Buffalo – NY Islanders 3:2 (po pr.) | Pittsburgh – Los Angeles 0:1 (po pr.) | Montreal – San Jose 2:4 (kon.)
Carolina – Washington 3:4 (0:2 po s.n.) | Colorado – Florida 1:3 (kon.) | Calgary – Columbus 1:4 (kon.)
Vancouver – Tampa 4:2 (kon.) | Dallas – Philadelphia 3:1 (kon.) | Minnesota – Arizona 4:1 (kon.)
Dallas Stars
3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Philadelphia Flyers
Sobota 17.12.2016, 20:00 • American Airlines Center, Dallas • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Zdravím všechny hokejové fanynky a fanoušky. Vítejte u dnešního zápasu nejprestižnější hokejové soutěže NHL mezi Dallasem Stars a Philadelphií Flyers.

Dallas se momentálně nachází v tabulce Západní konference na jedenácté příčce s třiceti body. Po dvaatřiceti odehraných zápasech má na svém kontě 11 výher v normální hrací době, 1 výhru po prodloužení, 6 proher po prodloužení či nájezdech a 14 proher v normální hrací době. Na domácím kluzišti zatím Dallas odehrál patnáct zápasů, ze kterých 7x vyhrál v normální hrací době, 1x vyhrál po prodloužení, 2x prohrál po prodloužení či nájezdech a 5x prohrál v normální hrací době.

Posledních 5 zápasů

Dallas Stars – New York Rangers 0:2
    Dallas Stars – Anaheim Ducks 6:2
    Chicago Blackhawks – Dallas Stars 3:1
    Philadelphia Flyers – Dallas Stars 4:2
    Dallas Stars – Nashville Predators 5:2

Philadelphia se momentálně nachází v tabulce Východní konference na čtvrté příčce s jednačtyřiceti body. Po dvaatřiceti odehraných zápasech má na svém kontě 12 výher v normální hrací době, 7 výher po prodloužení či nájezdech, 3 prohry po prodloužení či nájezdech a 10 proher v normální hrací době. Venku zatím Philadelphia odehrála čtrnáct zápasů, ze kterých 5x vyhrála v normální hrací době, 3x vyhrála po prodloužení či nájezdech, 1x prohrála po prodloužení a 5x prohrála v normální hrací době.

Philadelphia Flyers – Dallas Stars 1:2

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Dallas Stars: Niemi (Lehtonen) – Klingberg, Lindell, Johns, Hamhuis, Jo. Benn, Oduya (A) – Eaves, Seguin, Ja. Benn (C) – Hudler, Spezza (A), Korpikoski – B. Ritchie, Faksa, Roussel – Cracknell, D. Shore, McKenzie.

Philadelphia Flyers: S. Mason (Stolarz) – Gostisbehere, Manning, Provorov, MacDonald, Del Zotto, Gudas – Voráček, Giroux (C), Raffl – Simmonds (A), B. Schenn, Konecny – Weise, Cousins, Leier – Ljubimov, Bellemare, VandeVelde..

00:01

00:24
    Domácí v problémech ve vlastním pásmu, ale nakonec to zvládli.

00:53
    Roussel jen nahodil kotouč do útočného pásma, kde se ho ujal jeden z obránců.

01:10
    Hosté vyhodili kotouč z vlastního pásma a ke kotouči se tak dostávají domácí.

01:35
    Spezza střelou od modré nijak nevyděsil Masona.

02:02
    Hamhuis se dostal ke střele z levého kruhu, ale svým střeleckým pokusem trefil pouze jednoho z obránců.

02:20
    Cracknell se dostal ke střele z pravého kruhu, kterou ale Mason dokázal pohodlně chytit.

02:38
    Cousins dostal nabito na modrou čáru. Střela mu ale vůbec nesedla a kotouč tak skončil daleko vedle levé tyče.

03:18
    Oduya se dostal zcela osamocen ke kotouči v mezikruží. Jeho následný střelecký pokus ale skončil těsně vedle levé tyče.

04:18
    Konecny zavezl kotouč do útočného pásma, kde však o něj vzápětí přišel.

04:38
    Gostisbehere dostal nabito na modrou čáru. Jeho následnou bombu ale dokázal Niemi vyrazit mimo tři tyče.

05:23
    Leier svou střelou z levého kruhu vůbec netrefil branku.

05:38
    MacDonald napřáhl ke střele od modré čáry. Branku ale vůbec netrefil.

06:46
    Hra se momentálně pohybuje převážně ve středním pásmu.

06:51
    Komerční přestávka.

07:16
    Manning jen nahodil kotouč do útočného pásma, kde se ho ujal jeden z obránců.

08:09
    Bellemare se snažil ohrozit branku soupeře střelou od modré. Svým střeleckým pokusem ale trefil pouze jednoho z obránců.

08:40
    Spezza se snažil překvapit Masona střelou zpoza branky. Jeho pokus ale orazítkoval jen vnější tyčku.

09:49
    Johns střelou z pravého kruhu nijak neohrozil Masona.

09:58
    Giroux se řítil spolu s Voráčkem proti jednomu obránci. Giroux to vzal vše na sebe, ale jeho pokus směřující do horní poloviny branky Niemi skvěle vyrazil mimo tři tyče.

11:33
    Ljubimov se dostal zcela osamocen ke kotouči těsně před Niemim, kterého ale svou následnou střelou překonat nedokázal.

12:39
    Lindell napřáhl ke střele od modré čáry. Mason však jeho pokus dobře viděl a kotouč tak dokázal vyrazit mimo tři tyče.

13:23
    Zakázané uvolnění hostů. Vhazovat se tak bude před Masonem.

13:44
    Kotouč skončil na tribuně. Vhazovat se bude před Masonem.

13:44

14:08
    Korpikoski se dostal ke střele z pravého kruhu. Střela mu ale vůbec nesedla a Mason tak kotouč v pohodě vyrazil do rohu kluziště.

15:07
    Manning střelou od modré branku přestřelil.

15:48

16:44
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Hosté se dostávají do vedení! Cousins se dostal ke střele z vrcholu pravého kruhu. Jeho povedenou střelu dokázal vyrazit Niemi pouze před sebe, kde se nacházel TAYLOR LEIER, a ten svým vůbec prvním gólem v NHL otevírá skóre dnešního utkání. Asistence: Nick Cousins.
    16:44 Taylor LEIER - 0:1

18:04
    Voráček střelou od modré trefil pouze clonícího Faksu.

19:00
    Poslední minutka první třetiny.

19:25
    Hra se momentálně pohybuje převážně ve středním pásmu a vypadá to, že oba týmy půjdou do kabin za stavu 0:1.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První třetina je za námi. Zatím máme možnost sledovat velice vyrovnané utkání se zajímavými šancemi na obou stranách. Hosté dokázali otevřít skóre utkání v sedmnácté minutě, když se střelecky prosadil Taylor Leier. Domácí zatím nehrají vůbec špatně, ale branku se jim zatím vstřelit nepodařilo.

Střely na branku: 7 – 10

Další třetina začne přibližně v 20:58.

20:01

20:05
    Hosté vyhráli úvodní buly druhé třetiny a ihned se s kotoučem ženou směrem dopředu.

20:15
    Ofsajd domácích. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

20:30
    Gudas napřáhl ke střele od modré čáry. Jeho bombu ale dokázal Niemi chytit.

21:06

21:29
    Spezza střelou z vrcholu pravého kruhu branku vůbec netrefil.

21:53
    Brandon Manning se pustil do pěstního souboje s Jasonem Spezzou, ze kterého vyšel vítězně domácí centr.

21:53
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Jason Spezza – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Brandon Manning – 5 min., bitka).

22:08
    Del Zotto vyslal na branku střelu z levého kruhu, se kterou ale Niemi neměl větší potíže.

22:50
    Johns vyslal na branku bekhendovou střelu z mezikruží. Mason však s jeho střelou neměl větší potíže.

23:35
    Domácí drží kotouč na svých holích a rozjíždějí akci směrem dopředu.

23:49

24:27
    Konecny našel skvělou přihrávkou zpoza branky volného Schenna, který ale svou střelou z první nedokázal překonat Niemiho.

24:48
    Dallas právě vstřelil branku!
    Domácí vyrovnávají na 1:1! Ritchie vyslal na branku prudkou střelu z levého kruhu, kterou Mason vyrazil pouze na hokejku RADKA FAKSY, a ten se střelou do poloodkryté klece nemýlil. Asistence: Brett Ritchie a Antoine Roussel.
    24:48 Radek FAKSA - 1:1

25:47
    Ofsajd hostů. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

26:06
    McKenzie svou střelo z levého kruhu branku vůbec netrefil.

26:06

26:27
    Gostisbehere svou střelou od modré nijak nevyděsil Niemiho.

26:59
    Eaves se dostal ke střele z mezikruží. Jeho slabý pokus ale Mason v pohodě vyrazil mimo tři tyče.

27:28

27:28
    Jason Spezza a Brandon Manning se vracejí na střídačku a po svém pětiminutovém trestu za bitku můžou pokračovat dále ve hře.

28:03
    McKenzie převzal kotouč v pravém kruhu, ale vystřelit se mu nepodařilo.

28:29
    Hamhuis napřáhl ke střele od modré čáry. Svou tvrdou střelou ale Masona překonat nedokázal.

29:22
    Domácí teď svého soupeře mírně přehrávají.

29:39
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Shayne Gostisbehere.

29:49
    Klingberg střelou od modré trefil pouze jednoho z obránců, a ten následně dokázal kotouč vyhodit přes všechny čáry.

30:22
    Hosté opět dokázali vyhodit kotouč z vlastního pásma. Domácí se vůbec nemohou usadit na delší dobu v útočném pásmu.

30:32
    Zakázané uvolnění domácích. Vhazovat se tak bude před Niemim.

30:56
    Hudler střelou z pravého kruhu branku vůbec netrefil.

31:39

32:01
    Faksa dostal nabito do mezikruží. Kotouč mu ale přeskočil čepel a český forvard tak nedokázal vystřelit.

32:41
    Klingberg se dostal zcela osamocen ke kotouči v levém kruhu. Svou následnou bekhendovou střelou nedokázal Masona překonat.

33:27

33:51
    Domácí chybovali ve vlastní třetině a kotouč doslova darovali Schennovi. Ten však svou následnou střelou k levé tyči branku trestuhodně minul!

33:57
    Kotouč se po střele jednoho z hostujících hráčů odrazil do brankoviště, kde se nejrychleji zorientoval Niemi a kotouč přikryl svou lapačkou.

34:14
    Raffl se dostal ke střele z levého kruhu, ale Niemiho překonat nedokázal.

34:33
    Ritchie se dostal zcela osamocen ke střele z pravého kruhu. Jeho povedený pokus mířený ke vzdálenější tyči ale dokázal Mason skvěle vyrazit mimo tři tyče.

34:37
    Ritchie opět spálil obrovskou šanci. Tentokrát se dostal ke kotouči těsně před Masonem, kterého ale ani nadvakrát překonat nedokázal! Mason teď dvakrát za sebou podržel svůj tým.

34:40

35:35

36:24
    Konecny ztratil kotouč v útočném pásmu a dopředu tak mohou domácí.

36:52
    Johns střelou od modré poslal kotouč vedle levé tyče Masonovy svatyně.

37:32
    Roussel se dostal ke střele z levého kruhu. Jeho pokus ale dokázal Mason v pohodě chytit.

38:13
    Giroux se dostal ke střele z mezikruží. Jeho tvrdý pokus mířený k pravé tyči dokázal Niemi fantasticky chytit!

39:00
    Poslední minutka druhé třetiny.

39:39
    Hra se momentálně pohybuje převážně ve středním pásmu a vypadá to, že půjdou oba týmy do kabin za nerozhodného stavu 1:1.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Druhá třetina je za námi. Domácí byli ve druhé periodě mírně lepším týmem a také se jim podařilo v pětadvacáté minutě srovnat zásluhou českého útočníka Radka Faksy. Hosté ve druhé třetině trochu polevili a bylo to znát. Domácí se dostávali lehce do velkých šancí, ale hosty podržel skvělý Mason. Třetí třetina tak bude ještě velmi zajímavá. Určitě si jí nenechte s námi ujít.

Střely na branku: 14 – 6

Další třetina začne přibližně v 21:57.

40:01

40:05
    Hosté vyhráli úvodní buly třetí třetiny a ihned kotouč nahazují do útočného pásma.

40:29
    Gudas vyslal na branku střelu od modré čáry, se kterou si ale Niemi poradil.

40:35

41:30

42:27
    Domácí se dostávají do vedení! Klingberg dostal nabito na modrou čáru, odkud vyslal tvrdou střelu na branku. Mason vyrazil puk pouze před sebe, kde se nacházel ADAM CRACKNELL, a ten už se následně do poloodkryté branky nemýlil. Asistence: John Klingberg a Tyler Seguin.
    42:27 Adam CRACKNELL - 2:1

42:54
    Giroux střelou od modré branku netrefil.

43:21
    Schenn se dostal ke střele z mezikruží. Jeho pokus mířený ke vzdálenější tyči ale dokázal Niemi vyrazit svým pravým betonem mimo tři tyče.

44:33

44:50
    Gudas se dostal ke střele z levého kruhu. Jeho pokus ale dokázal zablokovat jeden z obránců.

45:40
    Spezzovu střelu z mezikruží zablokoval jeden z obránců, který si do jeho střely lehl.

46:04
    Spezza se opět dostal ke střele z mezikruží, ale jeho střelu zblokoval mimo tři tyče jeden z obránců.

46:33

46:33

46:53
    Faksa dostal skvělou přihrávku před branku od pravého mantinelu. Jeho pokus z první ale dokázal Mason fantasticky chytit!

47:25
    Kotouč skončil v hledišti. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

47:56
    Shore střelou z mezikruží pořádně protáhl Masona, který ale nakonec kotouč dokázal vyrazit mimo tři tyče.

48:46
    Hra se momentálně často pohybuje v pásmu domácích.

49:21
    Jeden z hostujících hráčů se snažil s kotoučem obtočit kolem pravé tyče a kotouč poslat za brankovou čáru. To mu však nedovolil Niemi, který se stačil přesunout ke své pravé tyči.

50:07
    Provorov se dostal ke střele z mezikruží a svou povedenou střelou orazítkoval jen tyč Niemiho svatyně!

50:31

50:57

51:12
    Roussel napřáhl ke střele z mezikruží. Jeho nepovedenou střelu dokázal Mason vyrazit mimo tři tyče.

52:16
    Hosté drží kotouč na svých holích a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.

53:09
    Hosté se těžko dostávají do útočného pásma.

54:18
    Domácí dokázali kotouč vyhodit do středního pásma a okamžitě odjíždějí střídat.

54:53
    Manning dostal nabito do mezikruží. Jeho střelecký pokus ale dokázal zablokovat Ja. Benn.

55:35
    Seguin se už už dostával do samostatného úniku. Na poslední chvíli mu ale kotouč utekl od hokejky, a tak z této šance nic nebude.

56:20
    Gostisbehere tvrdou střelou od modré trefil pouze jednoho z obránců.

57:02
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Devin Shore – 2 min., sekání).

57:11
    Domácí dokázali kotouč vyhodit z vlastního pásma a okamžitě odjíždějí střídat.

57:40
    Hosté se nemohou s kotoučem usadit v útočném pásmu.

58:00
    Poslední dvě minutky třetí třetiny. Stav utkání stále 2:1.

58:40
    Hosté to zkoušejí v šesti!

58:43
    Provorov napřáhl ke střele od modré, ale trefil pouze tyčku!

59:27
    Hosté posílají na branku jednu střelu za druhou. Niemi ale zatím odolává.

59:43
    Domácí zvyšují na rozdíl dvou branek! JORDIE BENN poslal ze středního pásma kotouč obloučkem do prázdné branky a zřejmě rozhoduje dnešní utkání. Asistence: Jamie Benn a Radek Faksa.
    59:43 Jordie BENN - 3:1

Dnešní utkání je za námi. V dnešním utkání jsme mohli vidět velice vyrovnané utkání, ve kterém ale byli úspěšnější domácí, kteří nakonec dokázali porazit po nepovedené první třetině Philadelphii 3:1. Za domácí se dnes postupně trefili Faksa, Cracknell a Jo. Benn. Za hosty se dnes prosadil pouze Leier, který si zároveň připsal svou první branku v NHL!

3. Adam Cracknell (DAL) 1 + 0

Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek večera a někdy příště opět na shledanou. (22:40:36)

Martin Penker

Branky a nahrávky: 25. Faksa (B. Ritchie, Roussel), 43. Cracknell (Klingberg, Seguin), 60. Jo. Benn (Ja. Benn, Faksa) – 17. Leier (Cousins)