Ottawa – San Jose 3:4 (0:1 po s.n.) | Pittsburgh – Boston 4:3 (po pr.) | Calgary – Tampa 3:6 (kon.)
Colorado – Philadelphia 3:4 (kon.)
Pittsburgh Penguins
4:3 (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)
Boston Bruins
Čtvrtek 15.12.2016, 01:30 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • NHL

Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký čtvrteční den. (04:30:50)

Crosby dnes znovu bodoval!

Z vítězství se po parádní bitvě radují hokejisté Penguins, kteří se v prodloužení dokázali prosadit hned z první větší šance. Hokejisté Bostonu se tedy musí smířit s tím, že si z Pittsburghu odvezou pouze jeden bod.

61:24 Bryan RUST - 4:3

61:24
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Druhý bod získávají hokejisté Penguins! Malkin vysunul za obranu Bruins BRYANA RUSTA, který si hodil kotouč na bekhend a nasměroval ho přesně pod břevno. Tady to měl Rask hodně těžké. Asistence: Jevgenij Malkin a Justin Schultz.

60:38
    Carlo si vyměnil kotouč s Pastrňákem a vypálil zápěstím z levého kruhu. Lapačka Murrayho byla tentokrát jistá.

60:25
    Bergeron našel z rohu mezi kruhy volného Marchanda, kterému předložil kotouč a vzrůstem malý hokejista vypálil do betonu Murrayho.

60:01

I ve třetím dějství padla jedna branka na každé straně, tudíž vítěze budeme muset najít v prodloužení či samostatných nájezdech. Kdo se stane hrdinou tohoto duelu?

Střely na branku: 36 – 42.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:05
    Obrovská chyba obrany Bostonu k rozhodnutí nevedla! Sheary ujel všem a uháněl si to sám na Raska, kterého si položil a poté napálil kotouč jen do tyče!

58:40
    Letang nerozehrál přesně a dopustil se zakázaného uvolnění. Hra se přesune před branku Murrayho.

58:21
    Cole napřáhl na modré čáře a těsně minul branku. Penguins se snaží rozhodnout, hosté se musí bránit.

58:00
    Do konce třetí třetiny zbývají dvě minuty. Najde tento duel svého vítěze ještě před prodloužením?

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 13. J. Schultz (Crosby, Sheary), 30. Bonino (Daley, M. Murray), 50. Sheary (Dumoulin, J. Schultz), 62. Rust (Malkin, J. Schultz) – 11. Marchand (Backes, Bergeron), 27. Krejčí (Schaller, Pastrňák), 54. Pastrňák

Pittsburgh Penguins: M. Murray (M.-A. Fleury) – Letang, Dumoulin, Daley, Määttä, J. Schultz, Cole – Hörnqvist, Crosby (C), Sheary – Kessel, Malkin (A), Hagelin – Rust, Bonino, Kunitz (A) – Kühnhackl, Cullen, S. Wilson.
    Boston Bruins: T. Rask (Chudobin) – Carlo, Chára (C), McQuaid, Krug, K. Miller, Grzelcyk – Backes, Bergeron (A), Marchand – Pastrňák, Krejčí (A), Schaller – J. Hayes, Czarnik, Spooner – Acciari, Riley Nash, D. Moore.

Rozhodčí: Watson, Schlenker – Amell, Barton

Diváci: 18 415