Třinec – Kladno 4:2 (kon.) | Mountfield HK – Č. Budějovice 1:2 (kon.) | Olomouc – K. Vary 2:5 (kon.)
Zlín – HC Plzeň 6:5 (kon.) | Mladá Boleslav – Chomutov 2:4 (kon.) | Kometa Brno – Jihlava 5:1 (kon.)
Vítkovice – Slavia 3:4 (po pr.) | Liberec – HC Litvínov 2:3 (kon.)
Mountfield HK
1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
HC Motor České Budějovice
Sobota 10.12.2016, 12:00 • FORTUNA aréna, Hradec Králové • DHL Extraliga juniorů • 26. kolo

59:59
    Šalda a Guman dostávají trest na dvě minuty za hrubost a útočník Jihočechů také trest do konce utkání za zásah do oblasti hlavy a krku.

59:29
    Lvi chtěli rozjet pravděpodobně poslední útok, ale nepřesně rozehráli a je z toho zakázané uvolnění. Budějovice si vybírají oddechový čas.

59:00
    Guman mohl rozhodnout, kdyby trefil kotouč ze vzduchu po zákroku Bechného.

56:34
    Řepík měl velkou šanci! Pálil z pravého kruhu, jenže jeho rána minula pravý horní roh klece Budějovic snad o centimetr!

54:09
    Bureš ve velké šanci střílel z levého kruhu, jenže gólman Budějovic vyrazil jeho ránu ramenem do ochranné sítě.

53:15
    Guman inkasuje dvě minuty za krosček, Lvi budou hrát čtyřiasedmdesát vteřin přesilovku 4 na 3.

52:29
    Šalda a Michal jsou následně oba vyloučeni za hrubost, pokračuje se ve čtyřech na obou stranách.

49:43
    Doktor se napřáhl a tvrdě vypálil z pravého kruhu, levou tyč východočeské svatyně minul jen o pár centimetrů!

45:14
    Lvi mají možnost srovnat skóre zápasu! Střelec zatím rozdílové branky Guman usedá na trestnou lavici za napadení.

43:15
    Zahradník šel teď sám na jediného obránce Motoru a dlouho čekal, až situaci dobruslí také Řepík, nakonec zakončil slabě už ze špatné pozice – trefil jen připravený beton Patery. Následně se v brankovišti Budějovic strhla mela, vylučovat se však nebude.

39:00
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Nedáš – dostaneš. Lvi tlačili svého protivníka dlouhou dobu ke zdi, když však branku nedali, odpověděl protivník z jedné ze svých mála šancí. Doktor nahodil puk na Bechného, ten ho jen vyrazil před sebe a o dorážku se postaral TOMÁŠ GUMAN – 2:1. Asistence: Jakub Doktor, Tomáš Vochozka.

35:13
    Zahradník s Chalupou si teď několikrát krásně přenechali a přihráli puk, první jmenovaný nakonec vypálil z prostoru mezi kruhy, ale klec Motoru minul!

34:04
    Zasloužené vyloučení přichází až teď. Benda už pyká na trestné lavici – dvě minuty za hrubost.

31:27
    Gaspar nyní střílel z levého kruhu a gólman Budějovic puk vykopl na poslední chvíli levým betonem.

25:55
    Lvi si nyní vytvořili tlak a z něj pramení vyloučení pro Babchuka, který zůstane na lavici hanby dvě minuty za podražení.

24:31
    Chalupa nyní nahrával Malíkovi v situaci dva na jednoho, druhý jmenovaný však promáchl puk a k ledu srazil gólmana Pateru, pročež je hra přerušena a vykázána do středního pásma.

21:43
    Zahradník se probil do útočného pásma, následně byl sice od kotouče odstaven, ale toho se chopil Jirásek a prudkou ranou orazítkoval levou tyč budějovické klece!

19:59
    Hradec právě vstřelil branku!
    Také Hradec využívá svou početní výhodu! Neskutečný zásah, který přišel téměř současně se závěrečnou sirénou první třetiny má na svědomí kapitán Lvů FRANTIŠEK HNIK, který se nejlépe zorientoval v předbrankovém prostoru a srovnává na 1:1! Asistence: Daniel Lier.

19:08
    Hradečtí si také vyzkouší hru v početní výhodě. Tejko už usedá na trestné lavici, inkasuje dvě minuty za podražení.

12:14
    Přesilovka je využita! JAN BÁRTA se probil přes defenzivu Mountfieldu, Bechnému udělal bekhendovou kličku a zasunul puk přesně k tyči, čímž otevírá skóre dnešního duelu. Asistence: Tomáš Vochozka, Jan Radoš.

10:23
    Uvidíme první přesilovou hru, zahrají si ji Jihočeši. Malík je potrestán dvěma minutami za sekání.

08:11
    Chalupa teď nabíjel Malíkovi do prostoru v mezikruží, Patera byl ve špatném postavení, pokud by útočník Mountfieldu zvládl vystřelit, byl by to nejspíš gól, ale jeho ráně na poslední chvíli zabránila jedna z hokejek Jihočechů.

05:45
    Matys se hnal sám na Bechného, ale v poslední chvíli mu do hole skokem vrazil Kynčl a znemožnil mu zakončení. Následně narazil do svého gólmana a ten do brankové konstrukce, která se vychýlila ze základního postavení.

04:26
    Patera teď váhal s rozehrávkou, napadali ho Moník i Hidveghy, ale kotouč před branku nedostali, defenziva Budějovic stihla zakročit včas.

Petr Šatalík

Branky a nahrávky: 20. Hnik (Lier) – 13. Bárta (Vochozka, Radoš), 39. Guman (Doktor, Vochozka)

Mountfield HK: Bechný (Špirek) – Kynčl, Gaspar, Šalda, J. Moník, Lier, Bureš – D. Matouš, Dufek, Zahradník, Malík, Štohanzl, Hnik "C", F. Moník, Jirásek, Řepík, Hidveghy, Chalupa. Trenér: Aleš Krátoška.
    HC Motor České Budějovice: Patera (Němec) – Svoboda, Farka, Michal, Benda, Radoš, Babchuk – Matys, Rolínek, Doktor "C", Mařík, Guman, Káník, Tejko, Vochozka, Bárta. Trenér: Milan Kupka.

Rozhodčí: Veselý – Maštalíř, Laczko