Ottawa – San Jose 3:4 (0:1 po s.n.) | Pittsburgh – Boston 4:3 (po pr.) | Calgary – Tampa 3:6 (kon.)
Colorado – Philadelphia 3:4 (kon.)
Pittsburgh Penguins
4:3 (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)
Boston Bruins
Čtvrtek 15.12.2016, 01:30 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • NHL

47:21
    Marchand nevybíravě krosčekoval Daleyho a Pittsburgh si zahraje přesilovou hru. Dokáže ji využít a dostat se poprvé v utkání do vedení?

34:00
    Grzelcyk si při bránění pomohl sekáním a je vyloučen na dvě minuty. Penguins si tedy zahrají přesilovou hru.

31:31
    Malkin si při plnění obranných povinností pomohl hákováním a putuje na trestnou lavici.

28:08
    Marchand trefil Crosbyho holí do obličeje a je po zásluze vyloučen. Pittsburgh si zahraje přesilovou hru.

17:12
    Letang velice důrazně dohrál souboj s Pastrňákem a je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění. Bruins si zahrají přesilovou hru pět na tři. Dostanou se znovu do vedení?

16:31
    Hörnqvist si při napadání nepočínal čistě a fauloval Marchanda. Přesilová hrá Penguins končí.

14:34
    Hayes tvrdě narazil na mantinel Dumoulina a je vyloučen na dvě minuty. Penguins si zahrají přesilovou hru.

03:49
    Kunitz si v útočném pásmu počínal za hranicí pravidel a je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění. Boston si zahraje úvodní přesilovou hru.

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 13. J. Schultz (Crosby, Sheary), 30. Bonino (Daley, M. Murray), 50. Sheary (Dumoulin, J. Schultz), 62. Rust (Malkin, J. Schultz) – 11. Marchand (Backes, Bergeron), 27. Krejčí (Schaller, Pastrňák), 54. Pastrňák

Pittsburgh Penguins: M. Murray (M.-A. Fleury) – Letang, Dumoulin, Daley, Määttä, J. Schultz, Cole – Hörnqvist, Crosby (C), Sheary – Kessel, Malkin (A), Hagelin – Rust, Bonino, Kunitz (A) – Kühnhackl, Cullen, S. Wilson.
    Boston Bruins: T. Rask (Chudobin) – Carlo, Chára (C), McQuaid, Krug, K. Miller, Grzelcyk – Backes, Bergeron (A), Marchand – Pastrňák, Krejčí (A), Schaller – J. Hayes, Czarnik, Spooner – Acciari, Riley Nash, D. Moore.

Rozhodčí: Watson, Schlenker – Amell, Barton

Diváci: 18 415