Vsetín – SHK Hodonín 6:5 (po pr.) | Val. Meziříčí – Kopřivnice 4:2 (kon.) | Šumperk – Nový Jičín 5:4 (po pr.)
Technika Brno – Poruba 2011 2:4 (kon.) | Mor. Budějovice – Nymburk 5:4 (po pr.)
HC Technika Brno
2:4 (2:1, 0:0, 0:3)
HC RT TORAX Poruba 2011
Středa 07.12.2016, 18:00 • Hokejové haly dětí a mládeže • 2. liga skupina Východ • 24. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dokáže se Poruba zvednout?

Do Brna přijíždí ostravská Poruba, která se v bodování trochu zasekla. Z posledních čtyř utkání získala pouze dva body, a to ve Vsetíně. Poslední utkání odehrál Torax na ledě Nového Jičína, kde prohrál 5:3. Aktuálně Poruba pevně drží druhou pozici se ziskem 45 bodů před Šumperkem.

Poruba vstřelila již přes 100 branek

Torax již nastřílel 101 branek a je pouze o jeden vstřelený gól horší než první Vsetín. Nejlepším střelcem a zároveň lídr kanadského bodování celku z Ostravy je David Zachar. V sezóně se prosadil čtrnáctkrát a připsal si třináct asistencí. Druhý muž kanadského bodování je Dominik Kafka, který se trefil devětkrát a přidal patnáct nahrávek.

Obrana zdatně sekunduje ofenzívě

Porubě je letos druhé místo souzené. V obraně inkasoval tým z Ostravy 68 branek. To je druhý nejmenší počet opět za Vsetínem. V brankovišti dominuje Jakub Čech, ten odchytal patnáct utkání a úspěšnost drží nad 88%. Nejlepším bekem je Marek Slavík, jenž nasbíral třináct kanadských bodů a také 38 trestných minut.

Technika již s novým trenérem

Sovy v sobotu přejely Kopřivnici a už zbrojí na Porubu. Motivací by mohlo být, že je to první tým v sezóně, který dokázaly Sovy oškubat o body. Zároveň mají Porubě, co vracet z posledního zápasu. Do utkání by měli jít vysokoškoláci i s novým trenérem, který přebral tým od Romana Kaňkovského.

Prosadí se znovu Stehlík?
    Techniku v útoku táhne trojce hráčů Ondřej Stehlík, Marek Kaluža a Peter Bustin. První dva jmenovaní mají shodně 17 kanadských bodů. Peter Bustin má pouze o bod méně.

Techniku v brankovišti drží Novák

Technika zdá se našla brankáře číslo jedna. Josef Novák odchytal patnáct utkání. Průměr obdržených branek na zápas má něco málo přes čtyři.

HC Technika Brno: Novák (Slavíček) – Švejda, Kupčík, Odehnal, Šidák, Štancl, Sedlák, Cívka – Šidák, Čtvrtníček, Stehlík, Brzobohatý P., Biolek, Nováček, Benýšek, Buhaj, Brzobohatý M., Bustin, Švaňhal, Florek, Medek, Boček

HC RT TORAX Poruba 2011: Čech (Kubáň) – Slavík, Puškár, Flašar, Tichý, Rudl, Bail, Puzič, Adamik – Ballner, Kafka, Piecha, Orság, Vaněk, Kuťák, Zachar, Tomčák, Seidler, Slováček, Sedlář

Rozhodčí: Přemysl Skopal, Bohuslav Maloušek, Michal Zedník.

Do sestavy Sov se vrací po zranění obránce Jan Sedlák. Bude určitě zajímavé sledovat jeho výkon.

Hráči obou týmů jsou již na ledové ploše, utkání může začít.

00:01

00:03
    Poruba vyhrála vhazování a hned se dopouští zakázaného uvolnění.

00:39
    Peter Bustin vykroužil zpoza brány, ale zakončit se mu nepovedlo.

01:49
    Ostravské nahození kryje Novák.

01:56
    Slavík pálil po vhazování nad a hra se přesouvá do středního pásma.

03:14
    Piecha se na dvakrát pokoušel překonat Nováka, ale marně.

03:32
    Novák kryje další pokus Poruby.

03:56
    Odehnal dostal přesný pas na modrou čáru, jenže střelu Čech s přehledem chytá.

04:17
    Poruba právě vstřelila branku!
    Poruba se dostala do úniku dva na jednoho a ONDŘEJ SLOVÁČEK neměl problém zakončit do prázdné brány. Asistence: Filip Kuťák.

05:50
    Technika právě vstřelila branku!
    PETER BUSTIN rychle vyrovnává krásnou individuální akcí. Nejdříve si prohodil hostujícího obránce a následně vystřelil na vzdálenější tyč. Asistence: Jan Švejda, Ondřej Stehlík.

07:43
    Benýšek se snažil protlačit kotouč z bezprostřední blízkosti, ale nepodařilo se.

08:06
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Zacha – 2 min., držení protihráče).

08:54
    Stehlíkovu ránu z kruhu Čech vyráží.

09:23
    Poruba se dokázala vysvobodit a může vystřídat.

09:58

11:42
    Technika teď tlačila Porubu, která se zmohla pouze na zakázané uvolnění.

12:28
    Ostravané mají problém založit útočnou akci, a tak jde do předu Technika.

13:30
    Hráči bojovali za Čechovou brankou o kotouč, výsledkem je další zakázané uvolnění Toraxu.

14:20
    Puškár od modré pálil do tyče Novákovi branky.

14:54
    Medek nechal vyniknout Čechovu lapačku, pěknou střelo ze zápěstí.

15:24
    Piecha zkusil štěstí z rohu hřiště, Novák připraven.

16:31
    Piechovu skrytou střelu od modré čáry vyráží Novák do rohu.

16:58
    Čtvrtníček z pravé strany pálí hodně nepřesně.

18:24
    Jan Boček krásnou zadovkou vrátil kotouč před Čechovu bránu a ONDŘEJ ŠVAŇHAL zakončil do odkryté části branky.

19:00
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Adamik – 2 min., držení protihráče).

19:52
    Vyloučení v týmu HC Technika Brno (Stehlík – 2 min., vysoká hůl + 10 min. osobní trest, nesportovní chování). Trest odpyká Florek.

20:00

První třetina byla bohatá na šance. Do kabin může jít spokojenější domácí Technika, která v závěru vstřelila zatím rozdílový gól.

20:01

20:28
    Piecha míří nad Novákovu branku.

21:07

21:35
    Sedlář nahodil kotouč do útočného pásma, ale nic nebezpečného z toho nevzniklo.

21:57

23:15
    Slováčkův pokus šel těsně levé tyče.

24:25
    Tichého tvrdou ránu ze středního pásma vyráží Novák do rohu.

26:13
    Ballner mohl jít sám na brankáře, ale zastavil ho ofsajd.

27:01
    Dominik Kafka dostal nahrávku před brankáře, ale nedokázal zakončit do poloprázdné branky.

28:13
    Slováček dostal kotouč před bránou domácích, ovšem Novák si mezeru mezi betony pohlídal.

28:52
    Čtvrtníček se dokázal dostat do útočné třetiny, ale zastavil ho ofsajd.

29:09
    Ballner střelou z levé strany hřiště Nováka nenachytal.

29:41
    Technika vyhazuje přes všechny čáry a bude se vhazovat před Novákem.

30:36
    Tichého dělovka míří na prsa Nováka.

31:33
    Poruba drží Techniku v tlaku, a tak se domácí pouze brání.

32:22
    Technika se po dlouhé době dostala do útočného pásma. Šidák u hrazení získal kotouč a snažil se z ostrého úhlu bezúspěšně překonat Čecha.

32:51
    Adamikovu ránu ještě jeho spoluhráč tečoval těsně vedle domácí branky.

34:18
    Vyloučení v týmu HC Technika Brno (Cívka – 2 min., hákování).

36:18

36:52
    Vysokoškoláci v ofsajdu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

37:15
    Po nepřesné rozehrávce se bude vhazovat před Novákem.

37:29
    Slováček si teď nerozuměl se svým obráncem, kterému posílal touš na modrou, kde však již nikdo nebyl, a tak se Poruba vyhání z pásma.

38:41
    Tichý zkoušel střelu mezi betony, jenže domácí brankář sklapl betony včas.

40:00

Ve druhé třetině byla jasně aktivnější Poruba, která měla několik dobrých šancí na vyrovnání. Bohužel pro hostující celek se stav zápasu ve druhé třetině nezměnil.

40:01

40:10
    Poruba začíná útok z vlastního pásma.

40:42
    Tichý pálí od modré čáry pouze do brankáře.

41:27
    Novák vytáhl zákrok snů. Ostravský hráč zakončoval do prázdné brány, ale Novák ještě kotouč dokázal vytěsnit.

42:10
    Medkovi střela nesedla a útočí Poruba.

42:55
    Vyloučení v týmu HC Technika Brno (Šidák – 2 min., sekání).

44:29
    Poruba využívá přesilovou hru. JOSEF TICHÝ dokázal od modré propálit vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Diminik Rudl

45:02
    Bude se vhazovat před Čechovou brankou.

45:30
    Piecha se dostával do dobré šance, ale nedokázal zakončit, protože byl hákován.

46:22
    Tichý pálí těsně vedle Novákovi branky.

46:46
    Vyloučení v týmu HC Technika Brno (Švaňhal – 2 min., podražení).

46:54
    Sovy se po vhazování osvobozují.

47:13
    Seidlerova střela mířila těsně vedle brány.

47:33
    Novák drží kotouč a Technika je již ve čtyřech.

48:14
    Poruba se stále drží v útočném pásmu, ale chybí ji střelba.

48:34

49:01
    Ostravané si přihrávali kotouč na jeden dotek, bohužel k ničemu nebezpečnému se nedostali.

49:23
    Novák přerušuje hru.

49:44
    Šidák zaváži kotouč do útočného pásma.

50:03
    Piecha dostal pukem do obličeje a má tržné zranění, snad to nebude nic závažného.

50:03
    Vhazovat se bude před Čechem.

50:28
    Kotouč mimo hřiště, bude se vhazovat na středovém kruhu.

50:44
    Sovy zakládají ofenzivní akci od svého brankáře.

51:39
    Zachar zachytil rozehrávku Sov a může postupovat do útoku.
    Šarvátky dostanou diváky vždy do varu!

51:59
    Poruba může jít do vedení, protože bylo nařízeno trestné střílení.

51:59
    David Zachar to zkusil mezi betony, Novák byl ale připraven.

52:38
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Tichý – 2 min., napadení).

52:47
    Stehlíkovu střelu z pravého kruhu Čech kryje.

53:10
    Poruba měla velkou šanci ve vlastním oslabení, ale Novák předvedl další skvělý zákrok.

54:24
    Poruba vyhazuje puk do středního pásma.

54:40

56:09
    Poruba jde do vedení! Josef Tichý pálil od modré vedle brány, odraženého kotouče se zmocnil Petr Seidler, který předložil skvělou nahrávku ROSTISLAU VAŇKOVI, který neměl problém zakončit. Astistence: Petr Seidler, Josef Tichý.

56:51
    Zakázané uvolnění Poruby.

57:34
    Poruba zvyšuje své vedení. V úniku dva na jednoho předložil Marek Sedlář kotouč DAVIDU BALLNEROVI , který měl již lehkou pozici.

58:34
    Oddechový čas pro domácí.

59:07
    Šidákova rána mířila těsně vedle.

59:43
    Vyloučení v týmu HC Technika Brno (Stehlík – 2 min., hákování).

59:55
    Slavíkovu střelu si Novák pohlídal.

Ve třetí třetině se Technika zlepšila, ale Poruba byla stále aktivnější, to se projevilo třemi vstřelenými góly.

Poruba začala utkání lépe a jako první šla do vedení. Technika dokázala ještě v první třetině obrátit skóre. Od druhé třetiny již na ledu dominovala Poruba, která se dostávala do velkých šancí a držela Sovy v tlaku.. Jen díky domácímu Novákovi se nepodařilo hostujícím vstřelit více branek.

To je ode mě pro dnešní utkání vše. Věřím, že se vám zápas líbil a u některého z dalších textových přenosů na přečtenou! (20:18:44)

Matouš Vojáček

Branky a nahrávky: 6. Bustin (Švejda, Stehlík), 19. Švaňhal (Boček) – 5. Slováček (Kuťák), 45. Tichý (Rudl), 57. Vaněk (Seidler, Tichý), 58. Ballner (Sedlář)

Rozhodčí: Přemysl Skopal, Bohuslav Maloušek, Michal Zedník