Sparta – Vítkovice 3:4 (po pr.) | Třinec – Pardubice 3:2 (po pr.) | K. Vary – Chomutov 4:5 (0:1 po s.n.)
Zlín – Kometa Brno 4:3 (kon.) | Plzeň – Liberec 5:2 (kon.) | Olomouc – Litvínov 7:1 (kon.)
Mountfield HK – Mladá Boleslav 3:1 (kon.)
HC Škoda Plzeň
5:2 (0:0, 4:1, 1:1)
Bílí Tygři Liberec
Neděle 04.12.2016, 16:30 • Home Monitoring Aréna • Tipsport extraliga • 27. kolo

Utkání mezi Plzní a Libercem je za námi, spokojenější mohou být Západočeši, kteří si ze zápasu odnášejí tři body.

Úvodní třetina dnešního duelu mezi Plzní a Libercem příliš hokejové krásy nenabídla. První část probíhala v uspávacím tempu, oba týmy měly po jedné velké šanci, toť vše. Za Liberec ohrozil Matěje Machovského pohotovou střelou z bezprostřední blízkosti Milan Bartovič, domácí gólman si však poradil betonem. Indiány zase mohl poslat do vedení obránce Lukáš Pulpán, Roman Will však jeho přesilovkový pokus na poslední chvíli zastavil vyrážečkou.

Prostřední část nám nabídla úplně jiný hokej, s tou první se úroveň hry nedala srovnat! Indiáni si během osmi minut vypracovali čtyřbrankový náskok. Miroslav Indrák a Dominik Kubalík těžili díky dorážkám střel obránců a poslali Škodovku do vedení 2:0. Záhy na to David Stach parádně tečoval nahození Kadlece, úžasných osm minut Plzně zakončil přesnou ranou pod víko další útočník – Tomáš Vondráček. Poté se iniciativy ujali Bílí Tygři, snížení se dočkali v poslední minutě druhé periody. Přesnou příhru Jana Stránského poslal za Machovského záda Milan Bartovič. Po čtyřiceti minutách tedy Plzeň vedla 4:1.

Ve třetí části snížil na rozdíl dvou branek explzeňský Mário Bližňák. To však bylo z pohledu Liberce vše, na 5:2 pečetil ranou do prázdné branky výhru Plzně znovu Dominik Kubalík.

Střely celkem:

Plzeň – 19

Liberec – 32

Nejlepší hráči: Miroslav Indrák (Plzeň) a Jan Stránský (Liberec).

Ze západu Čech je to pro dnešek všechno, děkuji za pozornost a přeji krásný zbytek neděle! U dalšího přenosu se bude znovu těšit Jan Picka. (19:10:02)

59:20
    Tygři se ještě snaží v útočném pásmu něco vymyslet, ale dnes už to nepůjde, indiáni si kráčí pro tři body za potlesku tribun.
    58:41 Dominik KUBALÍK - 5:2
    Zdroj: Hokejka TV

58:41
    Plzeň právě vstřelila branku!
    A je rozhodnuto! DOMINIK KUBALÍK (15+8) zachytil kotouč ve středním pásmu a neomylně ho posílá do odkryté klece. Indiáni slaví bůra. Bez asistence.

58:11
    Milan Bartovič mohl dorážet do prázdné klece, ale ránu mu vůbec nesedla.

57:27
    O kotouč se dlouho bojovalo v útočném pásmu Plzně, puk se dostal pryč, ale Liberec se rychle dostal zpět.

57:00
    Ondřej Bláha prchá z branky a Liberec to zkouší v šesti hráčích!

56:52
    Oddechový čas pro hosty.

56:52
    Tygři i nadále pokračují v tlaku, i když početní výhoda se jim nepodařila. Nyní je zastavuje postavení mimo hru.

56:39

55:55
    Indiáni se ještě jednou osvobozují, oba týmy mohou jít vystřídat.

55:28
    Následně parádně zapracoval Peter Frühauf a vyhodil kotouč daleko od branky Plzně.

55:04
    Krenželok nepříjemně tečoval pokus Šimka, puk nakonec skončil těsně mimo.

54:39
    Úplně mimo hru viděli sudí faul Plzně, Petr Kadlec (PLZ) je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

54:16

53:58
    Na levém kruhu měl až do nebe zvednutou hůl Tomáš Hrnka, po pasu Stacha vypálil, ale trefil Bláhu pouze do břicha, hostující gólman si poradil.

53:13
    Kracík zavařil Kadlecovi, který kotouč proti dvěma neudržel a hosté se osvobozují.

52:41
    Liberec další vhazování vyhrál a osvobozuje se vyhozením k Machovskému.

Jan Picka

Branky a nahrávky: 22. Indrák (D. Sklenička), 24. D. Kubalík (Frühauf, Hrnka), 24. Stach (P. Kadlec, Indrák), 28. Vondráček (Pulpán), 59. D. Kubalík – 40. Bartovič (J. Stránský), 48. Bližňák (J. Stránský, Jánošík)

HC Škoda Plzeň: Machovský (Sochůrek) – Frühauf, Čerešňák, D. Sklenička, P. Kadlec (C), Pulpán, Slovák, Moravčík – D. Kubalík (A), Kracík (A), T. Svoboda – Lev, Stach, Indrák – Hrnka, Koreis, Vondráček – Johnson, Preisinger, Vracovský.
    Bílí Tygři Liberec: Will (28. Bláha) – Ševc (A), R. Šimek, Vitásek, Jánošík, Derner, Pyrochta, Husa – L. Krenželok, P. Jelínek, Lakatoš – Radivojevič (C), Bulíř, Svačina – Bartovič, Bližňák, J. Stránský – J. Vlach, Vantuch, D. Špaček – J. Mikyska.

Rozhodčí: Petružálek, Pražák – Lhotský, J. Svoboda