Slavia – K. Vary 3:4 (po pr.) | Chomutov – HC Litvínov 2:0 (kon.) | Mountfield HK – Č. Budějovice 3:1 (kon.)
Zlín – Jihlava 4:5 (kon.) | Sparta – Kladno 5:1 (kon.) | Havířov – Vítkovice 5:4 (1:0 po s.n.)
Písek – Pardubice 4:15 (kon.) | Mladá Boleslav – Havlíčkův Brod 4:1 (kon.) | Letňany – HC Plzeň 4:7 (kon.)
Kometa Brno – Olomouc 6:1 (kon.) | Liberec – Kolín 5:3 (kon.)

59:07
    Kometa se ještě jednou usadila v útočném pásmu a Vašíčkům pokus končí v lapačce gólmana hostů.

58:39
    Olomouc potřebuje zklidnit hru a vyhazuje na zakázané uvolnění.

58:11
    Plášek trefil břevno!

57:20
    Krátký střílel z levého kruhu, ale střela byla pomalá a Holík ji bez problému ukryl v lapačce.

56:28
    Utkání je téměř rozhodnuto, ale i tak Kohouti napadají rozehrávku Komety a domácí mají problém dostat se ze své obrané třetiny.

55:31
    Karpíšek proletěl jako tornádo obranou Komety, ale jeho střelu Holík vyrazil.

55:09
    Akci domácích překazil ofsajd.

54:45
    Kometa se špatnou přihrávkou sama vyhnala z útočné třetiny.

53:48
    Matula zachytil špatnou přihrávku na modré a vypálil tvrdou střelu, ale mimo.

53:29

53:04
    Domácím se nedaří vyhodit a Olomouc pálí z každé pozice.

52:25
    Domácí vyhazují a šetří čas.

52:00
    Harabiš pálil od modré, ale Holík byl pozorný.

51:29
    Zajíček (KOM) si odpyká dvě minuty za hákování.

51:07
    Kometa právě vstřelila branku!
    Kometa rychle odpovídá. KAREL PLÁŠEK svižnou střelou prostřelil Galušku. Asistence: Matěj svoboda, Vojtěch Střondala.

50:43
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Kohouti se usadili v útočné třetině a stahovali smyčku. TOMÁŠ HOLIŠ dostal přihrávku na pravý kruh a střelou do levého horního rohu branky vymetl všechny pavučiny nad Holíkem. Asistence: Tadeáš Aulehla, Stanislav Harabiš.

49:47
    Kadlic zachytil přihrávku hostů a vyhazuje touš do bezpečí.

49:37
    Kometa ihned po buly vyhazuje.

49:25
    Dvě minuty si odpyká Krejčí (KOM) za nedovolené bránění.

47:10
    Důsledná obrana Brna nedovoluje hostům projít do útočné třetiny.

46:43
    Domácí vyhazují přes všechny čáry.

46:09
    Kohouti se usadili v útočném pásmu a střílí z každé pozice.

45:37
    Jan Gloz (KOM) si jde odsedět dvě minuty za nedovolené bránění.

45:37
    Nahození od modré končí v lapačce Holíka.

44:55
    Brňané vytváří tlak na svatyni Olomouce a Galuška musí být pozorný.

44:30
    Oba týmy střídají a Kometa rozehrává od svojí branky.

43:44
    Krátký pálí mimo.

43:27
    Holík se teď rychle přesunul k tyči a na poslední chvíli zabránil Pěchovi skórovat do prázdné brány.

42:53
    JAN SÜSS dobruslil kotouč, zabrzdil těsně před Galuškou, který byl lehce vyjetý z brankoviště a beckhendem zakončil do prázdné branky. Asistence: Petr Krejčí

42:22
    Kometa se usadila v útočném pásmu a lační po páté brance.

41:25
    Touš ve středním pásmu získávají hosté a vyráží do protiútoku.

40:43
    Hosté vyhazují přes všechny čáry a píská se zakázané uvolnění.

40:20
    Střondala jel osamocen na Galušku, ale mezeru mezi jeho betony netrefil.

40:01
    Úvodní vhazování třetiny vyhrávají domácí.

40:01

Ve druhé periodě Kohouti sice srovnali krok s Kometou, ale přesto dostali další gól a domácí nyní mají příjemný náskok do třetí třetiny. Další třetina začne přibližně v 17:30.

40:00

39:02
    Oba týmy střídají a Olomouc rozehrává od své branky.

38:40

38:36
    Dajčarovu střelu si Holík pohlídal.

38:14

37:38
    Plášek se protlačil mezi dva obránce, ale na poslední chvíli byl odstaven od kotouče na hranici pravidel.

36:52
    Zajíček se po pravém mantinelu dostal až do útočného pásma, kde ovšem upadl a ztratil kotouč.

36:40
    Poměr sil na ledě se vyrovná. Süss (KOM) si jde odpykat dvě minuty za vysokou hůl.

36:27
    Hosté vyhazují a šetří čas.

36:11
    Dvě minuty za hákování si odsedí Karpíšek (OLO).

35:34
    Kometa zahrála zakázané uvolnění.

35:01
    Stüss pálil dělovku z levého kruhu, ale mimo.

34:32
    Aulehla pálí dělovku z mezikruží. Holík na poslední chvíli stačil sklapnout betony.

34:03
    Skopal se snažil dostat ke střele, ale Kometa je v obraně velice důsledná.

33:24
    Matula prokličkoval do útočného pásma, ale následně nepřesně přihrál a kotouč získali hosté.

33:09

32:36
    Útok domácích překazil ofsajd.

32:12
    Kometa pokazila rozehrávku a rozhodčí píská zakázané uvolnění.

31:51
    Kadlicovu střelu vyráží Galuška pravým betonem.

31:20
    Zajíček se snažil dostat individuálně do útočného pásma, ale byl odstaven obráncem.

30:42
    Gloz pálil dělovku, kotouč skončil v lapačce Galušky.

30:28
    Süssovu střelu zblokoval jeden z hostů.

30:01
    Harabiš pálí vedle.

29:33
    Kučerovo nahození od modré čáry končí v náruči gólmana hostů.

29:00
    Trma vrma před brankou Olomouce. Celou situaci nakonec řeší Galuška, který schoval touš v lapačce.

28:45
    Pěchovu dělovku Holík vyráží.

28:20
    Olomouc se nyní usadila v útočné třetině a snaží se snížit náskok Brna.

28:17
    Svobodovi odskočil kotouč od hokejky na poslední chvíli. Mohl skórovat téměř do prázdné brány.

26:45
    Plášek si najel mezi kruhy a střílel zápěstím, touš šel však mimo.

26:12
    Aulehla se snažil dostal před Holíka, ale důsledná obrana Brna mu nedovolila zakončit.

25:43
    Kadlicova teč šla mimo.

25:19
    Matula střílel svižnou střelu zápěstním z levého kruhu. Galuška měl co dělat, aby ji zachytil lapačkou.

24:48
    Brňané jsou dnes silnější na buly, což jim poskytuje obrovskou výhodu v tomto utkání.

24:36
    Kometa zahrála úmyslný ofsajd.

24:25
    Vašíčkovi ujel kotouč z hokejky a vyhnal se z útočného pásma.

24:01
    Kalačova střela šla mimo.

23:32
    Kometa střídá a rozehrává od vlastní branky.

22:44
    Brno má pohodlný náskok i tak jsou útočníci při chuti a Galuška měl problém se střelou, která na něj letěla.

21:29
    Krásná souhra útočníků Brna. Frydrych získal touš, obtočil se kolem obránce a poslal přihrávku na volného MARKA MINÁRIKA, který neměl problém skórovat. Asistence: Lukáš Frydrych, Michal Kunc

21:12
    Nahozený puk zachytávají hosté a přecházejí do protiútoku.

20:44
    Kometa se usadila v útočné třetině a pálí ze všech pozic.

20:12
    Kotouč nahazují domácí do útočné třetiny a Brňané jej rychle dojíždí.

20:01
    Vhazování vyhrávají domácí.

20:01

První třetinu jasně ovládla Kometa. Díky třem brankám má slušný náskok a hosté mají před sebou velice těžký úkol, pokud chtějí bodovat. Další třetina začne přibližně v 16:45.

20:00

19:20
    Kučera pálí mimo.

18:33
    Krejčího střelu zápěstím Galuška vyráží.

18:01
    Kometa se opět usadila v útočném pásmu.

17:10
    Minárik tečoval nahození od modré, ale kotouč šel těsně mimo branku.

16:53
    Krejčího střelu vyráží Galuška.

15:52
    Kometa střídá a domácí rozehrávají od své branky.

15:07
    Plášek individuálně vyrazil do útoku, ale ve středním pásmu jej zastavil jeden z obránců Komety.

14:20
    Domácí mají převahu na ledě a hraje se převážně v útočné třetině Komety. Galuška má plné ruce práce.

13:50
    Kučerova střela byla zblokovaná.

13:30
    Vašíčkova střela končí v lapačce gólmana hostů.

12:51
    Kometa se usadila v útočné třetině a chce opět navýšit svůj náskok.

11:55
    MATĚJ SVOBODA prokličkoval až před Galušku a krásným blafákem jej překonal. Asistence: Petr Krejčí, Karel Plášek

11:20
    Aulehla prokličkoval do útočné třetiny, ale jeho střela šla mimo

10:11
    Kalač dostal dlouhý pas, ale o touš přišel v útočném pásmu po důsledné práci domácího obránce.

09:29
    Olomouc dělá Brnu s rozehrávkou problém a domácí se nemohou dostat přes střední pásmo.

09:07
    Harabišovu střelu Holík neviděl a jen tak tak ji stihl vyrazit.

08:48
    Domácí střídají a hra začíná od branky Brna.

08:14
    Věžníkův pokus Galuška vyrazil pravým betonem.

07:58
    Střondalova střela šla mimo.

07:33
    Nahození má v lapačce Holík a uklidňuje hru.

07:00
    Karpíšek se snažil projít přes střední pásmo, ale rovnou dva hráči Brna jej zastavili.

06:30
    Po špatné rozehrávce hostů se Kometa dostává do protiútoku.

06:10

05:20
    Domácí se opět vysvobozují z tlaku Olomouce.

05:00
    Kometa vyhazuje přes všechny čáry a šetří čas.

04:27
    Matušovu střelu obětavě zblokoval jeden z domácích.

04:10
    Matula (KOM) si jde odpykat dvě minuty za držení protihráče.

03:35
    Dajčar pálí dělovku mimo.

03:32
    Domácí vyhazují přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

03:05
    Hostům se nedaří přejít přes střední pásmo a celá akce začíná opět za bránou Olomouce.

02:31
    Domácí chtějí navýšit svůj náskok a tlačí na svatyni hostů.

01:46
    Ihned po buly obránce Jurnečka páli dělovku kterou ještě tečoval VOJTĚCH KADLIC. Asistence: Tomáš Jurnečka, Jan Novák

00:54
    Rychle využitá přesilovka. Chvilku po buly se dostal ke střele JAN SÜSS, který prostřelil bránkáře hostů. Asistence: Jakub Matula

00:48
    Na dvě minuty si jde sednout Skopal (OLO) za podražení.

00:20
    Kometa se ihned usadila v útočném pásmu a tlačí na bránu hostů.

00:01
    Úvodní buly vyhrávají domácí.

00:01

HC Olomouc
    Kohoutům se příliš nedaří, v tabulce obsazují až sedmou pozici a na šestý Havířov ztrácí celých třináct bodů. S Kometou se utkali letos třikrát, ale pokaždé to pro Olomouc skončilo prohrou s celkovým skóre 2:18 pro Brno. To vše je v tomto utkání staví do role outsidera, ale i ten může často překvapit soupeře.

Starší dorost se veze na vítězné vlně. Posledních sedm duelů hráči Komety vyhráli bez větších komplikací a celkově zaujímají druhé místo v tabulce. Před nimi je pouze Jihlava, která má o jeden bod víc, takže je jasné, že domácím půjde v tomto utkání o hodně.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Jiří Komárek

Branky a nahrávky: 1. Süss (Matula), 2. Kadlic (Jurnečka, Novák), 12. Svoboda (Krejčí, Plášek), 22. Minárik (Frydrych, Kunc), 43. Süss (Krejčí), 52. Plášek (Svoboda, Střondala) – 51. Holiš (Aulehla, Harabiš)

HC Kometa Brno: Holík (Šindelka) – Věžník, Jurnečka, Kowalczyk, Kučera (C), Vašíček, Jeřábek (A), Gloz – Süss, Svoboda, Minárik, Střondala, Krejčí, Matula, Novák, Frydrych, zajíček, Kunc, Plášek, Kadlic
    HC Olomouc: Galuška (Schejbal) – Dajčar (A), Bahounek, Kažmír, Harabiš, Klesla, Holiš (A) – Palinek, Krátký, Spatharis, Aulehla, Paťava, Pěcha, Skopal, Karpíšek, Kalač, Kořenek, Štefka

Rozhodčí: Honza – Vašíček, Zapletal