Carolina – Tampa 1:0 (po pr.) | NY Islanders – Detroit 3:4 (po pr.) | Nashville – Philadelphia 2:4 (kon.)
Chicago – Winnipeg 1:2 (kon.) | Calgary – Anaheim 8:3 (kon.) | Edmonton – Minnesota 1:2 (po pr.)
Chicago Blackhawks
1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Winnipeg Jets
Pondělí 05.12.2016, 01:00 • United Center, Chicago • NHL

1. Andrew Copp (WPG) 1+0
    2. Scott Darling (CHI) 28 zák., 2 góly, 93,8%
    3. Dustin Byfuglien (WPG) 0+1 (03:57:08)

Chicago na svém ledě po dvanácti zápasech nebodovalo.

Československá stopa v utkání:
    Michal Kempný (CHI) 0+0,0 střel, čas na ledě 09:41
    Marián Hossa (CHI) 0+0,4 střely, čas na ledě 16:54
    Richard Pánik (CHI) 0+0, 1 střela, čas na ledě 15:59
    Marko Daňo (WPG) 0+1, 3 střely, čas na ledě 13:16

Dlouhou dobu jsme čekali na první gól v zápase. Jako první se dočkali na konci druhé třetiny hosté, prosadil se pěknou tečí Bryan Little. Ve třetí části domácí Artěmij Panarin vyrovnal. Pak nejprve Andrew Cropp trefil štangli, minutu na to už mířil přesně. V závěru se nechal na 2+2 minuty vyloučit hostující hráč. Connor Hellebuyck podržel své spoluhráče v poslední minutě si připsal několik výborných zákroků. Winnipeg vyhrává tento zápas 2:1.

59:58
    Oddechový čas pro domácí.

59:58
    Connor Hellebuyck je hrdina dnešního zápasu. Co ten vychytá, to je neuvěřitelné! Brent Seabrook byl sám před brankou, ale maskovaného muže nepřekonal.

59:30
    Artěmij Panarin nadvakrát nedokázal překonat brankáře hostů.

59:00
    Poslední minuta hry ve třetí třetině, skvěle hrají domácí. Tlačí v útočném pásmu, míří na branku z každé pozice. Connor Hellebuyck zatím odolává.

58:44
    Obrovský tlak Chicaga před brankou hostů. Ti se s vypětím všech sil brání.

58:21
    Domácí hrají bez brankáře, zkouší to v šesti proti čtyřem.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině. Jets velmi dobře brání a drží hru daleko do své branky.

57:30
    Dlouhou přesilovku mají k dispozici domácí, ti se ale nemohou stabilněji propracovat do útočného pásma.

57:11
    Domácí hokejisté mají k dispozic čtyřminutovou přesilovou hru, během které se pokusí o vyrovnání.

57:11
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Jacob Trouba – 2 min. + 2 min., vysoká hůl).

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině. Blackhawks jsou znovu aktivnějším týmem.

56:03
    Artěmij Panarin se dostal do výborné střelecké pozice, ale brankáře Jets překonat nedokázal. Podobně si vedl také jeho spoluhráč. Connor Hellebuyck podává dobrý výkon.

55:30
    V době, kdy domácí se stávali lepším týmem, se prosadil Winnipeg.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 54. Panarin (P. Kane) – 40. Little (Byfuglien, Wheeler), 56. Copp (Daňo, Postma)

Chicago Blackhawks: Darling (L. Johansson) – Keith, Hjalmarsson, B. Campbell, Seabrook, Forsling, Kempný – Panarin, Anisimov, P. Kane – Hartman, Hinostroza, Hossa – Rasmussen, Krüger, Pánik – Motte, Desjardins, Tootoo.
    Winnipeg Jets: Hellebuyck (Hutchinson) – Morrissey, Byfuglien, Enström, Trouba, Chiarot, Postma – Ehlers, Little, Laine – Stafford, Wheeler, Perreault – Copp, Lowry, Daňo – B. Tanev, Burmistrov, Thorburn.

Rozhodčí: O'Halloran, Nicholson – Galloway, Shewchyk

Diváci: 21 383