Buffalo – NY Islanders 3:2 (po pr.) | Pittsburgh – Los Angeles 0:1 (po pr.) | Montreal – San Jose 2:4 (kon.)
Carolina – Washington 3:4 (0:2 po s.n.) | Colorado – Florida 1:3 (kon.) | Calgary – Columbus 1:4 (kon.)
Vancouver – Tampa 4:2 (kon.) | Dallas – Philadelphia 3:1 (kon.) | Minnesota – Arizona 4:1 (kon.)
Vancouver Canucks
4:2 (0:1, 2:0, 2:1)
Tampa Bay Lightning
Sobota 17.12.2016, 04:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Vancouver Canucks a Tampa Bay Lightning.

Tampa Bay Lightning z posledních pěti zápasů vyhrála dva. Na nájezdy porazila Washington Capitals 2:1 a Calgary Flames 6:3. Další tři zápasy prohrála, v prodloužení prohrála 0:1 s Carolinou Hurricanes, s Vancouverem Canucks 1:5 a Tampou Bay Lightning 3:4.

Vancouver Canucks vyhrál z posledních pěti jen jediný. Nad Tampou Bay Lightning 5:1. Prohrál s New Jersey Devils 2:3, Floridou Panthers 2:4, Washingtonem Capitals 0:3 a Carolinou Hurricanes 6:8.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Zápas začne o něco později, Vancouver totiž bude slavnostně oceňovat bývalého hráče Mattiase Öhlunda.

Nyní už hymny.

Vancouver Canucks: R. Miller (Markström) – B. Hutton, Ch. Tanev, Sbisa, Stecher, Trjamkin, Biega – D. Sedin, H. Sedin, Hansen – Baertschi, Horvat, Burrows – Markus Granlund, Brandon Sutter, Eriksson – Skille, Chaput, Megna.

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Bishop) – Hedman, Strålman, Garrison, Šustr, Koekkoek, Coburn – Conacher, T. Johnson, Condra – Boyle, Filppula, Drouin – Killorn, Naměstnikov, Point – Vermin, Paquette, J.T. Brown..

00:01

00:24
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Victor Hedman – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

00:29
    Andrej Vasilevskij musí zasahovat, vidíme první střelu zápasu, jejím autorem je Ben Hutton.

00:40
    Sourozenci Sedinové se pustili do kombinace v útočném pámu, následovala střela od modré, a tak musel brankář zasahovat.

01:37
    Velmi dobře hrají přesilovou hru domácí, Bo Horvat se probojoval k další střele.

01:55
    Domácí hokejisté dopravili kotouč za brankovou čáru, ale předcházelo tomu postavení mimo hru, a tak nemůže být gól uznán.
    01:55 Neuznaná trefa Kosatek

02:16
    Přesilovka Canucks pokračuje dál. Nyní se Tampa osvobozuje vyhozením přes všechny čáry.

02:24

02:40
    Tampa Bay Lightning dokázala ubránit první přesilovou hru domácích. Sledujeme nyní už hru pět na pět.

03:06
    Jonathan Drouin se probojoval do útočného pásma, vybruslil si před branku a hledal lépe postaveného spoluhráče. Nakonec sám vystřelil a trefil jen brankáře soupeře.

04:23
    Hostující celek je nyní aktivnější, snaží se něco vymyslet v útočném pásmu. Probojoval se k několika střelám od modré. Ty byly však nepřesné.

05:07
    Ryan Miller tak tak dokázal betonem vyrazit střelu z dobré pozice. Puk směřoval na vzdálenější tyčku.

06:23
    Domácí odehráli jen na zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankářem Canucks. Valtteri Filppula vyhrál buly.

06:31
    Tampa právě vstřelila branku!
    Hosté se po rychlé akci dostávají do vedení. Valtteri Filppula našel na druhé straně zcela volného VICTORA HEDMANA, který střelou z první prostřelil brankáře domácího týmu. Asistence: Valtteri Filppula a Brian Boyle.
    06:31 Victor HEDMAN - 0:1

07:14
    Andrej Vasilevskij musí řešit na druhé straně nepřehlednou situaci. S vypětím všech sil a pomocí obránců udržel kotouč na před brankovou čárou.

08:23
    Sledujeme rychlý hokej, který přináší zajímavé momenty před brankami. Nyní musel zasahovat Ryan Miller po střele Braydona Coburna.

09:30
    Hra je pro zásah vysokou holí přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu. Domácí hokejisté jsou střelecky aktivnější, na první vstřelený gól stále čekají.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny první třetiny, hosté vedou o jednu branku a domácí zatím marně hledají recept na brankáře soupeře.

10:30
    Vancouver rozehrává od své branky, dostal se ale do problémů. K puku se probojoval Braydon Coburn, který lehkým nahozením prověřil pozornost Ryana Millera.

11:03
    Hra je přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu. Následovat bude komerční přestávka.

11:20
    Alexandre Burrows se dostal k puku, ale nevyhodil jej z obranného pásma. Brankář Vancouveru musel zasahovat po lehké střele od modré čáry. Tampa hraje aktivně, snaží se využít každé chyby soupeře k ohrožení branky.

12:10
    Blesky hrají zodpovědně ve svém obranném pásmu, domácím nedávají mnoho prostoro pro vymyšlení kombinační hry.

12:53
    Do výborné střelecké pozice se dostali domácí, Jannik Hansen zavezl puk do útočného pásma, do zakončení se probojoval jeho spoluhráč, který nedokázal zasunout do odkryté branky.

13:35
    Znovu se bude vhazovat ve středním pásmu. I tentokrát stojí za přerušením hry zásah vysokou holí. Dostáváme se do finální části první třetiny. Lightning pokračují v aktivní hře.

14:10
    Hostující obránce Braydon Coburn se probojoval do útočného pásma. Na ledě byl dlouho, a tak se nepouštěl do žádné riskantní akce. Od modré nahodil na branku a zaměstnal tak Ryana Millera.

14:53
    Komerční přestávka.

15:25
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene. Sven Baertschi se probojoval ke střele, kterou v pohodě kryje hostující brankář. Vhazovat se bude před brankou Andrej Vasilevského.

16:12
    Tampa Bay Lightning se díky dobrému pohybu dostala snadno do útočného pásma, do zakončí se probojoval Andrej Šustr. Ryan Miller byl pozorná a odrazil jeho pokus do rohu hrací plochy.

17:00
    Vancouver se dostal do útočného pásma, ale zakončit se mu nepodařilo.

17:16
    Jack Skille se z ničeho nic probojoval do střelecké pozice, jeho projektil minul prostor vymezený třemi tyčemi.

17:46
    V závěru první třetiny jsou domácí hokejisté aktivnější, ale do výraznější střelecké pozice se ne a ne dostat.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

19:03
    Icing vrací hru před domácí branku, hosté mají výhodu buly v útočném pásmu.

19:26
    V poklidném tempu se dohrává první třetina.

19:35
    Ještě jedno zakázané uvolnění, buly před brankou Tampy.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První branku zápasu vstřelili hosté. Ti byli značnou část třetiny aktivnější. V závěru první dvacetiminutovky si nějaké šance vytvořili také Canucks, ale proměnit je nedokázali. Po první třetině vedou hosté o jeden gól.

20:01

20:53
    Tento zápas pokračuje druhou třetinou, v jejímž úvodu jsou aktivnější hostující hokejisté.

21:17
    Alex Killorn byl na malý moment volný před brankou, puk se k němu ale nedostal,a tak Tampa nemohla zakončit.

21:37
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Markus Granlund výborně přihrál na modrou čáru, kde byl volný spoluhráč. Tím byl BRANDON SUTTER, který tvrdou střelou vyrovnává. Asistence: Markus Granlund, Loui Eriksson.
    21:37 Brandon SUTTER - 1:1

23:00
    Tampa hraje aktivně, domácí hokejisté sice vyrovnali, ale hosté hrají dál aktivně a snaží se něco vymyslet před brankou soupeře. Canucks musí myslet na obrannou hru.

23:46
    Christopher Tanev rozehrával akci od své branky, díky rychlému pasu se jeho spoluhráči dostali do útočné třetiny, tam se ovšem do střelecké pozice nepropracovali.

24:30
    Bo Horvat tečoval před brankou, a tak musel Andrej Vasilevskij zasahovat. Vhazovat se bude před brankou Vancouveru.

25:24
    Vladislav Naměstnikov se dostal do zajímavé střelecké pozice, jeho rána byla přes brankou ještě drobně tečovaná, Andrej Vasilevskij dokázal puk zastavit.

26:00
    Šest minut hry ze třetí třetiny je pryč. Sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje. Ve druhé třetině dokázali domácí vyrovnat stav zápasu.

27:14
    První formace domácích se dostala do útočného pásma. Daniel Sedin dorážel kotouč. Hostující brankář dokázal mezeru mezi betony utěsnit včas, kotouč do branky neprošel.

27:37
    Jack Skille se dostal do zajímavé střelecké pozice, ale zakončit se mu nepodařilo podle představ.

29:36
    Sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje, zároveň ale k vidění není mnoho šancí. Stav zápasu je vyrovnaný a podle všeho tento stav zatím týmům vyhovuje.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny druhé třetiny i zápasu, sledujeme pohledný bluslivý hokej.

30:39
    Daniel Sedin výborně nastavil hokejku, dokázal tečovat střelu spoluhráče a hostující Andrej Vasilevskij měl plné ruce práce.

30:50
    Valtteri Filppula se probojoval do útočného pásma, vystřelil od modré, Ryan Miller vyrazil pouze před sebe a další hostující hráč se postaral o nepřesnou dorážku.

31:34
    Jonathan Drouin měl nyní velkou šanci, ale nedokázal z bezprostřední blízkosti lépe zamířit. Nebyl tísněný, na zakončení měl dostatek času.

32:03
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, domácí hokejisté jsou aktivnější, hosté se mohou spolehnout na dobrou hru v obranném pásmu.

32:35
    J.T. Brown se probojoval do zakončení na druhé straně hrací plochy, ale brankář Canucks s jeho ránou mnoho práce neměl.

33:25
    Na konci pohledné domácí kombinace stál zcela volný LUCA SBISA, který dokázal kotouč dorazit za brankovou čáru. Jedná se pro něj o první gól v letošní sezóně. Asistence: Alexandre Burrows a Sven Baertschi.
    33:25 Luca SBISA - 2:1

33:49
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Daniel Sedin – 2 min., podražení).

34:11
    Hosté se pokoušejí vyrovnat, nyní mají k dispozici početní výhodu. Domácí kvarteto hráčů se brání nyní velmi dobře.

34:37
    Vancouver dokázal vysunout hru do středního pásma, následně dokázal vystřídat.

35:07
    Valtteri Filppula zůstal zcela volný, dostal přihrávku a vystřelil. Ryan Miller měl zakrytý výhled, ale i tak dokázal puk zastavit.

35:41
    Ryan Miller kryje střelu hostujícího hráče osm sekund před vypršením trestu Daniela Sedina.

36:47
    Sledujeme rychlý hokej, ani jeden celek nyní nechce chybovat. Hra se přelévá ze strany na stranu. Domácí fanoušci podporují své oblíbence v cestě za vstřelením další branky.

37:27
    V poklidném tempu se dohrává druhá třetina, do jejíhož konce mnoho času už nezbývá.

38:24
    Hra je přerušena, následovat bude komerční přestávka.

38:35
    Nyní se probojovali domácí do útočného pásma, zakončit se jim však nepodařilo.

39:00
    Hlasatel právě ohlásil poslední minutu hry ve druhé třetině.

39:24
    Elitní domácí formace si vypracovala tlak v útočném pásmu, ale střely končí mimo branku.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Ve druhé třetině dokázali domácí hokejisté otočit vývoj zápasu. Nejprve se prosadil Brandon Sutter, to běžela dvaadvacátá minuta. V čase 33:25 po pěkné kombinaci přidali domácí další gól. Prosadil se zcela volný Luca Sbisa.

40:01

42:47
    Sledujeme rychlý hokej z obou stran, domácí drží jednobrankový náskok a Tampa se snaží něco vymyslet před brankou soupeře.

43:21
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Jannik Hansen – 2 min., podražení).

43:31
    Alex Killorn se probojoval do výborné střelecké pozice, ale neuspěl.

43:53
    Hostující celek se prosazuje v přesilové hře a vyrovnává. Po dobré přihrávce se prosazuje pohlednou střelou zápěstím z horní hranice kruhu CORY CONACHER. Asistence: Jonathan Drouin, Victor Hedman.
    Cory CONACHER - 2:2

44:34
    Tampa se díky vyrovnávající brance dostala do tempa a snaží se co nejrychleji vstřelit další branku. Domácí obrana v čele s brankářem musí být pozorná. Ryan Miller si na nedostatek práce naříkat nemůže.

45:20
    Diváci sledují rychlý zápas, zbytečně se nepřerušuje, k vidění je poměrně hodně zajímavých momentů ve středním pásmu, kde se zejména hraje.

46:08
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Alex Killorn – 2 min., držení protihráče). Přesilovou hru si zahraje domácí tým.

47:19
    Přesilovku hrají domácí velmi dobře, dostali se do útočného pásma a snaží se zakončit.

47:44
    Gól v přesilové hře posílá domácí celek do vedení. Loui Eriksson vystřelil, brankář odrazil puk před sebe a BO HORVAT měl už snadnou práci. Tento gól si brankář Tampy bude pravděpodobně vyčítat. Asistence: Loui Eriksson a Markus Granlund.
    47:44 Bo HORVAT - 3:2

48:35
    Domácí hokejisté vedou o jednu branku a nyní jsou lepším týmem.

50:01
    Tampa Bay Lightning hraje nátlakový hokej a snaží se co nejrychleji vyrovnat, s pobytem v útočném pásmu nemůže být spokojená, neboť tam není tak často, jak by potřebovala.

50:20
    Canucks si dokázali nyní poradit s rychlou akci soupeře a sami se probojovali do zakončení, nicméně střela Henrika Sedina končí mimo branku.

51:28
    Rychlý hokej pokračuje dál, vyložené střelecké pozice k vidění nyní nejsou. Hra se přelévá ze strany na stranu, ani jeden tým nechce chybovat.

52:00
    Osm minut zbývá do konce třetí třetiny a momentálně drží jednobrankový náskok domácí, kteří se do vedení dostali díky proměněné přesilové hře.

52:26
    Tampa se probojovala do útočného pásma, Valtteri Filppula to vzal na sebe, vybruslil si před branku a pokusil se zakončit. Jeho rána se mu nepodařila podle představ, ale i tak nadělala brankáři Ryanu Millerovi velké potíže.

53:20
    Pomalu ale jistě se dostáváme do finální části třetí třetiny, hostující celek se snaží vyrovnat. Snaha se Tampě odepřít nedá. Otázkou je, zda to bude stačit na zdramatizování zápasu.

54:13
    Vancouver Canucks hraje takticky velmi dobře, nedává soupeři mnoho prostoru pro kombinační hru. Následovat bude po přerušení hry komerční přestávka.

54:31
    Andrej Vasilevskij kryje další střelecký pokus domácích hokejistů. Ti jsou nyní lepší, snaží se hrát podle pokynů, které přicházejí ze střídačky od trenérů.

55:01
    Dostáváme se do finální části třetí třetiny, pět minut zbývá do konce této části hry a domácí celek stále drží jednobrankový náskok. Hosté musí výrazně zlepšit svou hru, pokud chtějí vyrovnat.

55:36
    Hostující brankář Andrej Vasilevskij si celkem snadno poradil se střelou domácího zkušeného Markuse Granlunda. Ten vybojoval pro své spoluhráče buly v útočném pásmu.

55:54
    Erik Condra se pokoušel vést protiakci, ale byl od kotouče odstavený malý kousek po přejetí modré čáry. Tampa tento útočný výpad nedokázala zakončit střelou na branku.

56:24
    Vhazovalo se ve středním pásmu, Blesky se dostaly do útočného pásma poměrně rychle, ale znovu měly velké problémy se zakončením. Tato činnosti hostům opravdu poslední minuty nevychází.

57:07
    Tvrdá rána Daniela Sedina končí ve výstroji hostujícího brankáře. Momentálně hrají domácí velmi aktivně, takže hosté nemohou pomýšlet na odvolání brankáře.

57:35
    Tampa Bay Lightning dostává kotouč do středního pásma, kde se srovnali domácí a znovu se probojovali před branku soupeře.

58:14
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině a hráči Vancouveru mají vše pod kontrolou. Navíc nyní Tampa odehrála jen na icing, a tak musí Andrej Vasilevskij zůstat v brance.

58:27
    Andrej Vasilevskij míří na střídačku, hosté to zkouší v útočném pásmu se šesti bruslaři.

59:00
    Hosté mají tlak v útočném pásmu, poslední minuta hry.

59:13
    Domácí zvládli ubránit tlak soupeře a dávají gól do prázdné branky. Do puku se opřel ALEXANDRE BURROWS, který dokázal z velké dálky zamířit přesně. Asistence: Bo Horvath
    59:13 Alexandre BURROWS - 4:2

59:58
    Ještě jedno buly, ale víc už nic.

Domácí hokejisté vyhrávají tento zápas poměrem 4:2. Důležitý krok udělal Vancouver ve druhé třetině, ve které se dostal do vedení 2:1. Ve třetí třetině dokázala Tampa vyrovnat. Pak se ale dvakrát prosadili Canucks. Body zůstávají po dobrém taktickém výkonu ve Vancouveru.

Československá stopa v utkání:
    Andrej Šustr (TBL) 0+0,0 střel, čas na ledě 22:43

1. Brandon Sutter (VAN) 1+0
    2. Victor Hedman (TBL) 1+1
    3. Luca Sbisa (VAN) 1+0 (06:44:04)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 22. Brandon Sutter (Markus Granlund, Eriksson), 34. Sbisa (Burrows, Baertschi), 48. Horvat (Eriksson, Markus Granlund), 60. Burrows (Horvat) – 7. Hedman (Filppula, Boyle), 44. Conacher (Drouin, Hedman)

Rozhodčí: McCauley, Nicholson – Murchison, Gibbons

Diváci: 16 685