Kladno – Olomouc 8:2 (kon.) | Sparta – Liberec 3:5 (kon.) | HC Litvínov – Třinec 4:3 (kon.)
Č. Budějovice – Mladá Boleslav 5:2 (kon.) | Chomutov – Vítkovice 5:4 (kon.) | Slavia – Zlín 3:4 (kon.)
HC Sparta Praha
3:5 (0:2, 3:2, 0:1)
Bílí Tygři Liberec
Pátek 16.12.2016, 17:30 • Holešovice (Malá hala) • DHL Extraliga juniorů • 27. kolo

Já děkuji za pozornost, přeji příjemný víkend a příště opět na počtenou. (19:43:47)

Zápas končí výsledkem 5:3 pro Liberec. Utkání ovlivnily chyby Sparty. ta inkasovala už v 53. vteřině. Pak se utkání vyvíjelo ve prospěch hostů z Liberce. Druhá třetina patřila Spartě. Hrála dobře v útoku a dokázala srovnat hru jak tempem, tak výsledkově. Jenže ještě ve druhé periodě dostala 4. gól, který se pak v dalším vývoji ukázal jako rozhodující. Sparta se ve třetí třetině nezvedla a místo vyrovnání, inkasovala gól na 3:5. Nezbeda zaznamenal hattrick a Hrabík skóroval dvakrát. Za Spartu dal dva góly Tomáš Jandus. Liberec si odváží z Prahy všechny 3 body.

59:13
    Pozor! Ještě Icing Liberce. Sparta to ještě bude zkoušet.

59:00
    Poslední minuta třetí části.

58:00
    Nyní jsou pokyny pro Severočechy jasné. Zbývají dvě minuty a Liberec vede 5:3 na ledě Sparty. Ta se tak bude tlačit dopředu.

57:23
    Šarvátka u branky Žajdlíka. Sparta byla až příliš důrazná a agresivní u branky a to se nelíbilo libereckým, kteří tak rozpoutali bitku.

56:13
    Slibná šance Sparty. Pěkný pas mezi beky a střela pod vyrážečku, která se ale mezi tři tyče nevešla.

55:39
    Žajdlík sbírá další puk mířící na něj. S tímhle však neměl žádný problém.

55:17
    Spartu zastavil v přechodu do útoku ofsajd.

54:32
    Chlum se šikovně vyhnul soupeři, poté jeho počínání skončilo na dalším bránícím sparťanem.

54:07
    Liberečtí drží hru daleko od své branky.

52:12
    Čas běží a domácí to budou mít s přibývajícím časem těžší a těžší. Liberec už nikam nespěchá a hraje opatrně dozadu. Poctivě bránit, to je heslo na posledních zhruba 8 minut třetí třetiny.

50:45
    Kunst to hodil rovnou na branku, Wolf pozorný. Před brankou byl ještě jeden z libereckých. Sparta udržela stav 3:5.

Jan Volf

Branky a nahrávky: 24. Maršoun (Dubský, Sedliský), 29. Tomáš Jandus (Martin Jandus), 34. Tomáš Jandus (Martin Jandus, Kulda) – 1. Hrabík (Janele), 13. Hrabík (Turek), 25. Nezbeda (Chlum, Starosta), 37. Nezbeda, 44. Nezbeda (Wiencek, Starosta)

HC Sparta Praha: Wolf (Nahodil) – Martin Jandus,Janda, Mrkvička, Eliáš, Jeřábek, Duben, Sedliský – Kern, Tomáš Jandus, Svoboda, Seniov, Maršoun, Safin, Kulda, Pejchal, Komárek, Krátký, Dubský
    Bílí Tygři Liberec: Žajdlík (Polášek) – Bednář, Turek, Klinger, Benák, Kunst, Korecký, Starosta – Chrtek, Pokorný, Janele, Průžek, Vlach, Wiencek, Nezbeda, Kačírek, Hrabík, Chlum, Bělohorský

Rozhodčí: Pavlovič – Komárek, Ondráček