Přerov – HK MD Šumperk 4:3 (kon.) | Mountfield HK – Č. Budějovice 1:6 (kon.) | HC Plzeň – Letňany 5:1 (kon.)
Kladno – K. Vary 8:5 (kon.) | Vsetín – Warriors Brno 6:3 (kon.) | Kobra – PZ Kladno 1:4 (kon.)
Tábor – Slavia 3:12 (kon.) | Žďár n/S – Jihlava 1:2 (kon.) | Vítkovice – Zlín 0:5 (kon.)
Pardubice – Liberec 5:4 (kon.) | Ústí n/L – Chomutov 4:9 (kon.) | HC Litvínov – Sparta 4:10 (kon.)
Havířov – Třinec 3:4 (0:2 po s.n.) | Kometa Brno – Mladá Boleslav 4:3 (po pr.) | Poruba – Olomouc 3:2 (1:0 po s.n.)
Rytíři Kladno
8:5 (2:1, 3:3, 3:1)
HC Energie Karlovy Vary
Čtvrtek 08.12.2016, 15:00 • ČEZ stadion, Kladno • ELIOD extraliga mladšího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Domácí jsou aktuálně v tabulce nadstavbové skupiny C na druhém místě, avšak první Chomutov je lepší pouze o skóre. Rytíři získali ve 20 zápasech 31 bodů, přičemž v nadstavbové části vyhráli oba dva duely. Nejprve porazili Pézetku 3:2, následně přestříleli Kobru Praha 9:6.

František Veselý – 9 zápasů, úspěšnost 85, 06 %

Hosté sice vstoupili do druhé fáze sezóny výhrou nad Ústím nad Labem, bohužel pro Energii ale následovaly jen dvě prohry. V posledním utkání na kladenském ledě podlehli Karlovy Vary Pézetce 3:2, poslední hraný zápas prohráli naopak v Chomutově 1:2.

Jan Bednář – 11 zápasů, úspěšnost 88,47%

Rytíři Kladno: Pěkný (Veselý) – Robovský, Smažík, Staněk (A), Flachs, Zíka (C), Funk, Klíma – Ticháček, Karásek, Kleveta, Šimek, Karmazin, Hasil, Bernat (A), Srbek, Urban, Vrkoč, Sojka

HC Energie Karlovy Vary: Bednář (Horák) – Stejskal, Pohanka, Braný, Kosina, Smolka, Kursa, Tureček – Bokštefel, Matoušek, Křemen (C), Mašek, Rozhon, Jiskra (A), Karbulka, Korčmaroš, Novotný (A)

Rozhodčí: Velčovský – Zháňal, Kučera.

00:01

03:15
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Domácí hned ve třetí minutě otevírají gólový účet. O první překonání Bednáře se postaral kladenský útočník MATĚJ HASIL, který v přečíslení dva na jednoho dostal od Karáska pohlednou přihrávku. Velkou měrou se na brance podílel hlavně Zíka, který v obranném pásmu vybojoval puk a následně ho předal na hůl Karáska. Asistence: Pavel Karásek, Matěj Zíka.

10:36
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    A je vyrovnáno, ani kladenský brankář Pěkný dnes neudrží čisté konto. Střelcem vyrovnávací branky je PETR ROZHON, ten se dostal z levé strany osamocen ke střele. Tu následně přetavil v branku přesným pokusem do horního růžku. Bez asistence.

15:29
    První přesilovkou hru dnešního zápasu si zahrají Rytíři, Kosina (KVA) je vyloučen na 2 minuty za držení protihráče.

15:51
    Početní výhodu si domácí nezahráli dlouho, počet hráčů na ledě se srovná. Urban (KLA) je vyloučen na 2 minuty za podražení.

17:29

17:51

18:39
    Kladenští hokejisté si nakonec berou vedení zpět! Svým druhým gólem dnešního utkání poslal vzkaz do karlovarské kabiny MATĚJ HASIL. Kladenský útočník s číslem třináct dostal znovu v přečíslení krásnou přihrávku, tentokrát od Bernata. Asistence: Tomáš Bernat, Filip Staněk.

20:00

První třetinu nakonec vyhrávají domácí. O jejich vedení se postaral dvěma góly Matěj Hasil, jedinou branku Karlovarských vstřelil Petr Rozhon. Co nás čeká ve druhé třetině?

20:01

27:04
    Tentokrát se bude vylučoval zase na straně Energie. Tureček (KVA) je vyloučen na 2 minuty za podražení.

27:14
    Domácí odskakují svému soupeři na rozdíl dvou branek. V přesilovce Kladna se po přihrávce od Klímy prosadil FILIP ŠIMEK, který v předbrankovém prostoru neměl problém trefit zcela odkrytou branku. Asistence: Rudolf Klíma, Tomáš Urban.

27:43
    Vypadá to, že kluby si přesilovky pravidelně střídají. Nyní je vyloučen na 2 minuty za krosček Vrkoč (KLA).

28:09
    A také hosté si připisují využitou početní výhodu, odpověď na třetí branku Rytířů přišla bleskově. V akci, která vede ke snížení, měl prsty opět Rozhon. Ten asistoval DAVIDU NOVOTNÉMU, jehož pokus donutil Pěkného kapitulovat. Asistence: Petr Rozhon, Vladislav Pohanka.

31:56
    Opět si hosté zahrají v početní výhodě, Zíka (KLA) inkasuje 2 minuty za podražení.

32:29
    Dvougólový náskok Kladna je pryč, začínáme opět od nuly. Dvougólového střelce Hasila napodobuje hostující DAVID NOVOTNÝ, který si také připisuje druhou branku na své konto. Asistence: Adam Křemen, Vladislav Pohanka.

34:58
    Vyrovnaný stav ovšem netrval dlouho, Rytíři opět utíkají svému soupeři. Vedení 4:3 Kladnu vystřelil RUDOLF KLÍMA. Asistence: Jaroslav Srbek, Tomáš Urban.

35:40
    Velmi studenou sprchu musí zažívat Energie, po euforii z vyrovnání přišly dvě rány v podobě kladenských branek. Pověstného "bůra" v hostující kleci kompletuje PAVEL KARÁSEK. Asistence: Tomáš Bernat, Matěj Hasil.

36:10
    Bláznivá přestřelka pokračuje. To, že Energie dnes bude bojovat až do závěrečné sirény dokázal dalším gólem DOMINIK BOKŠTEFEL. Asistence: Matěj Mašek.

40:00

Druhá perioda nám nabídla velmi zajímavou přestřelku, ve které padlo dohromady šest gólů. Za domácí mohl slavit Filip Šimek, Rudolf Klíma a Pavel Karásek, naopak branky Energie dávali David Novotný, který překonal Pěkného hned dvakrát. Finální skóre po druhé třetině pak upravil na konečných 5:4 Dominik Bokštefel.

40:01

41:02
    Hostující kapitán Křemen (KVA) je vyloučen na 2 minuty za nedovolené bránění.

42:07
    Druhou přesilovou hru v tomto utkání využívají Rytíři Kladno. Pošesté musel lovit Bednář puk ze své sítě po střele TOMÁŠE BERNATA. Asistence: Tomáš Urban.

44:59
    Urban (KLA) nabízí svému soupeři šanci na snížení, kladenský borec je vyloučen na 2 minuty za podražení.

Dnešní utkání sleduje 65 diváků!

46:59

52:21
    Čepice na led, máme tu hattrick! Sedmým gólem Kladna zkompletoval třígólovou sbírku MATĚJ HASIL. Gratulace! Asistence: Tomáš Bernat, Pavel Karásek.

56:40
    Také Pěkný byl ještě jednou překonán, Energie přidává pátý gól, paradoxně je ale bodům daleko. Na listinu střelců přidává svůj zápis také JAN KORČMAROŠ. Asistence: Jan Karbulka.

57:01
    Divákům se dnešní zápas musí líbit, naopak trenérům hra drásá nervy. Celkově třináctou branku zaznamenal po nahrávce Bernata JIŘÍ TICHÁČEK. Tomáš Bernat si připisuje neuvěřitelné čtyři první asistence, je řádění kladenského hráče u konce? Asistence: Tomáš Bernat.

58:22
    Funk (KLA) oslabuje svůj tým, musí si odsedět 2 minuty za hrubost.

59:15
    Zíka (KLA) inkasuje 2 minuty za krosček, což znamená, že Energie si zahraje přes minutu dlouhou přesilovku pěti proti třem.

59:15
    Smažík (KLA) a Novotný (KVA) jsou vyloučeni na 2 minuty za hrubost.

Divoké utkání končí, plný bodový zisk zůstává na Kladně. Tři branky Rytířů ve třetí třetině zaznamenali Tomáš Bernat, Matěj Hasil a Jiří Ticháček. Pátou branku do sítě Rytířů poslal Jan Korčmaroš. Já se s Vámi loučím a přeji příjemný čtvrteční podvečer! (17:21:22)

Jan Brabec

Branky a nahrávky: 4. Hasil (Karásek, Zíka), 19. Hasil (Bernat, Staněk), 28. Šimek (Klíma, Urban), 35. Klíma (Srbek, Urban), 36. Karásek (Bernat, Hasil), 43. Bernat (Urban), 53. Hasil (Bernat, Karásek), 58. Ticháček (Bernat) – 11. Rozhon, 29. Novotný (Rozhon, Pohanka), 33. Novotný (Křemen, Pohanka), 37. Bokštefel (Mašek), 57. Korčmaroš (Karbulka)

Rozhodčí: Velčovský – Zháňal, Kučera