkání sezony 2016/17

Střetnutí obou celků přineslo 13. kolo, tedy zápas uzavírající první čtvrtinu základní části. Sparta zavítala na led Plzně, kde bez větších cavyků rozhodla vítězstvím 5:0 o tom, že tři body putovaly do hlavního města. Pro indiány to byla druhá ze čtyř porážek v řadě, tehdy trápili ve spodních patrech tabulky, sparťané zažívali období jak na horské dráze.

Branky a nahrávky: 2. Čajkovský (M. Procházka, Pech), 13. Uher (Cingel), 13. Ihnačák (Vrána, Ružička), 21. Čajkovský (Vrána, Pech), 34. Vrána (Ružička).

HC Sparta Praha: Pöpperle – Nedomlel, Čajkovský, Mikuš, Kalina, Gernát, Piskáček, Barinka – Ružička, P. Vrána (A), Ihnačák – Černoch, J. Hlinka (C), Forman – Kumstát (A), Pech, M. Procházka – Uher, Cingel, Kudrna. Trenér: Jiří Kalous.

HC Škoda Plzeň: Hylák (13. Machovský) – Pulpán (A), D. Sklenička, Němeček, Čerešňák, M. Špaček, Slovák – D. Kubalík, Kracík (A), Indrák – Johnson, Kratěna (C), Yellow Horn – T. Svoboda, Kodýtek, Vondráček – Lev, Koreis, Schleiss. Trenér: Michal Straka.

Vítám Vás u zápasu 26. kola Tipsport extraligy, kdy proti sobě nastoupí od 18:30 na ledu vysočanské O2 areny celky pražské Sparty a plzeňských indiánů!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Martina Martinková

Branky a nahrávky: 11. Klimek (Mikuš, P. Vrána), 25. P. Vrána (Klimek, Barinka) – 54. T. Svoboda (Kracík, Kratěna)

Rozhodčí: Hribik, Pavlovič – Komárek, Ondráček

Diváci: 7 036