Los Angeles – Ottawa 4:1 (kon.) | Boston – Toronto 1:4 (kon.) | Montreal – Colorado 10:1 (kon.)
Florida – Vancouver 4:2 (kon.) | Columbus – NY Islanders 6:2 (kon.) | Tampa – Pittsburgh 3:4 (kon.)
Arizona – Nashville 4:1 (kon.) | Calgary – Winnipeg 6:2 (kon.) | San Jose – Carolina 4:3 (kon.)
Anaheim – Ottawa 5:1 (kon.) | Detroit – Philadelphia 0:1 (po pr.) | Washington – Vancouver 3:0 (kon.)
Tampa Bay Lightning
3:4 (1:1, 2:1, 0:2)
Pittsburgh Penguins
Neděle 11.12.2016, 01:10 • Amalie Arena, Tampa • NHL

To je tedy z tohoto utkání vše. Já se s vámi loučím a někdy zase na počtenou. (04:02:57)

Využití: 1:3

Pittsburgh nakonec především díky svým přesilovým hrám otočil vývoj utkání na svou stranu, když se ve třetí třetině trefili Crosby a Malkin. Asi největší šanci na vyrovnání zahodil Filppula, jenž měl před sebou prázdnou bránu a dostatek času, ale ve spěchu si to neuvědomil a napálil puk pod Murrayho. Tampa Bay tedy nakonec podlehla Pittsburghu 3:4.

59:45
    Patrik Hörnqvist (PIT) podrazil Hedmana, a tak ještě dostává dvě minuty za podražení.

59:32
    Puk je opět až ve středním pásmu.

59:12
    Hedman nahrál na levou stranu Johnsonovi, jehož střela však šla hodně mimo bránu Pittsburghu.

58:47
    Rustovi se podařilo protlačit kotouč až do středního pásma.

58:22
    Kučerov z pravé strany minul bránu Pens a puk se navíc následně odrazil mimo útočné pásmo.

58:11
    Lightning odvolávají svého brankáře a Pens jim trochu pomáhají, protože si hosté berou svůj oddechový čas.

58:11
    Pens poslali puk na zakázané uvolnění, takže se bude vhazovat v obranné třetině hostů.

57:56
    Crosby nahrál puk Hornqvistovi, jenž už byl v hodně dobré pozici, ale hostující útočník netrefil bránu Bolts.

57:41
    Cullen nakonec poslal puk směrem na domácího brankáře, který jej raději přikryl svou lapačkou.

57:17
    Kotouč je znova v obranném pásmu Bolts, kde jej drží Kunitzova formace.

56:55
    Lightning se zatím stále nemohou procpat do svého útočného pásma.

56:13
    Tampa Bay navíc poslala puk až na zakázané uvolnění.

56:03
    Pittsburg drží puk ve svém útočném pásmu a hosté zatím nepouštějí domácí celek k žádnému tlaku.

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 18. Drouin (Strålman, Kučerov), 24. Filppula (Nestěrov), 31. Drouin (Garrison) – 13. Crosby (Dumoulin, Letang), 38. Malkin (Kessel, Letang), 46. Crosby (Kessel, Letang), 49. Malkin (Daley, Kessel)

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Bishop) – Strålman, Hedman, Garrison, Šustr, Coburn, Nestěrov – Palát, T. Johnson, Kučerov – Killorn, Point, Vermin – Boyle, Filppula, Drouin – Naměstnikov, Paquette, J.T. Brown.
    Pittsburgh Penguins: M. Murray (M.-A. Fleury) – Dumoulin, Letang, Määttä, Daley, Cole, J. Schultz – Sheary, Crosby, Hörnqvist – Hagelin, Malkin, Kessel – Kunitz, Bonino, Rust – S. Wilson, Cullen, Kühnhackl.

Rozhodčí: Morton, Hebert – Racicot, Murray