Boston – Anaheim 3:4 (kon.) | NY Islanders – Chicago 4:5 (kon.) | Toronto – Arizona 2:3 (0:1 po s.n.)
Detroit – Los Angeles 1:4 (kon.) | St. Louis – New Jersey 5:2 (kon.) | Nashville – Minnesota 2:5 (kon.)
Winnipeg – Florida 4:3 (2:1 po s.n.) | Dallas – NY Rangers 0:2 (kon.)
Boston Bruins
3:4 (2:2, 1:2, 0:0)
Anaheim Ducks
Pátek 16.12.2016, 01:00 • TD Garden, Boston • NHL

Čtyři branky jsme viděli v první třetině. Boston Bruins se rychle dostal do vedení, první gól zápasu vstřelil Zdeno Chára. Anaheim taktickou a trpělivou hrou dokázal vyrovnat stav zápasu na 2:2.

Další tři branky jsme viděli ve druhé třetině, dvakrát se dokázali prosadit hosté, jednou domácí. Gól na 3:3 zajistil David Krejčí, následně se ale prosadil Rickard Rakell. Po dvou třetinách vedli hosté o gól.

Ve třetí třetině se Boston snažil vyrovnat, ale nepodařilo se, a tak si Anaheim připisuje do tabulky body za výhru 4:3 v Bostonu. (03:52:23)

59:39
    Anaheim Ducks to zkoušel od vlastní branky, odehrál ale jen na icing.

59:30
    Anton Chudobin je znovu na střídačce, branku Bruins je volná.

59:15
    Vhazovat se bude ve středním pásmu, domácí brankář se znovu vrací do hry, ale je velmi vyjetý. Jakmile se Bruins dostanou k puku, půjde Anton Chudobin znovu na střídačku.

59:00
    Probíhá poslední minuta hry ve třetí třetině. Následně hosté vyhodili na icing, buly před brankou Ducks. Domácí se snaží jak jen to jde.

58:47
    Jakob Silfverberg se pokoušel vystřelit na prázdnou domácí branku, ale k zakončení se neprobojoval.

58:33
    Brad Marchand si nechává na střídačce rychle upravit nože u bruslí a pokračuje se dál. Buly před Bernierem.

58:33
    David Pastrňák nadvakrát nedokázal překonat brankáře Ducks. Ten má poslední minuty hodně práce.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty, domácí odvolávají brankáře, zkouší to v šesti v útočném pásmu.

56:30
    Elitní domácí formace se pokouší vyrovnat, zatím ale se to nedaří, neboť Jonathan Bernier podává velmi dobrý výkon v brance Anaheimu.

55:32
    David Krejčí hraje dnes hodně aktivně, nyní na sebe navázal dva hráče Ducks a pokusil se přihrát volnému spoluhráči, pas to byl nepřesný.

54:45
    Z pohledu domácích se čas do konce zápasu blíží k nule velmi rychle, naopak Ducks se čas táhne velmi pomalu.

53:43
    Osobních soubojů začíná přibývat, sledujeme hodně kontaktní hokej. Diváci se rozhodně nenudí a finančních prostředků, které vynaložili za vstupenky, rozhodně nelitují.

53:15
    David Krejčí se dostal do dobré střelecké pozice, pokusil se vystřelit přesně, ale jeho rána končí malý kousek nad horní tyčí.

52:43
    Sledujeme nyní aktivní hru domácích, kteří se snaží vyrovnat, hosté se ale bráni zodpovědně.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 13. Chára (Backes, Marchand), 13. Czarnik (Spooner, Riley Nash), 23. Krejčí (Krug, Backes) – 13. Cogliano, 18. Bieksa (Getzlaf), 21. Manson (Silfverberg, Rakell), 26. Rakell (Vatanen, Fowler)

Boston Bruins: Chudobin (T. Rask) – Chára, Carlo, Krug, McQuaid, Grzelcyk, C. Miller – Marchand, Bergeron, Backes – Schaller, Krejčí, Pastrňák – Spooner, Czarnik, Riley Nash – D. Moore, Acciari, Blidh.
    Anaheim Ducks: Bernier (Gibson) – Fowler, Vatanen, H. Lindholm, Manson, Theodore, Bieksa – Rakell, Getzlaf, Perry – Cogliano, Kesler, Silfverberg – N. Ritchie, Vermette, O. Kaše – Cramarossa, Noesen, L. Shaw.