Ottawa – Florida 2:0 (kon.) | Tampa – Washington 2:1 (2:1 po s.n.) | St. Louis – Winnipeg 2:3 (po pr.)
Vancouver – Toronto 3:2 (2:1 po s.n.) | Pittsburgh – Detroit 5:3 (kon.) | Arizona – Columbus 2:3 (0:2 po s.n.)
Colorado – Dallas 0:3 (kon.) | Edmonton – Anaheim 3:2 (po pr.) | Los Angeles – Montreal 4:5 (2:3 po s.n.)

Martin Marinčin (TOR) 0+1, 1 střela, čas na ledě 20:28
    Roman Polák (TOR) 0+0, 0 střel, čas na ledě 13:33 (04:01:21)

Tři hvězdy utkání

1. Ryan Miller (VAN) 38 zák., 2 góly, 95,0%
    2. James van Riemsdyk (TOR) 1+0
    3. Bo Horvat (VAN) 0+0

Statistiky: Střely na bránu: 24-40; Zablokované střely: 8-7; Vhazování: 56%-44%; Hity: 25-24; Přesilové hry: 0/2-1/4; Trestné minuty: 13-9.

Toronto sice dokázalo v Rogers Areně smazat dvoubrankový náskok Vancouveru, hokejisté Canucks ale dokázali svému soupeři oplatit vysokou porážku z 6. listopadu, když rozhodující samostatný nájezd proměnil Bo Horvat. Konečný výsledek. Vancouver Canucks 3 Toronto Maple Leafs 2 po nájezdech.

Bo HORVAT - 3:2

V samostatných nájezdech zvítězil tým Vancouver Canucks.
    Autorem vítězné branky je BO HORVAT.

3. série
    2:1
    Tyler Bozak zpomalil a z mezikruží se snažil zamířit nad lapačku Ryana Millera, brankář Vancouveru ale předvedl skvělý semafor a puk lapačkou vyrazil před sebe.

3. série
    2:1
    Brandon Sutter po oblouku na pravé straně zrychlil a v blízkosti vzdálenější levé tyče svou střelou orazítkoval pravý beton Frederika Andersena.

2. série
    2:1
    Mitchell Marner tlak ustál a prudkou střelou zápěstím k levé tyči udržel Toronto Maple Leafs ve hře.

2. série
    2:0
    Bo Horvat před bránou zpomalil a prudkou střelou zápěstím zamířil přesně k levé tyči, stejně jako před ním Markus Granlund! Toronto nyní musí proměnit, jinak je konec.

1. série
    1:0
    Auston Matthews těsně před bránou změnil rychlost a rychle zamíchal s pukem, v blízkosti levé tyče ale Ryana Millera nepřekonal.

1. série
    1:0
    Markus Granlund zamířil k levé tyči a první samostatný nájezd proměňuje.

Samostatné nájezdy začínají.

Pětašedesát minut o vítězi nerozhodlo a na řadu přijdou samostatné nájezdy. Skóre po prodloužení. Vancouver Canucks 2 Toronto Maple Leafs 2.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:35
    James van Riemsdyk byl zřejmě tím hráčem, který mohl rozhodnout, jeho střela z blízkosti pravé tyče ale zamířila do výstroje "nepřekonatelného" Ryana Millera.

64:30
    Troy Stecher se dostal do samostatného úniku, který se pokoušel zakončit střelou k pravé tyči, Frederik Andersen ale vytáhl fantastický zákrok, když puk těsně nad ledem mířící za jeho záda ukryl v lapačce!

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 14. D. Sedin (Sbisa, H. Sedin), 23. Baertschi (Burrows, Trjamkin), rozh. náj. Horvat – 32. J. van Riemsdyk (Bozak, Rielly), 42. Matthews (Hyman, Marinčin)