Sparta – Bern 4:1 (kon.) | Växjö – Zürich 3:2 (kon.) | Fribourg – Vítkovice 3:2 (kon.)
Linköping – Frölunda 2:5 (kon.)
HC Sparta Praha
4:1 (0:0, 3:1, 1:0)
SC Bern
Úterý 13.12.2016, 18:30 • O2 arena • Hokejová Liga mistrů • Čtvrtfinále

Sparta po vítězství 4:1 a s celkovým skóre z obou zápasů 5:2 postupuje mezi nejlepší čtyři v play off CHL. Pro tuto chvíli se s Vámi loučím a přeji příjemný zbytek večera! (20:51:41)
    Sparta postupuje do semifinále

Hráči zápasu: Tomáš Pöpperle – Eric Blum.

Střely ve třetí třetině (celkem): 9:4 (30:15).

Dnešní utkání sledovalo 6 073 diváků.

Sparta ve třetí třetině navýšila svůj náskok trefou ve vlastním oslabením z hole Petra Kumstáta a ve zbytku zápasu si pohlídala soupeře a může se radovat z premiérového postupu do semifinále Champions Hockey League!

59:33
    Sparta nikam nespěchá v přesilovce a připravuje se na oslavy postupu.

58:01
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Forman – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
    Vyloučení v týmu SC Bern (Untersander – 2 min., sekání).

56:26
    Vyloučení v týmu SC Bern (Scherwey – 5 min. + osobní trest do konce utkání, zásah do hlavy nebo krku).
    Vyloučení v týmu SC Bern (Blum – 2 min. + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu SC Bern (Hischier – 2 min. + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Nedomlel – 2 min. + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Uher – 2 min. + 2 min., hrubost).

56:26
    Gernát končí na ledě po tvrdém ataku Scherweye a vzápětí se strhla mela a bude se značně vylučovat.

55:37
    Rychlý protiútok Sparty Klimka a Hlinky nakonec další branku nepřinesl, Genoni další puk za svá záda nepouští.

55:14
    Nyní jsou na ledové ploše vzájemné postrkovačky, které se však nevyvíjejí v rozsáhlejší pěstní výměnu názorů.

54:10
    Sparťanům se daří nepouštět hosty do své třetiny, úspěšně brání a nikam se zbytečně neženou.

53:25
    Puk končí v ochranné síti a bude se vhazovat před Pöpperlem.

52:36
    Ofsajd Sparty, po kterém následuje pauza k čištění ledové plochy.

52:25
    Nicméně se ani jednomu z mužstev nedaří vybojovat nebezpečnou akci a bojuje se ve středním pásmu.

51:47
    Do toku jdou sparťané, kteří se drží o něco déle před Genonim.

50:52
    Přestože Bern nahodil touš do třetiny Sparty, dále neútočí a domácí rozehrávají zpoza brány.

49:58
    Pohledná situace, kdy Hlinka posunul kotouč do mezikruží, kam si najel Gernát. Ten se snažil procedit puk do brány, ale gólman hostí pokryl černou pryž.

Martina Nová

Branky a nahrávky: 31. Mikuš (Vrána), 36. Forman (Kumstát, Pech), 38. Pech (Hlinka, Vrána), 49. Kumstát (Pech) – 32. Scherwey (Hischier, Pluss)

HC Sparta Praha: Pöpperle (Novotný) – Mikuš, Piskáček, Eminger, Švrček, Gernát, Nedomlel, Barinka – Klimek, Vrána (A), Hlinka (C) – Kudrna, Cingel, Uher – Kumstát (A), Pech, Forman – M. Procházka, Černoch, Ihnačák – Havel.
    SC Bern: Genoni (Aebi) – Blum, Untersander, Gerber, Noreau, Kreuger, Jobin, Andersson, Kamerzin – Moser, Arcobello, Rufenacht – Scherwey, Pluss (C), Hischier – Bodenmann, Ebbett (A), Lasch – Müller, Reichert, Berger.

Rozhodčí: Holm (SWE), Nord (SWE) – Ondráček (CZE), Suchánek (CZE)