2:1 (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Rytíři Kladno
Pátek 16.12.2016, 17:00 • Hala Polárka • Chance liga • 35. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Duel 35. kola přivede do Polárky tým ze středu Čech. V letošní sezóně si se vzájemnými zápasy lépe poradilo Kladno. Nejprve v září vyhráli Kladenští na půdě Frýdku 2:0 (Góly: 17. Ptáček, 25. Tůma). V tomto zápase ukázaly oba dva týmy sportovní srdíčko, ale nakonec se radovali Kladenští. Další vzájemný duel ovládlo Kladno poměrně jasným výsledkem 6:2 (Góly: 11. Tenkrát, 15. Cetkovský, 29. Kubík, 38. Jánský, 48. D. Růžička, 60. Strnad – 26. Ciencala, 50. Chmielewski).

Aktuálně jsou na tom v tabulce lépe Kladenští, když se pyšní třetí příčkou se ziskem 64 bodů. Domácí Frýdek-Místek je oproti Kladenským pozadu, když se ziskem 47 bodů je na 11. pozici.

HC Frýdek-Místek: Šimboch (Daneček) – M. Jáchym, Jank, Zahradníček, Kania, Matyáš, L. Kovář, D. Stránský – Marek Růžička (A), Pechanec, Hrňa – Klimša (C), Rufer, Půhoný – O. Kovařčík, Cienciala (A), M. Kovařčík – Franek, Jaroš, Samiec – Christov.

Rytíři Kladno: Hanuljak (Cikánek) – J. Drtina (A), Repe, Zelingr, D. Růžička, Ulrych, Ptáček (C), F. Matula (A) – Cetkovský, J. Kloz, Tůma – Strnad, R. Přikryl, Jánský – Tenkrát, Machač, Ton – Havlůj, Zikmund.

Rozhodčí: Přikryl, Koziol – Zídek, Polák.

Hráči obou týmů už nastupují na led, utkání mezi Frýdkem-Místkem a Kladnem začne již za pár minut.

00:01

00:38
    Oba týmy střídají a domácí rozehrávají zpoza vlastní brány.

00:50
    Domácí získali pásmo, ve kterém se teď snaží kombinovat. Ke střele se ale zatím nedostali.

02:02
    Kladno zastavil v přechodu přes modrou ofsajd a do útoku tak nemohou.

02:50
    Na puku jsou zatím častěji domácí. Hanuljak teď musel o střele Růžičky podržet puk a přerušit hru.

03:17
    Jan Kloz teď narazil ve sředdním pásmu na strom jménem Jan Zahradníček, který jej za žádnou cenu do útočného pásma nepustil.

03:59
    Kania si objel branku, zasunout kotouč za záda kladenského gólmana se mu ale nepodařilo.

04:27
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Patrik Machač.

04:45
    Hosté se krátce po vhazování osvobodili a vyhodili kotouč do bezpečí. Domácí poté v přechodu přes modrou zastavil ofsajd.

04:59
    Zikmund se dostal ke střele ve vlastním oslabení, s tímhle ale Šimboch neměl problém.

05:19
    Dělovka Jáchyma od modré skončila v náruči Hanuljaka.

05:45
    Po střele Hrni kladenský gólman nevěděl, kde má kotouč, toho ale domácí nedokázali využít.

06:18
    Hrňa zkoušel posunout puk do jízdy Růžičkovi, jeden z hostujících beků ale tuto šanci zablokoval.

06:27

07:13
    Hosté se snaží uklidnit hru a rozehrávají zpoza vlastní brány poté, co oba týmy vystřídaly.

08:01
    Ofsajd domácích přerušil hru.

08:45
    Hra se přesouvá ze strany na stranu, oba týmy trápí nepřesné přihrávky.

09:32
    Úmyslný ofsajd hostů přesouvá hru před Hanuljaka.

09:36
    Franek pálil nebezpečně hned po vhazování, kladenský gólman ale jeho střelu vyrazil a na puku jsou hosté.

10:30
    Zelingr střílel zpoza modré čáry, s tím si však Šimboch poradil. Hosté se ale usadili v útočném pásmu a nebezpečně kombinují.

11:24
    Střela Zahradníčka od modré skončila v moci Hanuljaka, který přerušuje hru.

11:44
    Zakázané uvolnění hostů.

12:43
    Ofsajd hostů přerušuje hru, ani jeden z týmů se teď nemůže usadit v pásmu.

13:28
    Repeho střelu z osy hřiště vyrazil Šimboch do bezpečí.

13:40
    Další zakázané uvolnění Kladna.

13:44
    Krátce po vhazování nebezpečně vypálil Jaroš, Hanuljak byl však opět pozorný.

14:30
    Kladno se po chybách v domácí obraně usadilo v pásmu, nijak výrazně však branku Šimbocha neohrozilo.

15:22
    V situaci dva na dva se ke střele dostal Ptáček, ani ten ale nebyl úspěšný.

15:50
    Zakázané uvolnění hostů, kteří tak opět nemohou vystřídat.

16:13
    Rufer se ocitl sám v mezikruží, Hanuljaka ale nepřekonal.

16:38
    Vzápětí se na druhé straně do samostatného úniku dostal Petr Ton, ani ten ale nebyl úspěšný.

17:55
    Šimboch raději skryl kotouč před dojíždějícím soupeřem a přerušil hru.

18:30
    Po střele Michala Kovařčíka Hanuljakovi puk vypadl, nikdo z domácích jej ale dorazit nedokázal.

19:01
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Minutu před koncem třetiny se Rytíři ujímají vedení! Hosté předvedli krásnou akci, Jánský byl za brankou, odkud našel úplně volného PATRIKA MACHAČE, který už měl jednoduchý úkol a poslal puk do téměř odkryté brány za záda bezmocného Šimbocha. Asistence: Peter Jánský, Jakub Strnad.

20:00

První třetina nám přinesla velmi vyrovnaný hokej. Na puku byli paradoxně častěji domácí, kteří jdou však nakonec do šatny s jednobrankovým mankem. Minutu před koncem první třetiny se totiž prosadil Patrik Machač, který otevřel skóre dnešního zápasu a poslal tak svůj tým do bezpečí.

Druhá třetina začne přibližně v 17:49.

20:01

21:18
    Hosté se dostali do obrovské šance, před Šimbochem vznikla nebezpečná skrumáž. Nejprve pálil Jánský, poté dorážel Přikryl.

21:59
    Machač střílel z pravého kruhu, mezírku mezi Šimbochovými betony ale nenašel.

22:30
    Samiec nahodil puk na Hanuljaka a ten přerušil hru.

22:44
    Další střela domácích, tentokrát z hole Pechance.

22:54
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Jakub Kania – 2 min., podražení).

23:44
    Domácí se osvobodili, Kladno se zatím nedostalo k žádné nebezpečnější střele.

24:11
    Domácí se dostali ke střele ve vlastním oslabení!

24:44
    Střela Drtiny byla zablokována.

24:54

25:24
    Frýdecko-místečtí se usadili v útočném pásmu a vytvářejí si slušné šance.

25:58
    Nahození jednoho z Kladenských Šimboch chytá do lapačky a raději přerušuje hru.

26:40
    Zakázané uvolnění hostů vrací hru před Hanuljaka.

27:03
    Střela Ondřeje Kovařčíka skončila až v ochranné síti a hra je přerušena.

27:27
    Dvakrát teď byli domácí v šanci, nejprve střílel Růžička, poté Jank. Ani jeden ale nepřekonal kladenského gólmana.

28:42
    Domácí se usadili v útočném pásmu a nebezpečně kombinují!

29:20
    Po střele Samiece Hanuljak přerušuje hru, Následuje vhazování po jeho levici.

29:58
    Střela Matyáše letěla mimo, hosté jdou do protiútoku.

30:40
    Přikryl nahodil puk před bránu, kde s ním měli domácí trošku problémy. Dorážet mohl Zelingr, ke kotouči se ale nakonec nedostal.

30:49
    Domácí zastavil v přechodu přes modrou ofsajd.

31:10
    Machač s Tenkrátem se dostali do přečíslení, nakonec ale svoji šanci nedokázali využít.

31:44
    Střelu Repeho dokázal Šimboch vyrazit.

32:05
    Růžička si nabruslil až před branku, jeho střela z levého kruhu ale za záda Hanuljaka neprošla. Ten přerušuje hru.

32:23
    Hosté nemohli hrát, jelikož byli ofsajdu.

33:16
    Střela Matyáše skončila v moci Hanuljaka. Před brankou byl ještě Jaroš, který chtěl zřejmě dorážet a tak z toho vznikla menší potyčka.

33:47
    Michal Kovařčík hledal před brankou svého bratra, na něj však přihrávka nedošla. Frýdek-Místek teď možná zbytečně kombinuje.
    33:47 Peter Jánský si dnes připsal zatím bod za asistenci.

34:29
    Tlak domácích sílí, teď musel Hanuljak likvidovat další střelu. Frýdek-Místek si jde za vyrovnáním.

35:07
    Petr Ton se dostal do obrovské šance, když byl sám před brankou. jeho střelu Šimboch nejdřív jen vyrazil k Machačovi, tomu se ale dorazit nepodařilo a domácí gólman nakonec po puku skočil a přerušil hru.

36:23

36:55
    Hráči bojují o puk za brankou Šimbocha. Rozhodčí nakonec ztratil kotouč z dohledu a musí tak přerušit hru.

37:18
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Petr Tenkrát – 2 min., vysoká hůl).

37:44
    Domácí tak dlouho kombinovali, až se k puku dostali hosté a vyhodili jej do bezpečí.

38:27
    Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
    Domácí využívají přesilovku a srovnávají stav utkání! MAREK RŮŽIČKA se dostal k puku, na nic nečekal a zpoza pravého kruhu poslal puk přímo za záda Hanuljaka! Asistence: Antonín Pechanec.

39:00
    Běží poslední minuta druhé třetiny.

39:30
    Rufer střílel z mezikruží, to mu ale nevyšlo a hra pokračuje.

40:00

Druhá třetina byla opět velmi vyrovnaná! Domácí teď napodobili svého soupeře a krátce před koncem druhé třetiny se podařilo srovnat Marku Růžičkovi, který využil přesilovku!

Třetí třetina začne přibližně v 18:41.

40:01

40:30
    Zakázané uvolnění domácích vrací hru před Šimbocha.

41:00
    Domácí se snaží založit útok, dopustili se však ofsajdu a hra je přerušena.

Dnešní utkání sleduje 1635 diváků.

42:07
    Jaroš tečoval střelu kováře, Hanuljak si s ní však poradil. Domácí jsou stále trošku aktivnější.

42:29
    Teď se však domácí dopustili icingu a hosté tak získávají útočné pásmo.

42:52
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Miloslav Jáchym – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

43:32
    Šimboch vyjel až moc z branky a zůstal ležet na ledě. Hra je přerušena.

43:49
    Ton mohl střílet do poloprázdné branky, Šimboch se ale stihl přesunout a vyrazil kotouč maskou.

44:38
    Oba dva Růžičkové se setkali u plexiskla trestné lavice domácích a jejich trny zřejmě zapříčinily to, že se plexisklo vysypalo. Ledaři začínají uklízet následky jejich střetu.

44:52

45:15
    kotouč skončil v ochranné síti, hra je tedy přerušena.

45:26
    U puku se teď zdržují spíše hosté, moc šancí si ale nevytvářejí.

45:52
    Šimboch odražený puk raději přikryl přerušil hru.

46:28
    Domácím byl odpískán ofsajd.

46:47
    Franek vybojoval puk a dostal se i ke střele, bránu ale minul. Vzápětí to zkoušel i Jank od modré.

47:21
    Do protiútoku se dostávají hosté, kteří se vzápětí i usazují v útočném pásmu.

48:15
    Hrňa se dostával do šance, nakonec ale něměl dostatek prostoru k zakončení.

48:38
    Hra se přesouvá ze strany na stranu, oba týmy si vytvářejí slušné šance.

49:04
    Kotouč skončil na střídačce domácích a hra je přerušena.

49:24
    Kotouč opět skončil mimo hrací plochu, následuje vhazování v útočném pásmu domácích.

50:09
    Domácí se snaží dostat do útočného pásma, Michal Kovařčík se ale musel vrátit, protože byl v ofsajdu.

50:50
    Zakázané uvolnění Frýdku-Místku přesouvá hru před Šimbocha.

51:22
    Růžička teď mohl přidat další gól, ale nakonec puk jen lacině odevzdal soupeři.

52:11
    Šimboch teď párkrát vůbec nevěděl, kde má puk, Rytíři si vytvářejí dobré šance.

52:56
    Střela Drtiny byla zablokována, domácí se poté dopustili zakázaného uvolnění.

53:44
    Ondřej Kovařčík zkoušel zakončit z otočky, to se mu ale nepodařilo. Následně končí puk v moci Hanuljaka.

54:30
    Domácí se snaží uklidnit hru a rozehrávají zpoza vlastní brány, Oba týmy tak mohly v klidu vystřídat.

54:56
    Rytíři teď byli v šanci, tu ale nevyužili. Duel se začíná přiostřovat.

55:55
    Hra se přesouvá ze strany na stranu, nikdo nechce udělat chybu, která by jej mohla stát body.

56:36
    Kladno bylo v přečíslení, tuto situaci ale nevyřešili moc dobře a nic z toho tak nebylo.

56:55
    Hráči bojovali o puk u mantinelu za Šimbochovou bránou tak dlouho, až jej rozhodčí ztratil z dohledu a musel přerušit hru.

57:37
    Střela Cetkovského byla zablokována, domácí jdou do protiútoku.

58:00
    Běží poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:50
    Rytíři jsou na puku a vytvářejí si obrovské šance, domácí ale zatím drží jejich gólman.

59:31
    Domácí se ujali puku, osvobodili se ale jen za cenu icingu.

60:00

Neskutečně vyrovnané utkání bude muset rozhodnout až nastavené prodloužení, popřípadě samostatné nájezdy. Ve třetí třetině nepadla ani jedna branka a body se tak budou dělit. Nutno podotknout, že v tomto utkání si je oba týmy opravdu zaslouží. Skóre tomu sice moc nenasvědčuje, ale viděli jsme zatím velmi atraktivní hokej, který nám nabídl mnoho šancí. Za pár minut tedy začne prodloužení, které určí dnešního vítěze.

60:01

60:16
    Puku se ujali domácí, kteří se teď pokusí založit útok.

60:45
    Franek našel volného Růžičku, který mohl zakončit do prázdné brány, střela mu ale nesedla.

61:26
    Hosté vystřídali a mohou tak jít s čerstvými silami do útoku.

61:45
    Cienciala střílel z levého kruhu Hanuljak byl však pozorný.

62:06
    Na druhé straně se ke střele dostal David Růžička, také minul.

62:32
    Ciencialova střela skončila mimo, hra se opět přesouvá na druhou stranu.

63:02
    Kania nebezpečně nahodil puk na Hanuljaka, ten si jej však pohlídl.

63:30
    Ton se dostal do samostatného úniku, Šimbocha ale nepřekonal!

63:56
    Ton mohl opět střílet, tentokrát ale promáchl.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Ani prodloužení o vítězi nerozhodlo a následovat tak budou samostatné nájezdy.