Buffalo – NY Islanders 3:2 (po pr.) | Pittsburgh – Los Angeles 0:1 (po pr.) | Montreal – San Jose 2:4 (kon.)
Carolina – Washington 3:4 (0:2 po s.n.) | Colorado – Florida 1:3 (kon.) | Calgary – Columbus 1:4 (kon.)
Vancouver – Tampa 4:2 (kon.) | Dallas – Philadelphia 3:1 (kon.) | Minnesota – Arizona 4:1 (kon.)
Colorado Avalanche
1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Florida Panthers
Sobota 17.12.2016, 03:00 • Pepsi Center, Denver • NHL
    Třicet úspěšných zákroků předvedl James Reimer.

Děkuji vám za pozornost, přeji vám krásné sobotní ráno. (05:52:23)

Střely na branku: 31 – 23

Je konec. Dobojováno. Colorado Avalanche doma podlehlo Florida Panthers v poměru 1:3. O vítězství hostů rozhodla třetí třetina, když nejprve poslal Pantery do vedení gólem z oslabení Reilly Smith. V jednapadesáté minutě navyšoval Michael Matheson. Oba tak navázali na branku, kterou vstřelil v druhé části Jason Demers. Jedinou trefu Lavin obstaral Fjodor Ťutin.

59:49
    Trocheck mohl navýšit skóre, jenže v posledním okamžiku postavil do dráhy letu hokejku jeden z bránících hokejistů Colorada.

59:20
    Po zakázaném uvolnění Panterů se bude vhazovat v obranném pásmu hostů.

58:53
    Čas se pro domácí nepříjemně krátí. Nyní si na Reimera nepřišel ani Barrie.

Tým Colorado Avalanche si bere oddechový čas!

58:44
    Další zákrok brankáře Panthers. Vhazovat se bude za několik okamžiků. Zřejmě je rozhodnuto.

58:00
    Reimer si připisuje důležitý zákrok po střele Landeskoga, který pálil z bezprostřední blízkosti.

57:41
    Domácí hrají bez brankáře s šesti bruslaři v poli!

57:00
    Rantanen vybojoval kotouč, ale nepřesným pasem jej ztratil. Puk na hokejkách Floridy.

56:16
    Domácímu celku zbývá na srovnání méně než čtyři minuty. O puk se bojuje v útočném pásmu, což vyhovuje zejména Floridě.

55:44

54:52
    Avalanche kombinovali v pásmu, ke střele se dostal Duchene, jenže brankář Reimer pozorný.

54:00
    Coloradu se vůbec nedaří usadit se v útočném pásmu, natož aby hokejisté Lavin ohrozili Reimera.

53:44
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Aaron Ekblad – 2 min., hákování).

53:22
    Aktivní Bjugstad střílel z kruhů na Pickarda, který se tentokrát nachytat nenechal.

53:06
    S rozehrávkou svému týmu vypomohl brankář Reimer, jedna z hvězd tohoto zápasu.

52:14
    Pro domácí hokejisty to je kruté, Florida není vyloženě lepší. Dnes prostě svého soupeře přehrává pouze díky efektivitě.
    50:49 Michael MATHESON - 1:3

50:49
    Florida právě vstřelila branku!
    Rozdíl ve skóre je dvoubrankový! MICHAEL MATHESON zastavil na modré čáře kotouč, nahodil ho na branku Pickarda, který se musí červenat, toto se dalo chytat – 1:3! Asistence: Colton Sceviour a Mark Pysyk

50:36
    Od modré čáry pokoušel pozornost Pickarda Pysyk. Obránce Floridy dal do rány všechnu sílu, přesto ji chytil brankář poměrně snadno.

49:48
    Velmi tvrdou střelou se prezentoval z pravé strany Bjugstad, brankář Pickard puk se štěstím vyrazil mimo dosah útočníka hostí.

49:21
    Začíná se hrát více do těla, což samozřejmě fanoušci kvitují.

48:51
    Reimer raději neriskoval a podržel slabší nahození v lapačce. Vhazovat se bude po komerční přestávky, tak jsem odešel.

48:21
    MacKinnon se nedokázal otočit s pukem za brankou, aby jej přihrál na volného spoluhráče před ní. Velká škoda pro domácí.

47:59

47:17
    Colorado inkasovaná branka ve vlastní přesilové hře nepoložila. Hokejisté Lavin se snaží srovnat skóre, ale nemohou se dostat pořádně do útočné třetiny.
    46:37 Reilly SMITH - 1:2

46:37
    Hosté jdou do nečekaného vedení. REILLY SMITH převzal kotouč, projel s ním až do útočného pásma, kde v samostatném úniku vyzrál kličkou na Pickarda – 1:2! Asistence: Derek MacKenzie, Jason Demers.

46:14
    Hosté se poprvé osvobozují, oslabení dnes zvládají bravurně.

45:59
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Jaromír Jágr – 2 min., hákování).

45:37
    Za brankou Floridy se strhla menší potyčka, kterou ale rozhodčí dokázali velmi rychle vyřešit.

45:29
    Další zákrok Reimera, od modré čáry se tvrdou střelou prezentoval autor úvodního gólu.

45:14
    Velký tlak do branky předvedli domácí hokejisté. Střela od modré čáry nadělala Reimerovi potíže, puk se odrazil přímo před něj, kde se snažil dorážet Mitchell. Neúspěšně.

44:45
    Bjugstad s Jokinenem nedokázali překonat obranu Colorado, na druhé straně neuspěl se střelou Mitchell.

44:13
    Pickard se ukázal při střele jednoho z útočníků Floridy. Hosté začínají pomalu přebírat otěže zápasu.

43:31
    Smith sice zavezl kotouč do útočné třetiny, už ale nestihl vystřelit. Křižovali ho dva obránci, proti přesile neměl šanci.

42:55
    Kamera si vybírá mladičkého Rantanena, který prožívá svůj sen. V letošní sezoně zatím nasbíral třináct bodů a zapracoval se do kabiny Colorada.

42:35
    Rozhodčí zastavil rodící se útok Lavin hvizdem. Důvodem pro tuto akci byl zřejmý ofsajd.

41:43
    Druhá formace Floridy pořádně zatopila Coloradu. Ke střele se prosmýkl Bjugstad, jeho pokus mířil těsně vedle.

40:39
    Kotouč za brankou získal Ekblad, který obratem založil útočnou akci. Ta ztroskotala díky špatné komunikaci, přesto mají puk Panteři.

40:12
    Stejně jako ve druhé třetině, tak i nyní se jako první do útoku tlačí domácí.

40:01

Střely po druhé třetině: 19 – 16

Je za námi druhá třetina, která konečně přinesla branky. Do vedení se dostali domácí, když ve 31. minutě překonal se štěstím Reimera Ťutin. Odpověď přišla o šest minut později. Demers nadvakrát překonal Pickarda. O jeho gólu dokonce rozhodoval videorozhodčí, jelikož jej hokejista Floridy dosáhl bruslí.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:51
    Ještě jedno vhazování před Pickardem, bylo odpískáno zakázané uvolnění.

39:31
    Z pravé strany se rozhodl vystřelit Barkov, jeho pokus mířil vedle. Florida si vypracovala v přesilové hře zajímavý tlak, ale pravděpodobně ji nevyužije.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny!

38:59
    Domácí se opět osvobozují, tentokrát vlastním přičiněním.

38:22
    Hosté nyní překombinovali situaci, takže se sami vyhnali z útočné třetiny.

37:38
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Gabriel Landeskog – 2 min., podražení).

37:30
    Hosté pokračují tam, kde skončili. Ekblad střílel od modré čáry, jenže Pickard se vyznamenal lapačkou.
    36:10 Jason DEMERS - 1:1

36:10
    Hosté dokázali do konce druhé periody srovnat skóre! JASON DEMERS nahodil puk na Pickarda, který jej nezachytil do lapačky, kotouč se poté odrazil přímo od brusle Demerse do branky. Videorozhodčí potvrdil, že to byla branka regulérní – 1:1! Asistence: Seth Griffith a Aleksander Barkov.

35:38
    Barkov vybojoval kotouč pro Jágra, předložil mu jej do jízdy, ale český útočník ve službách Floridy nepřekonal Pickarda.

35:00
    Kotouč mají ve své moci domácí, kteří se ovšem musí bránit vysokému napadání hostů.

34:43
    Iginla a Thornton se dostali do ostré výměny názorů, oba ukázali, že se druhého nebojí, jenže rozhodčí neměli pro jejich situaci pochopení. Rvačka z toho nebude.

34:13
    Třetí formace Floridy statečně bojuje o puk v útočné třetině.

33:37
    Matheson od modré čáry vystřelil, Pickard vyrazil kotouč vedle sebe, kde dorážel Jágr, jenže ten střílel z velkého úhlu a proto neproměnil.

32:50
    Opět se nehraje. Tentokrát je na vině ofsajd Floridy.

32:39
    Panteři byli v útočné třetině, ale špatná přihrávka zapříčinila ztrátu kotouče.

32:00
    O kotouč se v tuto chvíli bojuje ve středním pásmu, to vyhovuje zejména Lavinám.

31:26
    Hokejisté Floridy se snažili rychle zareagovat na nepříznivou situaci, ale zatím se jim to nepovedlo. Pokračovat se bude po komerční přestávce.
    30:11 Fjodor ŤUTIN - 1:0

30:11
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Nedáš, dostaneš! Staré pravidlo se opět potvrdilo. Domácí přežili obrovskou šanci Floridy, načež sami udeřili. K odraženému puku se dostal FJODOR ŤUTIN, vystřelil a šťastný odraz o Pysyka nasměroval kotouč za záda Reimera – 1:0! Asistence: Nathan MacKinnon a Matt Duchene.

29:35
    MacKenzie se dostal do samostatného úniku, ale Pickarda nepřekonal. Jeho tvrdou střelu brankář Colorada vyrazil do rohu!

29:11
    Do útočné třetiny se prokličkoval MacKinnon, dostal se až ke střele, kterou s ledovým klidem Reimer chytil.

28:52
    Přestože mají přesilovou hru domácí, jsou hokejisté Floridy na kotouči.

28:30
    Hosté se zatím pozorně brání, dokázali se totiž poměrně rychle osvobodit.

27:55
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Jussi Jokinen – 2 min., podražení).

27:46
    Přímo skvěle to nyní udělal Mitchell, který projel útočným pásmem, obehrál několik bránících hráčů a střelou mezi kruhy protáhl Reimera!

27:21
    Ke střele od modré čáry se dostal Barrie, pokus to byl dobrý, ale Reimer si s ním poradil.

27:00
    Na druhé straně střílel nepřesně Wiercioch, respektive bylo jeho nahození sraženo do ochranné sítě. Pokračovat se bude po komerční přestávce.
    25:55 Jaromír Jágr ukázal všem soupeřům záda, ovšem na Pickarda si nepřišel

25:55
    Jágr mohl otevřít skóre, ale svou šancí pohrdl! Český útočník se dostal do samostatného úniku, jenže jeho střelu Pickard vyrazil!

25:39

25:26
    Hosté se v oslabení dostali do útoku, ale Jokinenova střela byla zblokovaná.

25:11
    A opět tatáž situace! Grigorenko z pravého kruhu dostal nabito, tvrdě se opřel do puku a jediný, kdo jej zastavil, byl právě Reimer.

24:56
    Ke střele z pravého kruhu se dostal Grigorenko, brankář Floridy pozorný.

24:30
    Domácí kombinovali, kombinovali, až dokázali překombinovat. Kotouč míří až k brankáři Pickardovi.

24:04
    Zajímavá kombinace Lavin vyvrcholila střelou Iginly, na kterou byl ovšem Reimer připravený. Tvrdou dělovku chytil, vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

23:39
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Jaromír Jágr – 2 min., podražení).

23:09
    Oba týmy jsou v plném počtu.

22:06
    Ještě zhruba minutu se bude hrát ve čtyřech na obou stranách. Duchene se pokusil překvapit Reimera, ale nepovedlo se mu to.

21:46
    Hru ve čtyřech na obou stranách zatím zvládají lépe hosté, přesto se nedostali do střelecké pozice.

21:09
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Seth Griffith – 2 min., podražení).
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Gabriel Landeskog – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).

20:46
    Domácí začali aktivně, Reimer si musel připsat první zákrok ve druhé části.

20:01

Střely na branku po první třetině: 8 – 7

Je za námi první třetina, která nabídla poměrně dost šancí, ale žádná se zatím neujala. Nejblíže měl ke gólu Ekblad, jenž v přesilové hře nastřelil tyčku. Opticky aktivnější jsou přitom domácí, jim však pomohly početní výhody. Po zhruba patnácti minutové pauze začne druhá třetina. Zůstaňte s námi.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:54
    Ještě jeden zákrok pro brankáře Floridy, jehož prověřil Comeau. To bude prozatím vše.

19:43
    Sedmnáct sekund do konce úvodní periody se bude ještě vhazovat, a to před brankou Reimera.

19:20
    Zadorov si vyměnil puk s Beaucheminem, poté se rozhodl vystřelit, jenže trefil prvního hráče, který proti němu vystoupil.

18:45
    Vhazuje se před brankou Pickarda. Padne ještě do konce první třetiny úvodní gól?

18:00
    Poslední dvě minuty první třetiny!

17:33
    Domácí uháněli dva na jednoho, ke střele se dostal Landeskog, ale vracející se obránce Floridy zachránil včasným zákrokem situaci.

16:32
    Puk se dostal do středního pásma, kde o něj bojují oba týmy.

15:54
    Colorado zamklo Floridu v jejím pásmu. Nejprve přišla nepřesná střela od modré čáry, načež se z prostoru mezi kruhy odhodlal ke střele Grigorenko, ale přestřelil.

15:16
    Výborným zákrokem se prezentoval Reimer! Brankář Floridy vychytal MacKinnona, jenž pálil z kruhů. To byla velká příležitost k otevření skóre.

14:46

14:04
    Jokinen se aktivně řítil do útočného pásma, což vyústilo v ofsajd.

13:42
    Lavinám se povedlo osvobodit, Panteři se musí pokusit o nové založení útoku.

13:10
    Yandle nastřelil od modré čáry tyčku! Rozhodčí ihned rozpažil vědom si toho, že gól nepadl.

13:00
    První přesilová hra hostů, která je zkrácená o pár vteřin.

12:49

12:46
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Tyson Barrie – 2 min., vysoká hůl).

12:00
    A znovu je kotouč mimo obranné pásmo Floridy. Panteři zatím zvládají oslabení skvěle.

11:25
    Hosté se osvobozují, kotouč míří přes všechny čáry až za branku Colorada.

11:12
    Druhá přesilová hra Colorada začala ofsajdem. Laviny mají zajímavou příležitost na skórování, využijí ji?

10:49
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Shawn Thornton – 2 min., hákování).

10:49
    Hra je opět přerušena, tentokrát se provinili Panteři, kteří se hnali do útoku tak aktivně, že z toho byl ofsajd. Pokračovat se bude po komerční přestávce.

10:23
    Hosté vyhráli vhazování, nahodili kotouč do útočného pásma a jeli vystřídat.

10:15
    Florida se dokázala ubránit pouze za cenu zakázaného uvolnění, vhazovat se bude v útočném pásmu Colorada.

10:00
    Máme za sebou polovinu první třetiny. Stav zůstává stále bez branek.

09:06
    Na ledě opět formace s Jágrem, která je velmi aktivní. Do šance se ale dral Grigorenko, nicméně ani nevystřelil, protože proti přesile dvou obránců neměl šanci.

08:33
    Nepodařilo se. Navíc se Laviny dostaly až do vlastního pásma.

07:42
    O kotouč bojovala třetí formace Floridy statečně, ale teď jsou na řadě opět domácí, kteří se snaží vsítit úvodní branku.

07:08
    Bjugstad přihrál pod sebe, kam si najel Rau, jehož pokus mířil vedle branky. Solidní příležitost Panterů.

06:26
    A rovnou zaútočili. Po delším čase si připsal zákrok také Pickard. Následuje první komerční přestávka, po ní se bude vhazovat po pravé straně domácího brankáře.

06:04
    Až nyní se dokázali hosté osvobodit z tlaku domácího mužstva.

05:40
    Laviny zůstaly nastěhované v útočném pásmu, nebezpečné nahození od Zadorova hasil Reimer. Poté se na ledě strhla první šarvátka, kterou rychle rozhodčí uťaly.

05:14

05:14
    Brankář Panterů zvládl další situaci. Po kombinaci útočníků Colorada střílel Grigorenko, ale na Reimera si nepřišel.

04:55
    Další zásah Reimera po střele Beauchemina. Vhazovat se bude po levé ruce brankáře Floridy.

04:29
    To se změnilo, MacKinnon dvakrát střílel od pravého mantinelu, ale Reimer byl pozorný.

04:13
    Coloradu se nedaří zformovat, zatím žádné ohrožení pro Reimera.

03:42
    Hosté se osvobozují. Kotouč ve středním pásmu, domácí musí začít od začátku.

03:14
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Aaron Ekblad – 2 min., podražení).

02:44
    Třetí útočná formace Panterů se neusadila v útočné třetině, domácí s kotoučem na hokejkách zkusí překonat Reimera.

02:19
    Zakázané uvolnění Colorada.

02:00
    Kotouč je nyní na druhé straně, hosté se znovu zvládli ubránit a uhánějí do protiútoku.

01:20
    Florida zamkla Colorado, ke střele mezi kruhy se dostal Jágr, ale Pickard předvedl skvělý reflex!

01:04
    Nic pořádného ale Laviny nevymyslely. První střelu na branku si po přihrávce Jágra připsal Barkov.

00:14
    Úvodní vhazování vyhráli hosté, puk se ale dostal za brankáře Pickarda. Na hokejkách jej mají domácí.

00:01

Jak je u NHL zvykem, utkání začne o něco později. Máme se ale na co těšit, určitě půjde o velmi zajímavý zápas.

Colorado Avalanche: Pickard (S. Martin) – Ťutin, Barrie, Zadorov, Wiercioch, Gelinas, Beauchemin – R. Bourque, MacKinnon, Landeskog – Rantanen, Duchene, Grigorenko – Iginla, J. Mitchell, Comeau – McLeod, Söderberg, Martinsen.

Florida Panthers: Reimer (Luongo) – McIlrath, Yandle, Matheson, Demers, Pysyk, Ekblad – Jágr, Barkov, Griffith – R. Smith, Trocheck, Sceviour – Malgin, Bjugstad, J. Jokinen – P. Thompson, MacKenzie, S. Thornton..

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Srdečně vítám všechny fanoušky hokejové NHL k utkání, ve kterém se střetnou Colorado Avalanche a Florida Panthers. Zápas začne v 03:00, provede vás jim Milan Šplíchal.

Domácí hokejisté neprožívají vydařenou sezónu. Lavinám se nedaří hrát konzistentně, výhry střídají těžké porážky, což mužstvu na klidu rozhodně nepřidá. Colorado odehrálo zatím 28 utkání, ve kterých vybojovalo pouhých 23 bodů a momentálně se nachází na posledním místě Západní konference.

Poslední tři zápasy
    11.12. | Montreal – Colorado 10:1 (!)
    B: 20. Comeau (Zadorov, MacKinnon).

12.12. | Toronto – Colorado 1:3
    B: 19. Rantanen (Duchene, Iginla), 48. MacKinnon (Barrie, Varlamov), 59. Comeau.

15.12. | Colorado – Philadelphia 3:4
    B: 33. Bourque (Soderberg), 37. Duchene (Zadorov, Landeskog), 56. Duchene (Rantanen, Grigorenko).