Č. Budějovice – Zlín 3:5 (kon.) | HC Plzeň – Pardubice 3:4 (0:1 po s.n.) | Sparta – Mountfield HK 3:1 (kon.)
Kolín – HC Litvínov 5:6 (0:1 po s.n.) | Vsetín – Letňany 3:9 (kon.) | Havířov – Písek 13:0 (kon.)
Chomutov – Jihlava 3:2 (4:3 po s.n.) | Olomouc – Slavia 5:8 (kon.) | Mladá Boleslav – Kladno 0:3 (kon.)
Vítkovice – Havlíčkův Brod 2:3 (kon.) | Liberec – Třinec 7:4 (kon.)
HC Motor České Budějovice
3:5 (1:2, 2:1, 0:2)
Berani Zlín
Pátek 16.12.2016, 15:00 • II. plocha Budvar aréna • Extraliga staršího dorostu • 3. kolo

Já se s vámi pro dnešek loučím a přeji hezký zbytek večera. (17:05:06)

I přes dnešní velmi vyrovnaný zápas si tři góly odváží hráči ze Zlína.

59:45
    Dosek (CEM) – 5 minut – kopnutí
    4/5

59:07
    O dnešním zápase je už nejspíš rozhodnuto, Motor ale stále odmítá přestat bojovat.

59:00
    Zlín právě vstřelil branku!

O gól do prázdné Svobodovy brány se přes celé hřiště postaral VOJTĚCH DOBIÁŠ bez asistence.

58:20
    Budějovice hrají v šesti hráčích bez brankáře.

58:18
    Domácí se opravdu urputně snaží dostat puk za Hufova záda, ten je ale zatím stále připraven.

57:08
    Od Práškovy střely zazvonila Hufova tyčka.

56:13

Menší strkanice před Svobodovou bránou mu naprosto zastínila výhled a tak se DAVIDU LEKEŠOVI podařilo za asistence Jana Marka dostat puk až za Svobodova záda.

56:00
    5/5

55:09
    Zlínští i přes to, že jsou ve výhodě, ještě nevystřelili na Svobodovu bránu.

54:02
    Šafář (CEM) – 2 minuty – faul loktem
    4/5

53:38
    Už poměrně dlouho se hraje bez přerušení.

52:27
    Oproti vylučování v první třetině je až zarážející, že ve třetí se ještě nevylučovalo ani v jednom z týmů.

50:50
    Opět se v utkán neděje nic významného, žádný z týmů nemá potřebnou převahu.

49:01
    Doktor přišel o hůl a tak se alespoň pokusil o fotbalovou přihrávku bruslí, ale nepovedlo se a svalil se na zem.

48:01
    Hned po vhazování vypálil prudkou střelu Silný, ta šla ale přímo do Hufovi výstroje.

47:48
    Hostům se nedaří udržet v útočné třetině.

46:43
    Povedená střela od Matyse, Huf ale vyráží.

45:32
    Šance pro Motor, když při přečíslení dva na brankáře se řítili na Hufovu bránu, ten jim ale svým výjezdem puk vypíchl a tak skončil puk mimo brankoviště.

44:26
    Opět se utkání přesouvá z třetiny do třetiny.

42:42
    Dobrá spolupráce hráčů Motoru, Huf ale připraven.

42:20
    Zatím mají lehčí převahu domácí. Drží se ve svém útočném pásmu.

41:52
    Menší strkanice u Hufovi brány, vylučovat se ale nebude.

40:41
    Zatím se začátek třetí třetiny nese ve stejném duchu jako zbytek zápasu. Je to velmi vyrovnané.

40:01

Druhá třetina byla z pohledu domácích možná až příliš nedisciplinovaná, co ukazuje i poměr vyloučená ve druhé třetině 6:2. Hned ze začátku druhé třetiny ztrestal Kašperovo druhé vyloučení v tomto zápase Matyáš Hamrlík, když přesně mířenou střelou k Svobodově pravé brankové tyči poslal své spoluhráče již do dvoubrankového vedení. Jako další se ale prosadili domácí. Krásný gól pro domácí při vlastním oslabení vstřelil Lukáš Matys, který si nádherně pohrál s Hufem, kterého nejprve navedl a jednu stranu brány a puk pak nasměroval do v podstatě prázdné brány a to bez asistence. Další gól patřil opět domácím a postarali se o něj střílející Daniel Dudáček za asistence Egerta a Tomana.

40:00

39:38
    Povedená střela Dudáčka, Huf ale opět připraven.

39:14
    5/5

38:16
    České Budějovice právě vstřelily branku!

Pěkná střela od DANIELA DUDÁČKA, která za asistence Egert, Toman prošla za Hufova záda.
    Asistence: Egert, Toman

37:35
    V dnešním zápase se opravdu výjimečně mnoho vylučuje. A to převáženě na straně domácích.

36:21
    I přes probíhající přesilovou hru měli hosté zatím jen jednu pěknou šanci.

35:20
    Pěkná šance i pro Zlínské, Svoboda byl ale připravený.

32:01

Krásný gól pro domácí při vlastním oslabení. LUKÁŠ MATYS si nádherně pohrál s Hufem, kterého nejprve navedl a jednu stranu brány a puk pak nasměroval do v podstatě prázdné brány. Bez asistence

31:23
    Velká šance na straně hostů, kdy při přečíslení dva na brankáře jeli na Svobodu, ten ale svou hokejkou střelu odrazil

27:42
    I přes probíhající přesilovou hru se zatím Zlínští nedostali k výrazné šanci.

26:24
    Krcho (CEM) – 10 minut – nesportovní chování
    Slávik (CEM) – 2 minuty – vysoká hůl
    4/5

25:37
    Šance ale i na straně domácích, když od modré pálil Dudáček, Huff ale střelu skvěle vykryl.

24:35

Kašperovo druhé vyloučení v tomto zápase trestá MATYÁŠ HAMRLÍK, když přesně mířenou střelou k Svobodově pravé brankové tyči posílá své spoluhráče již do dvoubrankového vedení.

23:35
    Kašper (CEM)- 2 minuty – zdržování hry – 4/5

23:10
    Skvělá práce obránců na obou stranách.

22:15
    Žádný z týmů se nemůže u puku udržet dost dlouho.

21:00
    Od první třetiny se zatím nic nezměnilo. Hráči obou týmů zatím jen přejíždějí z třetiny do třetiny.

20:01

První třetina přinesla opravdu vyrovnaný hokej. I přes to jsme ale měli možnost vidět hned tři gólové trefy. Jako první se prosadil Zlín. Velmi nepříjemný gól pro domácí. Od modré čáry vypálil Matěj Pröschl na Svobodu, který byl lehce vyjetý ze své brány. Svobodovi ale kotouč vypadl z lapačky přímo za jeho záda. V hráčské mele se nějakým způsobem puk dostal do budějovické brány. Asistoval mu Sebastian Fajkus. Druhý gól patřil hráčům Českých Budějovic. Gól krásnou střelou poslal do zlínské brány Tomáš Prášil bez asistence. Třetí gól padl opět do branky domácích. Při hře 4/4 se dostal přímo před Svobodu Vojtěch Dobiáš a zavěsil úspěšně puk do budějovické brány, opět bez asistence.

16:05
    Šance opět i pro domácí, když Škola vypálil tvrdou střelu na Hufa, ten ale puk odrazil.

15:17

Při hře 4/4 dostal přímo před Svobodu VOJTĚCH DOBIÁŠ a zavěsil úspěšně puk do budějovické brány.
    Bez asistence.

14:42
    Hamrlík (ZLN) – 2 minuty – podražení – 4/4

14:27
    Kašper (CEM) – 2 minuty – podražení – 4/5

13:42
    Opět šance pro domácí, kdy pálí od modré, ale chytá.

13:21
    V krátkém časovém úseku hned čtyři ofsajdy za sebou.

12:42
    Je vidět pěkná práce domácích i hostů.

11:15
    A opět hráči obou týmů přejíždějí z třetiny do třetiny.

10:09

Prosadili se také České Budějovice. Gól krásnou střelou poslal do zlínské brány TOMÁŠ PRÁŠIL bez asistence

09:57
    Šance i pro domácí. Střelu vypálil Matys, Kořének ale vyráží.

09:17
    Opět šance pro Zlín, kdy se Hamrlík dostal ke krásné střele, Svoboda ale puk odrazil.

08:36
    Ale stále častěji se ve své útočné třetině drží hosté.

07:30
    A opět si žádný z týmů nedrží výraznější převahu.

06:26
    5/5

05:52
    Obrovská šance pro Zlín, když Dobiáš vystřelil od modré čáry na Svobodovu bránu, ten neměl šanci nic vidět, puk ale mířil přímo do jeho výstroje.

04:46
    Kaisler (CEM) – 2 minuty – nedovolené bránění – 4/5

04:21
    Zatím se utkání přesouvá z třetiny do třetiny.

02:49
    Po inkasovaném gólu se domácí stále drží ve své útočné třetině. Ve vytvoření gólových šancí jim ale úspěšně brání hráči Zlínu.

01:11

Nepříjemný gól pro domácí. Od modré čáry vypálil MATĚJ PRÖSCHL, Svobodovi ale kotouč vypadl z lapačky přímo za jeho záda. V hráčské mele se nějakým způsobem puk dostal do budějovické brány.
    Asistence: Fajkus

00:29
    Hned ze začátku utkání šance na obou stranách. Zatím ale bez výsledku.

00:01

Čeká nás zápas o umístění na desátém místě tabulky ELIOD extraligy staršího dorostu. Nyní jsou na desáté pozici České Budějovice, které mají jen jednobodový náskok nad jedenáctým Zlínem. Včerejší zápas hráči Motoru prohráli. Jedná se o poslední zápas před vánoci pro oba týmy. Utkání začne v 15.00 na II. ledové ploše Budvar arény v Českých Budějovicích.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Anežka Vacíková

Branky a nahrávky: 11. Prášil, 33. Matys, 39. Dudáček (Egert, Toman) – 2. Pröschl (Fajkus), 16. Dobiáš, 25. Hamrlík (Světlík), 57. Lekeš (Marek), 59. Dobiáš

HC Motor České Budějovice: Svoboda (Osvjannikov) – Doktor, Rákosník, Dosek, Dudáček, Škola, Šafář – Silný, Matys, Slávik, Krcho, Egert, Toman, Prášek, Vaculík, Masopust, Kašper, Kaisler
    Berani Zlín: Huf (Kořének) – Janošek, Gába, Dřímal, Hamrlík, Suhrada, Jenáček, Marek, Světlík, Chalupa, Pröschl, Kočica, Sebera, Lekeš, Dobiáš, Fajkus, Kristek, Leška

Rozhodčí: Mareš – Brůha, Němec