Buffalo – Edmonton 4:3 (po pr.) | New Jersey – Vancouver 3:2 (kon.) | NY Islanders – NY Rangers 4:2 (kon.)
Philadelphia – Florida 3:2 (po pr.) | St. Louis – Montreal 3:2 (po pr.) | Nashville – Colorado 4:3 (kon.)
Winnipeg – Detroit 3:4 (1:2 po s.n.) | Chicago – Arizona 4:0 (kon.) | Dallas – Calgary 1:2 (kon.)
Chicago Blackhawks
4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Arizona Coyotes
Středa 07.12.2016, 02:30 • United Center, Chicago • NHL
    Dva góly během necelé minuty ve druhé třetině daly Chicagu potřebný klid.

Z tohoto duelu je to vše, mějte se fajn. (05:21:44)
    Jestřábi si smlsli na Kojotech a upevnili si první místo v Západní konferenci

Československá stopa v utkání:
    Marián Hossa (CHI) 2+0, 3 střely, čas na ledě 19:49
    Richard Pánik (CHI) 0+1, 1 střela, čas na ledě 14:01
    Martin Hanzal (ARI) 0+0, 1 střela, čas na ledě 17:04
    Radim Vrbata (ARI) 0+0, 1 střela, čas na ledě 14:52.

Michal Rozsíval a Michal Kempný (CHI) do utkání nezasáhli.

1. Marián Hossa (CHI) 2+0
    2. Arťom Anisimov (CHI) 1+0
    3. Scott Darling (CHI) 22 zák., 0 gólů, 100,0%

Statistiky zápasu:

Střely na branku: 27 – 22 (5:9, 13:6, 9:7)
    Zablokované střely soupeře: 13 – 17
    Trestné minuty: 4 – 6
    Využité přesilové hry: 1/3 – 0/2
    Bodyčky: 16 – 37
    Vyhraná vhazování: 52% – 48%.

Je dobojováno! Jestřábi na domácím ledě potvrdili roli výrazného favorita a s čistým kontem v zádech se mohou radovat z poměrně jasného vítězství 4:0. O osudu celého utkání rozhodla zejména sedmadvacátá minuta, ve které Chicago vstřelilo druhou i třetí branku a poté už nedalo Kojotům téměř žádnou možnost na snížení nebo vyrovnání.

59:59
    V úplně poslední vteřině ještě chtěl zrušit Darlingovo čisté konto Perlini, který se ve velké rychlosti odtrhl od obránců, ale v pádu už neprotlačil puk za domácího gólmana.

59:07
    Zakázané uvolnění Arizony ještě jednou vrací hru do útočné třetiny Blackhawks.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:16
    Domiho střílená přihrávka z levého mantinelu byla zároveň pobídkou na teč, která ale nepřišla. Z protiútoku naopak zahrozil Kane, jehož pokus Smith pohotově vyrazil.

57:24
    Motte u červené čáry jenom prodloužil přihrávku za hostující branku, odkud Smith zakládá útočné snažení Coyotes.
    56:44 Marián HOSSA - 4:0

56:44
    Chicago právě vstřelilo branku!
    A je to už o čtyři góly! Vrbatovu vysokou přihrávku ve středním pásmu basketbalově sebral Hjalmarsson a dlouhou přihrávkou mezi Schenna a Chychruna vyslal do úniku MARIÁNA HOSSU, který naznačil střelu příklepem a pak nikterak prudkou střelou přelstil Smithe. Asistence: Niklas Hjalmarsson.

56:25
    Zatím tomu nic nenasvědčuje, Hjalmarsson s Campbellem drží puk a starají se o pozvolnou rozehrávku z obranného pásma.

55:40
    Do konce třetí části zbývají už jenom čtyři minuty. Uvidíme, zda hostující kouč pošle Smithe na střídačku a nasadí do hry šestého útočníka.

55:10
    Na druhé straně o sobě dal vědět Panarin, který napoprvé trefil clonícího Stonea, ale z dorážky z mezikruží už nadělal Smithovi velké problémy. Hostující gólman neměl situaci pod kontrolou, nicméně puk nakonec vyrazil mimo dosah dorážejících protihráčů.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 16. Anisimov (P. Kane, Seabrook), 27. Hossa (Hartman, T. van Riemsdyk), 27. Rasmussen (Pánik), 57. Hossa (Hjalmarsson)

Chicago Blackhawks: Darling (L. Johansson) – B. Campbell, Keith (A), Seabrook (A), Hjalmarsson, Forsling, T. van Riemsdyk – P. Kane (C), Anisimov, Panarin – Hossa, Krüger, Hartman – Pánik, Rasmussen, Motte – Tootoo, Desjardins, Hinostroza.
    Arizona Coyotes: M. Smith (Domingue) – C. Murphy, Ekman-Larsson (A), Michael Stone, Goligoski, Schenn, Chychrun – Vrbata, Hanzal (A), Rieder – Doan (C), Dvorak, Domi – J. McGinn, Martinook, Duclair – White, Crouse, Perlini.

Rozhodčí: Dwyer, Peel – Kovachik, Shewchyk

Diváci: 21 327