Buffalo – NY Islanders 3:2 (po pr.) | Pittsburgh – Los Angeles 0:1 (po pr.) | Montreal – San Jose 2:4 (kon.)
Carolina – Washington 3:4 (0:2 po s.n.) | Colorado – Florida 1:3 (kon.) | Calgary – Columbus 1:4 (kon.)
Vancouver – Tampa 4:2 (kon.) | Dallas – Philadelphia 3:1 (kon.) | Minnesota – Arizona 4:1 (kon.)
Calgary Flames
1:4 (1:2, 0:2, 0:0)
Columbus Blue Jackets
Sobota 17.12.2016, 03:05 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL
    Osm výher v řadě pro Columbus.

To je z mé strany již vše, příště zase na počtenou! (05:35:15)

3. Alexander Wennberg (CBJ) 0+2

Tak ne, po závěrečném hvizdu se totiž u hrazení ještě strhla hromadná strkanice. Ani ta už ale nezmění nic na tom, že Columbus zvítězil poosmé v řadě, zatímco Flames se nedokázali oklepat z porážky 3:6 s Tampou a po šesti výhrách za sebou prohráli podruhé v řadě. Jackets předvedli velmi koncentrovaný výkon a zvítězili zcela zaslouženě, svěřencům Johna Tortorelly se podařilo oplatit Calgary zhruba měsíc starou porážku ve vzájemném zápase v columbuské Nationwide Areně.

59:49
    Jackets vyhazují puk do středního pásma a to bude to poslední, co se v tomto utkání stane!

59:02
    Už se nám rozběhla poslední minuta třetí třetiny a na ledě už se nic převratného neděje. Hosté už svůj náskok nepustí...

58:19
    Do podobného úniku jako zhruba před třemi minutami ujel Nick Foligno, který tentokrát vypálil na zadní tyč, Chad Johnson si však dokázal poradit.

57:34
    Někteří diváci už opustili své sedačky a ve Scotiabank Saddledome už panuje poněkud komorní atmosféra, domácí se přesto snaží alespoň zkorigovat nepříznivý výsledek.

56:57
    Bouma si nedokázal zpracovat prudkou Brodieho rozehrávku a Boone Jenner posléze v rohu kluziště vybojoval další cenné vteřinky.

56:20
    Hosté nic nevymýšleli a odpálili touš až k Chadu Johnsonovi, Flames nyní mají spoustu času na rozehrávku další protiakce.

55:44
    Sergej Bobrovskij opět přerušuje hru, následovat bude poslední komerční přestávka tohoto utkání.

55:13
    Nick Foligno se rozjel po pravém křídle a z kruhu vypálil, jeho jedovatice však rozezvonila tyč Johnsonovy svatyně!

54:25
    Backlundova přihrávka na Matthewa Tkachuka byla nepřesná, hosté však poté rozehráli kotouč jen na hůl calgarského kapitána Giordana.

53:31
    Tak to byla náramná akce Flames! Po ose Brodie – Versteeg – Gaudreau se kotouč dostal do skvělé pozice na hokejku Seana Monahana, ten si ale vylámal zuby na Bobrovském!

52:46
    Versteegova dělovka od modré postrádala přesnost a k puku se sice o chviličku později dostal v dobré pozici Gaudreau, opora Flames si ale netroufla zakončit.

52:14
    Josh Anderson (CBJ) podrazil Gaudreaua, po komerční přestávce si tak zahrají přesilovou hru i domácí hokejisté.

52:09
    To se jen tak nevidí. Flames prohrávají o tři góly, tribunami Scotiabank Saddledome ale obíhá mexická vlna!

51:20
    Puk je opět ve středním pásmu, v této přesilovce se hostům nedaří usadit se před Chadem Johnsonem.

50:39
    Dougie Hamilton vystihl přihrávku Gagnera mířící na hůl Nicka Foligna a Alex Chiasson posléze dokázal vyhodit kotouč do bezpečí.

49:51
    Teď se ale domácí budou bránit, Dennis Wideman (CGY) půjde pykat na dvě minuty za držení.

49:16
    Chad Johnson je ve třetí třetině prakticky bez práce, o tři góly vedoucí Blue Jackets už se vůbec nikam nehrnou.

48:32
    Hraje se prakticky bez přerušení a hra se stěhuje ze strany na stranu, nyní se však Mattu Stajanovi podařilo vybojovat vhazování v útočném pásmu.

47:43
    Johnny Gaudreau našel podél levého hrazení rozjetého Bennetta, ani z této akce Calgary ale žádné nebezpečí pro Bobrovského nepramenilo.

47:10
    Dubinskymu sjel v klíčový moment kotouč z hokejky, domácí ho ale poté rozehráli pouze na hůl Setha Jonese.

46:35
    Jack Johnson se zapojil do protiakce svého týmu, z té ale nic zajímavého nepramenilo a hra byla následně přerušena. Před námi je další komerční přestávka.

45:41
    Už v plném počtu hrající Jackets se nadále brání, se střelou Jyrkiho Jokipakky od modré si ale columbuský brankář rovněž bez problémů poradil.

44:45
    Tak jsem to asi zakřikl. Flames měli dvě skvělé příležitosti ke snížení vedení soupeře, oba závary před Bobrovským ale zůstaly nevyužity!

44:24
    A znovu. Svěřenci Glena Gulutzana se v této přesilovce zatím k ničemu zajímavému nedostali.

43:52
    Hosté se dokázali osvobodit, po Brouwerově ztrátě puku letí černá pryž až k Chadu Johnsonovi.

43:13
    Jackets už se ve třetí třetině nikam neženou, teď ale půjdou do čtyř. Dubinsky (CBJ) vyfasoval dvouminutový trest za sekání.

42:45
    Dougie Hamilton se zapojil do rychlé akce Flames, kterou nakonec sám zakončil, Sergej Bobrovskij si ovšem připsal další povedený zákrok.

41:42
    Po Calvertově jednoduchém nahození se kotouče zmocnil Alex Chiasson, jenž přejel přes půlku hřiště a nakonec se mu podařilo i vybojovat buly v útočném pásmu.

40:49
    Jones omylem tečoval Tkachukovu ránu z pravého kruhu, Sergej Bobrovskij si ovšem přesto dokázal poradit a vytasil povedený zákrok.

40:01

Po druhé třetině mají Jackets výrazně blíže k vítězství, to totiž dokázali díky trefám Werenskiho a Calverta (jenž se prosadil ve vlastním oslaben) navýšit už na 4:1. Columbus hraje ve velké pohodě a kráčí za osmým vítězstvím v řadě, domácímu Calgary se naděje na bodový zisk začínají tenčit. Třetí třetina začne ve 4:58, tak si to nenechte ujít!

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:56
    Boone Jenner prchl po levém křídle a Johnson jeho následné nahození vyrazil jen před sebe, následná Jonesova dorážka ale byla zblokována!

39:23
    Brouwer šikovně přenesl hru na Widemana, jeho rána od modré ale byla zblokována a hosté poté dostali puk do bezpečí.

38:27
    Johnny Gaudreau se vrátil pro kotouč netradičně až k vlastnímu gólmanovi, následná akce Flames ale byla přerušena pro ofsajd.

37:43
    Engelland se u hrazení pomstil Sedlákovi za jeho pár minut starý faul, hráči v červených dresech ale posléze ve středním pásmu o puk přišli.

37:06
    Jenner nyní pouze vyhodil puk do útočného pásma a odjel střídat, svěřenci Johna Tortorelly už se pochopitelně nikam neženou.

36:31
    Wideman přilepil na mantinel Dubinskyho, tomu ale přispěchal na pomoc Boone Jenner a vybojoval kotouč zpět pro Blue Jackets.

35:48
    Sergej Bobrovskij přerušuje hru, následovat bude vhazování po levé ruce columbuského brankáře.

35:00
    Rovných pět minut před druhou sirénou ukryl Johnson ve své lapačce nahození z prakticky nulového úhlu a následovat bude další komerční přestávka.

34:17
    Už dlouho se hraje bez přerušení a ani jednomu týmu se nedaří kloudně rozehrát, po nějaké době sledujeme hlušší pasáž hry.

33:20
    David Savard zůstal zcela neobsazený na levém kruhu, a tak bez váhání vypálil, Chad Johnson si však v tomto případě dokázal poradit.

32:54
    Ve skvělé pozici se jako blesk z čistého nebe zjevil Brandon Saad, který ale na Johnsona v tomto případě nevyzrál! Před námi je další komerční přestávka.

32:43
    Matt Stajan si nedokázal zpracovat prudký celoplošný pas, kotouč tak skončil na dalším zakázaném uvolnění.

32:06
    Sean Monahan mohl vrátit domácí do hry, z bezprostřední blízkosti si ale na skvělého Bobrovského nepřišel!

31:29
    Po Nutivaarově zadovce se ve vlastním pásmu dostal k puku Chiasson, svěřenci Glena Gulutzana už zakládají další protiútok.

30:36
    Sedlák se v předbrankovém prostoru nedostal k prudké Jonesově přihrávce a Jyrki Jokipakka nyní může ukldnit hru.

29:58
    Bez dvou sekund přesně v polovině základní hrací doby uvízl Boone Jenner v ofsajdu, hra je přerušena a následovat bude buly ve středním pásmu.

29:37
    Už v plném počtu hrající Blue Jackets znovu zahrozili, se střelou Atkinsona z vrcholu kruhů si však Johnson bez potíží poradil.

29:11
    Kotouč opět letí až k Chadu Johnsonovi, to už je Sedlákův návrat na led na spadnutí.

28:29
    Sergej Bobrovskij byl v rámci tohoto oslabení poprvé v permanenci, nakonec si ale bez problémů poradil a Jackets poté odpálili touš do bezpečí.
    27:31 Matt CALVERT - 1:4

27:31
    Columbus právě vstřelil branku!
    Jenže pozor! Sedláka jeho faul tolik mrzet nemusí, hosté se totiž prosazují ve vlastním oslabení! K odraženému kotouči se dostal na útočné modré MATT CALVERT, který svůj samostatný únik zakončil střelou, která prošla Johnsonovi mezi betony! Bez asistence.

27:20
    Po souboji s napadajícím Lukášem Sedlákem (CBJ) skončil Engelland na ledě, český útočník ve službách Blue Jackets vyfasoval dvě minuty za držení.

26:39
    Skvěle to po buly udělal Wennberg, po jehož kličkované se dostal ke střele z nadějné pozice Nick Foligno, Johnson si ale i tentokrát poradil.

26:07
    Chad Johnson ukryl Saadovo nahození od levého mantinelu ve své lapačce a následovat bude komerční přestávka.

25:16
    Widemanovi se nepodařilo rozehrát kotouč na Monahana a černá pryž nakonec doletěla až na zakázané uvolnění.

24:38
    Scott Hartnell bekhendem nahodil puk do útočného pásma, načež se ke střele od modré dostal Zach Werenski, Johnson si ale tentokrát poradil.

23:59
    Jackets vyhodili kotouč na zakázané uvolnění a jejich kouč Tortorella si poté vybral oddechový čas, aby si jeho svěřenci mohli na chvilku odpočinout.

23:50
    Dougie Hamilton se dostal k dorážce vlastní střely z pravého kruhu a zívala na něj poloodkrytá columbuská svatyně, domácí bek ale nedokázal zakončit!

23:03
    Ta ovšem neměla dlouhého trvání. Do hry obou týmů se vkrádají nepřesnosti, ani jednomu se nedaří kloudně rozehrát.

22:12
    Murray našel povedeným křižným pasem na pravém kruhu Dubinskyho, ten ale o kotouč záhy přišel a TJ Brodie už zakládá protiakci.
    21:14 Zach WERENSKI - 1:3

21:14
    Tak to je bleskový vstup do třetiny, Jackets využívají přesilovku a berou si zpět dvougólový náskok! Atkinson nabil ZACHU WERENSKIMU, jehož střela od modré i díky dobré cloně v podání Gagnera skončila v síti! Asistence: Cam Atkinson, Alexander Wennberg.

20:27
    Flames hned v úvodu druhé třetiny dostali kotouč do bezpečí, Alexander Wennberg zakládá další akci z hloubi vlastního pásma.

20:01

V první třetině bylo vidět, že oba týmy hrají ve velké pohodě, sledovali jsme totiž parádní hokej – ve velmi rychlém tempu a se šancemi na obou stranách. Jackets se zásluhou Jennera a Saada dostali do dvougólového vedení, Seanu Monahanovi se ale ve dvojnásobné přesilovce podařilo snížit. Co nabídne druhá perioda? To začneme zjišťovat ve 4:03.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:47
    Z hromadné strkanice vyvázl jako jediný beztrestně Deryk Engelland (CGY), jenž v samotném závěru první třetiny vyfasoval dvě minuty za hrubost.

19:31
    Dougie Hamilton vyhodil touš pouze k vlastní modré čáře, Jackets se však poté o útočné pásmo sami připravili.

18:42
    Savardovo nahození od modré si cestu za záda Chada Johnsona nepřišlo a o chviličku později neuspěl ani Jack Johnson.

17:57
    Alex Chiasson tvrdě vypálil z levého kruhu, na columbuského gólmana si ale nepřišel. Kotouč o chviličku později vyletěl mimo hrací plochu a hra je přerušena.

17:30
    Calvert už je zpět na ledě, zbytek oslabení dokázal ohijský celek ubránit.
    16:45 Sean MONAHAN - 1:2

16:45
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Domácí v přesilovce snižují na rozdíl jediného gólu! Právě SEAN MONAHAN zůstal na chvilku neobsazený v mezikruží a po přesném pasu Versteega poslal puk z voleje do sítě! Asistence: Kris Versteeg, Johnny Gaudreau.

16:29
    Sean Monahan už byl ve skvělé střelecké pozici, kotouč ale nakonec proletěl těsně vedle!

16:06
    Giordanovu ránu Bobrovskij vyrazil, nicméně tlak domácích hokejistů nadále přetrvává.

15:27
    Calvert (CBJ) zapomněl hokejku v souboji s Calvertem a vyfasoval stejný trest jako před chviličkou Savard. Jackets jdou do tří!

15:04
    David Savard (CBJ) podrazil Frolíka, Flames si tak po komerční přestávce zahrají přesilovou hru.
    14:22 Brandon SAAD - 0:2

14:22
    A už je to o dva góly! Sean Monahan přišel o puk ve středním pásmu v souboji s Werenskim a poté kotouč dokázal vybojovat Wennberg, který následně přenesl hru na úplně volného BRANDONA SAADA, jenž z vrcholu kruhů propálil Johnsona! Asistence: Alexander Wennberg, Zach Werenski.

13:22
    Andersonova střílená přihrávka do předbrankového prostoru nikoho v bílém dresu nenašla a oba týmy nyní v poklidu střídají.

12:31
    Jonesovu ránu od modré dokázal Chad Johnson vyrazit a domácí se vydali do protiútoku, Bobrovskij si ale poradil.

11:37
    Po parádní kombinaci hostů na jeden dotek už pálil z bezprostřední blízkosti kapitán Foligno, kotouč ale nějakým způsobem brankovou čáru nepřekročil!

11:03
    Calgarští se po buly osvobodili a hosté v poklidu zakládají přesilovkovou akci z hloubi vlastního pásma.

10:22
    Po komerční přestávce si Columbus zahraje přesilovou hru, dvě minuty za nedovolené bránění vyfasoval Jyrki Jokipakka (CGY).

10:06
    To Andersonovi se na druhé straně zakončit podařilo, proti jeho střele z ostrého úhlu ovšem neměl Johnson sebemenší problém.

09:36
    Jackets vyšel vstup do zápasu lépe. Teď se to pokusil změnit Johnny Gaudreau, na poslední chvíli ale o kotouč přišel, než stihl vystřelit.

08:45
    Werenskiho nahození od modré bylo sraženo mimo Johnsonův dosah, nicméně hostující hokejisté zůstávají i nadále u puku.

07:51
    Jackets jsou očividně ve velké v pohodě a domácí k ničemu nepouštějí. Gagner vybojoval další buly v útočném pásmu, k němuž však dojde až po komerční přestávce.

07:02
    Seth Jones se na útočné modré hezkou kličkou zbavil Versteega, sjel si na levý kruh a vypálil, změť těl před Johnsonem se mu však propálit nepodařilo.

06:04
    Po dalším icingu v podání domácích Flames se bude vhazovat po pravé ruce Chada Johnsona.

05:37
    Po úvodním gólu se hra uklidnila, ani Gaudreauovi teď pokus o individuální průnik nevyšel a oba týmy nyní střídají.

04:43
    Widemanovu jedovatici od modré čáry dokázal Bobrovskij vytěsnit a svěřenci Johna Tortorelly poté poslali puk do bezpečí.
    03:46 Boone JENNER - 0:1

03:46
    Columbus jde do vedení! Po vhazování dostal spoustu prostoru ke střele z pravého kruhu David Savard a dezorientovanýJohnson vyrazil kotouč jen před sebe, kde se nejrychleji zorientoval BOONE JENNER a pohotově dorazil touš do sítě! Asistence: David Savard, William Karlsson.

03:36
    Ani svěřencům kouče Gulutzana teď vůbec nevyšla rozehrávka, sudí odpískali další zakázané uvolnění.

02:39
    Deryk Engelland napřáhl od modré, jeho projektil byl ale nepřesný a hosté poté poslali kotouč na další zakázané uvolnění.

01:57
    Ihned po vhazování se dostal ke střele Alex Chiasson, Sergej Bobrovskij se ale nenechal nachytat v nedbalkách.

01:48
    Nepovedená rozehrávka Jackets skončila na zakázaném uvolnění, vhazovat se bude po Bobrovského pravici.

00:53
    Mladý Tkachuk (CBJ) tvrdě přispendlil na mantinel Saada a poté se dostal do strkanice s Wennbergem (CBJ) a oba kohouti nakonec vyfasovali hned pětiminutové tresty za hrubost.

00:28
    Krátce po začátku utkání se ke střele z pravého kruhu dostal hostující kapitán Foligno, Chad Johnson si ale dokázal poradit.

00:01

Oba týmy už jsou na ledové ploše, po hymně Spojených států a Kanady jdeme na to!

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Calgary Flames: Ch. Johnson (Elliott) – Giordano (C), D. Hamilton, Brodie, D. Wideman, Jokipakka, Engelland – Versteeg, Monahan (A), Brouwer (A) – J. Gaudreau, S. Bennett, Chiasson – Tkachuk, Backlund, Frolík – Ferland, Stajan, Bouma.

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (McElhinney) – Werenski, S. Jones, J. Johnson, D. Savard, R. Murray, Nutivaara – Saad, Wennberg, N. Foligno (C) – Jenner (A), Dubinsky (A), Atkinson – Calvert, W. Karlsson, J. Anderson – Hartnell, Sedlák, Gagner.

Rozhodčí: Hebert, Morton – Mills, Rody.

COLUMBUS BLUE JACKETS

Také Jackets se rozjížděli pomalu, zcela překvapivě ale patří k lídrům našlapané Metropolitní divize. V tabulce celé soutěže patří partě zkušeného kouče Tortorelly šesté místo, a to ještě má parta z Ohia na všechny konkurenty před nimi zápasy k dobru. Columbuští drží sérii sedmi vítězství v řadě, výhrou načali i náročný trip po západní Kanadě – v noci na čtvrtek si poradili 3:1 s Edmontonem.