Kladno – Olomouc 8:2 (kon.) | Sparta – Liberec 3:5 (kon.) | HC Litvínov – Třinec 4:3 (kon.)
Č. Budějovice – Mladá Boleslav 5:2 (kon.) | Chomutov – Vítkovice 5:4 (kon.) | Slavia – Zlín 3:4 (kon.)
Piráti Chomutov
5:4 (1:1, 3:2, 1:1)
HC Vítkovice Ridera
Pátek 16.12.2016, 18:00 • SD ARÉNA • DHL Extraliga juniorů • 27. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Soupeře dnes čeká první vzájemný duel aktuální sezóny, přesto se oba týmy dobře znají, jelikož se v minulém ročníku střetli v rámci čtvrtfinále DHL extraligy juniorů. Z loňské čtyřzápasové bitvy vyšli lépe Ostravané, kteří si vybojovali účast na závěrečném turnaji, kde nakonec skončili třetí.

Zápasy ČF:
    ČF1 – Vítkovice vs. Chomutov 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
    ČF2 – Vítkovice vs. Chomutov 7:1 (0:0, 5:1, 2:0)
    ČF3 – Chomutov vs. Vítkovice 4:3p (1:1, 1:1, 1:1 – 1:0)
    ČF4 – Chomutov vs. Vítkovice 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)

Piráti Chomutov jsou zatím se 43 body na šestém místě tabulky díky lepšímu skóre (shodný počet bodů mají ještě Litvínov a Sparta). Piráti zatím vyhráli čtrnáct zápasů, z toho dva až v prodloužení nebo samostatných nájezdech, třikrát vybojovali jeden bod a osmkrát padli v základní hrací době. Chomutovští v posledních pěti zápasech pouze jednou prohráli a získali tak dvanáct bodů. Postupně porazili České Budějovice, Hradec Králové a Pardubice. V předminulém kole padli v Liberci 0:3 a v předchozím vyhráli 4:2 v Mladé Boleslavi.
    Desetigólovými střelci jsou Filip Palička a Jan Svoboda. Patnáct asistencí zaznamenali již zmíněný Filip Palička, Josef Rindoš a Tamás Részegh. Neproduktivnějším hráčem je pochopitelně osmnáctiletý Filip Palička, kterému na záda se ztrátou jednoho bodu dýchá Josef Rindoš.

HC VÍTKOVICE STEEL zatím brání s bilancí 9 – 1 – 6 – 9 třinácté místo tabulky s 35 body. V posledních čtyřech zápasech vyhráli Moravané pouze jednou a to v Karlových Varech. Ve 24. kole nestačili na Kladno, s kterým padli v samostatných nájezdech 4:5. Kolo poté prohráli se Slavií v prodloužení 3:4.
    Zatím je nejlepším střelcem Ondřej Hartmann, který vstřelil jedenáct branek. Jednoznačně nejlepším nahrávačem je Vlastimil Malina se sedmnácti asistencemi. Oba mají celkem 20 kanadských bodů.

Oba celky už jsou několik málo okamžiků na ledě a probíhá rozbruslení.

Piráti Chomutov: Pavlát (Strejc) – Buchtela, Hlaváček, Kopic, Gröger, Lidák, Smutný, Hřebíček – Köver, Polák, Kulich, Palička, Krejčiřík, Tůma, Rindoš, J. Svoboda, Šilar, Wágner, Adámek.

HC Vítkovice Ridera: Daňa (Kardinál) – Šendera, Weintritt, Mrowiec, Štěpánek, Gabrhelík, Malík – Hartmann, Spratek, Blaško, Raška, Maxner, Malina, Baláž, Kmošek, Šala.

Rozhodčí: Hucl – Coubal, Kokrment.

Vítkovice už čekají nastoupeny na modré a čeká se na domácí.

00:01

00:10
    První buly sice vyhráli domácí, ale z vlastního pásma jim nevyšla přihrávka, a tak se píská zakázané uvolnění.

00:36
    Šendera trefil sudího stojícího na modré do přilby. Poté se ke střele dostal Hartmann z pravého kruhu. Před Šenderou domácí brankář raději přikryl puk. Vhazuje se po jeho levici.

01:09
    Po zásahu vysokou holí jsou Vítkovice vykázány z útočného pásma.

01:41
    Po souboji u mantinelu za bránou Daňa se ke střele dostal Hlaváček, jenž to zkoušel od modré.

02:28
    Jan Svoboda poslal vysoký oblouček od pravého mantinelu téměř z modré čáry. Pomalu letící puk nadělal Daňovi hodně práce.

02:44
    Zakázané uvolnění domácích

02:57
    Wágner přihrával mezi kruhy, odkud to zkoušel Rindoš, ale jeho pokus skončil mimo bránu.

03:15
    Po střele od modré, kterou Daňa vyrazil, stál sám před gólmanem Buchtela, který trefil pouze hrudník dobře postaveného brankáře.

03:49
    Kmoškova střela byla sražena do ochranné sítě. Vhazuje se před Pavlátem.

04:38
    Vítkovice uháněli dva na dva, ale nezvládly přechod útočné modré, a tak je odpískám ofsajd.

05:19
    Rindoš vystihl rozehrávku hostů na útočné modré, zkoušel se natlačit před bránu, ale byl odstaven Weintrittem.

05:36
    Wágner vybojoval puk a dostal se před bránu, odkud to zkoušel bekhendem, ale Daňa zatím úspěšný.

05:53
    Icing domácích.

06:40
    Raška byl sám před bránou, ale z otočky trefil pouze beton Pavláta.

07:05
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Malina vystřelil z levé strany, Pavlát vyrazil puk do brankoviště, odkud doklepl puk do sítě ONDŘEJ HARTMANN. Asistence: Vojtěch Malina a Dominik Raška.

07:30
    Na 2:0 mohl zvýšit z pravého kruhu Spratek, ale Pavlát zasáhl betonem.

08:23
    Kulich dostal křižnou přihrávku na pravou strnu, ale Daňa se stihl přesunout a puk vyrazit.

08:44
    Raška si před bránou našel odražený puk, bekhendem Pavláta nezaskočil.

08:59
    Zakázané uvolnění Pirátů.

09:13
    Wágnerovu střelu z vrcholu kruhu srazili obránci mimo tři tyče.

09:29
    Zmatky před vlastní bránou ukončil Pavlát, když přikryl puk pod lapačku.

09:53
    Jeden z Vítkovických obránců propadl, ale Adámek nedokázal v situaci dva na jednoho přihrát Buchtelovi před branku.

10:11
    Zakázané uvolnění hostů.

10:42
    Lidák se po zaváhání obránce dostal k puku, z pravé strany zvolil přihrávku, která nikoho ze spoluhráčů nenašla.

10:47
    Po vysoké holi Pirátů se vhazuje ve středím pásmu.

11:05
    Kulichovu střelu z mezikruží vyrazil Daňa do ochranné sítě.

11:09
    Hned po buly to zkusil Köver, ale Daňa se zaskočit nenechal.

11:29

12:03
    Únik dvou na jednoho překazil dojíždějící Buchtela.

12:30
    Po nechané výhodě to z pravé stran zkoušel Wágner, Daňa vyrazil puk do rohu.

12:30
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Baláž – 2 min., sekání).

12:59
    Malina vyvezl puk až do útočného pásma Pirátů, odkud přihrál zpátky na beky a ušetřil tak několik cenných vteřin. Chomutov začíná za vlastní bránou.

13:47
    Po několika neúspěšných pokusech proniknout do obranného pásma Vítkovice se ke střele od modré dostal Svoboda, ale trefil jen vyrážečku brankáře.

14:16
    Svoboda to zkoušel opět od modré, ale pouze na zadní mantinel.

14:27
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Buchtela – 2 min., sekání).

14:30

14:39
    Od modré střílel Šendera, Pavlát vyrazil a obránci dostali puk do bezpečí.

14:55
    Piráti měli čas na vyhození, protože hosté vyjeli s pukem do středního pásma a byl signalizován ofsajd.

15:24
    Piráti znovu vyhazují přes všechny čáry.

15:43
    Vítkovickým se přesilovka nedaří. Puk opět skončil až za Daňou.

16:24
    V závěru přesilovky se Vítkovice dostaly do pásma, ale branku neohrozily.

16:27

16:54
    Adámek přihrál od zadního mantinelu na Tůmu, který se musel otočit a dal tím prostor obráncům, aby srazili jeho střelu do ochranné sítě.

16:58
    Buchtelovo nahození od modré vyrazil Daňa do rohu, puk nadále zůstává v držení Pirátů.

17:11
    Místo u levé tyče brány hostů hledal Hřebíček, ale Daňa všechny mezery utěsnil.

17:54
    Vysoký oblouček letěl přes všechny čáry, píská se icing.

18:18
    Grögerovu střelu od modré zblokoval před bránou stojící obránce, puk se odrazil do rohu, odkud poté s tečí opustil ledovou plochu.

19:01
    Poslední minuta první třetiny.

19:21
    Svoboda nezpracoval na útočné modré pas, proto se nedostal do úniku.

19:32
    Piráti právě vstřelili branku!
    Svoboda uháněl jeden na jedno, ale byl v poslední chvíli podražený, na což reagoval sudí zdviženou paží. Kotouč se ze souboje odrazil na DANIELA ŠILARA, jenž nedal hostujícímu brankáři žádnou šanci. Asistence: Jan Svoboda a Filip Palička.

20:00

První třetina začala lépe pro hosty, jelikož se v osmé minutě prosadil Ondřej Hartmann. Poté si oba celky vyzkoušeli přesilovou hru, která se ale ani jednomu týmu moc nepovedla. Osmadvacet vteřin před koncem vyrovnal Daniel Šilar. Druhá třetina začne přibližně v 18 hodin a 47 minut.

20:01

20:20
    Piráti sice úvodní buly prohráli, ale hned napadali v pásmu, z čehož vyplynula nadějná šance pro Krejčiříká, jenž ale z levého kruhu těsně minul bránu.

20:45
    Opět Krejčiřík! Chomutovský útočník si sjel z levého kruhu na osu, odkud ale nevyzrál na brankáře hostů.

20:53
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Weintritt – 2 min., podražení).

20:58
    Piráti jsou za vlastní bránou a budou muset začít útočnou akci znova.

21:29
    Piráti využívají přesilovku! Tom Polák přihrál na FILIPA PALIČKU, který nadvakrát uspěl z ostrého úhlu. Asistence: Tom Polák a Patrik Lidák.

22:22
    O kotouč se nyní bojuje v obranné pásmu hostů u levého mantinelu.

22:43
    Kopicovo nahození od modré bylo sraženo do rohu.

23:32
    Piráti dobře brání, další útočná akce hostů končí bez střely.

23:36
    Na druhou stranu odpálil puk Buchtela, jeho puk našel Wágnera mezi obránci hostů, ale chomutovský útočník zblízka vysoko přestřelil.

24:19
    Spratek se pokoušel zaskočit Pavláta z velkého úhlu, ale jeho pokus si Pavlát pohlídal.

24:24
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Krejčiřík – 2 min., napadení).

24:31
    Hned po buly vyhazuje Smutný.

25:04
    Weintritt měl dost času i prostoru, aby si sjel od modré do pravého kruhu, jeho rána ale poté skončila mimo tři tyče.

25:20
    Balážovu střelu z mezikruží ukryl Pavlát na hrudi a přerušil hru.

25:44
    Vítkovice drží pásmo, ale puk putuje jenom podél mantinelu.

25:57
    Nahození Raška bylo sraženo mimo ledovou plochu.

26:07
    Je vyrovnáno. Šindera nešel před bránou DOMINIKA RAŠKA, který zasekl do protipohybu přesouvajícího se brankáře a zasunul puk za jeho pravý beton. Asistence: Petr Šendera.

26:38
    V pravém kruhu měl trochu času Hřebíček, ale střelu nad betony si Daňa pohlídal.

27:19
    Dnes podruhé trefil puk rozhodčího. Köverovo nahození zasáhlo hlavního sudího.

27:56
    Mrowiec se na modré vyhnul obránci, ale poté netrefil chomutovskou branku.

29:09
    Po Buchtelově chybě na vlastní modré, jeli Malina a Raška sami na brankáře, ale prvně jmenovaný přihrál nepřesně na Rašku, který by dorážel do prázdné brány.

29:23
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Šendera – 2 min., nedovolené bránění).

29:34
    Vítkovice se prosazují v oslabení. DANIEL SPRATEK obral na modré Buchtelu o kotouč, uháněl sám na brankáře, na kterého vyzrál střelou z pravého kruhu na vzdálenější tyč. Asistence: Jozef Baláž.

29:59
    Polák střílel z pravého kruhu jen do Dani.

30:16
    Hlaváčkovo nahození skončilo až na zadním mantinelu, poté Spratek zůstal ležet v levém kruhu po vhazování.

30:16
    Spratek v pořádku odjel.

30:36
    Buchtelo nahození se ze skrumáže před brankou odrazilo k levému mantinelu.

30:59
    Vítkovice vyhodily.

31:23

31:43
    Smutný se napřáhl na modré, odkud trefil nastřelil vzdálenější tyčku Daňovy branky.

31:51
    Icing Vítkovic.

32:26
    Piráti to zkouší ze všech různých pozic, ale Vítkovice obětavě padají do střel a blokují tak všechny střelecké pokusy.

33:24
    Polák se už už dostával k puku mezi kruhy, ale nakonec na něj nedosáhl.

33:46
    Piráti jeli tři na jednoho PATRIK LIDÁK dlouho držel puk a naznačoval, že bude přihrávat, až nakonec zvolil střelu, čímž asi překvapil všechny hráče hostů včetně Dani, který se jen ohlédl za pukem. Bez asistence.

34:15
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Hlaváček – 2 min., sekání).

35:10
    Malina po delší době vypálil na bránu, jeho pokus po přejetí modré vyrazil Pavlát do vzduchu, odkud se k němu kotouč vrátil po další Malinově střele. Pavlát přerušil hru.

35:26
    Blaško byl před brankou příliš aktivní. Vítkovice jsou kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti vykázáni do středního pásma.

35:33
    Piráti vyhráli vhazování a vyhodili přes všechny čáry.

36:11
    V závěru přesilovky mohl skórovat Kmošek, ale po přihrávce z levé strany mu v pravém kruhu v rozhodujícím okamžiku sjel kotouč z čepele.

36:15

36:49
    Malinovu střelu od modré chytil Pavlát do lapačky.

37:30
    Hra se přelévá ze strany na stranu bez střeleckých pokusů a ohrožení jedné z branek.

38:16
    Wágnerovu střelu vyrazil Daňa do rohu, poté to zkoušel Krejčiřík z vrcholu brankoviště po přihrávce z prvého kruhu, ale ani to se neujalo.

38:59
    Malíkova střela od modré byla zblokována do rohu.

39:26
    Piráti dneska přidávají druhý gól do šatny. Tentokrát měl Šilar hodně štěstí. DANIEL ŠILAR vybojoval se spoluhráči puk, poté vystřelil od levého mantinelu. Puk Daňa vyrazil maskou do vzduchu, odkud mu spadl na záda a poté za brankovou čáru. Asistence: Jan Svoboda.

39:40
    Po pravém křídle uháněl na bránu Baláž, ale svým bekhendem minul.

39:50
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Adámek – 2 min., sekání).

39:53
    Štěpánkovu střelu od modré srazili domácí do obranné sítě.

39:59
    Kotouč pomalu klouže z obranného pásma Pirátů. Druhá třetiny skončí v klidu.

40:00

Do druhé třetiny vstoupili lépe domácí, když vstřelil rozdílovou branku Filip Palička. Ve 27. minutě Vítkovice využili přesilovku a vyrovnali, branku si připsal Dominik Raška. Ještě do poloviny třetiny si hosté vzali vedení zpět zásluhou Daniela Spratka, jenž se prosadil v oslabení. Ve 34. minutě zakončil mazáckou jízdu Lidák, na kterého navázal šťastnou trefou Daniel Šilar. Poslední třetina za stavu 4:3 začne v 19 hodin a 33 minut.

40:01

40:31
    Vítkovice drží pásmo, ale puk se přesouvá jen po zadním mantinelu. Ke střele se dostal Šendera, jeho pokus byl sražen do rohu.

40:55
    Krátce poté se ke stele dostal Malina z levého kruhu, ale střelou na bližší tyč na Pavláta nevyzrál.

41:07
    Vítkovice se špatnou rozehrávkou samy dostaly z útočného pásma.

41:25
    Podobný scénář jako před pár okamžiky. Nepřesná přihrávka znamená, že hosté se znovu připravili sami o útočné pásmo.

41:50

42:11
    Adámek střílel z levé strany, puk byl obráncem sražen na zadní mantinel.

42:39
    Pavlát ukryl nahození od modré na hrudi, vhazuje se po jeho levici.

43:13
    Tůmovo nahození od modré Daňa bez problémů chytil a přerušil hru.

43:53
    Po mezihře ve středním pásmu se hosté dostali do pásma, se Šenderovým pokusem od modré neměl Pavlát problémy. Vhazuje se po pravici domácího gólmana.

44:26
    Na Rindošovu nabídku z levého křídla nikdo ze spoluhráčů nedosáhl. Puk skončil až na protějším mantinelu, kde ho sebrali hostující obránci.

44:39
    Štěpánek se teď před brankou pokoušel o velkou parádu, která mu ovšem vůbec nevyšla. Sám před Pavlátem chtěl zakončovat s hokejkou mezi nohama, ale vůbec netrefil puk.

45:26
    Hra se přelévá ze strany na stranu bez výraznější šance.

46:24
    Domácí budou hrát oslabení. Rozhodčí signalizuje vyloučení.

46:36
    Hartmannovo dlouhé nahození skončilo až u Pavláta, který přerušil hru.

46:36
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Svoboda – 2 min., sekání).

46:40
    Hned po buly Piráti vyhazují přes všechny čáry.

47:06
    Piráti byli u pravého mantinelu ve vlastním pásmu důraznější a znovu se osvobozují.

47:44
    Malinovi utekl v útočném pásmu kotouč, který Piráti poslali přes všechny čáry až k Daňovi.

47:59
    Spratek si od modré sjel do levého kruhu, odkud prověřil Pavláta, který se zaskočit nenechal.

48:18
    Štěpánkovu střelu od modré vyrazil Pavlát betonem před sebe, kde puk odpálili obránci.

48:36

49:21
    Kmošek přihrával z levé strany Maxnera, který v tísni nezakončil. Hostující útočník i domácí obránce skončili v brankovišti, takže Ostravané jsou vykázáni do středního pásma.

49:58
    Köver pálil z pravého kruhu mimo.

50:03
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Malina – 2 min., sekání).

50:36
    O puk se několik vteřin bojovalo u zadního mantinelu za Daňou, kotouče se zmocnili hosté a vyhodili ho až k Pavlátovi.

50:58
    Svobodovu přihrávku před prázdnu brankou netrefil jeden z jeho spoluhráčů.

51:13
    Wágnerovu střelu z mezikruží zpacifikoval Daňa.

51:33
    Domácí využívají podruhé v utkání přesilovou hru. JOSEF RINDOŠ se z vrcholu pravého kruhu opřel do Svobodovy přihrávky a kotouč po teči jednoho z bránících hráčů dolétl až do vítkovické branky. Asistence: Jan Svoboda, František Wágner.

51:47
    Ofsajd Pirátů.

52:01
    Kopicovi nevyšla dlouhá přihrávka z vlastního obranného pásma, puk doputoval až na zakázané uvolnění.

53:15
    Lidák přihrával křízem přes pásmo na Kövera, který však špatným zpracováním puku přišel o možnost vystřelit z levého kruhu.

53:25
    Znovu v akci Köver. Jeho teč před brankou Daňu nepřekvapila.

53:33

53:43
    Hlaváček díky své výšce zachytil vysoký oblouček a vystřelil od modré. Daňa puk podržel.

53:54
    Baláž vytečoval přihrávku Pirátů do středního pásma, kde puk sebral DANIEL SPRATEK a upaloval na chomutovskou branku. Vítkovický útočník přebruslil obránce, položil si Pavláta a zakončil do volného prostoru nad domácím gólmanem. Asistence: Jozef Baláž.

54:47
    Šala to zkusil z ostrého úhlu, Pavlát byl pozorný.

55:13
    Lidákovu přihrávku z pravého kruhu na osu hřiště vystihli hostující obránci a vyrazili na zteč.

56:20
    Štěpánek z levé strany do brankoviště, kde operoval Baláž, jenž se však k dorážce nedostal.

56:43
    Zakázané uvolnění Vítkovic.

57:12
    Wágnerovo nahození z pravého kruhu mělo spíše propagační charakter. Daňa ho však ukryl do lapačky, přestože puk mířil mimo. Vhazuje se po levici hostujícího brankáře.

57:27
    Šenderovo vyhození z vlastního pásma trefilo prostor strážený Pavlátem, který kotouč vyrazil do rohu, kde ho sebrali domácí obránci.

57:55
    Buchtela projel ze středního pásma do pravého kruhu, odkud trefil jen boční síť. Po dojetí puk přihrál na modrou, odkud střílel jeden z jeho spoluhráče. Pokus zblokovali hostující zadáci.

58:01
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny

58:28
    Vítkovičtí trenéři si po přerušení hry před Pavlátem vyžádali oddechový čas.

58:28
    Daňa zůstal na střídačce, hosté hrají v šesti bez brankáře.

58:30
    Piráti vyhráli buly, ale Buchtela nevyhodil.

58:35
    O chvilku později je puk ve středním pásmu a putuje až za branku Vítkovice.

59:01
    Poslední minuta třetí třetiny.

59:11
    Štěpánkovo střelu zastavil chumel hráčů před Pavlátem.

59:15
    Lidák a Šilar napadali v útočném pásmu, ale kotouč do prázdné branky nedostali.

59:40
    Piráti velmi dobře napadají a drží Vítkovické v jejich pásmu.

59:58
    Těsně před koncem to ještě z nulového úhlu zkusil Malina, Pavláta však u levé tyčky nenachytal. Tohle už Piráti zvládnou.

V poslední třetině oba celky vstřelily po jedné brance, takže si Piráti připisují tři body, za druhou výhru v řadě. Vítkovice odjedou do Ostravy s prázdnou. V třetím dějství se prosadili Josef Rindoš (CHM) a Daniel Spratek (VIT).

Pro dnešek se s Vámi poučím. Někdy příště napočtenou. (20:09:16)

Kateřina Kundertová

Branky a nahrávky: 20. Šilar (Svoboda, Palička), 22. Palička (Polák, Lidák), 34. Lidák, 40. Šilar (Svoboda), 52. Rindoš (Svoboda, Wágner) – 8. Hartmann (Malina, Raška), 27. Raška (Šendera), 30. Spratek (Baláž, Weintritt), 54. Spratek (Baláž)

Rozhodčí: Hucl – Coubal, Kokrment