Sparta – Vítkovice 3:4 (po pr.) | Třinec – Pardubice 3:2 (po pr.) | K. Vary – Chomutov 4:5 (0:1 po s.n.)
Zlín – Kometa Brno 4:3 (kon.) | Plzeň – Liberec 5:2 (kon.) | Olomouc – Litvínov 7:1 (kon.)
Mountfield HK – Mladá Boleslav 3:1 (kon.)
po s.n. (0:1)
HC Energie Karlovy Vary
4:5 (3:1, 0:0, 1:3 - 0:0)
Piráti Chomutov
Neděle 04.12.2016, 15:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Tipsport extraliga • 27. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Vítejte u přímého přenosu utkání z KV Areny, kde se setkají v podkrušnohorském derby týmy HC Energie Karlovy Vary a Piráti Chomutov. Zápas započne v klasickém nedělním čase 15:30.

Karlovarští hokejisté v pátečním zápase odehráli velmi důležité utkání, kde sehráli zápas se Zlínem. Energetikům chyběly na ševce tři body, díky kterým mohli poskočit z posledního místa. Zápas se celku Jana Tlačila nevydařil a ze stadionu Luďka Čajky odjel bez bodu. Energetici po odehrané první polovin základní části nasbírali pouhých 21 bodů na HC Dynamo Pardubice ztrácejí 4 body. Pozitivním pro Karlovy Vary však může být, že výkony hráčů se stále zlepšují, což bylo vidět i předchozích zápasech. Nejdříve domácí porazili Vítkovice, následně Mladou Boleslav na ledě bruslařů a pak vybojovali proti Litvínovu a Spartě velmi cenné body.

Poslední odehrané utkání:
    PSG Zlín – HC Energie (0:0, 1:0, 0:0)
    26. kolo, pátek 2. prosince, 17:00 Stadion Luďka Čajky
    Branky a nahrávky: 25. Bukarts (Honejsek)

Nejproduktivnější hráči:
    1. Vladimír Sičák: 11 bodů (3+8)
    2. Tomáš Rachůnek: 11 bodů (3+8)
    3. Vojtěch Tomeček: 10 bodů (5+5)
    4. Maurice Patrick Mullane: 10 bodů (3+7)
    5. Denis Kindl: 9 bodů (6+3)

Brankáři:
    1. David Honzík: 15 zápasů, úspěšnost zákroků: 89.53%
    2. Tomáš Závorka: 15 zápasů, úspěšnost zákroků: 88.10%

Piráti se v posledním zápase představili na domácím ledě. V televizním utkání vyzvali hradecký Mountfield. V divoké přestřelce se vítěz mnohokrát měnil. Chomutovu se však v samotném závěru hokejové parády podařilo srovnat skóre. V prodloužení se vyšvihl David Kämpf, který dokonal obrat domácích a vybojoval bonusový bod pro svůj tým. Nedělním hostům se v letošní sezóně daří. Po odehraných 27 zápasech mají na svém kontě celkem 40 bodů. S takovým to bodový přídělem se Chomutov drží na sedmém místě.

Piráti Chomutov – Mountfield HK (1:1, 1:2, 2:1 – 1:0)
    26. kolo, pátek 2. prosince, 17:20 SD Arena
    Branky a nahrávky: 9. Kämpf (Sklenář), 25. Huml (Flemming, Vondrka), 55. Poletín (Valach, Koblasa), 60. Koblasa (Kämpf), 64. Kämpf (Skinner, Koblasa) – 20. Džerinš (Dietz), 26. Červený (Dragoun, Newton), 29. Šimánek (T. Knotek, Jarůšek), 58. Džerinš (Šimánek)

3. Tomáš Král: 4 zápasů, úspěšnost zákroků: 86.60%

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Vítejte ještě jednou u přímého přenosu z KV Areny, kde se střetnou týmy Energie a Pirátů. Utkání začíná přibližně za 20 minut. Brzy vám přineseme kompletní sestavu dnešního utkání.

HC Energie Karlovy Vary: Honzík (Závorka) – Harant, Dujsík, Rýgl, Sičák (A), Tomáš Dvořák, Benák, Weinhold – T. Rachůnek, Tuominen, Mikulík – Vachovec (A), Skuhravý (C), Gorčík – Kindl, Mullane, Stloukal – Harkabus, Gríger, Flek – Davídek.

Piráti Chomutov: Strmeň (Král) – Dlapa, Flemming, Skinner, Valach, Mrázek, Buchtela, Chalupa, Rutta – Tomica (A), Huml (A), Vondrka (C) – Sklenář, Kämpf, Koblasa – Poletín, Skokan, Chlouba – Lauko, Šťovíček, Slavíček.

Rozhodčí: Pešina, Horák – Komárek, Rozlílek.

00:01

00:08
    Jako první se do útoku pouští hosté.

00:32
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    To je rychlý nástup domácího celku! Celou akci začal Tomáš Rachůnek, který přihrál volnému Mikulíkovi. Ten dokázal zavést puk do útočného pásma, kde našel volného HENRIHO TUOMINENA před bránou a ten se rozhodl zakončit střelou mezi betony. Asistence: Mikulík, Rachůnek
    00:32 Henri TUOMINEN - 1:0
    Zdroj: Hokejka TV

00:43
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Martin Rýgl – 2 min., podražení).

01:03
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Ivan Huml – 2 min., hrubost).

01:11
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Sebastián Gorčík – 2 min., podražení).
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Jaroslav Mrázek – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).

02:04
    Hra pokračuje v pásmu hostů, kde domácí velmi efektivně tlačí na bránu.

02:26
    Hra ve čtyřech pomalu končí. Domácí si zahrají krátkou přesilovou hru.

02:59
    Zpoza brány rozehrává Dvořák.

03:42
    Tomáš Harkabus se dokázal prosmýknout mezi obránci, ale jeho střela z mezikruží nemířila přesně na bránu.

04:02
    Další zákrok si připisuje Strmeň po střele z vrcholu kruhu. Brankář skoro vůbec nevěděl, kde se nachází puk. Pro jeho štěstí byl zaklíněn ve výstroji.

05:07
    Karlovarští špatně rozehrávají a píská se zakázané uvolnění.

05:21
    Mullane společně se Stoukalem předvádí kvalitní napadání rozehrávky. Pirátům se nedaří dostat ze svého pásma.

05:58
    Zakázané uvolnění se také píská na druhé straně a Chomutov bude muset zůstat na ledě.

06:26
    Karlovy Vary si zahrají přesilovou hru po signalizovaném trestu.

06:44
    Toto byla velmi kuriózní situace na straně domácích! Po signalizování trestu se Honzík vydal na domácí střídačku a po špatně přihrávce energetiků si puk namířil přímo do prázdné brány. Tomáš Rachůnek však velmi rychle přispěchal a dokázal v poslední vteřině zabránit puku přejít hranici brány.

06:44
    Na dvě minuty je vyloučen Jaroslav Mrázek (CHM) za držení protihráče.

08:14
    Karlovarští se usadili v útočném pásmu.

08:33
    Mikulík předvádí kvalitní práci ve clonění brankáři.

08:58
    Velká šance hostů! Po špatném zachycení vyhození puku se ke kotouči dostal Huml, který však při úniku nedokázal skórovat.

09:13
    Domácí se ujímají dvoubrankového vedení! Po přihrávce od Davida Grígera se puku ujal TOMÁŠ HARKABUS, který z bezprostřední blízkosti zavěsil kotouč pod víko brány. Strmeň byl bezmocný. Asistence: David Gríger
    09:13 Tomáš HARKABUS - 2:0

09:13
    Střídání v týmu Piráti Chomutov: ze hřiště odchází Jan Strmeň, přichází Tomáš Král.

10:14
    Karlovarští jsou zatím mnohem aktivnějším týmem a stále se drží v útočném pásmu.

10:45
    Od modré čáry prověřil bystrost vystřídaného brankáře Krále Tomáš Harant, který svojí střelu poslal přímo do středu brány. Král neměl větší problémy se zachycením střely.

11:33
    Piráti se snaží dostat do útočného pásma, ale zatím se nedostali k žádné větší šanci na bránu.

11:45
    Chomutovu se podařilo úspěšně usadit v útočném pásmu.

12:20
    Karlovarští se zmocňují puku, ale pouze vyhazují a střídají. Do nového útoku se pouští hosté.

12:44
    Domácí hrají spíše na brejkové situace a do útočného pásma se příliš nehrnou.

13:31
    Hra je přerušena pro kotouč mimo ledovou plochu. Komerční přestávka.

13:41
    David Kämpf zakládá nový útok.

14:12
    Pirátům se daří vytvářet větší tlak na bránu.

14:52
    Tlačení na domácí hráče vyprovokovalo k faulování Tomáše Dujsíka, který je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

15:11
    Hosté se usadili v útočném pásmu.

15:42
    Piráti právě vstřelili branku!
    Tlak na bránu domácích se hostům vyplácí! Při přesilové hře se prosazuje JAN RUTTA, který po přihrávce od Skinnera napřáhl na modré čáře a prostřelil vše co mu stálo v cestě a vrací tak Chomutov do zápasu. Asistence: Brett Skinner, Ivan Huml
    15:42 Jan RUTTA - 2:1

16:59
    Hosté jsou po vstřeleném gólu na koni a drží se v útočném pásmu.

17:34
    Toto je gólová přestřelka! Karlovarští okamžitě vracejí úder. Po nepřesně zachyceném puku od Krále se k odraženému kotouči dostal PETR STLOUKAL, který tak dává svojí premiérovou branku v extralize. Asistence: Denis Kindl, Pat Mullane
    17:34 Petr STLOUKAL - 3:1

18:11
    Na dvě minuty je vyloučen Ondřej Dlapa (CHM) za vysokou hůl.

18:32
    Hostům se nedaří rozehrát puk ve vlastním pásmu.

18:56
    Až nyní se Piráti dostávají do útočného pásma.

19:05
    Pat Mullane dostal velmi tvrdý zákrok od chomutovských hráčů. Jmenovaný Pat se jen velmi těžce zvedá z ledu.

19:29
    Těsně před koncem třetiny je vyloučen Ivan Huml (CHM) za sekání. Karlovarští si zahrají dvojitou přesilovou hru.

19:54
    Karlovarští ani jednou nevystřelují na bránu.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina přinesla celkem čtyři branky. Z toho hned tři do chomutovské svatyně. Domácím se jednoznačně povedla první perioda lépe. Po gólech Tuominena, Harkabuse a Stoukala mají energetici dobrý náskok na získání důležitých bodů do tabulky. Piráti se zdají zaskočeným celkem, když inkasovali už v první minutě zápasu. Chomutovu se podařilo snížit zásluhou Rutty, který využil přesilovou hru, ale hosté dalších šancí příliš neměli a do zbylých dvou částí budou muset změnit taktiku na zisk bodů v Karlových Varech. Další třetina začne přibližně v 16:26.

20:01

20:01
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Tomáš Rachůnek – 2 min., podražení).

21:13
    Zápas začíná nabírat vysokých otáček! Z obou stran je vidět vysoká agrese v dohrávání soubojů.

21:24
    Hra ve čtyřech končí a začíná přesilová hra hostů.

22:02
    Karlovarští také ustáli oslabení a hrají v plném počtu. Pirátům se nepodařilo účinně napadnout bránu brankáře Honzíka.

22:11
    Vhazování v útočném pásmu Chomutova vyhrává Sklenář.

22:37
    Energetici však dokázali ustát tlak na bránu a zachytili přihrávku a sami mohou rozehrát.

23:11
    David Gríger chtěl překvapit rychlou otočkou za bránou brankáře Krále, ale obránce chomutovské svatyně byl velmi pozorný a nenechal se překvapit.

23:56
    Davídek bojuje ve středním pásmu o puk.

24:26
    Tomáš Dujsík od modré čáry chtěl prověřit lapačku Krále, ale svoji střelu namířil mimo tři tyče.

25:07
    MIkulík napadal rozehrávku Chomutova, ale nebyl úspěšný.

25:37
    Sklenář se Skokanem se vydávají do útočného pásma, ale zakončení Pirátů má v lapačce Honzík.

25:50
    Sičák velmi důsledně odstavil od puku Sklenáře u mantinelu a získává puk pro karlovarskou rozehrávku.

26:35
    Gríger a Flek bojují ve středním pásmu a snaží se dostat do útočného pásma, ale hosté jsou jako hradba a nepouští nikoho.

27:40
    Další zákrok si připisuje Král po střele Davídka od modré čáry. Komerční přestávka.

27:50
    Obrovská šance hostů! Po střele od modré se rozezněla horní tyčka karlovarské brány.

28:01
    Energetici se usadili v útočném pásmu.

28:40
    Velká šance Rýgla před bránu, kde se kotouč smýkl po holi a zmíněný hráč pak nedokázal zakončit.

29:25
    Michal Poletín zakládá nový chomutovský gól.

29:43
    Dujsík bojuje ve vlastním pásmu s Koblasou o puk.

30:16
    Chomutov zastavuje v útoku až hvizd čárového rozhodčí, který signalizuje ofsajd.

30:16
    Ve druhé třetině mají navrch jednoznačně hosté.

31:27
    David Kämpf byl jako stíhačka v útočném pásmu, kde unikl všem obráncům, ale k zakončení se nedostal díky vypíchnutí puku v kruhu .

32:15
    Tomáš Dujsík vystřelil z mezikruží, ale jeho střela mířila příliš vysoko nad bránu.

32:51
    Komerční přestávka.

32:55
    Do útočného pásma se dostávají Piráti.

33:21
    hra pokračuje v pásmu Chomutova, kde hru musel zastavit Král po střele od modré.

34:00
    Domácí využívají hybridního zakázaného uvolnění, ale v gól jej proměnit nedokázali.

34:50
    Energie se usadila v útočném pásmu.

35:04
    Rachůnek se snažil za bránu něco vymyslet, ale puku se zmocňují Piráti.

35:47
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou, ale ani jeden celek si nevytváří velké šance ke gólu.

36:07
    Gríger se ujímá puku ve středním pásmu.

36:30
    Do útoku se hnal Harkabus, ale přihrávka k němu nedoputovala.

37:05
    David Gríger si obětavě lehl do střely od modré a schytal velmi tvrdou střelu a nehybně leží na ledu.

37:05
    Vhazování v pásmu Energie se musí opakovat potřetí pro špatné postavení hráčů.

37:39
    Milan Mikulík sám ujížděl na bránu, ale těsně před brankářem nedokázal zvednout puk pod víko a kotouče se ujímá brankář Král.

38:00
    Na druhé straně se do útoku žene Michal Poletín, který beckhendovou střelou trefil beton Honzíka.

38:27
    Na ledě nastala velmi zajímavá situace. Po zvednutí ruky rozhodčího se brankář Král vydal na střídačku, ale rozhodčí vzápětí ruku stáhl a Chomutov hrál necelou půlminutu bez brankáře!

39:32
    V závěru druhé periody se hra přerušuje pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Ve druhé třetině nebyl k vidění ani jeden gól. Důvodem bylo jednoznačné zlepšení hry Chomutova, který vstoupil do druhé části aktivněji. I přes několik střel se Pirátům nepodařilo skórovat a stav zůstává stejný jako po třetině první. Třetí perioda začne přibližně v 17:20.

40:01

40:14
    Jako první se do útočného pásma dostali hosté.

40:22
    Karlovarští jsou však také aktivní a po obrání puku chomutovského útoku vyráží Rachůnek do útočného pásma.

41:10
    Gorčík je horlivý u mantinelu a nepouští hosty do útoku.

41:37
    Piráti jsou znovu vyhnání z útočného pásma. Rozehrává Jaroslav Mrázek.

41:44
    Flemming vyráží sám do útoku.

42:14
    Daří se mu vybojovat útočné pásmo. Vhazovat se bude po levici Honzíka.

42:51
    Piráti se drží v útočném pásmu, ale zatím nevystřelili na bránu.

43:18
    Jakub Flek vystřelil z vrcholu kruhu na bránu Krále.

43:40
    Chomutovu se daří přiblížit Energii! Po nahození od modré čáry Ruttou se podařilo JAKUBU SKLENÁŘOVI tečovat puk před bránou a snížit tak náskok domácích. Asistence: Jan Rutta, Dávid Skokan
    43:40 Jakub SKLENÁŘ - 3:2

45:17
    Karlovarští se dostávají do úzkých!

45:45
    Máme tu první potyčku před bránou Energie. Po střele od modré se dva borci Chomutova snažili dorážet puk za záda Honzíka, ale domácí obránci velmi tvrdě zakročili.

45:54
    Michal Vondrka pokračuje v tlaku na bránu domácích.

46:16
    Mikulík získal puk ve vlastním pásmu, ale po přihrávce ve vlastním pásmu pouze energetici vyhazují puk přes všechny čáry. Zakázané uvolnění.

47:00

47:22
    Hostům se daří srovnat skóre! Po zmatku před bránou Davida Honzíka se k volnému puku dostal jako první DÁVID SKOKAN, který přesně poslal puk do prázdné brány. Asistence: Jakub Sklenář, Jaroslav Mrázek
    47:22 Dávid SKOKAN - 3:3

47:56
    Karlovarští jsou jako opaření a vůbec se nedostávají v obranného pásma.

48:20
    Gorčík napadá rozehrávku hostů a získává puk.

48:43

49:00
    Do útoku se také dostávají hosté, kde na modré čáře drží puk Jan Rutta.

49:45
    Hosté zvyšují tempo hry a drží se na puku.

50:24
    Rachůnek rozehrává a odchází střídat.

51:45
    V poslední minutě nemá ani jeden celek výrazně navrch. Energetici i Piráti drží puk převážně ve středním pásmu.

52:40
    H. Tuominen bojoval o puk ve středním pásmu, ale nedokázal příliš využít přečíslení.

Dnešní utkání sleduje 3315 diváků.

53:20
    Václav Skuhravý se snažil získat puk za bránou, ale nebyl dost rychlý na zastižení chomutovských hráčů.

53:40
    Tuominen bojuje se Sklenářem za bránou Krále o puk.

54:07
    Velká mela před bránou přinesla pouze velký pískot nespokojených domácích fanoušků, kteří si žádali vyloučení.

54:37
    Vhazování ve středním pásmu získaly Karlovy Vary.

55:07
    Denis Kindl zaskočil svojí střelou brankáře Krále. Ten byl úplně opařen pukem, který mu přistál v náručí.

55:50
    Necelých pět minut před koncem třetí třetiny vypadá utkání, že dospěje do prodloužení.

56:41
    Oba týmy střídají a ani jeden celek nemá navrch.

57:17
    Hra je přerušena po naražení Jakuba Fleka na hrazení, kterému následně začala téct krev z obličeje.

57:17
    Rozhodčí se nedohodli na žádném vyloučení a hra bude pokračovat 5 na 5.

57:24
    Zákrok si připisuje Král, který zachytil nahození od modré čáry.

57:55
    Tomáš Rachůnek přebruslil celé hřiště a následně zakončil střelou z mezikruží. Brankář Král dokázal svým ramenem střelu poslat mimo bránu.

59:04
    Závěrečná minuta se hraje v pásmu Energie.

59:37
    To je zvrat utkání! Po střele Václava Skuhravého se k odraženému puku dostal TOMÁŠ DVOŘÁK, který poslal puk do prázdné brány. Asistence: Skuhravý
    59:37 Tomáš DVOŘÁK - 4:3

59:45
    Hosté hrají bez brankáře.

59:50
    Poslední minuta přináší velké radosti a zároveň mnoho smutku. Pro Piráti je to však velmi cenný gól z hole Juraje Valacha, který překonává deset vteřin před koncem Davida Honzíka. Asistence: Flemming, Tomica
    59:50 Michal VONDRKA - 4:4

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Třetí třetina vítěze nepřinesla, protože poslední minuta byla částí zvratů, kdy nejdříve se do vedení dostali domácí, kteří vstřelili gól 23 vteřin koncem třetiny. Avšak hostům se podařilo dát gól 10 vteřin před koncem a prodloužení se nakonec v KV Areně dočkáme.

60:01

60:03
    Prvního kotouče se ujali hosté, kteří hbitě míří do útočného pásma.

60:32
    Hra je v prodloužení velmi laxní od obou celků.

61:00
    V útočném pásmu se usadili hosté.

61:35
    Karlovým Varům se nedaří dostat ze třetiny.

61:56
    Po střele z pravého kruhu si připisuje Honzík další zákrok.

62:23
    Vondrka drží puk u mantinelu v útočném pásmu.

62:45
    Tuominen získal puk a vyráží s ním do útoku.

63:06
    Tomáš Dujsík nahazuje puk do útočného pásma, ale bez účinku.

64:30
    Hosté se znovu usadili v útočném pásmu.

65:00
    Prodloužení skončilo.

V KV Areně se připravuje ledová plocha pro samostatné nájezdy, které budou muset rozhodnout o dnešním vítězi.