5:1 (3:0, 0:1, 2:0)
Česko
Pátek 16.12.2016, 17:00 • VTB Ledovyj dvarec, Moskva • Euro Hockey Tour

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Zdravíme vás z Ledového paláce v Moskvě, kam se už přesunula také česká reprezentace z utkání v Helsinkách. Ve druhém vystoupení na Channel One Cupu v rámci Euro Hockey Tour vyzvou Češi domácí výběr Ruska, jenž včera vstoupil do turnaje proti Švédsku.

Česko: Český tým má za sebou úvodní utkání Channel One Cupu, které Jandačův výběr odehrál proti reprezentaci Finska v Helsinkách. Češi do utkání ve Finsku nevstoupili ideálně, když ve 3. minutě nešťastně inkasovali, poté, co obránce Polášek nechtěně trefil hůl svého spoluhráče Jeřábka, od níž se kotouč odrazil za záda bezmocného Francouze. I když Češi následně přidali na tempu, které umocnila i přesilová hra, nedokázali se střelecky prosadit, a tak znovu udeřili hráči Suomi.

V prostřední části se českému týmu podařilo vsítit kontaktní branku, ale to bylo to jediné, co se ve druhé třetině Čechům povedlo. Finové poté znovu získali kontrolu a do rozhozené defenzívy české reprezentace přidali další dva přesné zářezy.
    Závěrečná třetina přinesla přeci jen zlepšený výkon českého týmu, ale bylo z toho už pouze korigování skóre na konečných 2:4.

Češi mají na Channel One Cupu velmi náročný program, ihned po utkání v Helsinkách následoval přesun do Moskvy, kam reprezentanti dorazili až v brzkých ranních hodinách. Na utkání s domácí sbornou tak hráčům nezbývá příliš prostoru pro regeneraci. Jak se s tím český tým vypořádá?

Rusko: Domácí výběr vstoupil do turnaje utkáním proti Švédsku. Sborná se ujala vedení jako první zásluhou Gavrikova. Nejtěsnější možný stav platil až do závěru prostřední periody, konkrétně v čase 37:59 obstaral vyrovnání Tre Kronor Lindblom. Vyrovnané utkání směřovalo do prodloužení, které však Švédové odmítli v čase 58:49, to Omark našel před brankou skvělé postaveného Bertilssona a ten trefil přesně. Vítězství Skandinávců pečetil do odkryté brány Thuresson.

Rusové přišli o bodový zisk proti Švédům až v samotném závěru. Šance na reparát přichází přesně po čtyřiadvaceti hodinách a to proti českému rivalovi. Rusové si jsou určitě dobře vědomi výhody, kterou oproti unaveným Čechům budou mít, navíc hrají v domácím prostředí Ledového paláce a dá se očekávat, že vyprodaná hala požene Rusy za vítězstvím. V ruské nominaci nechybí ani bývala hvězda NHL Pavel Datsyuk či Ilja Kovalčuk.

Ruský tým obhajuje na domácím Channel One Cupu prvenství z prvního dílu Euro Hockey Tour z turnaje Karjaly. Pokud chce pomýšlet na domácí triumf, musí Čechy porazit.

A ještě pohled do statistik, Češi se v rámci Channel One Cupu střetli s Ruskem celkem pětadvacetkrát. Z vítězství se radovali v sedmi případech, jednou zvítězili v prodloužení, pouze jedinkrát utkání skončilo nerozhodně. Rusko si pak proti Čechům na domácí půdě připsalo celkem patnáct vítězství z toho čtyři v prodloužení. Český tým je zároveň obhájcem prvenství na Channel One Cupu z loňské sezony.

Hezký podvečer z Moskvy. Hlásíme se již přímo z Ledového paláce, kde za malou chvíli vypukne druhé utkání české hokejové reprezentace proti domácímu Rusku.

Rusko: Bobkov (Šesťorkin) – J. Jakovlev, A. Bělov, Ožiganov, Kiselevič, Bereglazov, Antipin, Ljubuškin, Gavrikov – S. Plotnikov, Dacjuk, Kovalčuk – Tělegin, Světlakov, Ničuškin – Barabanov, Tkačjov, Andronov – Sannikov, Šalunov, Šumakov.

Česko: Furch (Francouz) – Jeřábek, Polášek, Rutta, Jordán, Vitásek, T. Pavelka, Tomáš Dvořák, Pláněk – Radil, Sobotka, D. Kubalík – Kämpf, Horák, R. Kousal – Forman, R. Hanzl, T. Zohorna – Lhoták, Tomášek, Říčka.

Rozhodčí: Brannare, Rantala – Sadovnikov, Zacharenkov..

Čtveřice dnešních arbitrů již krouží po ledové ploše, potemnělá aréna čeká na nástup hráčů.

Český tým na ledě, za obrovského aplausu nastupuje také domácí sborná.

Před zahájením utkání si vyslechneme hymny obou národů.

00:01

00:06
    Úvodní buly vyhrál český kapitán Sobotka a Češi nahazují kotouč do útočného pásma.

00:41
    Ruské obecenstvo žene své hráče do útoku a Rusové se dostávají do útočného pásma, Furch však zatím zasahovat nemusel.

01:33
    Lhoták stačil pouze nahodit kotouč za branku Šesťorkina, kotouč si zde opět přebírají Rusové a zakládají útočnou akci.

01:55
    Tomášek vyloučen z buly v útočném pásmu, nahradí jej Lhoták.

02:24
    Čtvrtá formace českého týmu se snažila zatlačit Rusy v jejich obranném pásmu, což se ji celkem dařilo, ale nedostala se k ohrožení ruské brány.

02:56
    Sobotka vezl kotouč do útočného pásma, ale Kubalík přejel modrou čáru dřív, rozhodčí píská ofsajd.

03:29
    Kämpfovi se nepodařilo dostat kotouč z obranného pásma, na modré jej zachytil Antipin a nahazuje zpět do útočné třetiny Čechů.

04:14
    Ruská kombinace třetí formace nenese ovoce, Češi se ubránili a vyklidili obrannou třetinu.

04:51
    Furch si připsal první zákrok, od modré čáry jej zkoušel zaskočit Šalunov, český brankář vyrazil.

05:40
    Rusko právě vstřelilo branku!
    Obrovská radost v Ledovém paláci, domácí výběr se dostává do vedení. Furch si se střelou Kovalčuka ještě poradil, ale odražený kotouč trefil přesně SERGEI PLOTNIKOV, jenž propálil českého brankáře. Asistence: Ilja Kovalčuk, Anton Bělov.
    05:40 Sergej PLOTNIKOV - 1:0

06:42
    Rusové jsou po úvodní brance jako pokropení živou vodou.

07:38
    Češi se z ruského sevření vymanili jen za cenu zakázaného uvolnění.

08:01
    Nyní se stejný prohřešek píská na druhé straně, hra se stěhuje před Šesťorkina.

08:21
    Rusové po vhazování ihned vyrazili na zteč. střela Kovalčuka se klouzala k tyčce Furchovy branky, ale před českou brankou se objevil PAVEL DACJUK a doklepl kotouč za bezmocného Furcha. Asistence: Ilja Kovalčuk.
    08:21 Pavel DACJUK - 2:0

08:58
    První vyloučení v utkání, na trestnou lavici putuje český hráč, konkrétně Robin Hanzl, dvě minuty za hákování.

09:08
    Kovalčukova střela neprošla a český tým vyhazuje.

09:30
    Znovu se Čechům podařilo kotouč vyhodit, Rusové musejí založit novou útočnou akci.

09:45
    Nyní si do mezikruží vybrusli Dacjuk, mířil k tyči, ale branku těsně minul.

10:28
    Rusům se znovu nepodařilo usadit v útočné třetině a obránce Jeřábek mohl vyhodit.

10:58
    Český tým kompletní.

11:27
    A jízda domácí sborné pokračuje! Střelu Andronova Furch pouze vyrazil do prostoru, kde si kotouč přebral VLADIMÍR TKAČJOV a ten už měl velmi jednoduchou úlohu trefit odkrytou branku. Asistence: Sergei Andronov, Viktor Antipin
    11:27 Vladimir TKAČJOV - 3:0

12:55
    Český tým se marně snaží o přechod do útočného pásma, pozorná ruská obrana likviduje jejich ofenzivní snahy již ve středním pásmu.

13:50
    Polášek na modré čáře laxně nahodil kotouč, který si okamžitě převzali domácí Rusové, útočný brejk Tkačjova Furch ukryl ve své lapačce a hru přerušil.

14:26
    Česká rozehrávka vázne, Dacjuk překazil pokus o založení českého útoku a posílá puk zpět k Furchovi.

15:39
    Český tým si zahraje v početní výhodě, dvě minuty pro Ljubuškina za nebezpečnou hru vysokou holí.
    Domácí Sborná je dnes poháněná velmi hlučným publikem

16:14
    Sobotka si vyjel na pravý kruh odkud pálil do skrumáže před ruskou brankou, ale brankář sborné střelu vyrazil.

16:28
    Následně zkusil štěstí Rutta, Šesťorkin jeho střelu ukryl ve své moci a vhazuje se po jeho pravici.

17:16
    Češi dlouze kombinují v útočné třetině, ale chybí tomu střelecký pokus.

17:39
    Rusové se ubránili a hrají opět v plném počtu.

18:40
    Furch nyní zaváhal s rozehrávkou a kotouč si přebral Šalunov, byl atakován českým obráncem, ale puk si sebral Šumakov a zpoza branky zkoušel procpat za Furcha čtvrtý puk, ale český brankář tentokrát volný prostor ucpal.

19:34
    Češi se ještě snaží něco vymyslet v útočném pásmu, ale Rusové k nim velmi rychlé přistupují a znemožňují kombinaci.

20:00

Po první třetině vede domácí výběr Ruska nad Českem 3:0 a je třeba dodat, že rozdíl ve skóre odpovídá i hernímu obrazu. Rusové se do Čechů obuli již od úvodních minut a skóre otevřeli v 6. minutě zásluhou Plotnikova. Češi se v útočné fázi příliš neprosazovali a brankář Šesťorkin neměl s českými útočníky přiliš práce v úvodní dvacetiminutovce, naopak jeho tým dokázal přidat ještě dvě přesné trefy. Ve druhém utkání Channel One Cupu tak Češi po první třetině ztrácejí na Rusy tři branky. Prostřední část hry začne přibližně v 17:54.

20:01

20:03
    Úvodní buly ve druhé třetině vyhrál Dacjuk, Rusové začínají z obranné třetiny.

20:40
    Kovalčukovi přihrávka v útočném pásmu nevyšla a Sobotka může vyvést kotouč do protiútoku.

21:07
    Rutta ve středním pásmu odzbrojil ruského útočníka a nahazuje kotouč k Šestorťokinovi.

21:40
    Velká šance Čechů, Kousal poslal kotouč do předbrankového prostoru Davidu Kämpfovi, ten okamžitě vystřelil, ruský brankář vyrazil puk nad sebe, který zamířil mimo jeho branku.

22:40
    Šesťorkin kryje svižnou střelu Tomáška, vhazuje se po jeho levici.

22:47
    Češi jsou v úvodu druhé třetiny aktivnější a více se tlačí na dostřel Šesťorkinovi.

23:32
    Protiútok Čechů, Radil přihrál do křídla Horákovi, ten trefil tyč ruské branky!

24:07
    Tentokrát však česká obrana znovu zaspala a do útoku se rozjel Jakovlev v přečíslení dva na jednoho hledal Plotnikova, ale do jeho přihrávka si lehl Jordán a akci zneškodnil.

24:26
    Pokus Vitáska sražen do ochranné sítě, vhazuje po pravici Šesťorkina.

24:54
    Kousal vybojoval kotouč u mantinelu a okamžitě jej přihrál do jízdy Sobotkovi, ten z mezikruží vypálil z první, ale ruskou branku minul.

25:20
    Tentokrát si kotouč vybojoval Hanzl, ale i on vypálil slepým nábojem.

25:43
    Čechům se nyní snaží držet Rusy v obranném pásmu.

26:00
    Hanzl tentokrát vyzval ke střele Zohornu, ten mířil z pravého kruhu, Šesťorkin proti němu vytasil svůj pravý beton a Rusové se následně vymanili z obranného pásma.

26:45
    Slibně se rozvíjející český nápor přeruší přesilová hra Rusů, dvě minuty za hákování fasuje Tomášek.

27:14
    Do ruské kombinace se vložil Kubalík a osvobozuje svůj tým.

27:34
    Od modré vystřelil Bělov, Furch připraven a kotouč vyrazil.

27:41
    Poměr sil na ledě se srovná, Kovalčuk se dopustil sekání a půjde si na dvě minuty odpočinout na trestnou lavici.

27:47
    Česko právě vstřelilo branku!
    Hra ve čtyrech českému týmu sedla. Odražený kotouč vracel do ohně Jordán a šťastně trefil brusli TOMÁŠE ZOHORNY, od které se puk dostal za záda Šesťorkina. Asistence: Michal Jordán.
    27:47 Tomáš ZOHORNA - 3:1

27:47
    Rozhodčí ještě celou situaci kontroloval na videu, ale branka nakonec byla uznána.

28:07
    Do další příležitosti se dostal Hanzl, Šesťorkin vyrazil.

28:45
    Český tým kompletní, startuje jeho zkrácená početní výhoda.

29:24
    Po přihrávce Rutty pálil na ruskou bránu Jeřábek, před brankou clonil ještě Kubalík, ale Šesťorkin si puk našel a ukryl ve své výstroji.

29:28
    Rusové vyhazují, Češi začínají od Furcha.

29:53
    Sobotka poslal kotouč do střely Radilovy, jeho ránu Šesťorkin vyrazil, před brankou doloval kotouč ještě Kubalík, ale ruský brankář kus černé gumy našel dřív.

30:21
    Další vyloučení na ruské straně, český mladík Kämpf dělal problémy ruskému obránci Jakovlevovi, ten si musel dopomoci hákováním a putuje za to na dvě minuty na trestnou lavici. Možnost pro Čechy dosáhnout kontaktní branky.

30:45
    Český kapitán Sobotka si nyní nerozuměl s Ruttou a Češi se tak sami připravili o útočné pásmo.

31:15
    Rusové zaútočili ve čtyrech, ale česká obrana si poradila a zakládá protiútok.

31:44
    Zohorna chtěl kotouč přihrát do předbrankového prostoru, ale neměl zde volného spoluhráče, nakonec to z úhlu zkusil, ale Šesťorkin zasahovat nemusel.

32:25
    Střelu Kousala Šesťorkin vyrazil, na dorážku dosáhl Zohorna, ale do vstřelení jisté branky mu vložil hůl ruský obránce.

32:33
    Rusové reagují na český nápor oddechovým časem.

32:48
    Také čtvrtá formace českého týmu trápí ruskou obranu, Říčka se nyní protáhl zpoza branky, vystřelil, ale trefil pouze ruského obránce.

33:12
    Rusové posílají kotouč na zakázané uvolnění, hra se opět vrátí před Šesťorkina.

33:17
    Radil vyslal skákavou střelu od modré čáry, Šesťorkin však nepřipustil další kotouč ve své brance, hru přerušil a následuje komerční přestávka.

33:28
    Rusové budou opět bránit, dvě minuty za sekání pro Bělova. Podaří se Čechům využít početní výhodu?

34:00
    Rusové tentokrát Čechům nedovolili usadit se v útočném pásmu, pokus o návrat do ruské třetiny překazilo postavení mimo hru.

34:34
    Češi znovu dlouze kombinovali v ruské třetině, ale nedostavila se střela, Rusové pak českou souhru vyhmátli a kotouč vyhodili.

35:03
    Střelu Sobotky Šesťorkin vyrazil svou hokejkou, Češi na puku v útočné třetině.

35:27
    Rusové kompletní, Češi promrhali další přesilovou hru.

36:18
    Ruská elitní formace po delší době na návštěvě v českém obranném pásmu.

36:42
    Nepříjemná střela Kiseleviče, Furchy však přes skrumáž hráčů dokázal zahlédnout letící puk a včas vytáhl svůj pravý beton.

37:19
    Ruské obecenstvo se dožaduje čtvrté branky, nyní je sborná mimořádně aktivní.

37:40
    Až nyní se podařilo českému týmu vymanit, ale přechod do útočného pásma byl zhacen ofsajdovou situací.

38:18
    Čechům se nyní už nedaří tak lehce usadit v útočném pásmu, Rusové opět přeřadili na vyšší obrátky.

39:15
    Slibná ruská akce Andronov zpoza branky našel Tkačjova, ten z první zkoušel překonat Furcha, ale český brankář vytáhl důležitý zákrok.

39:46
    Krátce před koncem druhé třetiny se v ruském obranném pásmu strhla potyčka mezi Kovalčukem a Dvořákem, do které se následně zapojili další hráč, rozhodčí signalizuje vyloučení.

39:46
    Vylučovat se bude pouze na ruské straně, dvě minuty pro Ilju Kovalčuka za podražení.

40:00

Ve druhé třetině jsme byli svědky aktivnější hry ze strany českého týmu. Jandačovi svěřenci jakoby ze sebe dokázali dostat až příliš velký respekt a čím dál více si troufali pronikat do ruského obranného pásma. Zaslouženého snížení se Češi dočkali ve 28. minutě, kdy se šťastně trefil Zohorna. Rusové byli ze hry Čechů drobet opařeni a dopouštěli se nedovolených zákroků, jenže dvě po sobě jdoucí přesilové hry nedokázali Češi využít. Další možnost si český tým přenese do třetí třetiny, ve které bude usilovat o zdramatizování dnešního utkání. Třetí třetina odstartuje v Ledovém paláci přibližně v 18:50.

40:01

40:23
    Ve třetí třetině pokračuje přesilová hra české týmu.

40:52
    Češi se nyní prezentovali několika střeleckými pokusy, nejprve pálil Jeřábek a po něm Kousal, právě střelba v předchozích početních výhodách chyběla.

41:43
    Další okupaci svého obranného pásma už Rusové nepřipouštějí.

41:46
    Ruský tým je v plném počtu.

42:26
    Češi při hře pět na pět svírali soupeře, ale Jordánovi se nepodařilo zachytit přihrávku na modré čáře a Rusové mohou vystřídat.

42:58
    Tak tahle branka Rusů přichází jako blesk z čistého nebe, ale byla nádherná. Světlakov nahazoval kotouč od mantinelu na Furcha, před ním však byl postaven IVAN TELEGIN a tečoval nad rameno českého brankáře. Asistence: Andrei Světlakov, Valery Ničuškin.
    42:58 Ivan TĚLEGIN - 4:1

43:55
    Češi se snaží o odpověď a ihned vyrazili do útoku.

44:26
    Český tým čekají krušné chvíle v oslabení, dvě minuty za nedovolené bránění pro Formana.

44:58
    Jeřábek vystihl kombinaci Rusů a vyvezl kotouč do útočného pásma, kde jen nahodil na Šesťorkina a získal vhazování v útočném pásmu.

45:23
    Další české osvobození zajistil Kubalík.

45:40
    Nyní měl dostatek času zamířit Šalunov, Furch zasáhnout nemusel, neboť projektil Šalunova otestoval pouze pevnost plexiskla za českou brankou.

46:50
    Do mezikruží dostal nyní nabito Ožiganov, v tutové příležitosti přestřelil.

47:27
    Češi se po ubránění přesilové hry dostali do útočného pásma, ale znovu jejich kombinaci scházely střelecké pokusy.

47:45
    Na druhé stráně měl plno práce Furch, ten musel likvidovat střelu Bělova a následnou dorážku Tkačjova, jenž je dnes mimořádně nepříjemný v předbrankovém prostoru.

48:18
    Rusové jsou nyní více na puku, ale do útočných akcí se příliš nepouštějí, spíš s přehledem kontrolují tříbrankový náskok.

49:26
    Dvě minuty pro český tým, Pláněk si počínal nedovoleně proti Šumakovi a český tým tak bude opět bránit ruskou přesilovku.

50:23
    Ruské přesilovky jsou doprovázeny ohromným povzbuzováním místních fanoušků, kteří zde vytváří opravdu pekelnou atmosféru.

51:02
    Češi zatím úspěšně brání, nyní vyhodil kotouč Jeřábek.

51:26
    Češi jsou kompletní.

51:43
    Do slibné střelecké pozice se rozjel Horák, Šesťorkin jeho střelu vyrazil.

52:47
    Po levém křídle se do českého útočného pásma řítil Kovalčuk, dostal se před Furcha, ale branku netrefil.

53:26
    Ostrá střela Poláška, který před brankou viděl clonicího Sobotku, ale ani jemu se nepodařilo usměrnit kotouč za záda ruského brankáře.

53:38
    Možnost pro český tým, dvě minuty za hru vysokou holí fasuje Dacjuk.

53:57
    Jeřábek poslal přihrávku do jízdy Sobotkovi, Šesťorkin však dnes působí velmi jistým dojmem a nic na tom nezměnil ani český kapitán.

54:14
    Radil posílal kotouč do skrumáže před branku, kde byl zaparkovaný Sobotka a Kubalík, ale ani jednomu se nepodařilo zorientovat a poslat kotouč do branky.

54:45
    Po přihrávce Hanzla se do mezikruží dostal Kämpf, mířil k tyči, ale minul.

55:15
    Hanz Zohrnovi, druhému jmenovanému koncovka vůbec nesedla, kotouč putuje do rohu kluziště v ruském obranném pásmu.

55:52
    Hanzl našel skvěle Radila, pálil hned z první, ale ani tentokrát Šesťorkin ze své sítě žádný puk tahat nemusí.

56:45
    Ledovým palácem koluje mexická vlna, atmosféra je zde opravdu výborná.

57:00
    Šance českého týmu na zdramatizování dnešního utkání se ztenčují, tím spíš, když na dvě minuty oslabí svůj tým Jordán.

57:17
    Kombinace ruského týmu v přesilovkové formaci, od modré pálil Kovalčuk, Furch připraven.

57:42
    Říčka svedl souboj u mantinelu a vydoloval kotouč, který Dvořák okamžitě odpálil do bezpečí.

58:11
    Kovalčuk posílal kotouč na teč Plotnikovi, ten to zkoušel elegantně zadovkou, ale minul.

58:23
    Závěr bude pro český tým ostrý, Jeřábek dostává dvě minuty za sekání a sbornou čeká dvojnásobná početní výhoda, která potrvá sedmatřicet vteřin.

58:37
    Jako první si v přesilové hře 5 na 3 vystřelil ruský obránce Ožiganov, Furch jeho ránu zneškodnil a hru přerušil.

58:51
    Češi i ve třech vyvezli kotouč do bezpečí.

59:03
    K obrovské radosti ruských fanoušků se prosazuje ILJA KOVALČUK, elegantní zadovkou mu kotouč přenechal Světlakov a prvně jmenovaný krásnou střelou propálil českého brankáře. Asistence: Andrei Světlakov.
    59:03 Ilja KOVALČUK - 5:1

59:51
    Poslední střelecký pokus si ještě připsal Šalunov, Furch vyrazil.

Skončilo utkání Channel One Cupu mezi Ruskem a Českem. Domácí sborná dnes odčinila včerejší porážku se Švédskem a přehrála český tým. O porážce Čechů dnes rozhodla nepovedená první třetina, ve které český tým inkasoval hned třikrát. Druhá třetina přinesla velké zlepšení a snížení na 1:3, jenže to bylo z české strany vše, v přesilových hrách se Češi nedokázali prosadit, Rusové své vítězství umocnili v závěrečné třetině. Češi tak po porážce ve Finsku nestačili ani na domácí Rusko. O první body na Channel One Cupu zabojují v neděli pro Švédsku. Já se s vámi pro dnešek loučím a z Moskvy přeji hezký páteční večer. (19:26:40)

Jan Tajzler

Branky a nahrávky: 6. S. Plotnikov (Kovalčuk, A. Bělov), 9. Dacjuk (Kovalčuk), 12. Tkačjov (Andronov, Antipin), 43. Tělegin (Světlakov, Ničuškin), 60. Kovalčuk (Světlakov) – 28. T. Zohorna (Jordán)

Rusko: Šesťorkin (Bobkov) – J. Jakovlev, A. Bělov, Ožiganov, Kiselevič, Bereglazov, Antipin, Ljubuškin, Gavrikov – S. Plotnikov, Dacjuk, Kovalčuk – Tělegin, Světlakov, Ničuškin – Barabanov, Tkačjov, Andronov – Sannikov, Šalunov, Šumakov.

Rozhodčí: Brannare, Rantala – Sadovnikov, Zacharenkov

Diváci: 11686