Toronto – Minnesota 2:3 (kon.) | Washington – Boston 4:3 (po pr.) | Anaheim – Carolina 6:5 (2:1 po s.n.)
San Jose – Ottawa 2:4 (kon.)
San Jose Sharks
2:4 (0:2, 1:0, 1:2)
Ottawa Senators
Čtvrtek 08.12.2016, 04:30 • SAP Center, San Jose • NHL
    Tohle nepotřebuje komentář...

Dvě minuty před koncem byl tento zápas vyrovnaný, stav byl 2:2. V posledních 66 vteřinách se dokázali hostující hokejisté prosadit hned dvakrát. Nejprve po chybě domácích poslal Ottawu do vedení Chris Kelly. Náskok pak navýšil do prázdné branky Jean-Gabriel Pageau. San Jose tento zápas prohrálo 2:4. Naopak Ottawa vyhrála čtvrtý duel v řadě. (07:17:07)

1. Chris Kelly (OTT) 1+0
    2. Jean-Gabriel Pageau (OTT) 1+1
    3. Erik Karlsson (OTT) 1+2

59:45 Jean-Gabriel PAGEAU - 2:4

59:45
    Ottawa právě vstřelila branku!
    A je to jasné, hostující celek tento zápas vyhraje. Před celé kluziště se do prázdné branky trefuje JEAN-GABRIEL PAGEAU. Asistence: Zack Smith.

59:20
    Domácí hrají bez brankáře.
    58:54 Chris KELLY - 2:3

58:54
    Domácí hokejisté zaváhali ve středním pásmu, do šance se dostal CHRIS KELLY. Svůj brejk zakončil střelou, která rychle vylétla z branky, nicméně je jasné, že kotouč přešel brankovou čáru. Asistence: Jean-Gabriel Pageau a Erik Karlsson.

58:31
    Mnoho času už nezbývá ve třetí třetině.

58:02

57:46
    Velmi dobře hrají domácí hokejisté oslabení, fanoušci mají důvod k radosti.

57:12
    Chris Tierney to udělal výborně, obkroužil branku, jen to zakončení nebylo podle představ.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

56:33
    Domácí hokejisté se ale brání dobře a nedávají soupeři prostor pro hru v útočném pásmu.

56:10
    Ottawa má k dispozici přesilovou hru, v níž může rozhodnout o své výhře.

56:02
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Patrick Marleau – 2 min., nedovolené bránění).

55:30
    Vhazovat se bude ve středním pásmu, necelých pět minut zbývá do konce třetí třetiny, stav zápasu je stále vyrovnaný.

54:59
    Joe Thornton tečoval kotouč před brankou, gólman Mike Condon si dokázal poradit s přehledem.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 29. Couture (Pavelski, J. Thornton), 47. Burns (P. Martin) – 4. Mark Stone (Hoffman, E. Karlsson), 8. E. Karlsson, 59. Kelly (Pageau, E. Karlsson), 60. Pageau (Z. Smith)

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – P. Martin, Burns, Vlasic, Braun, Dillon, DeMelo – Marleau, J. Thornton, Pavelski – M. Karlsson, Couture, J. Ward – Bødker, Tierney, Donskoi – Wingels, Haley, Labanc.
    Ottawa Senators: Condon (Hammond) – Englund, E. Karlsson, Phaneuf, Ceci, Borowiecki, Ch. Wideman – Hoffman, Brassard, Mark Stone – Dzingel, Turris, B. Ryan – Z. Smith, Pageau, Pyatt – B. Robinson, Kelly, Neil.

Rozhodčí: Walsh, Hebert – Cameron, Heyer

Diváci: 17 349