Ottawa – San Jose 3:4 (0:1 po s.n.) | Pittsburgh – Boston 4:3 (po pr.) | Calgary – Tampa 3:6 (kon.)

65:00
    S koncem prodloužení se zbytečným přestupkem provinil Joe Thornton (SJS), který prudce sekl Phaneufa. Zřejmě se jednalo o nějaké nevyřízené účty, ale Thornton každopádně dostává dvouminutový trest za sekání a k tomu desetiminutový osobní trest.

64:03
    Nepříjemnost pro domácí. Lavička Ottawy je totiž potrestána za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Dion Phaneuf (OTT).

55:16
    Je tady velmi důležitý moment. Joe Thornton (SJS) svou hokejkou při napadání trefil tvář Diona Phaneufa a dostává dvouminutový trest.

47:50
    Faulující Mike Hoffman (OTT) nedostává pouze dvě trestné minuty, ale rovnou mu byl přidělen trest na 5 minut plus trest do konce utkání.

40:26
    Přesilová hra San Jose měla krátkého trvání. Za hákování je totiž potrestán Patrick Marleau (SJS).

39:40
    A Kyle Turris (OTT) ještě dostává desetiminutový osobní trest.

39:40
    Tresty jsou následující:

Kyle Turris (OTT) – 2 minuty za vyprovokování bitky, 5 za bitku.
    Marc-Edouard Vlasic (SJS) – 5 minut za bitku.

34:19
    Je tady další vyloučení a tentokrát si dvouminutový trest odsedí Dion Phaneuf (OTT), jenž si při dělání prostoru pomohl vysokou holí.

33:08
    Podruhé v této třetině si faul vykoledoval Stone a opět byl domácí útočník zahákován. Na trestnou lavici už proto míří Joel Ward (SJS).

27:58
    Brent Burns (SJS) hasil svou vlastní ztrátu a zahákoval unikajícího Marka Stona. Přesilová hra pro Senátory.

23:34
    Z mírného tlaku teď San Jose získává přesilovou hru. Chris Neil (OTT) totiž jednoho ze soupeřů atakoval krosčekem.

17:04
    Také hosté si v první třetině zahrají druhou přesilovou hru. Za hákování je tentokrát potrestán Cody Ceci (OTT).

08:09
    Ottawa si zahraje druhou přesilovou hru v utkání. Joel Ward (SJS) byl příliš aktivní při napadání a nakonec se provinil hákováním.

03:55
    Přesilovou hru si ale nyní zahrají i hosté. Tom Pyatt (SJS) nedokázal včas zabrzdit před Jonesem a výsledkem jsou dvě trestné minuty za nedovolené bránění brankáři.

00:53
    Je tady první přesilová hra zápasu. Na lavici hanby usedá Paul Martin (SJS), který se dopustil nedovoleného bránění.

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 8. B. Ryan (Dzingel, Phaneuf), 38. Turris (Mark Stone, Hoffman), 57. Phaneuf (E. Karlsson, Mark Stone) – 6. Pavelski (Couture, J. Thornton), 32. Burns (Dillon), 58. Tierney (Burns, Schlemko), rozh. náj. Labanc