Buffalo – NY Islanders 3:2 (po pr.) | Pittsburgh – Los Angeles 0:1 (po pr.) | Montreal – San Jose 2:4 (kon.)
Carolina – Washington 3:4 (0:2 po s.n.) | Colorado – Florida 1:3 (kon.) | Calgary – Columbus 1:4 (kon.)
Vancouver – Tampa 4:2 (kon.) | Dallas – Philadelphia 3:1 (kon.) | Minnesota – Arizona 4:1 (kon.)
Montreal Canadiens
2:4 (0:3, 0:1, 2:0)
San Jose Sharks
Sobota 17.12.2016, 01:30 • Bell Centre, Montreal • NHL
    Paul Martin se mohl usmívat i po zápase.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou nos a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:25:44)

Trestné minuty: 10:6

Je konec a hosté ze San Jose si mohou odfouknout, že jim tento zápas bodově vyšel na jedničku. V poslední třetině se sice San Jose ocitlo pod obrovským náporem soupeře, nicméně domácí dali pouze dva góly. Jako první se dočkal Brian Flynn, když zblízka překonal Jonese a v 51. minutě se nahozením trefil Jeff Petry. Víc už Montreal nestihl, i když měl mnoho velice dobrých šancí. Jenže Martin Jones byl ve vynikající formě a byl klíčovou postavou týmu, který si z Kanady odváží další body.

59:46
    Puk je ve středním pásmu, už to vypadá, že obrovský tlak hosté přečkají.

59:33
    Další zakázané uvolnění hostujícího týmu, ti si už s podobnými situacemi nelámou hlavu.

59:11
    Jones se překonává, nyní vychytal Paciorettyho v další skvělé šanci.

59:04
    Domácí tým si bere oddechový čas.

59:04
    Jones má puk v lapačce, jeho spoluhráči mohou v poklidu vystřídat.

58:37
    Radulovovo nahození tečoval Pacioretty, puk skončil jen těsné mimo Jonesovu branku. Tohle byla slušná šance na další snížení.

58:30
    Wingels vyhodil přes všechny čáry, těsně ale minul. Další zakázané uvolnění.

58:25
    Neuvěřitelný tlak domácího týmu. bránící pětice hostů už mele z posledního, ale i nadále odolává.

57:57
    Gallagher se u tyčky snažil protlačit puk za brankovou čáru, Jones odolal.

57:19
    Montoya odjíždí na střídačku, začíná power-play Montrealu!

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 51. Flynn (Plekanec, Redmond), 54. Petry (McCarron, Carr) – 7. Schlemko (Bødker, Donskoi), 9. Marleau (J. Thornton, Burns), 14. Meier (Schlemko, Donskoi), 27. M. Karlsson (Haley)

Montreal Canadiens: Price (27. Montoya) – S. Weber, Jemelin, Petry, Markov (A), Redmond, Beaulieu – Radulov, Plekanec (A), Pacioretty (C) – Gallagher, T. Mitchell, Byron – Andrighetto, Danault, Lehkonen – Flynn, Carr, McCarron.
    San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – Burns, P. Martin, Braun, Vlasic, Schlemko, Dillon – Pavelski (C), J. Thornton (A), Marleau – Bødker, Couture (A), Labanc – Donskoi, Tierney, Meier – M. Karlsson, Wingels, Haley.

Rozhodčí: Luxmore, Peel – Nowak, Driscoll

Diváci: 21 288