Ottawa – San Jose 3:4 (0:1 po s.n.) | Pittsburgh – Boston 4:3 (po pr.) | Calgary – Tampa 3:6 (kon.)
Colorado – Philadelphia 3:4 (kon.)
Colorado Avalanche
3:4 (0:0, 2:2, 1:2)
Philadelphia Flyers
Čtvrtek 15.12.2016, 04:00 • Pepsi Center, Denver • NHL

V tomto dramatickém zápase vyhrávají hostující hokejisté o jednu branku. Důležitý byl úvod třetí třetiny, kdy Flyers dvakrát skórovali a odskočili tak svému soupeři na rozdíl dvou gólů. Domácí Colorado sice dokázalo snížit, ale závěrečný nápor už neproměnilo. Philadelphia získává body za výhru 4:3. (06:57:41)

59:42
    Domácí tlak je opravdu velký. Další zákrok pro brankáře Fylers.

59:22
    Steve Mason drží hostující naděje na výhru v základní hrací době.

59:11
    Jarome Iginla nezakončil přesně.

58:47
    Colorado Avalanche se dostalo do útočného pásma, snaží se vyrovnat a hosté se musí s vypětím všech sil bránit.

58:30
    Colorado se snaží o vyrovnání, nyní odvolává brankáře. Následně se domácí dostali do postavení mimo hru.

57:36
    Takticky hrají hostující hokejisté velmi dobře, snaží se držet hru daleko od své branky.

56:58
    Mikko Rantanen se probojoval k zakončení od modré čáry, ale jeho pokus byl velmi nepřesný. Brankář zasahovat ani nemusel.

56:00
    Čtyři minuty zbývají do konce třetí třetiny, domácí prohrávají o jednu branku a snaží se vyrovnat.
    55:15 Matt DUCHENE - 3:4

55:15
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Je zaděláno na drama, po pěkné kombinaci se prosazuje střelou do odkryté branky MATT DUCHENE. Jeden jediný gól dělí Colorado od vyrovnání. Asistence: Mikko Rantanen a Michail Grigorenko.

54:25
    Domácí se snaží o aktivní hru a snížení náskoku soupeře, zatím ale narážejí na výborně organizovanou hru Flyers.

53:35
    Matt Duchene se probojoval do zakončení, ale na brankáře Steva Masona recept nenašel.

53:00
    Sledujeme rychlou pasáž hry, Flyers hrají styl hry, který jim vyhovuje, soupeře nepouštějí do zakončení. Coloradu čas běží velmi rychle.

51:40
    Colorado Avalanche se marně snaží něco vymyslet před brankou soupeře. Hostující obrana působí velmi zodpovědně a chyby nyní nedělá.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 33. G. Bourque (Söderberg), 37. Duchene (Zadorov, Landeskog), 56. Duchene (Rantanen, Grigorenko) – 25. Del Zotto (Giroux, Voráček), 37. Simmonds (Gudas, Konecny), 44. Ljubimov, 46. B. Schenn (MacDonald, Gostisbehere)

Colorado Avalanche: Pickard (S. Martin) – Ťutin, Barrie, Beauchemin, Gelinas, Zadorov, Wiercioch – Landeskog, MacKinnon, G. Bourque – Grigorenko, Duchene, Rantanen – Comeau, J. Mitchell, Iginla – McLeod, Söderberg, Martinsen.
    Philadelphia Flyers: S. Mason (Stolarz) – Provorov, MacDonald, Gostisbehere, Gudas, Manning, Del Zotto – Raffl, Giroux, Voráček – Konecny, B. Schenn, Simmonds – Cousins, Gordon, Weise – VandeVelde, Bellemare, Ljubimov.

Rozhodčí: Hebert, Hanson – Wheler, Galloway