Třinec – Vítkovice 3:2 (po pr.) | Zlín – K. Vary 1:0 (kon.) | Chomutov – Mountfield HK 5:4 (po pr.)
Olomouc – Kometa Brno 5:2 (kon.) | Pardubice – Litvínov 2:3 (kon.) | Sparta – Plzeň 2:1 (kon.)
HC Sparta Praha
2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
HC Škoda Plzeň
Pátek 02.12.2016, 18:30 • O2 arena • Tipsport extraliga • 26. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Vítám Vás u zápasu 26. kola Tipsport extraligy, kdy proti sobě nastoupí od 18:30 na ledu vysočanské O2 areny celky pražské Sparty a plzeňských indiánů!

První vzájemné utkání sezony 2016/17

Střetnutí obou celků přineslo 13. kolo, tedy zápas uzavírající první čtvrtinu základní části. Sparta zavítala na led Plzně, kde bez větších cavyků rozhodla vítězstvím 5:0 o tom, že tři body putovaly do hlavního města. Pro indiány to byla druhá ze čtyř porážek v řadě, tehdy trápili ve spodních patrech tabulky, sparťané zažívali období jak na horské dráze.

Branky a nahrávky: 2. Čajkovský (M. Procházka, Pech), 13. Uher (Cingel), 13. Ihnačák (Vrána, Ružička), 21. Čajkovský (Vrána, Pech), 34. Vrána (Ružička).

HC Sparta Praha: Pöpperle – Nedomlel, Čajkovský, Mikuš, Kalina, Gernát, Piskáček, Barinka – Ružička, P. Vrána (A), Ihnačák – Černoch, J. Hlinka (C), Forman – Kumstát (A), Pech, M. Procházka – Uher, Cingel, Kudrna. Trenér: Jiří Kalous.

HC Škoda Plzeň: Hylák (13. Machovský) – Pulpán (A), D. Sklenička, Němeček, Čerešňák, M. Špaček, Slovák – D. Kubalík, Kracík (A), Indrák – Johnson, Kratěna (C), Yellow Horn – T. Svoboda, Kodýtek, Vondráček – Lev, Koreis, Schleiss. Trenér: Michal Straka.

Sparťané doposud odehráli 24 extraligových utkání. Obsazují momentálně 6. pozici díky zisku 42 bodů se skóre 77:61. Mezi ctnosti hry Pražanů patří přesilové hry, jejichž úspěšnost je 23.64%. Na co stále Sparta doplácí je množství vyloučení, což jí trápí od úvodu sezony. S počtem 421 TM je nejtrestanější v lize. Nicméně i přes časté tresty má v porovnání s dalšími soupeři průměrná oslabení – 82.50%. Navíc se sparťanům podařilo již pětkrát skórovat při vlastní nevýhodě. Pražanům se podařilo po nepříznivém období naskočit na vítěznou vlnu, aktuálně drží sérii pěti vítězství po sobě.

Poslední zápas Sparty:

22. kolo, 29. 11. 2016 SPA-BRN 3:2

Branky a nahrávky: 9. Kudrna (Hlinka), 15. Mikuš (Vrána), 55. Uher (Cingel, Kudrna) – 27. Kováčik (Štencel), 32. Němec.

Sestava Sparty: Pöpperle – Mikuš, Piskáček, Barinka, Švrček, Nedomlel, Gernát – Hlinka, Vrána, Klimek – Kudrna, Cingel, Uher – Forman, Pech, Kumstát – M. Procházka, Černoch, O. Procházka. Trenér: Jiří Kalous.

Statistiky hráčů

Nejproduktivnější útočník: Lukáš Pech (11+19)
    Nejproduktivnější obránce: Juraj Mikuš (2+5)
    Nejvíce gólů: Lukáš Pech a Petr Vrána (oba 11)
    Nejvíce asistencí: Lukáš Pech (19)
    Nejtrestanější hráč: Jan Švrček 43 TM

Brankáři – úspěšnost zákroků:

- Tomáš Pöpperle (90,37%)
    - Filip Novotný (89,52%)
    - Jakub Škarek (95,08%)

Plzeň nezažila úspěšný vstup do sezony. Nedařilo se jí získávat body a poměrně rychle začala okupovat dno tabulky. Nicméně v druhé čtvrtině nabrala nový a čerstvý vzduch a nyní se prodrápala až na 10. místo, ve 26 zápasech nasbírala 30 bodů. Celkové skóre má 64:83. Indiáni sice v přesilových hrách nevynikají (14.29%), ale patří mezi nejméně trestané celky (296 TM). Ve srovnání s dalšími týmy jsou pátí v ubráněných oslabeních (83.78%), také přidali při svém vyloučení 2 góly. Západočeši aktuálně mají hlušší období, neboť z posledních čtyř zápasů zvítězili jen jednou, konkrétně v derby s Karlovými Vary ve 24. kole výsledkem 3:1.

Poslední zápas Plzně:

25. kolo, 27. 11. 2016 PLZ-PCE 3:4sn

Branky a nahrávky: 9. T. Svoboda (Kracík), 21. T. Svoboda (Kratěna, Kracík), 22. Koreis (T. Svoboda, Moravčík) – 32. Nahodil, 33. Tomášek, 39. Redenbach (Mallet), rozh. náj. P. Sýkora.

Sestava Plzně: Machovský (Sochůrek) – Kvasnička, Čerešňák, Moravčík, P. Kadlec (A), Pulpán (A), D. Sklenička, Němeček – T. Svoboda, Kracík, Kratěna (C) – Johnson, Stach, Indrák – Lev, Preisinger, Kodýtek – Hrnka, Koreis, Vondráček. Trenér: Martin Straka.

Nejproduktivnější útočník: Dominik Kubalík (13+8)
    Nejproduktivnější obránce: Lukáš Pulpán (5+5)
    Nejvíce gólů: Dominik Kubalík (13)
    Nejvíce asistencí: Jaroslav Kracík (15)
    Nejtrestanější hráč: Nicholas Johnson (34 TM)

- Matěj Machovský (91,36%)
    - Alexander Hylák (80,77%)

HC Sparta Praha: Pöpperle (F. Novotný) – Mikuš, Piskáček, Kalina, Švrček, Nedomlel, Gernát, Barinka – J. Hlinka (C), P. Vrána (A), Klimek – Kudrna, Cingel, Uher – Kumstát (A), Pech, Forman – O. Procházka, Černoch, Martin Procházka.

HC Škoda Plzeň: Machovský (Hylák) – Kvasnička, Čerešňák, Moravčík, P. Kadlec (A), Pulpán (A), D. Sklenička, Němeček – T. Svoboda, Kracík, Kratěna (A) – D. Kubalík, Stach, Indrák – Lev, Preisinger, Johnson – Hrnka, Koreis, Vondráček.

Rozhodčí: Hribik, Pavlovič – Komárek, Ondráček.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Oba týmy jsou již na ledové ploše, zápas bude moci za několik momentů odstartovat.

00:01

00:32
    V prvních vteřinách utkání se zdá být domácí celek aktivnější, daří se mu najíždět do pásma soupeře, Plzni naopak vůbec.

01:27
    První ostřejší chvilka zápasu. Forman si najel do mezikruží a pověřil pozornost Machovského, ten puk vyrazil lapačkou.

01:50
    Na druhé straně se podařilo ujet dvěma hráčům hostů, nicméně sparťané stihli situaci dobruslit a ochránili svého gólmana.

02:45
    Hra pokračuje ve třetině domácích, nicméně indiáni se nedostávají k zakončení.

03:50
    Škodovka se udržela před Pöpperlem, ale Vrána zamíchal s pukem a umožnil spoluhráčům vystřídat.

04:57
    Pražané se nezvládli vymanit z plzeňského tlaku, až si Forman pomohl faulem a odchází na trestnou lavici za podražení.

05:19
    Sparta vyhodila a přerušila nátlak hostů, může nabrat další potřebné síly.

06:16
    Po nebezpečné dělovce od modré, která letěla na domácího gólmana, vyhodili domácí puk a Kratěna fauloval jednoho ze sparťanů. Dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

06:57

07:49
    Sparta zkoušela vymyslet něco v útočné třetině, nicméně kotouč hosté vyprovodili do středního pásma a vzápětí ještě zkoušeli Pöpperleho, který podržel puk.

08:16

08:26
    Následuje krátká komerční přestávka.

08:40
    Kalina nyní u mantinelu pohledným bodyčkem pozastavil najíždějícího Čerešňáka do území Sparty, plzeňský bek se rychle oklepal.

09:35
    Nyní zakázané uvolnění indiánů, vhazuje se u Machovského.

10:13
    Sparta právě vstřelila branku!
    Mikuš vypálil dělovku od modré, LUKÁŠ KLIMEK postavil do jeho střely šikovně hůl, změnil směr puk a ten doplachtil až za záda Machovského, před kterým ještě hlídkoval na případnou dorážku Hlinka. Asistence: Juraj Mikuš, Petr Vrána.
    10:13 Lukáš KLIMEK - 1:0
    Zdroj: Hokejka TV

11:56
    Útočnou akci Pražanů pozastavilo postavení mimo hru, vhazuje se tak ve středním pásmu.

12:39
    Urputné boje o kotouč za sparťanskou svatyní svádí oba dva celky.

13:03
    Je tu další komerční pauza.

13:34
    Vrána ukořistil kotouč v plzeňské třetině, povyjel si mezi kruhy a zkusil z pohybu vypálit, střela šla těsně okolo levé tyče.

14:21
    Uher se ocitl před Machovským, který jeho pokus vychytal, následně chtěl domácí hráč ještě dorážet, ale plzeňský brankář měl puk ve své moci.

14:53
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Miroslav Preisinger – 2 min., podražení).

15:24
    Spartě se nedaří usadit před hostující svatyní, modrobílí úspěšně vyhazují touš před Pöpperleho.

16:19
    Ve vlastní přesilovce Kudrna přišpendlil k ledu jednoho z plzeňských hráčů a odchází na dvě minuty za držení.

16:53

17:17
    Ani Škoda není úspěšná v početní výhodě, puk na druhý konec kluziště poslal sparťanský gólman.

17:36
    I když se podařilo hostům vystřelit, Pöpperle raději rychle pokryl puk a pozastavil hru.

18:10
    Dobrou pozici měl Kubalík, který dostal přihrávku na modrou, vypálil zápěstím, nicméně domácí brankář se zavčasu přesunul k pravé tyči.

18:19

19:29
    Domácí závěrem zvýšili aktivitu, avšak do zakončení se nedostávají, Plzeň dobře napadá.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

V první třetině nebylo silnějšího týmu na ledu, obě mužstva si byla rovnocennými soupeři. I přes možnosti přesilových her na obou stranách, žádná nebyla využita. Nicméně i tak se diváci dočkali úvodní branky. V 11. minutě poslal Spartu do vedení Lukáš Klimek, který dobře tečoval dělovku od modré Mikuše.

Druhé dějství započne přibližně v 19:18.

Střely na bránu po první třetině: 10:8.

Oba celky se již připravují na druhou dvacetiminutovku, která brzy započne.

20:01

20:20
    Na úvod je odpískáno zakázané uvolnění Sparty, avšak rozhodčí vzal své rozhodnutí zpět a vhazuje se ve středovém kruhu.

20:59
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Jaroslav Kracík.

21:30
    Forman našel Uhera na modré čáře, ten se prosmýkl do útočné třetiny, vystřelil bekhendem, machovský ještě trochu žongloval s pukem, nakonec ho zkrotil.

22:59

24:25
    Po velikých bojích o kotouč u levého mantinelu se puk dostal na hůl PETRA VRÁNY, který nijak neváhal, objel plzeňskou obranu, najel si do mezikruží, odkud překonal Machovského. Asistence: Lukáš Klimek, Michal Barinka.
    24:25 Petr VRÁNA - 2:0

24:25
    Oddechový čas pro hosty.

25:37
    na třígólový rozdíl mohl zvýšit Kumstát, když se zjevil před hostující svatyní zcela nestřežen, nicméně Machovský se postavil jako nedobytná hradba do jeho střely.

26:01
    Následuje komerční přestávka.

26:09
    Krátce po vhazování u zadního mantinelu zalehl Mikuš jednoho z hostů a odchází na dvě minuty za držení.

26:30
    Ve vlastním oslabení vypálil nebezpečný pokus Vrána, Machovský však jeho střelu vyrazil.

27:30
    Poté, co se seběhl zmatek před Pöpperlem, ujeli dva na jednoho Forman s Klimkem, nakonec jejich snažení nenašlo úspěšnou koncovku, když Forman nastřelil tyčku.

28:09

28:15
    Domácí gólman musel být na pozoru před Svobodou, jenž dorážel u levé tyče. Rychle však opět ujeli Pražané, ale také Machovský hbitými zákroky nedovolil pustit kotouč za svá záda.

29:14
    Gernát vystřelil od modré, gólman modrobílých vyrazil touš. Za okamžik skončil puk na holi Vrány před bránou Plzně, ale ani jeho dorážka nevynesla další gól.

30:31
    Indiáni se dostali do útočné třetiny, Indrák nahodil kotouč na bránu, ale černá pryž za Pöpperleho nezaplachtila.

31:14
    Puk končí mimo hrací plochu, bude se vhazovat ve středním pásmu.

32:15
    Hra se trochu uklidnila po horkých chvílích před oběma brankami.

33:20
    Poté, co Sparta držela Plzeň v její třetině, vyvezl puk Kubalík. Posunul kotouč na Indráka na modré a ten nalezl Stacha na pravém kruhu, který vystřelil, domácí brankář jeho pokus vyrazil do bezpečí.

33:57
    A je tu další komerční přestávka.

34:50
    Sparta se držela dlouhou dobu ve třetině hostů, Plzeň se pokouší tlak oslabit alespoň přerušením z důvodu zakázaného uvolnění.

35:36
    I přes snahu sparťanských obránců zastavit začínající útok indiánů proklouzl Svoboda, který z blízkosti zkoušel překvapit Pöpperleho, nezadařilo se.

36:45
    Lev hledal najíždějícího Stacha. Ten zachytil přihrávku, nicméně byl v nájezdu do třetiny rychlejší než puk a je odpískán ofsajd.

37:26
    Hosté kombinovali v útočném pásmu, jejich snažení narušil Černoch, který se zmocnil puku a vyvezl hru do středního pásma.

38:20
    Tempo je opět umírněné ani jeden z celků si nevytváří gólovou momentku.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:40
    Závěrem modrobílí kombinují před Pöpperlem, ke kterému se ještě dostal puk. Sparťanský brankář raději pozastavil hru.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Druhá třetina nabídla více zajímavých situací, nicméně jen jedna byla úspěšná. Druhý gól vsítila domácí Sparta po tlaku, který si vytvořila na Plzeň. Ve 25. minutě se prosadil Petr Vrána a zajistil svému mužstvu dvougólový náskok. Přestože indiáni mohli snížit, Pöpperle jejich plány úspěšně zhatil.

Třetí třetina odstartuje cca v 20:10.

Střely na bránu ve druhé třetině (celkem): 13:11 (23:19).

Týmy se již sjíždějí na ledovou plochu a třetí třetina bude moci za chvíli začít.

40:01

40:09
    Třetí dějství započalo vyloučením Sparty, Klimek dostává dvě trestné minuty za hru vysokou holí.

40:44
    Jenže Plzeň vyhazuje na zakázané uvolnění a hra se stěhuje do jejího pásma.

41:14
    Hosté se nemohou dostat do tempa, nedostávají se k zakončení a puk končí v ochranné síti.

41:55
    Svoboda zkoušel střelu z levého kruhu, ale domácí brankář si prostor u levé tyče vykryl.

42:09

43:35
    Černoch se prosmýkl do útočné třetiny, prokličkoval mezi plzeňskými obránci a vystřelil. U pravé tyče ještě číhal na dorážku Ondřej procházka ani jeho pokus neskončil třetím gólem.

44:41
    Ofsajd indiánů a vhazování ve středním pásmu.

45:06
    Plzeň chtěla vyhodit puk ze své třetiny, jenže Kalina ho zachytil v mezikruží a golfákem ověřil pozornost Machovského, který zkouškou úspěšně prošel.

46:03
    Další komerční pauza a odpočinek pro obě mužstva.

46:30
    Ofsajdu se dopouští také Sparty, vhazuje se ve středním pásmu.

47:13
    Kubalík se dopustil hákování za sparťanskou svatyní a odchází na dvě minuty na trestnou lavici.

48:22
    Mikuš zkoušel nahodit kotouč na Machovského, oproti první třetině nikdo z hráčů puk za záda plzeňského brankáře neztečoval a puk končí za svatyní hostujícího celku.

Dnešní utkání sleduje 7 036 diváků.

49:13

50:07
    Hra se nyní hodně kouskuje, nyní skončil puk na střídačce hostů, bude se vhazovat před Pöpperlem.

50:55
    Cingel sice probruslil sám s pukem přes střední pásmo do útočného, jenže z důvodu jeho plzeňského strážce se nedostal do zakončení.

52:19
    U pravé tyče domácí brány nebezpečně číhal Stach. Pokoušel se najít skulinku, ale sparťanský gólman touš vytěsnil.

53:37
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Pohledná souhra hostů. Kratěna v pravém rohu ukořistil puk, poslal ho Kracíkovi v mezikruží. Ten zvolil přihrávku místo střely a udělal dobře. Nalevo si sjel naspod kruhu TOMÁŠ SVOBODA a zakončil do poloprázdné svatyně přesunujícího se Pöpperleho. Asistence: Jaroslav Kracík, Ondřej Kratěna.
    53:37 Tomáš SVOBODA - 2:1

55:07
    Hra nabrala spád, obě mužstva rychle bruslí z jednoho konec na druhý, střelecká příležitost nepřichází ani z jednoho táboru.

56:10
    Hrnka s Kalinou srdnatě bojovali v rohu u sparťanské brány, nakonec se puku zmocnila Sparta.

56:47
    Puk končí v ochranné síti za domácí bránou, vhazuje se v pásmu Pražanů.

57:58
    Hodně bojovný hokej nyní sledují návštěvníci O2 areny. Sparta nechce pustit Plzeň ke střele, indiáni naopak chtějí vyrovnat skóre.

58:27
    Plzeň hraje s opuštěnou klecí!

59:27
    Strkanice před Pöpperlem! Škodovka zkoušela sparťanského gólmana pokořit několika dorážkami, ale nepodařilo se.

59:53
    Stále se bojuje ve třetině Sparty. Kadlec vypálil od modré, jeho střela byla sražena do ochranné sítě.

59:53
    Prohlíží se záznam hry.

Závěrem zápasu se ještě vracel o vteřinu čas, vyrovnání ale nepřišlo. Sparta tak vítězí výsledkem 2:1 góly Klimka a Vrány. Ve třetí třetině ještě snížil Svoboda, ale více již hosté nezvládli.

Nejlepší hráči utkání: Petr Vrána (SPA) – Matěj Machovský (PLZ)

Střely ve třetí třetině (celkem): 5:8 (28:25).

Loučím se s Vámi a u dalších online přenosu na počtenou! (20:47:53)

Martina Nová

Branky a nahrávky: 11. Klimek (Mikuš, P. Vrána), 25. P. Vrána (Klimek, Barinka) – 54. T. Svoboda (Kracík, Kratěna)

Rozhodčí: Hribik, Pavlovič – Komárek, Ondráček

Diváci: 7 036