4:2 (0:1, 3:0, 1:1)
Slovensko
sk Pátek 16.12.2016, 14:15 • Patinoire de Monthey • Turnaj čtyř (U17)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:15.

Slovenská reprezentácia hráčov do sedemnásť rokov sa v decembrovom asociačnom termíne vybrala do švajčiarskeho Monthey na tradičný turnaj štyroch krajín pod názvom International Chablais Hockey Trophy. Tento rok sa tu stretnú mimo domáci celok s Ruskom a silným súperom zo Spojených štátov.

Práve s nadupaným projektom NTDP (obdobou sú slovenské projekty "Dvadsiatky" v seniorskej a "Osemnástky" v juniorskej lige) budú Slováci turnaj otvárať. O sile svojho prvého súpera už sa mohli presvediť na turnaji v americkom Friscu, kde ich rovesníci z USA porazili 10:1. Tréneri boli napriek výsledku s predvedenou hrou spokojní a radi by na ňu nadviazali na turnaji v Monthey.

Američania si pred turnajom zahrali prípravný zápas s domácim Švajčiarskom, ktoré porazili 4:2.

Nominácia Slovenska u17 na turnaj v Monthey
    Brankári:
    Matej Bátory (L. Mikuláš), Michal Vojvoda (Slovan)
    Obrancovia: Martin Bučko (Martin), Marcel Dlugoš (Žilina), Matej Ilenčík (Dukla), Adam Kobolka (B. Bystrica), Oliver Turan (Poprad), Ľubomír Patlevič (Košice), Martin Vitaloš (Slovan), Alexander Zekucia (Spišská)
    Útočníci: Sebastián Čederle (Skalica), Róbert Džugan (SR "18"), Alexander Hvizdoš (Nitra), Matej Komloš (Trnava), Kristián Kováčik (Dukla), Peter Melcher, Oliver Minko (obaja Martin), Oliver Okuliar (SR "18"), Adam Paulíny (Martin), Martin Faško-Rudáš (SR "18"), Ján Sarvaš (B. Bystrica), Dominik Šeliga (Poprad)

Nominácia USA
    Brankári:
    Keegan Karki, Ryan Ullan
    Obrancovia: Ty Emberson, DJ King, Will MacKinnon, K'Andre Miller, Mattias Samuelsson, Spencer Stastney, Brandon Tabakin, Bode Wilde
    Útočníci: Jack DeBoer, Joel Farabee, Patrick Giles, Jake Goldowski, Jonathan Gruden, Trevor Janicke, Blade Jenkins, Erik Middendorf, Jake Pivonka, Oliver Wahlstrom, Tyler Weiss, Jake Wise

Úvodné zostavy:

USA: Ullan, Karki – M. Sameulsson, Emberson, Stastney, Miller, Wilde, Tabakin, King, W. MacKinnon – Wise, Wahlstrom, Farabee – Giles, Gruden, Weiss – Goldowski, Pivonka, Middendorf – Deboer, Jenkins, Janicke.

Slovensko: Vojvoda, Bátory – Bučko, Ilenčík, Zekucia, O. Turan, Kobolka, Patlevič, Vitaloš, Senko – Faško-Rudáš, O. Okuliar, K. Kováčik – Hvizdoš, Džugan, Sarvaš – Čederle, M. Komloš, Do. Šeliga – Paulíny, Minko, Melcher.

Rozhodca: Fabre, Paroz – Bichsel, Burgy (všetci SUI).

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:44
    Hneď v úvode zápasu sa budeme musieť brániť po faule Olivera Okuliara, ktorý si pomohol v súboji držaním súperovej hokejky.

02:44
    Prvej oslabovke sa Slováci dokázali ubrániť. Hrajú v plnom počte.

13:34
    Príležitosť na druhej strane, keď sa podrazením previnil najlepší strelec amerického tímu, Joel Farabee.

15:34
    Ani naša reprezentácia svoju prvú výhodu nevyužila.

16:22
    Bode Wilde si na trestnej lavici posedí o čosi dlhšie. Dostáva dve minúty za napadnutie oblasti hlavy a krku a navyše automatický desaťminútový trest.

17:20
    Slovensko dalo gól!
    Približne po minúte sa podarilo presilovku využiť na otvorenie skóre ADAMOVI PAULÍNYMU.
    Asistencie si pripísali Martin Vitaloš a Peter Melcher.

19:05
    Joel Farabee sa opäť vracia na trestnú po nedovolenom bránení v hre.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Slováci začali zápas veľmi dobre. Hneď v úvode sa museli brániť v oslabení, ale neinkasovali. Podobne ale nevyužili ani oni svoju prvú presilovku. V druhej už sa tešili Slováci z gólu, keď Ullana prekonal Paulíny. Následne ešte hrali naši reprezentanti ďalšiu presilovku, ktorej časť si prenesú do druhej tretiny.

Strely na bránu v prvej tretine 6:7.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

21:05
    Farabee aj druhý svoj trest odsedel v plnom rozsahu a vracia sa do hry.

32:08
    Po dlhšom čase sa budú Slováci brániť v štyroch po napadnutí Alexandra Zekuciu.

32:14
    USA dalo gól!
    Expresne rýchlo využíva BODE WILDE presilovku na vyrovnanie! Najlepším spôsobom tak napravil fakt, že jeho tím inkasoval práve pri jeho vylúčení.
    Bez asistencie.

34:12
    Po podrazení Patricka Gilesa majú Slováci šancu opäť sa dostať do vedenia.

35:55
    Aj v oslabení sa ujímajú Američania vedenia, Vojvodu prekonal K'ANDRE MILLER.
    Asistencie: Erik Middendorf a Jake Pivonka.

38:18
    JOEL FARABEE zvyšuje náskok na dva góly.
    Asistencie: Ty Emberson a Oliver Wahlstrom.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

V druhej tretine už musel Vojvoda ťahať puky spoza chrbta. V presilovke vyrovnal už po šiestich sekundách WIlde, neskôr v oslabení poslal Američanov do vedenia Miller a to potvrdil dve minúty pred koncom Farabee. Po dvoch tretinách je tak stav 3:1.

Strely na bránu v druhej tretine 12:11, priebežne 18:18.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

41:06
    Podobne ako prvú, aj tretiu tretinu Slováci načínajú oslabením. Dve minúty si musí odsedieť Róbert Džugan za hákovanie.

43:03
    Druhý trest pre amerického útočníka Patricka Gilesa, tentokrát sa previnil krosčekom.

43:06
    Trest Džugana sa skončil, Slováci hrajú presilovku.

44:54
    Tesne v závere presilovej hry znižuje na rozdiel jedného gólu OLIVER TURAN.
    Asistencie: Kristián Kováčik a Martin Faško-Rudáš.

53:29
    Peter Melcher sa previnil hákovaním, Slovensko sa bude musieť brániť.

55:01
    JONATHAN GRUDEN využíva presilovku a vracia Američanom do dvojgólového vedenia.
    Asistencie: Mattias Samuelsson a Ryan Ullan.

56:44
    Blade Jenkins si pomohol držaním a musí ísť von z hry.

57:02
    Mattias Samuelsson vyhodil puk von z hracej plochy a Slováci tak budú hrať presilovku o dvoch hráčov!

58:44
    Jenkins prečkal svoj trest a vracia sa do hry.

59:02
    Aj Samuelsson je už na ľade.

V tretej tretine sa Slovákom podarilo využiť druhú presilovku v zápase a znížili na 2:3. Neskôr ale inkasovali, keď aj Američania využili svoju druhú presilovú hru. V závere ešte mala slovenská "Sedemnástka" šancu pri presilovke o dvoch hráčov, ale upraviť skóre sa im už nepodarilo.

Strely na bránu v tretej tretine 15:7, celkove 33:25.

Slováci prehrali úvodný zápas turnaja v Monthey so silným americkým výberom 2:4. Pokračovať budú zajtra v súboji s domácim celkom od 19:15. Do vtedy do čítania! Ďakujeme za pozornosť. (16:31:59)

Dominika Haršáni Handzušová

Branky a nahrávky: 33. Wilde, 36. Miller (Middendorf, Pivonka), 39. Farabee (Emberson, Wahlstrom), 56. Gruden (Samuelsson, Ullan) – 18. Paulíny (Vitaloš, Melcher), 45. Turan (Kováčik, Faško-Rudáš)

USA: Ullan – M. Sameulsson, Emberson, Stastney, Miller, Wilde, Tabakin, King, W. MacKinnon – Wise, Wahlstrom, Farabee – Giles, Gruden, Weiss – Goldowski, Pivonka, Middendorf – Deboer, Jenkins, Janicke.
    Slovensko: Vojvoda – Bučko, Ilenčík, Zekucia, O. Turan, Kobolka, Patlevič, Vitaloš, Senko – Faško-Rudáš, O. Okuliar, K. Kováčik – Hvizdoš, Džugan, Sarvaš – Čederle, M. Komloš, Do. Šeliga – Paulíny, Minko, Melcher.

Rozhodčí: Fabre, Paroz – Bichsel, Burgy (všetci SUI)