Česko – Maďarsko 6:1 (kon.)
konec
Česko
6:1 (2:0, 1:0, 3:1)
Maďarsko
Čtvrtek 15.12.2016, 13:30 • Zimní stadion Púchov • Turnaj olympijských nadějí Visegrádské čtyřky
Partner:
   
  Věřme, že první výhra našim hokejistkám pomůže k rozehrání i nabytí sebevědomí, které budou potřebovat zejména v sobotu proti Slovenkám. Druhý zápas nás tady v Púchově čeká zítra znovu od 13:30, kdy se utkáme s Polskem. Do té doby se s vámi těším na shledanou! (15:39:36)
   
  Střely na branku ve 3. třetině (celkem):

  Česko – 14 (53)
  Maďarsko – 3 (14)
   
  Nejlepšími hráčkami zápasu jsou vyhlášeny gólmanky – za Česko Eva Štumbaurová a za Maďarsko Yumi Maruyamaová. Naše brankářka to neměla snadné a chytala výborně, škoda že jí uniklo čisté konto.
   
  Jasná práce. České hokejistky do 16 let pod hlavičkou patnáctky nedaly v prvním zápase na Turnaji olympijských nadějí Visegrádské čtyřky šanci maďarské osmnáctce, mohly zvítězit ještě mnohem vyšším rozdílem než 6:1.
   
  Konec zápasu.
   
  59:28
  Kombinovaná sestava znovu motala Maďarkám hlavy v bezprostřední blízkosti brankoviště, ale přesnou střelou to neskončilo.
   
  58:53
  Ve třetí třetině už nehrají Natálie Mlýnková, Klára Jandušíková, Vivien Šmajdová a Adéla Škrdlová, které trenér za rozhodnutého stavu šetří na další zápasy a dává prostor jiným.
   
  58:13
  Bára Machalová dojela za brankou svůj kotouč a vyzvala Kristýnu Kaltounkovou k završení hattricku. Naše kapitánka ale míjí.
   
  57:27
  Česko v plném počtu, až v závěru přesilovky čekala před naší bránou Páterkaová. Naštěstí česká hokejka v poslední chvíli nazdvedla puk do bezpečí.
   
  56:57
  Skutečně poctivá práce české sestavy pokračuje. Maďarky mají kotouč na hokejkách, ale nemají tušení, jak přes nás rozehrát z obranného pásma.
   
  55:59
  Zatím se bráníme výborně, dopředu se vydala Valentýna Černá a div že jí Szamosfalviová nepřesekla vejpůl.
   
  55:27
  Podruhé v zápase se musí český tým bránit ve čtyřech hráčkách. Monika Krčková (CZE) je vyloučena za sekání.
   
  55:04
  Dál se hraje v pásmu našich soupeřek. Škorpíková si narazila s Čajanovou, nakonec se skutečně dostala do šance, ale nevyužila ji.
   
  54:02
  Po zbloudilé střele zachránila Maďarky pravá tyčka, následnou křižou přihrávku jsme zakončili střelou těsně vedle.
   
  53:19
  Česko právě vstřelilo branku!
  Teď už naše kapitánka může slavit, do černého míří podruhé v zápase. Skvělou práci odvedla Klára Seroiszková, která v souboji hlídala maďarskou obránkyni, a obě navíc společně clonily ve výhledu. Když se tak KRISTÝNA KALTOUNKOVÁ rozjela, neměla to moc těžké trefit – 6:1! Asistence: Barbora Machalová.
   
  52:59
  Kristýna Kaltounková teď dostala puk před brankoviště, jenže v té chvíli byla na kolenou. Potom už se gólmanka přesunula a závar vyřešila.
   
  52:34
  Kaltounková si hezky počkala na druhou vlnu a Kláru Seroiszkovou, k níž ale rychle přistoupila soupeřka.
   
  52:17
  Ofsajd přerušuje akci našeho třetího útoku, zatímco z reproduktorů zní Indiana Jones.
   
  51:55
  Za poslední dvě minuty jsme neviděli ani jeden přesný střelecký pokus, teď přichází zakázané uvolnění Maďarek. Svou trefu slavily opravdu s obrovským nadšením.

  Martin Voltr

  Branky a nahrávky: 12. Kaltounková (Šmajdová), 20. Mlýnková (Škrdlová, Seroiszková), 38. Seroiszková (Mlýnková, Machalová), 41. Machalová (Kaltounková), 50. Pejšová, 54. Kaltounková (Machalová) – 50. D. Horváthová (Kreiszová, Páterkaová)


  Česko: Štumbaurová (Švejdová) – Škrdlová, Šmajdová, Jandušíková, Pejšová, Kotounová, Krčková, Chladová, Hanzlíková – Machalová, Mlýnková, Seroiszková – Čajanová, Kaltounková (C), Mazancová – Fabšicová, V. Černá, Sarnovská – Škorpíková, G. Horáková, Hájková. Trenér: Pavel Zuziak.
  Maďarsko: Maruyamaová (41. Tóthová) – Faggyasová, Fodorová, Gaitzová, Kreiszová, Preisingerová, Szücsová – Cselényiová, D. Horváthová, I. Horváthová, Kerekesová, Páterkaová, Puskásová, Sándor-Székelyová, Seregélyová, Sölédová, Stroblová, Szamosfalviová, Szicková, Váradiová. Trenér: Norbert Bulas.

  Rozhodčí: Krist – Peterka, Ševčík.