Kometa Brno – Č. Budějovice 6:3 (kon.) | Třinec – HC Plzeň 3:5 (kon.) | HC Litvínov – Havířov 2:1 (kon.)
Písek – Vsetín 4:9 (kon.) | Mountfield HK – K. Vary 1:2 (po pr.) | Kladno – Vítkovice 2:3 (1:2 po s.n.)
Zlín – Sparta 5:2 (kon.) | Letňany – Kolín 2:1 (kon.) | Pardubice – Chomutov 4:1 (kon.)
Slavia – Mladá Boleslav 6:3 (kon.) | Havlíčkův Brod – Olomouc 0:6 (kon.) | Jihlava – Liberec 2:1 (po pr.)
BK Havlíčkův Brod
0:6 (0:1, 0:3, 0:2)
HC Olomouc
Pátek 09.12.2016, 18:00 • Zimní stadion Kotlina • Extraliga staršího dorostu • 1. kolo

59:39
    Aby byl počet hráčů na trestných lavicích vyrovnaný, míří na ni také Tadeáš Oulehla (OLO) za podražení.

57:11
    Na trestnou lavici usedli 4 hráči domácích a 3 hostů. Další zamířili rovnou do kabin. Důležité je, že se hraje 4 na 4. Z hostujících hráčů dostávají Dajčar 2 minuty za podražení, Krátký 2 minuty za hrubost, Janečko 2+2 minuty za hrubost a Podlaha 5 + osobní trest do konce utkání za hrubost (všichni OLO). Z domácích putují za katr Pokorný na 2 minuty za napadení, Rubner a Holenda na 2 minuty za hrubost a Krejčí na 2 + 2 + osobní trest do konce utkání za opuštění brankoviště v průběhu šarvátky brankářem (všichni HBR).

52:38
    Tomáš Dajčar (OLO) se provinil podražením a hosté se budou bránit ve čtyřech.

43:27
    Tomáš Lachman (HBR) dostává trest ve hře za nesportovní chování. Olomouc tak bude hrát 5 minutovou přesilovku, trest odpyká Lukáš Pokorný.

37:01
    Naopak si teď zahrají v početní výhodě, vyloučen je Tomáš Lachman (HBR) za podražení.

34:48
    Olomouc se ale bude znovu bránit jenom ve 4, Tomáš Dajčar (OLO) mizí za vrátky trestné lavice kvůli nedovolenému bránění.

32:22
    Tlak Bruslařů se ještě umocní, Tomáš Holiš (OLO) míří na trestnou lavici za podražení.

07:17
    Radim Pejchal (HBR) je potrestán 2 minutami za hákování.

Milan Sochor

Branky a nahrávky: 14. Skopal (Podlaha), 25. Jančeko (Palinek, Holiš), 28. Skopal (Pěcha, Podlaha), 39. Janečko (Holiš, Krátký), 44. Pěcha (Skopal), 49. Skopal (Rutar)

BK Havlíčkův Brod: Blažek (Folvarský) – Lachman "A", Pejchal, Horák, Polák, Rubner, Zvěřina, Krejčí – Teplý "C", Holenda, Donda – Přibyl "A", Veverka, Tecl – Piskač, Cachnín, křehlík – Pokorný
    HC Olomouc: Schejbal (Galuška) – Dajčar "A", Bahounek, Kažimír, Harabiš, Klesla, Rutar, Holiš "A" – Palinek, Krátký, Podlaha, Spatharis, Aulehla, Paťava, Pěcha "C", Skopal, Karpíšek, Kalač, Janečko

Rozhodčí: Martin Kratochvíl – Martin Vepřovský, Tomáš Krejčí